Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

2017 - jeżowce???

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.09.2017 12:11

Vis AD 2017 - jeżowce wszędzie, nawet na megapopularnej Srebrnej centralnie na głębokości, gdzie dorosły ma jeszcze "grunt", nie mówiąc już o skałkach. Nie zaobserwowałem na przestrzeni ostatnich 4 lat zmniejszenia się populacji jeżowców w zatoczkach Visu. Ale oczywiście mówimy o terenach, które są uznawane za najczystszą morską wodę na całym (!) świecie, jak czytałem w tym roku.
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.09.2017 13:00

Absolutnie nie zauważyłam zmian w populacji jeżowców będąc w tym roku na Hvarze :) Jeśli to na plus ;)
Załączniki:
IMG_1093M.jpg
Były wszędzie najchętniej na płyciznach
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.09.2017 13:08

Nikt ich raczej nie zbierał, wbicie igły jeżowca to raczej załam. Trzeba by mieć rękawiczki specjalne. Niektóre gatunki jeżowca są jadalne, nie wiem czy te występujące w Cro należą do nich. ja w tym roku conajmniej 2 rodzaje jeżowców widziałam, ten zwykły czarny i drugi rzadszy, nakrapiany. Jeśli są jadalne, mogą je zwyczajnie na kolacje zbierać :mrgreen:
Załączniki:
IMG_1030M.jpg
Hvar 2017 jeżowce, chyba z 15 tam ich jest albo więcej ;)
el_grego
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 08.09.2017 13:17

W 2013 i 2015 w okolicach Nin'u/Privlaki i Vir'u jeżowców nie było wcale - może taki rejon, nie wiem, w 2016 w okolicach Pirovac i Murter było sporo, trzeba było uważać ale i piękne muszelki udało się wyłowić, w tym roku nastawiony na dalsze połowy w okolicach Podacy - tylko pojedyńcze sztuki się zdarzały a muszli (jeżowców) zero.
tomi1976
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 06.01.2018 16:07

jaka jest sytuacja w okolicach Omisza w Lipcu,trzeba zwracać większą uwagę na to co w wodzie czy raczej niema się czego obawiać.
Dodam że jedziemy pierwszy raz do Chorwacji
Bidon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 24.01.2018 23:47

Nie słyszeliście o daniu: Spaghetti ai ricci di mare? Może kończą na patelni :D
Przepisy na YouTube.
Piotr_Band
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 18.02.2018 22:59

tomi1976 napisał(a):jaka jest sytuacja w okolicach Omisza w Lipcu,trzeba zwracać większą uwagę na to co w wodzie czy raczej niema się czego obawiać.
Dodam że jedziemy pierwszy raz do Chorwacji

Na jeżowce zawsze warto uważać. Jak się nadepnie to wakacje zmarnowane. Ja miałem raz taka przygodę i nie polecam. Trzymanie stopy w occie miało pomóc, ale i tak boli jak cholera.

Warto mieć odpowiednie obuwie do chodzenia po morskim dnie. Do kupienia w sportowych sieciówkach.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019