Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 23.06.2017 13:21

AdamBeata napisał(a):Ja jeżdżę też przez Boboszów tylko przez Svitavy do Brna pomijając płatny odcinek i winietę czeską. Opcja idealna jadąc nocą bo w dzień przez Czechy można trochę się powlec. Jednak jak kolega pierwszy raz to rzeczywiście niech lepiej jedzie głównymi szlakami jak najprościej.


Jadę tak samo i do Brna to faktycznie można by bez winiety ,ale dalej jak za Brnem jedziecie ,że jej nie potrzeba ?
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 23.06.2017 13:25

Fajna niby trasa, ale z mapy wynika, że są na niej co chwilę przejazdy kolejowe. I nie są to chyba przejazdy bezkolizyjne.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.06.2017 13:32

anka581 napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Ja jeżdżę też przez Boboszów tylko przez Svitavy do Brna pomijając płatny odcinek i winietę czeską. Opcja idealna jadąc nocą bo w dzień przez Czechy można trochę się powlec. Jednak jak kolega pierwszy raz to rzeczywiście niech lepiej jedzie głównymi szlakami jak najprościej.


Jadę tak samo i do Brna to faktycznie można by bez winiety ,ale dalej jak za Brnem jedziecie ,że jej nie potrzeba ?


Na końcu Brna trzeba zjechać na Rajhrad, trzeba patrzeć aby nie przegapić zjazdu bo za nim już jest płatna. I potem praktycznie zaraz za wiaduktem jedzie się w prawo i prostą drogą na Pohorelice. Przejeżdżasz przez Pohorelice i tam wjeżdżasz znowu na bezpłatny odcinek do Mikulova. To jest jedyny płatny odcinek na tej trasie i objechanie go tym objazdem jest może 10-15 min dłuższe. Ja jeszcze nigdy nie kupowałem winiety na Czechy bo zawsze to omijam, a teraz jak obwodnica Brna jest też bezpłatna, to już w ogóle jest fajnie to przejechać bez winiety.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 23.06.2017 14:53

Faktycznie tak można jechać i mówisz ,że nie trzeba wtedy winiety na czechy?
Ja nawet chyba w zeszłym roku tak mknęłam tymi bocznymi .
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.06.2017 15:12

No mówię że można, jeżdżę tak co roku BEZ WINIETY.
BEZERKA
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.07.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEZERKA » 23.06.2017 16:06

Ludzie oszczędzacie na winetce 50 PLN aby bujać sie dłużej przez Czechy i tracić paliwo na ciągłym zatrzymywaniu sie i ruszaniu na podrzędnych drogach :-)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 23.06.2017 16:20

BEZERKA napisał(a):Ludzie oszczędzacie na winetce 50 PLN aby bujać sie dłużej przez Czechy i tracić paliwo na ciągłym zatrzymywaniu sie i ruszaniu na podrzędnych drogach :-)



Jak dla mnie jest to najlepsza i najkrótsza trasa z Wrocławia i akurat korków tam jadąc NA NOC nigdy nie uświadczyłem. Spalanie mniejsze. Czasowo tak samo albo i lepiej wychodzę niż autostradą A4 i A1. Biorąc pod uwagę czeską winietę opłaty za A4 i dodatkowe ekstra 160km to trochę mam w kieszeni. Droga przez Ołomuniec ma jeszcze trochę betonki, a ja jako że jeżdżę z przyczepą podłodziową każdy kilometr wyboji staram się omijać.
A płacić za niecałe 20km (nie wiem ile kosztuje winieta miesięczna ale dzieląc te 2 x 20km przez jej cenę to dopiero wyjdzie mi chyba najdroższa cena za km w europie), kiedy mogę to ominąć praktycznie drogą równoległą to jest raczej mało mądre.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 24.06.2017 08:17

Ja w zeszłym roku jechałam tą trasa i miałam winietę ,bo nie wiedziałam ,że nie ma potrzeby. Nie jest więc to w żaden sposób oszczędzanie ,ale faktycznie jeśli będę jechała tą trasą i w tym roku to po prostu jej nie kupię
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.06.2017 08:32

Czy ktoś jest zorientowany na temat utrudnień na DK1 przed Częstochową i w samej Częstochowie (remonty), proszę o informacje!
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 05.07.2017 19:20

A może jechał ktoś z was ostatnio trasą Praga - Brno. Jak tam wygląda sytuacja? Wiem, że trasa ta jest remontowana ale chciałabym wiedzieć czy sa tylko zwężki czy robią się korki. Będę jechała w niedzielę z Żagania i zastanawiam się czy jechać przez Niemcy czy przez Czechy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.07.2017 23:18

ja jechalem rok temu identycznie ale tylko dlatego ze mieliśmy postoj na 2 noce w Pradze...srednio sie jechalo po mimo niedzieli, najgorzej jednak bylo przed Praga od Niemiec, mega objazdy, nie wiem jak w tym roku ale jadac z kierunku olomunc było w tym roku spokojniej po mimo jazdy w tygodniu
Ostatnio edytowano 06.07.2017 07:29 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.07.2017 23:29

elfik44 napisał(a):A może jechał ktoś z was ostatnio trasą Praga - Brno. Jak tam wygląda sytuacja? Wiem, że trasa ta jest remontowana ale chciałabym wiedzieć czy sa tylko zwężki czy robią się korki. Będę jechała w niedzielę z Żagania i zastanawiam się czy jechać przez Niemcy czy przez Czechy

Odpowiedź kolegi Pääkäyttäjä z 21:38 przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-2595.html#p1879169
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 00:52

elfik44 napisał(a):A może jechał ktoś z was ostatnio trasą Praga - Brno. Jak tam wygląda sytuacja? Wiem, że trasa ta jest remontowana ale chciałabym wiedzieć czy sa tylko zwężki czy robią się korki. Będę jechała w niedzielę z Żagania i zastanawiam się czy jechać przez Niemcy czy przez Czechy


Kolega powyżej napisał, że podałem info o tym, co się działo na Schodach do Brna nawet w świąteczny dzień w Czechach taki jak dziś. Od siebie dodam, że po ośmiu latach mieszkania w ČR, na D1 nie zmieniło się za wiele a jazda tą najbardziej ruchliwą autostradą to podwyższone ryzyko i jest niemal pewne, że coś się stanie. Czy to na obwodnicy Pragi albo gdzieś po drodze na remontowanym odcinku. Nie ma znaczenia, czy jedzie się w dzień czy w nocy - choć nocą podobno jest mniejszy ruch ale doświadczenie mówi, że można stać do rana a PČR nie zawsze decyduje się na zawracanie już tkwiących w korku aut w stronę objazdu.

No risk - no fun ;-)
erni84
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.07.2017
Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) erni84 » 06.07.2017 20:12

Witam, mam prośbę którędy najlepiej jechać na Chorwację jestem jedynym kierowcą. Jedziemy do Klek i planujemy wyjechać w sobotę,a planowany dojazd w poniedziałek rano. Proszę o podpowiedz którędy najlepsza droga i jakiś nocleg po drodze. Może ktoś z was ma dobra trasę i najlepiej aby ominąć korki na Słowenii.Pozdrawiam :papa: Wyjazd ze Sławna
A może ktoś jechał trasą Słowacja,Węgry,na Zadar i póżniej kierunek Klek bo słyszałem że przez Bośnie są bardzo kręte i wąskie drogi i straszne ograniczenia prędkości
Ostatnio edytowano 06.07.2017 20:25 przez erni84, łącznie edytowano 2 razy
marlena27
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.02.2013
Re: Pierwszy raz na chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlena27 » 06.07.2017 20:16

erni84 napisał(a):Witam, mam prośbę którędy najlepiej jechać na Chorwację jestem jedynym kierowcą. Jedziemy do Klek i planujemy wyjechać w sobotę,a planowany dojazd w poniedziałek rano. Proszę o podpowiedz którędy najlepsza droga i jakiś nocleg po drodze. Może ktoś z was ma dobra trasę i najlepiej aby ominąć korki na Słowenii.Pozdrawiam :papa:


Zobacz sobie "objazdy autostrady Słowenii" i z kąd wyruszasz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone