Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

3-20.IX.2010 - Plitvice, Tribunj, Brela i cudny Hvar :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 29.08.2013 14:25

Na forum różne osoby piszą różne rzeczy :D
Dzisiaj np. szukałam info o miejscowości Sv. Filip i Jakov... (pogrubienie moje)
irmina_b napisał(a):Wróciłam z Sv. Filip i Jakov dwa dni temu. Miejscowość bardzo fajna, cicha, spokojna. Plaża w większości wybetonowana, są schodki do morza.

jdubowski napisał(a):Byłem na prezełomie czerwca i lipca.
Małe, dosyć ciche maiasteczko. Plaża drobnożwirkowa


Nie wątpię, że w Hvarze można kupić lody po 12 kun za gałkę, ale podejrzewam że są i tańsze ;)
Byliśmy tam 3 lata temu, więc ceny mogły się zmienić, ale na pewno nie odczuliśmy specjalnej drożyzny - konoby na plaży były super, spory wybór jedzenia, ceny podobne jak w Breli / Vodicach, na koniec posiłku po kieliszeczku czegoś mocnego gratis ;)

Generalnie wiele razy spotkałam się z opinią, że w Cro na wyspach jest drożej, czego akurat na Hvarze zupełnie nie odnotowaliśmy.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 30.08.2013 10:06

Dzieki Vesna za pocieszenie . To chcialam uslyszec . W tamtym roku tydzien spedzilam w Supetarze I piwo na plazy bylo tansze niz w Igrane. Niestety jedyny trafny wybor to Hvar myslalam jeszcze o Jelsie ale tu strasza jakimis wiatrami wiec tez odpada a w wrzesniu moga byc . Na Hvar zawitam 2 lub 3 tydzien wrzesnia chce zeby jeszcze cos sie dzialo. Jeszcze raz dzieki . Pozdrawiam
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 30.08.2013 10:19

Agnes, i jak tam Supetar? ;)
Bo właśnie wpadłam na pomysł, żeby za tydzień jechać na Brać... :D

Co do Jelsy, to z moich obserwacji wynika, że we wrześniu nic tam się nie dzieje... tzn. zajrzeliśmy do Jelsy 3 lata temu na chwilę, miasteczko było wyludnione, uciekliśmy :) Hvar to duże miasto, we wrześniu sporo ludzi, wszystko pootwierane, w ogóle nie było widać że to końcówka sezonu.
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 31.08.2013 09:17

Witaj Vesna :D . W Supertarze bylismy koncowka sierpnia do poczatku wrzesnia , raczej na forum nie przepadaja za tym miasteczkiem, ale mnie sie podobalo chyba rzecz gustu. Jedynie apartamenty trzeba szukac po prawej stronie bo tam lepsze plaze. Co do ludzi to wieczorami nie bylo ich tak duzo . Moze dlatego ze Niemcy siedza w hotelach I nie wychodza do knajp wieczorem. I zawsze mozna pojechac do Splitu promem na wieczor ostatni do Supertaru to ok 1w nocy a tam ludzi nie brakuje :D :D :D . Wiecej ludzi na pewno bedziesz miala w miejscowosci Bol nawet w wrzesniu. Pozdrawiam :papa: :papa: :papa: .
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 31.08.2013 10:07

Jezeli planujesz pobyt w Chorwacji to moze Makarska tam ludzi tez nie brakuje 15 tys miasto zawsze sie cos dzieje, mozna promem tez pojechac na Brac . W wrzesniu im dalej na poludnie tym cieplej. Jesli chcesz o cos zapytac to smialo.
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 02.09.2013 10:04

Agnes, Supetar na zdjęciach (również forumowych) bardzo mi się spodobał :)
I zawsze chciałam zobaczyć Bol, w sensie ten słynny Zlatni Rat - zobaczyć nie znaczy plażować tam codziennie, dlatego myślałam raczej o północnej części wyspy jeśli chodzi o bazę.

Makarska (byliśmy przejazdem) zupełnie nie przypadła mi do gustu... :) Wiadomo że im dalej na południe, tym cieplej... Jakie są plaże w Supetarze? :) Znajdzie się coś piaszczysto-żwirowego?
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.09.2013 11:15

Witaj Vesna :D . W Supetarze nie ma piaszczysto -zwirkowej plazy. Najlepsze plaze sa po prawej stronie miejscowosci patrzac od strony morza I tam trzeba szukac apartamentu :D . My plazowalismy przy koncu miejscowosci z widokiem na Split I po prawej bylo widac nastepna miescine. Supetar mozna podzielic na dwie czesci portowa I wypoczynkowa plazowa. Jest duzy wybor plaz kazdy znajdzie cos dla siebie. A na wieczor mozna wybrac sie do Splitu . My bylismy w Splicie po poludniu polaczylam zwiedzanie , zakupy I imprezowanie , ostatni prom masz ok 1 w nocy, wiec troche macie czasu. Przy wyjezdzie z miasta znajduje sie lidl. Bol ma takze zwirowa plaze . Wyspa Brac jak najbardziej do polecenia . Pozdrawiam :papa: :papa:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 02.09.2013 12:53

A takie znalazłam...
"Większość plaż w Chorwacji to miejsca kamieniste, w okolicach Supetaru można spotkać kilka plaż piaszczystych. Na uwagę zasługują między innymi te znajdujące się w zatoczkach Vlacica i Banj."
...na jakiejś stronie w necie. Na jakimś planie miasteczka też mam to w ten sposób opisane (widać że rzeczywiście lepsze plaże po prawej, znaczy na zachodzie - a widzieliście pewnie Mircę).

Tak jak piszesz - każdy znajdzie coś dla siebie :) Zresztą chyba jak wszędzie w Cro ;)

Co do Splitu, to imprezy na razie nie dla nas, bo tym razem jedziemy z dwiema 2-latkami ;) Ale myślę że za to zwiedzimy gruntownie wyspę.

Pozdrawiam również :papa:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.09.2013 15:32

W Supetarze znajdziesz tez cos dla dzieci jakas rozrywka jest :D :D :D . Wyspa jest fajna I warta zwiedzenia :D :D . Tylko apartamenty szukajcie w strone Micry, zeby miec blisko na plaze:D :D .Poczatkiem wrzesnia to nawet skutery wodne itp potanialy :D :D .Drugi tydzien spedzilismy w Igrane za sprawa naszych znajomych , ktorzy tam przebywali. Niestety wioska nie przypadla mi do gustu.A Supetar jak najbardziej :D :D . Wiec nie ma co sie zastanawiac tylko brac Brac I leniuchowac :papa: :papa: :papa:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.09.2013 15:39

A jesli chodzi o Bol fajne plaze tylko troche komercyjnie, duzo ludzi na plazach I jest drozej niz w Supetarze. Wybor nalezy do ciebie. Ja zdecydowalamsie na Brac dzieki relacji Maslinki :D :D :D .
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 04.09.2013 13:01

My przejeżdżaliśmy przez Igrane i też nam nie przypadło... :)
Chyba będzie Supetar, a na Bolu jeden dzień dojazdowo...
Dzięki za wszelkie info Agnes i życzę udanego Hvaru! :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 04.09.2013 17:13

Witaj Vesna :D . Dzieki za informacje o Hvarze I tez tobie zycze wspanialego wypoczynku na wyspie Brac :papa: :papa:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 02.10.2013 09:17

Witaj Vesna spedzilam cudowny tydzien na Hvarze ale w miejscowosci Jelsa mielismy wspanialy widok na miasteczko, a Hvar tylko zwiedzilismy jakos na pobyt nie przypadl mi do gustu I po to jedzie sie samochodem aby zmienic zdanie :) . A jak tam twoj urlop w Supetarze :?: . Pozdrawiam :papa:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 26.11.2013 15:07

agnes128 napisał(a): I po to jedzie sie samochodem aby zmienic zdanie :)

Najważniejsze że wyjazd się udał :)

A nasze wakacje - dzięki że pytasz - cudowne! Supetar był super ;) Dziękuję Ci za wskazówki, przydały się!
Przymierzam się do napisania relacji, ale pewnie jeszcze trochę to potrwa.
Oby nie trzy lata, jak ostatnio ;)

Pozdrawiam również! :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
3-20.IX.2010 - Plitvice, Tribunj, Brela i cudny Hvar :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone