Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 07.06.2014 14:23

krakuscity napisał(a):
donia81 napisał(a):Forum przeszukalam juz prawie cale i nigdzie nie widze pomocy jesli chodzi o trase prowadzaca z poludniowych Niemiec (okolice Monachium) do Splitu.

Jak nie zapomnisz po powrocie, to napisz jaką trasę wybrałaś i czy była OK.
Jest całkiem możliwe, ze za rok do Chorwacji pojedziemy przez Niemcy z Fürth (obok Norymbergi) , więc to będzie podobna trasa.



przepraszam, ze tak pozno odpisuje .... A wiec pojechalismy do Chorwacji podana trasa, omijalismy platny odcinek w Mariborze (prosze popatrzec na link: https://maps.google.pl/maps?saddr=B69&d ... 2&t=m&z=12). Potem dalej az do Splitu na prom. Niestety jechalismy nieco dluzej niz mowila nawigacja i o dziwo dosc dlugo trwala podroz przez Austrie - najkrotszy odcinek :/ W Splicie bylismy bodajze z tego co pamietam chyba kolo 18-19, juz nie pamietam ale mielismy troche czasu do promu. Niestety nie znalezlismy darmowego parkingu o ktorym ktos wspominal na forum (nawet byly zdjecia pokazane, w tle bylo widac wieze katedry). Zaparkowalismy w koncu blisko portu, niestety nie mielismy kun (euro nie chcieli na parkingu) i maz lecial do kantoru. Powrotna droge postanowilismy sobie ulatwic i jednak kupilismy winiete, zamiast ominaj Maribor. W drodze powrotnej jeszcze zatrzymalismy sie krotko w SPlicie i zwiedzilismy palac Dioklecjana, bylam na wiezy (platna i bilet nie uprawnia do wejscia do palacu czego nie wiedzialam:/) a potem w Zadarze szukalismy "Morskich organow" W Zadarze juz mielismy zalamanie pogody - padalo :/ Ogolnie z odcinka bylismy zadowoleni.
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Podróż na Krk z okolic Monachium - opłaca się przez Włochy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 01.05.2015 23:08

Witam wszytkich Cromaniaków. Zaczęłam już teraz (!) szukać powoli miejsca ciekawego dla dzieciaków w Chorwacji (2 lata temu byliśmy na Hvarze, rok temu we Vrsarze na Istrii, na małym campingu Tina, w wynajętej przyczepie, było super!). Jako, że nie chcemy jechać w to samo miejsce, wybór (po długim namyśle) padł w końcu na wyspę Krk z racji, że gdzieniegdzie można się natknąć na piaszczyste plaże (ale nie jest to priorytet) i nie trzeba płynąć promem, tylko płaci się bodajze 35 kun za przejazd mostem na wyspę. Jako, że syn pokochał camping zaczełam szukać coś dla nas opowiedniego i znalazłam jedyny (!), na którym można wynająć urządzony 6 osobowy namiot, na campingu Krk z tym, że od razu zaznaczam, że sam camp nie oferuje namiotów, tylko jakaś firma holenderska. Naszukałam się trochę. Przyczepę już mieliśmy i wolelibyśmy spr namiotu (mężowi trochę ciasno było w przyczepie spać, bo dość wysoki...). Wynajmujemy z prostego powodu - nie chcemy tachać się z namiotem, materacami i śpiworami i potem się męczyć jeszcze z rozbijaniem jak to raz do roku będziemy robić :) Ale do rzeczy ,,,, chciałam się poradzić w temacie trasy. Mieszkamy w Niemczech (okolice Monachium) i map24.de wyznaczyło nam 3 różne trasy, jedna z nich prowadzi właśnie przez Włochy (z domu do campu mielibyśmy wówczas 611,7 km ale za to ponad 8 h jazdy....). czy ktoś jeżdził przez Włochy? Gdzieś czytałam, że to nie bardzo ma sens ... Aha jedziemy 5-11.09.
Nawigacja wybrała najlepszą trasę przez Villach w Austrii (z domu do campu 643 km i 7 h), później spory kawałek przez Słowenię aż do Jelsane i potem już Chorwacja. Miałabym pytanie czy na tej trasie jest tylko 1 płatny tunel w Austrii za bodajże 8 Euro? Jakoś zawsze mi to umyka ale wiem, że płaci się tam raz albo dwa razy. W zeszłym roku jechaliśmy trochę inną trasą więc chciałam pytać. Wiem, że gdzieś się chyba da zobaczyć te płatne tunele ale już nie pamiętam gdzie to na forum było:( Prozę o wyrozumiałość.

Druga sprawa dotyczy opłat za autostrady w Chorwacji. Tak, wiem, że jest link gdzie te opłaty są ale szczerze patrząc na trasę i na tabelkę odcinków autotrad, nie wiem, które odcinki mnie dotyczą :/ Do mnie trzeba prosto hehe :)

Aha i pytanie może głupie ale czy na wyspie Krk są autostrady???

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.05.2015 23:16

Na wyspie Krk nie ma autostrad (i na każdej innej wyspie chorwackiej) :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Podróż na Krk z okolic Monachium - opłaca się przez Włoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2015 23:18

donia81 napisał(a):.
Nawigacja wybrała najlepszą trasę przez Villach w Austrii (z domu do campu 643 km i 7 h), później spory kawałek przez Słowenię aż do Jelsane i potem już Chorwacja. Miałabym pytanie czy na tej trasie jest tylko 1 płatny tunel w Austrii za bodajże 8 Euro? Jakoś zawsze mi to umyka ale wiem, że płaci się tam raz albo dwa razy. W zeszłym roku jechaliśmy trochę inną trasą więc chciałam pytać. Wiem, że gdzieś się chyba da zobaczyć te płatne tunele ale już nie pamiętam gdzie to na forum było:( Prozę o wyrozumiałość.

Druga sprawa dotyczy opłat za autostrady w Chorwacji. Tak, wiem, że jest link gdzie te opłaty są ale szczerze patrząc na trasę i na tabelkę odcinków autotrad, nie wiem, które odcinki mnie dotyczą :/ Do mnie trzeba prosto hehe :)

Aha i pytanie może głupie ale czy na wyspie Krk są autostrady???

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!


Z góry to się jedzie na nartach, a nie dziękuje :wink: :roll:

Na wyspie Krk autostrad nie ma, jedyny odcinek autostrady, który was interesuje kosztuje 8 kun z granicy słoweńskiej do Rijeki :!:

Nawigacja pokazuje dobrą trasę i tej się trzymajcie :!:
Przygotujcie 11 euro za przejazd przez tunele Tauern i Katschberg, 7 euro za tunel Karawanken,
potrzebna są też winiety austriacka i słoweńska, do kupienia jeszcze w Niemczech :roll:
http://www.asfinag.at/maut/sonder-und-videomaut

Przez Włochy oczywiście można jechać, ale jak sama zauważyłaś jedzie się dłużej, no i autostrady oraz benzyna są bardzo drogie :roll:
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 01.05.2015 23:20

Super, dziękuję za odpowiedż!
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 01.05.2015 23:24

Aha jeszcze pytanie o tunel Tauern i Katchberg - 11 Euro za obydwa czy za kazdy z osobna?
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2015 23:26

Za obydwa, płaci się raz, między jednym i drugim tunelem są bramki :!:

Jak każdy podjeżdża z odliczonymi pieniędzmi, to stoi się kilka minut pomimo ogromnego ruchu :!: :D

No i widoczki są bardzo fajne wzdłuż tej autostrady :D
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 01.05.2015 23:34

Jeszcze raz dzięki czyli za Austrię wychodzi w sumie nieco drożej niż winieta do Słowenii (25 Euro) bo 26,70 Euro (winieta 8,70, 11 i 7 Euro za tunele).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.05.2015 23:47

donia81 napisał(a):Jeszcze raz dzięki czyli za Austrię wychodzi w sumie nieco drożej niż winieta do Słowenii (25 Euro) bo 26,70 Euro (winieta 8,70, 11 i 7 Euro za tunele).

Winiety w Słowenii:

tygodniowa - 15 euro
miesięczna - 30 euro

Biorąc pod uwagę przejazd przez tunele w drodze powrotnej, opłaty drogowe w Austrii będą wyższe. :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2015 23:49

Winieta słoweńska kosztuje 15 euro 8)
Ponadto tunel Karawanken jest w połowie słoweński :roll:
15+ 7 = 22 euro

Przy przejeździe przez Włochy trzeba zapłacić 11,40 euro za autostradę od granicy z Austrią w Tarvisio
do Monfalcone koło Triestu
http://www.autostrade.it/autostrade-gis ... oloAuto=on
https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%BCn ... 020739!5i1

Tyle że ceny benzyny we Włoszech są wysokie, a do tego jest znacznie większe prawdopodobieństwo korków ( Triest ). No i w Trieście trzeba trafić na drogę E61 z miasta do Chorwacji przez Słowenię, bez winietki :roll:
donia81
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 13.09.2013
Re: Z Bawarii do Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia81 » 02.05.2015 00:02

Przepraszam, 15 euro winieta w Słowenii, mój błąd :P
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Bawarii do Splitu 2013, z Bawarii na Krk 2015 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone