Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 09.02.2017 15:58

Czyli jak rozumiem, zgadzasz się z pomysłem objazdu Lučko? :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.02.2017 16:19

String Jak będziesz w Ptuju podejrzyj na kamerki co się dzieje w Macelj i Lučko i sprawę będziesz miał jasną.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 09.02.2017 16:26

Sobota w sezonie to taki dzień że pełno Chorwatów jedzie nad morze na weekend i prawie zawsze są korki albo przynajmniej bardzo ciasno od Lucko do samego morza.
Samo Lucko napewno warto objechać w sobotę - zawsze mniej stania na początku nawet jak późnij gdzies utkniesz.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 09.02.2017 16:53

endryu napisał(a):String Jak będziesz w Ptuju podejrzyj na kamerki co się dzieje w Macelj i Lučko i sprawę będziesz miał jasną.


Dokładnie tak zamierzam zrobić. Dzięki za sugestie :)

AdamBeata napisał(a):Sobota w sezonie to taki dzień że pełno Chorwatów jedzie nad morze na weekend i prawie zawsze są korki albo przynajmniej bardzo ciasno od Lucko do samego morza.
Samo Lucko napewno warto objechać w sobotę - zawsze mniej stania na początku nawet jak późnij gdzies utkniesz.


Sam mam doświadczenie stania przed Lučko, więc w tym roku objadę. A reszta... cóż... jak droga pozwoli :) Jak pisałem - wolę powoli jechać niż stać :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2017 14:19

kanarowski napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
przy czym w bankach jest często prowizja i wychodzi tak samo...
a co do kun w Polsce to opłaca się jak da się kupić poniżej 60groszy.


No ja mam taki kantor że wymieniam za 58 gr na chwilę obecną plus mogę coś jeszcze potargować, tym bardziej że wymienię też kasę znajomym to się uzbiera ponad 10 tys. wartości.

Euro za mniej więcej 4,30 na dzień dzisiejszy.

Nie wiem czy mi się chce bawić w te wymiany na cro po drodze. Ja tam wolę od razu mieć ze sobą kasę.


Jak po 58 gr to się opłaca, ale u mnie nie ma kantora z kunami, a po Gdańsku nie chce mi się jechać szukać. Zabranie euro nie stanowi dla mnie problemu, aby później je wymienić na kuny w Chorwacji. Poza tym euro zawsze się przydaje po drodze czy w Słowenii, czy na Słowacji ;)

Jedziesz z Gdańska przez Słowacje?ja do tej pory jeżdziłem A1 do końca i pózniej Czechy, Austria, Słowenia albo leciałem przez Niemcy. He co do kasy z zeszłego roku to zostało mi śmieszne 40 kun ale za to troche euro zachomikowałem, na 5 nolcegów może starczy:).
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.02.2017 16:59

amatus1 napisał(a):
kanarowski napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
przy czym w bankach jest często prowizja i wychodzi tak samo...
a co do kun w Polsce to opłaca się jak da się kupić poniżej 60groszy.


No ja mam taki kantor że wymieniam za 58 gr na chwilę obecną plus mogę coś jeszcze potargować, tym bardziej że wymienię też kasę znajomym to się uzbiera ponad 10 tys. wartości.

Euro za mniej więcej 4,30 na dzień dzisiejszy.

Nie wiem czy mi się chce bawić w te wymiany na cro po drodze. Ja tam wolę od razu mieć ze sobą kasę.


Jak po 58 gr to się opłaca, ale u mnie nie ma kantora z kunami, a po Gdańsku nie chce mi się jechać szukać. Zabranie euro nie stanowi dla mnie problemu, aby później je wymienić na kuny w Chorwacji. Poza tym euro zawsze się przydaje po drodze czy w Słowenii, czy na Słowacji ;)

Jedziesz z Gdańska przez Słowacje?ja do tej pory jeżdziłem A1 do końca i pózniej Czechy, Austria, Słowenia albo leciałem przez Niemcy. He co do kasy z zeszłego roku to zostało mi śmieszne 40 kun ale za to troche euro zachomikowałem, na 5 nolcegów może starczy:).


Że jedziesz A1 a potem Czechy, Austria to rozumiem. Ale ze przez niemcy na Chorwacje? To ile ty kilometrow robiles?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.02.2017 17:31

adrianek90 napisał(a):Ale ze przez niemcy na Chorwacje?

Piszemy przez Niemcy do Chorwacji :idea:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.02.2017 20:39

Jestem ciekaw Janusz ile już razy na tym forum poprawiales innych. To jest niesamowite.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 15.02.2017 20:46

amatus1 napisał(a):Jedziesz z Gdańska przez Słowacje?ja do tej pory jeżdziłem A1 do końca i pózniej Czechy, Austria, Słowenia albo leciałem przez Niemcy. He co do kasy z zeszłego roku to zostało mi śmieszne 40 kun ale za to troche euro zachomikowałem, na 5 nolcegów może starczy:).


Nam została symboliczna kuna heh. Tak jeżdżę na Zwardoń, dalej na Żylinę i autostrada słowacka, wtedy Węgry drogą 86, kawałek Słowenii i już jestem w Chorwacji :). Moim zdaniem o wiele lepsza trasa i znacznie mniejszy ruch.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.02.2017 20:50

adrianek90 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
kanarowski napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
przy czym w bankach jest często prowizja i wychodzi tak samo...
a co do kun w Polsce to opłaca się jak da się kupić poniżej 60groszy.


No ja mam taki kantor że wymieniam za 58 gr na chwilę obecną plus mogę coś jeszcze potargować, tym bardziej że wymienię też kasę znajomym to się uzbiera ponad 10 tys. wartości.

Euro za mniej więcej 4,30 na dzień dzisiejszy.

Nie wiem czy mi się chce bawić w te wymiany na cro po drodze. Ja tam wolę od razu mieć ze sobą kasę.


Jak po 58 gr to się opłaca, ale u mnie nie ma kantora z kunami, a po Gdańsku nie chce mi się jechać szukać. Zabranie euro nie stanowi dla mnie problemu, aby później je wymienić na kuny w Chorwacji. Poza tym euro zawsze się przydaje po drodze czy w Słowenii, czy na Słowacji ;)

Jedziesz z Gdańska przez Słowacje?ja do tej pory jeżdziłem A1 do końca i pózniej Czechy, Austria, Słowenia albo leciałem przez Niemcy. He co do kasy z zeszłego roku to zostało mi śmieszne 40 kun ale za to troche euro zachomikowałem, na 5 nolcegów może starczy:).


Że jedziesz A1 a potem Czechy, Austria to rozumiem. Ale ze przez niemcy na Chorwacje? To ile ty kilometrow robiles?

Przez Niemcy jeśli chodzi o odległość wcale nie jest dużo dalej. Ostatnia do Lokvy jechaliśmy przez Kołabaskowo, Drezno...Pragę, Wiedeń...akurat przez Prage bo 3 dni chcieliśmy tam spędzić. Trasa była dłuża co kojarze o chyba 50-80 km niż jadac przez A1 a komfort chyba jednak lepszy:). Teraz na szczęście nie trzeba jechać przez Łódz:). Troszkę nie na temat ale tak przy okazji wyskoczyło o trasie:).
Ciekawi mnie jak bedzie wygladała kwestia waluty na wakacje, czy coś sie zmieni bo widzę ze od jakiegoś czasu euro zatrzymalo sie na granicy 4,3zł
Ostatnio edytowano 15.02.2017 21:14 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.02.2017 20:59

kadetdudi napisał(a):Jestem ciekaw Janusz ile już razy na tym forum poprawiales innych. To jest niesamowite.

Nie liczyłem :roll:
Ale cieszę się z każdej "nawróconej owieczki" :wink: która jedzie do Chorwacji :lol: :idea:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.02.2017 22:59

Janusz Bajcer napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Jestem ciekaw Janusz ile już razy na tym forum poprawiales innych. To jest niesamowite.

Nie liczyłem :roll:
Ale cieszę się z każdej "nawróconej owieczki" :wink: która jedzie do Chorwacji :lol: :idea:


Jestem tu nowy i mam prawo do pomyłek :D
oby tylko takie mi się przytrafiały :lol:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 15.02.2017 23:03

amatus1 napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
amatus1 napisał(a):
kanarowski napisał(a):
adrianek90 napisał(a):
No ja mam taki kantor że wymieniam za 58 gr na chwilę obecną plus mogę coś jeszcze potargować, tym bardziej że wymienię też kasę znajomym to się uzbiera ponad 10 tys. wartości.

Euro za mniej więcej 4,30 na dzień dzisiejszy.

Nie wiem czy mi się chce bawić w te wymiany na cro po drodze. Ja tam wolę od razu mieć ze sobą kasę.


Jak po 58 gr to się opłaca, ale u mnie nie ma kantora z kunami, a po Gdańsku nie chce mi się jechać szukać. Zabranie euro nie stanowi dla mnie problemu, aby później je wymienić na kuny w Chorwacji. Poza tym euro zawsze się przydaje po drodze czy w Słowenii, czy na Słowacji ;)

Jedziesz z Gdańska przez Słowacje?ja do tej pory jeżdziłem A1 do końca i pózniej Czechy, Austria, Słowenia albo leciałem przez Niemcy. He co do kasy z zeszłego roku to zostało mi śmieszne 40 kun ale za to troche euro zachomikowałem, na 5 nolcegów może starczy:).


Że jedziesz A1 a potem Czechy, Austria to rozumiem. Ale ze przez niemcy na Chorwacje? To ile ty kilometrow robiles?

Przez Niemcy jeśli chodzi o odległość wcale nie jest dużo dalej. Ostatnia do Lokvy jechaliśmy przez Kołabaskowo, Drezno...Pragę, Wiedeń...akurat przez Prage bo 3 dni chcieliśmy tam spędzić. Trasa była dłuża co kojarze o chyba 50-80 km niż jadac przez A1 a komfort chyba jednak lepszy:). Teraz na szczęście nie trzeba jechać przez Łódz:). Troszkę nie na temat ale tak przy okazji wyskoczyło o trasie:).
Ciekawi mnie jak bedzie wygladała kwestia waluty na wakacje, czy coś sie zmieni bo widzę ze od jakiegoś czasu euro zatrzymalo sie na granicy 4,3zł


Przydałoby się ten temat poruszać w innym wątku ale nie bardzo wiem jak to przenieść, (ostatnio moderator Janusz pięknie posprzątał) ale chciałbym się dopytać: Jechałeś przez Niemcy ale skąd wyjeżdżałeś?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.02.2017 00:02

adrianek90 napisał(a):Przydałoby się ten temat poruszać w innym wątku ale nie bardzo wiem jak to przenieść, (ostatnio moderator Janusz pięknie posprzątał) ale chciałbym się dopytać: Jechałeś przez Niemcy ale skąd wyjeżdżałeś?

Jest przeniesione :idea:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.02.2017 21:23

Adrian startuje z okolicy Słupska
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone