Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.09.2016 18:51

szakulowski napisał(a):Witam. W przyszłym roku wybieramy się z moją drugą połówką do Chorwacji. Jedziemy tam pierwszy raz. Zarezerwowaliśmy nocleg w tym miejscu: Apartment Tribunj Riva 2-gwiazdkowy
Donja riva 23, 22212 Tribunj, Chorwacja ( niestety nie mogę linka wrzucić) Czy ktoś z forumowiczów już był w tym miejscu? Jakie wrażenia? Chodzi mi o apartament bo o samej miejscowości już sporo przeczytałem na tym forum. I jeszcze jedno pytanie. Jedziemy z Gdańska samochodem i czy lepiej jechać przez całą Polskę, Czechy, Austrię itd czy lepiej nałożyć 300 km i pojechać przez Niemcy. Raz, Ze szybciej dwa, że nie płacimy za autostrady w Czechach? Pozdrawiam


Tylko, że z tego Gdańska musicie się do Niemiec jakoś dostać. Tego co stracicie na dojazd do Szczecina plus dłuższa droga, nie macie szans nadrobić przez Niemcy

Argument płacenia za autostrady pomijam, bo jest niepoważny.
szakulowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.09.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakulowski » 19.09.2016 18:58

valdemar napisał(a):
szakulowski napisał(a):Witam. W przyszłym roku wybieramy się z moją drugą połówką do Chorwacji. Jedziemy tam pierwszy raz. Zarezerwowaliśmy nocleg w tym miejscu: Apartment Tribunj Riva 2-gwiazdkowy
Donja riva 23, 22212 Tribunj, Chorwacja ( niestety nie mogę linka wrzucić) Czy ktoś z forumowiczów już był w tym miejscu? Jakie wrażenia? Chodzi mi o apartament bo o samej miejscowości już sporo przeczytałem na tym forum. I jeszcze jedno pytanie. Jedziemy z Gdańska samochodem i czy lepiej jechać przez całą Polskę, Czechy, Austrię itd czy lepiej nałożyć 300 km i pojechać przez Niemcy. Raz, Ze szybciej dwa, że nie płacimy za autostrady w Czechach? Pozdrawiam


Tylko, że z tego Gdańska musicie się do Niemiec jakoś dostać. Tego co stracicie na dojazd do Szczecina plus dłuższa droga, nie macie szans nadrobić przez Niemcy

Argument płacenia za autostrady pomijam, bo jest niepoważny.


Jak do Niemiec to tylko przez Poznań i Słubice dużo szybciej niż przez Kołbaskowo. Głównie chodzi mi czy podróż nie będzie przyjemniejsza przez Niemcy. Dlatego tutaj pytam może ktoś jechał tą trasą i ma coś w tym temacie do powiedzenia
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.09.2016 19:28

Z okolic Łodzi do Niemiec, aby dojechać do Chorwacji??? A co ma być w tym "przyjemnego"?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.09.2016 20:20

Wydaje mi się Valdemarze, że kolega napisał, że jedzie z Gdańska a nie okolic Łodzi...co do jazdy przez Niemiec to nam o wiele bardziej ta opcja odpowiada niż przebijanie się naszą A1 tym bardziej, że jeszcze nie jest ukończona chodź tu moim zdaniem sporo zależy w jakim terminie jedziesz ( miesiąc, dzień tygodnia, godzina). My startujemy ze Słupska i jak na razie najlepiej się jeżdzi nam przez Kołbaskowo, Berlin....
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 19.09.2016 20:29

amatus1 napisał(a):Wydaje mi się Valdemarze, że kolega napisał, że jedzie z Gdańska a nie okolic Łodzi...co do jazdy przez Niemiec to nam o wiele bardziej ta opcja odpowiada niż przebijanie się naszą A1 tym bardziej, że jeszcze nie jest ukończona chodź tu moim zdaniem sporo zależy w jakim terminie jedziesz ( miesiąc, dzień tygodnia, godzina). My startujemy ze Słupska i jak na razie najlepiej się jeżdzi nam przez Kołbaskowo, Berlin....


Ale skoro chce jechać przez Poznań, to szybciej zrobi to jadąc A1 i zjeżdżając na A2 koło Strykowa, no chyba że chce tracić czas na jazdę zwykłą krajówką przez Bydgoszcz do Poznania, ale jak to ma się to "przyjemności" trasy nie wiem. Tak czy owak jakoś to się kupy nie trzyma.
szakulowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.09.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakulowski » 19.09.2016 21:01

no i o to mi chodzi. Według google maps jest 300 km więcej ale nie wiem jak wygląda droga z Gdańska na południe Polski. Jeżeli mam się męczyć przez 500 km do Czech to wolę nadłożyć te kilometry i pojechać przez Niemcy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.09.2016 21:31

szakulowski napisał(a):Jak do Niemiec to tylko przez Poznań i Słubice dużo szybciej niż przez Kołbaskowo. Głównie chodzi mi czy podróż nie będzie przyjemniejsza przez Niemcy. Dlatego tutaj pytam może ktoś jechał tą trasą i ma coś w tym temacie do powiedzenia

Jeździłem każdą z wymienionych tutaj opcji. Moim zdaniem, jeśli chcesz jechać z Gdańska do Poznania, a następnie A2 do Niemiec,
to nie jest najlepszy pomysł.

Obecnie z Gdańska na południe jedzie się całkiem dobrze. Autostradę A1 masz do Piotrkowa Tryb. łącznie z obwodnicą Łodzi.
Później średnia trochę spada, bo co chwilę skrzyżowanie ze światłami, Częstochowa. Wybrałbym jednak tę trasę.
szakulowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.09.2016
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakulowski » 19.09.2016 22:47

walp napisał(a):
szakulowski napisał(a):Jak do Niemiec to tylko przez Poznań i Słubice dużo szybciej niż przez Kołbaskowo. Głównie chodzi mi czy podróż nie będzie przyjemniejsza przez Niemcy. Dlatego tutaj pytam może ktoś jechał tą trasą i ma coś w tym temacie do powiedzenia

Jeździłem każdą z wymienionych tutaj opcji. Moim zdaniem, jeśli chcesz jechać z Gdańska do Poznania, a następnie A2 do Niemiec,
to nie jest najlepszy pomysł.

Obecnie z Gdańska na południe jedzie się całkiem dobrze. Autostradę A1 masz do Piotrkowa Tryb. łącznie z obwodnicą Łodzi.
Później średnia trochę spada, bo co chwilę skrzyżowanie ze światłami, Częstochowa. Wybrałbym jednak tę trasę.


I to jest to co chciałem wiedzieć. Dzięki za info. Zatem będzie zwiedzanie Wiednia po drodze :D . już się nie mogę doczekać urlopu :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.09.2016 12:37

szakulowski napisał(a):
walp napisał(a):
szakulowski napisał(a):Jak do Niemiec to tylko przez Poznań i Słubice dużo szybciej niż przez Kołbaskowo. Głównie chodzi mi czy podróż nie będzie przyjemniejsza przez Niemcy. Dlatego tutaj pytam może ktoś jechał tą trasą i ma coś w tym temacie do powiedzenia

Jeździłem każdą z wymienionych tutaj opcji. Moim zdaniem, jeśli chcesz jechać z Gdańska do Poznania, a następnie A2 do Niemiec,
to nie jest najlepszy pomysł.

Obecnie z Gdańska na południe jedzie się całkiem dobrze. Autostradę A1 masz do Piotrkowa Tryb. łącznie z obwodnicą Łodzi.
Później średnia trochę spada, bo co chwilę skrzyżowanie ze światłami, Częstochowa. Wybrałbym jednak tę trasę.


I to jest to co chciałem wiedzieć. Dzięki za info. Zatem będzie zwiedzanie Wiednia po drodze :D . już się nie mogę doczekać urlopu :hut:

Dobrze to moim zdaniem w tej kwestii pojęcie względne:). Odcinek od Czestochowy jest beznadziejny:(, jedyny plus, ze ostanio otworzyli obwodnice Łodzi do tego ruch tez nie jest najmniejszy bo wszyscy jada jedyna w miare wzgledna trasa z pólnocy na poludnie chodz zawsze mam wrazenie ze gorzej sie jedzie w kierunku morza:). Do tego dochodzi moim zdaniem beznadziejny odcinek drogi na wysokosci Olomunca...no chyba, ze wreszcie czesi si ogarna i nie beda robic remontów w szczycie sezonu:) ale to raczej nierealne:)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 24.01.2017 16:46

Witam
dzisiaj zaktualizowałem mapę w nawigacji - mapa 2016
wbiłem trasę Poznań - Lokva Rogoźnica trasa biegła przez Niemcy Austria i Słowenia moje zdziwienie że pokazało 998km do celu zawsze było 1500 1600 i teraz moje pytanie czy to jest błąd ? przez Niemcy było zawsze dalej czy coś się zmieniło ? 8O
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: 998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 24.01.2017 17:21

czesiu1976 napisał(a):Witam
dzisiaj zaktualizowałem mapę w nawigacji - mapa 2016
wbiłem trasę Poznań - Lokva Rogoźnica trasa biegła przez Niemcy Austria i Słowenia moje zdziwienie że pokazało 998km do celu zawsze było 1500 1600 i teraz moje pytanie czy to jest błąd ? przez Niemcy było zawsze dalej czy coś się zmieniło ? 8O



Sprawdź czy masz ustawione mile czy kilometry. Bo wg mnie masz ustawione mile, a 998 mil to niespełna 1600 km, czyli wszystko zgadzałoby się.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: 998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.01.2017 17:39

:idea: Jak najbardziej... w lini prostej trasa dla np. motolotni.
pozdro
1 mila (lądowa) to 1609 metrów.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: 998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 24.01.2017 17:59

pokazuje kilometry
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2017 18:05

czesiu1976 napisał(a):Witam
dzisiaj zaktualizowałem mapę w nawigacji - mapa 2016
wbiłem trasę Poznań - Lokva Rogoźnica trasa biegła przez Niemcy Austria i Słowenia moje zdziwienie że pokazało 998km do celu zawsze było 1500 1600 i teraz moje pytanie czy to jest błąd ? przez Niemcy było zawsze dalej czy coś się zmieniło ? 8O

Raczej nic się nie zmieniło - dróg i autostrad nie zwinęli :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: 998km

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2017 19:22

czesiu1976 napisał(a):wbiłem trasę Poznań - Lokva Rogoźnica trasa biegła przez Niemcy Austria i Słowenia moje zdziwienie że pokazało 998km do celu zawsze było 1500 1600 i teraz moje pytanie czy to jest błąd ?

czesiu1976 napisał(a):pokazuje kilometry

To wrzuć tę trasę, abo podaj punkty pośrednie - przeanalizujemy. :wink:
W tym roku będę jechał przez Niemcy, więc jestem ciekawy, co tam poskracali. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone