Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 19.03.2017 20:24

asiatm napisał(a): ...No i jesli jednak znalazlby sie ktos, kto jechal autem na gaz i ma jakies wskazowki, bylabym przewdzieczna. Dodam, ze moje auto przejezdza na jednym tankowaniu okolo 400km na gazie. Benzyny wolalabym zbyt wiele nie lac, wciaga 14l/100km :(


Asiu, co do gazu, dostępności stacji i cen polecam tą stronkę na https://www.mylpg.eu/stations/ . Masz tam też planer podróży, w którym wpisujesz zasięg swojego auta na gazie i po wyznaczeniu trasy podaje Ci propozycje stacji gdzie możesz zatankować w interwałach dopasowanych do Twojego zasięgu.

Byłem w CRO już (albo dopiero :D ) 3x i zawsze na gazie - problemów z tankowaniem nie miałem żadnych.
Mieszkam na granicy Wlkp/Kuj-Pom, zawsze jeździłem PL-CZ-AT-SLO (objazdem MLP)-HR i na tej trasie nie ma żadnych dodatkowych opłat oprócz winiety w CZ i AT (SLO objazdem płatnej autostrady video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html ) oraz na bramkach autostradowych w HR.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 22.03.2017 19:11

Możecie wypowiedzieć się na temat tej trasy ????????

https://www.google.pl/maps/dir/Zgorzele ... 997413!3e0
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 15.05.2017 20:59

Drodzy forumowicze, proszę doradźcie jak jechać, kierunek Barlinek-zachodniopomorskie (74-320) do Seget Vranjica.
Wyjazd będzie w poniedziałek (7-sierpnia) około południa.
I czy powrót 18-sierpnia (piątek) wyjazd około południa, także wracać tą samą drogą ?
Z góry dziękuję.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 16.05.2017 06:33

tyger napisał(a):Możecie wypowiedzieć się na temat tej trasy ????????

https://www.google.pl/maps/dir/Zgorzele ... 997413!3e0

Witam. Ja na twoją trasę wjeżdżam w Hof (ja śmigam z pół-zach. Polski od Kołbaskowa) i dalej jadę tak jak na Twoim linku tylko ncuję w Graz i objeżdżam autostradę w Słowenii (M-L-P). Oprócz winiety w Austrii są jeszcze dwa płatne tunele również w Austrii.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2017 08:58

koziol007 napisał(a):Drodzy forumowicze, proszę doradźcie jak jechać, kierunek Barlinek-zachodniopomorskie (74-320) do Seget Vranjica.

Pojechałbym taką trasą
W Austrii na A9 masz dodatkowo płatne tunele, natomiast słoweński krótki, ale drogi odcinek autostradowy, możesz ominąć jadąc objazdem autostrady. (nie uwzględnione na podlinkowanej mapce).
elpojo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 26.04.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) elpojo » 17.05.2017 15:17

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie. Planuję familiadą 2+1 wyjazd w sobotę 03.06.17 około 9:00 z Wrocławia do Tucepi (z przerwą na nocleg), powrót 17/18.06. Po lekturze forum wychodzi mi, że najoptymalniej będzie jechać przez Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor do przejścia w Lucko (zakup winiet na całą podróż). Doświadczenie w podróżach zagranicznych zerowe :? Prośba o autoryzację w/w trasy i podpowiedź czy dalej w Chorwacji są trasy alternatywne do rozważenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2017 15:30

elpojo napisał(a):Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie. Planuję familiadą 2+1 wyjazd w sobotę 03.06.17 około 9:00 z Wrocławia do Tucepi (z przerwą na nocleg), powrót 17/18.06. Po lekturze forum wychodzi mi, że najoptymalniej będzie jechać przez Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor do przejścia w Lucko (zakup winiet na całą podróż). Doświadczenie w podróżach zagranicznych zerowe :? Prośba o autoryzację w/w trasy i podpowiedź czy dalej w Chorwacji są trasy alternatywne do rozważenia.

Witam.
Lučko to nie przejście.
To bramki na wyjeździe z obwodnicy Zagrzebia.
W Chorwacji korzystaj z autostrady A1
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 17.05.2017 15:37

Trasa jak najbardziej aktualna również taką samą jadę 14 czerwca tyle że do Breli z Wrocławia.
Dwa lata temu też startowałen 3.06 ruch jeszcze mało wakacyjny więc powinieneś spokojnie przejechać. W Chorwacji autostrada więc chyba nie ma co szukać zwłaszcza przed sezonem gdzie korków nie powinno być, a na pewno nie spowodowanego duża ilością turystów.
Poczatek mozesz jeszcze pojechać na Katowice i masz prawie caly czas autostradę do Tucepi poza kawalkiem do Mikulova i w Sloweni. Ja jednak preferuję Boboszów.
Z ciekawości gdzie zaplanowałeś nocleg?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2017 15:50

elpojo napisał(a):i podpowiedź czy dalej w Chorwacji są trasy alternatywne do rozważenia.

Zawsze możesz pojechać drogą nr 1, tzw. "stara jedynka".
W Chorwacji masz do przejechania ok 500 km, za które zapłacisz niecałe 200 pln. Nie szukałbym alternatywy na drogach lokalnych,
bo dojazd się strasznie wydłuży.

Jeśli szukasz oszczędności, to możesz ominąć krótki odcinek słoweńskiej autostrady. W obie strony to 30 euro.
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 17.05.2017 15:56

Mi wychodzi wg. Ich cennika Macelj- Zagreb 48 kun + Zagreb- Sestanovac 199 kun razen 247 kun czyli jakieś 150 zł, chyba że czegoś nie policzylem?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2017 16:08

vtec11 napisał(a):Mi wychodzi wg. Ich cennika Macelj- Zagreb 48 kun + Zagreb- Sestanovac 199 kun razen 247 kun czyli jakieś 150 zł, chyba że czegoś nie policzylem?

Rzuciłem z pamięci, no ale policzmy: Macelj- Zagreb 48 kun; Zagreb - Zagvozd (to jeden węzeł dalej od Šestanovac) 204 kuny + tunel Sveti Ilija 20 kun.
Daje to ok. 160 zł. Do tego jeszcze zapowiadana na sezon 10-procentowa podwyżka i będzie niecałe 200. :D
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 17.05.2017 16:17

A, mysalem ze już jest po podwyżce:).
elpojo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 26.04.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) elpojo » 17.05.2017 16:31

Dzięki za szybkie odpowiedzi, w odpowiednim wątku nie omieszkam spytać o nocleg w trasie8)
vtec11 napisał(a):Z ciekawości gdzie zaplanowałeś nocleg?

Zarezerwowałem apartament Turić, Gornji Ratac 6, Tučepi (nie mogę wklejać linków)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2017 16:55

vtec11 napisał(a):A, mysalem ze już jest po podwyżce:).

Zgadza się. Nowe ceny obowiązują od 3 kwietnia 2017.
Ustawa zakłada również możliwość podniesienia opłat w sezonie letnim, nawet o 10%. Jestem pesymistą. :mrgreen:
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 18.05.2017 20:11

elpojo napisał(a):Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie. Planuję familiadą 2+1 wyjazd w sobotę 03.06.17 około 9:00 z Wrocławia do Tucepi (z przerwą na nocleg), powrót 17/18.06. Po lekturze forum wychodzi mi, że najoptymalniej będzie jechać przez Boboszów, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor do przejścia w Lucko (zakup winiet na całą podróż). Doświadczenie w podróżach zagranicznych zerowe :? Prośba o autoryzację w/w trasy i podpowiedź czy dalej w Chorwacji są trasy alternatywne do rozważenia.

Ja tez startuje 3/06 z Wrocławia, ale obok Tucepi bo do Baski Vody. Jade około 17/18 ( musze jechac na noc bo z dzieciakami to dużo spokojniejsza jazda u mnie ).
Jade tam rok w rok i wiem ze trasa przez Boboszów jest całkiem ok. Jesli masz jakies pytania to pisz na PW bo ja to już w te rejony na pamięć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone