Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Włoch - Wenecja, Gargano, Toskania i Garda

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 06.07.2011 09:31

Tymona napisał(a):
Miało być stacjonarnie w okolicach Punta Sabbioni, ale po tym co u Ciebie przeczytałam, obawiam się, że tygodnia to my tam nie wytrzymamy :wink:


Punta .... stacjonarnie i to w sezonie - to faktycznie tylko zatłoczona i taka sobie plaża !
Miejsce to może być tylko bazą na bliższe i dalsze wypady.
Laguna,Wenecja, Treviso, Padwa ... ciut dalej Cittadella, Vicenza, Werona a nawet Belluno !
Ale na kempingach w tym rejonie całkiem drogą bazą ! :?

... a tak w ogóle to samych przyjemności i aby wszystko się udało zgodnie z planem. 8)

Pozdrawiam.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 06.07.2011 10:08

kagula napisał(a): A adresy kempingów znajdziesz w googlach, na forach,
No, czyli standart, bo myslałam, ze istnieje do kupienia jakaś wersja papierowa, w której ktoś zebrałby te informacje :D


Mariusz - jedyne co jest pewne to nasza Austria, ale potem to już mnie zaczyna korcić, żeby ten namiot wykorzystać na innym włoskim (a może chorwackim ?) terenie :lol: Więc nie wiadomo, co nam z tego wyjdzie - sama jestem ciekawa :wink:


pozdrawiam
:D
arkadyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadyd » 06.07.2011 14:12

Witam
właśnie wróciłem z Włoch - 6 dni nad Gardą i 7 dni w okolicach Wenecji (Caorle), byliśmy z dwójka dzieci (5 i 7 lat) i ze znajomymi (dziecko 4 lata). Jeśli chodzi o "klimat" to zdecydowanie Garda - dużo ładnych miasteczek, super widoki, ciepła woda. Natomiast koło Wenecji tak trochę 'Płasko" - no i zdecydowanie większy ruch.
Pozdr
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 08.07.2011 09:57

Witaj arkadyd,

Nie byłem jeszcze w Wenecji i we Włoszech. Wstępnie planuję okolice Wenecji na przyszły rok zdecydowanie poza sezonem. Możesz napisać gdzie spaliście w Caorle? Widzieliście tam coś ciekawego? Treviso, Udine? No i ogólnie czy warto? Na pierwszy rzut oka bardziej korci mnie żeby jechać na południe od Wenecji, bliżej Ravenny, Ferrary, Bolonii. Wszelkie sugestie bardzo mile widziane.
arkadyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadyd » 08.07.2011 13:56

winetu
koło Caorle spaliśmy na campingu San Francesco ( duży camping z dobrą infrastrukturą- market a tam nalewaki wina, kilka basenów, market nad samym morzem).
Samo Caorle nie zrobiło na nas ogromnego wrażenia, kilka ładnych kolorowych uliczek, ale dosyć tłoczno, a nad brzegiem morza promenada i same hotele.
Oprócz Wenecji zwiedziliśmy jeszcze Padvę - polecamy, bardzo ładne miasto. Mieliśmy wybrać się też na pobliskie wysepki, ale jakoś czasu zabrakło.
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 08.07.2011 14:04

Jak z Caorle najdogodniej dostać się do Wenecji?
arkadyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkadyd » 09.07.2011 19:44

do Punta Sabbioni (parking 7 euro za cały dzień) a potem promem do Wenecji (13 euro w obie strony, dzieci do 6 lat gratis)
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 11.07.2011 08:28

Dzieki
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 11.08.2014 14:37

Przeczytałam relację i w wielu miejscach jakbym czytała siebie:) Boje się tych bezosobowych kempingów z tłumem ludzi, imprezami, bez serc, bez ducha...i te plaże człowiek na człowieku. W tym roku Toskania też namiot (inaczej już nie widzę możliwości i nie chce!!) i cały czas mam w głowie te klimatyczne kempingi nad samym morzem w Chorwacji. Byleby można się załatwić i wykąpać. Nie muszą być nie wiadomo jakie warunki. Bardziej chodzi o klimat miejsca. Jakże ja Cię rozumiem!
ps. minęło już kilka lat od zamieszczenia postu. Ciekawe czy tu jeszcze zajrzysz. Pozdrawiam serdecznie.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.08.2014 19:38

zapisuję sie do subskrybentów ;@)
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Włoch - Wenecja, Gargano, Toskania i Garda - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone