Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2017 - jeżowce???

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.09.2017 12:11

Vis AD 2017 - jeżowce wszędzie, nawet na megapopularnej Srebrnej centralnie na głębokości, gdzie dorosły ma jeszcze "grunt", nie mówiąc już o skałkach. Nie zaobserwowałem na przestrzeni ostatnich 4 lat zmniejszenia się populacji jeżowców w zatoczkach Visu. Ale oczywiście mówimy o terenach, które są uznawane za najczystszą morską wodę na całym (!) świecie, jak czytałem w tym roku.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.09.2017 13:00

Absolutnie nie zauważyłam zmian w populacji jeżowców będąc w tym roku na Hvarze :) Jeśli to na plus ;)
Załączniki:
IMG_1093M.jpg
Były wszędzie najchętniej na płyciznach
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.09.2017 13:08

Nikt ich raczej nie zbierał, wbicie igły jeżowca to raczej załam. Trzeba by mieć rękawiczki specjalne. Niektóre gatunki jeżowca są jadalne, nie wiem czy te występujące w Cro należą do nich. ja w tym roku conajmniej 2 rodzaje jeżowców widziałam, ten zwykły czarny i drugi rzadszy, nakrapiany. Jeśli są jadalne, mogą je zwyczajnie na kolacje zbierać :mrgreen:
Załączniki:
IMG_1030M.jpg
Hvar 2017 jeżowce, chyba z 15 tam ich jest albo więcej ;)
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 08.09.2017 13:17

W 2013 i 2015 w okolicach Nin'u/Privlaki i Vir'u jeżowców nie było wcale - może taki rejon, nie wiem, w 2016 w okolicach Pirovac i Murter było sporo, trzeba było uważać ale i piękne muszelki udało się wyłowić, w tym roku nastawiony na dalsze połowy w okolicach Podacy - tylko pojedyńcze sztuki się zdarzały a muszli (jeżowców) zero.
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 06.01.2018 16:07

jaka jest sytuacja w okolicach Omisza w Lipcu,trzeba zwracać większą uwagę na to co w wodzie czy raczej niema się czego obawiać.
Dodam że jedziemy pierwszy raz do Chorwacji
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 24.01.2018 23:47

Nie słyszeliście o daniu: Spaghetti ai ricci di mare? Może kończą na patelni :D
Przepisy na YouTube.
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 18.02.2018 22:59

tomi1976 napisał(a):jaka jest sytuacja w okolicach Omisza w Lipcu,trzeba zwracać większą uwagę na to co w wodzie czy raczej niema się czego obawiać.
Dodam że jedziemy pierwszy raz do Chorwacji


Na jeżowce zawsze warto uważać. Jak się nadepnie to wakacje zmarnowane. Ja miałem raz taka przygodę i nie polecam. Trzymanie stopy w occie miało pomóc, ale i tak boli jak cholera.

Warto mieć odpowiednie obuwie do chodzenia po morskim dnie. Do kupienia w sportowych sieciówkach.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone