Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
erni84
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni84 » 06.07.2017 20:19

marlena27 napisał(a):
erni84 napisał(a):Witam, mam prośbę którędy najlepiej jechać na Chorwację jestem jedynym kierowcą. Jedziemy do Klek i planujemy wyjechać w sobotę,a planowany dojazd w poniedziałek rano. Proszę o podpowiedz którędy najlepsza droga i jakiś nocleg po drodze. Może ktoś z was ma dobra trasę i najlepiej aby ominąć korki na Słowenii.Pozdrawiam :papa:


Zobacz sobie "objazdy autostrady Słowenii" i z kąd wyruszasz

ze Sławna woj. zachodniopomorskie
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 20:19

Kiedy wyruszasz?
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 20:23

Jechałem dwa lata temu z rodzinka przez Niemcy i powiem ze jak dla mnie elegancko cały czas autostrady zero problemów no i szybko. Za tydzień wybieram se poraz pierwszy sam i tez jadę przez Niemcy. Wyjazd w niedziele popołudniu
erni84
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni84 » 06.07.2017 20:27

Jacenty89 napisał(a):Kiedy wyruszasz?

29 lipiec
erni84
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni84 » 06.07.2017 20:29

Jacenty89 napisał(a):Jechałem dwa lata temu z rodzinka przez Niemcy i powiem ze jak dla mnie elegancko cały czas autostrady zero problemów no i szybko. Za tydzień wybieram se poraz pierwszy sam i tez jadę przez Niemcy. Wyjazd w niedziele popołudniu

A ile wyniósł Ciebie koszt autostrad i winet my jedziemy na 11 nocy
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 20:31

Nazwy państw piszemy z DUŻEJ litery, i jedziemy DO Chorwacji.


.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 20:35

erni84 napisał(a):
marlena27 napisał(a):
erni84 napisał(a):Witam, mam prośbę którędy najlepiej jechać na Chorwację jestem jedynym kierowcą. Jedziemy do Klek i planujemy wyjechać w sobotę,a planowany dojazd w poniedziałek rano. Proszę o podpowiedz którędy najlepsza droga i jakiś nocleg po drodze. Może ktoś z was ma dobra trasę i najlepiej aby ominąć korki na Słowenii.Pozdrawiam :papa:


Zobacz sobie "objazdy autostrady Słowenii" i z kąd wyruszasz

ze Sławna woj. zachodniopomorskie

Kolega założył pomocny temat:
trasa-z-kujaw-i-pomorza-do-chorwacji-konkretne-propozycje-t51988.html
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 20:38

Wiesz co już dobrze nie pamiętam. Jechaliśmy dieslem wtedy także paliwo zrzutka wiec na osobę duze koszta to nie byly. Winiety kupuje teraz u siebie na miejscu, choć wiem ze wyjdzie ciutke drozej niz jak np. po drodze na stacjach. Na pewno wezmę w gotowce około 300- 350 kun no i jakieś euro.
nowac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Poznań - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowac » 07.07.2017 10:34

walp napisał(a):Moja propozycja:
Poznań - Leszno - Wrocław - (potem 2 wersje):
1) Kłodzko - Ołomuniec - Brno
2) Gliwice - Ostrawa - Ołomuniec - Brno
dalej
Wiedeń - Graz - Feldbach - Lenart - Ptuj - Zagrzeb - Makarska

Zaciekawiło mnie to co napisałeś na tym podkreślonym odcinku - chyba bardziej popularne było dojechać pod Graz potem na południe i przed granicą skręt na objazd przez Mureck na Ptuj.
Jak na feldbach to można z a2 wcześniej zjechać (bez Graz'u)
Coś więcej o tym Twoim odcinku?? jak drogi itp
nowac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowac » 07.07.2017 11:00

AdamBeata napisał(a):Na końcu Brna trzeba zjechać na Rajhrad, trzeba patrzeć aby nie przegapić zjazdu bo za nim już jest płatna. I potem praktycznie zaraz za wiaduktem jedzie się w prawo i prostą drogą na Pohorelice. Przejeżdżasz przez Pohorelice i tam wjeżdżasz znowu na bezpłatny odcinek do Mikulova.


w którym miejscu zjazdzacie na Rajhard? może mapka?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.07.2017 11:07

nowac napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Na końcu Brna trzeba zjechać na Rajhrad, trzeba patrzeć aby nie przegapić zjazdu bo za nim już jest płatna. I potem praktycznie zaraz za wiaduktem jedzie się w prawo i prostą drogą na Pohorelice. Przejeżdżasz przez Pohorelice i tam wjeżdżasz znowu na bezpłatny odcinek do Mikulova.


w którym miejscu zjazdzacie na Rajhard? może mapka?
Przejazd niepłatny https://www.google.pl/maps/dir/49.10360 ... m1!2b1!3e0
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.07.2017 15:09

nowac napisał(a):
w którym miejscu zjazdzacie na Rajhard? może mapka?


Jak już jesteś na ostatniej prostej na wylocie z Brna to trzeba patrzeć na drogowskazy bo łatwo przejechać, a potem zaraz płatna się zaczyna. Potem znowu w prawo zaraz za wiaduktem i dalej prosto do samych Pohorelic.
agawu1979
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.07.2017
Najlepsza trasa z Wrocławia do Rijeka (przez Węgry)

Nieprzeczytany postnapisał(a) agawu1979 » 19.07.2017 12:51

Cześć, w tym roku planujemy wyjazd do Rijeki, rekomendowane trasy wszędzie widzę przez Wiedeń
Mój mąż jednak uparł się, aby jechać przez Węgry - czy ktoś ma jakieś doswiadczenia z ta trasą ? oplaca się, jak z opłatami i warunkami - bardzo dziękuję z góry za pomoc i porady
Agnieszka
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Najlepsza trasa z Wrocławia do Rijeka (przez Węgry)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.07.2017 08:54

Najlepsza trasa Wrocław - Rijeka to: CZ, A i Słowenia cała czyli Maribor-Lubljana-przejście graniczne SLO/Hr w Rupa. Miom zdaniem jazda przez Węgry jest bez sensu, ale jeśli małżonek tak woli (dalej, drożej /bo paliwo winiety autostrada w Chorwacji/) to później powiesz mu z czystym sumieniem "a nie mówiłam". Fakt do pokonania CZ i nieszczęsny Wiedeń ale później cała SLO autostradami a na przejściu w Rupie raczej trudno o korki.
Edziama
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2017
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edziama » 20.07.2017 22:38

maniekzgc napisał(a):Dzień dobry
Zgorzelec do okolice Makarskiej,najlepiej przez Niemcy czy Czechy? Jak obecnie wygląda przejazd na tych drogach? Ceny? Jedni znajomi słyszałem jadąc do Cro płacili za tunele inni nie. Będę wdzięczny za pomoc.


W ubiegłym roku jechaliśmy z Bogatyni do Baska Voda przez Czechy, Austrię, Słowenię. W tym roku podobnie ale w Słowenii ominiemy autostradę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone