Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jezioro Garda-Wlochy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jezioro Garda-Wlochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 22.12.2006 20:58

Cro-maniacy!!
W 2007 postanowiłem zamienic Cro. na Jezioro Garda we Włoszech.
Traktuje to jako przerywnik w odwiedzaniu cudownego kraju jakim jest Chorwacja.
Czy ktoś z WAS tam był??
Jeżeli tak to jakie wrażenia?
Jadę w czerw/lip do Toscolano i Limone.
I ew. jaką trasą byście jechali z Warszawy?
Może jakieś ciekawostki??
Do wakacji jeszcze dużo czasu , ale w te zimne i krótkie dni można pomażyć o ciepełku i pięknych widokach.
A jak WY macie :oops:
ABY DO LATA :P

Pozdro!!!
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 22.12.2006 22:21

Witam. Nad jeziorem Garda spędziłam piękne chwile. Niestety nie podam trasy z Polski, którą jechałam, bo moja trasa wiodła z Hiszpanii i w miejscowości Torri del Benaco zakotwiczyliśmy na 5 dni. Torri del Benaco jest piękne ze swoim zamkiem i koncertami na placu zamkowym - tworzy cudowną atmosferę i moim zdaniem jest tam o wiele piękniej niż nad włoskim morzem, których to stron z sobie wiadomych powodów nie cierrrrpppiiięęę.
Widoki nad Gardą są troszeczkę porównywalne do Cro.
Drugie moje spotkanie z Gardą to ślub i wesele, na którym byliśmy, ale jechaliśmy z Werony autokarem i nawet nie wiemy jaka to była miejscowość. W każdym razie było całkiem przyjemnie, a Pietro do dziś wspomina, że jego najwspanialsi goście byli z Polski, no w końcu tu mieszka i niecgby spróbował inaczej !!! :!: :!: :!: :twisted: :twisted: :lool: :lool: :papa: :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5234
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.12.2006 12:58

my bylismy tam przejazdem w zeszlym roku.

jechalismy do chorwacji przez austrie i wlochy.

nad garda spalismy jedna nocke bo przyjechalismy jak bylo juz bardzo pozno wiec nawet nie wiedzielismy ze nad jakims jeziorkiem jestesmy, nastepnego dnia z ranca widok kazal sie przepiekny. bleitna woda, ciepla i czysta, dookolo ladne pagorki. zjedlismy sniadanka i smigalismy do werony w dalsza droge

kilka fotek znajdziesz na

www.rumianki.ao.pl

sprawdzilem - zdjecie jest az jedno i ma numer 12 :lol:

tam jest po kolei cala nasza wycieczka - zobacz odpowiednia galerie[/url]
Bazylka5
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bazylka5 » 24.12.2006 15:07

Byłam nad Gardą kilka razy. Warto. Atrakcje dla dzieci to park rozrywki Gardaland i park wodny nieopodal. Polecam odwiedzenie Sirmione - urocza miejscowość na półwyspie z zamkiem i ruinami sanatorium z czasów rzymskich.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jeź Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 24.12.2006 16:04

Dzięki Cromaniacy za info o Gardzie!
Ale prosilbym o więcej szczegołów dot dojazu.
Trasa przez Bratysławę,czy wiedeń,czy inaczej??
Ile godzin jazdy?

Gdzie nocleg tranzytowy?
Pozdro!!!

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT :P :P :lol: :lol:
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 26.12.2006 20:36

Zacznę od tego,że to naprawdę piękne miejsce.Ja byłem tydzień w Limone i to miejsce mnie zachwycilo.Tak jak ktos napisał warto pojechac do gardalandu(jest to wyprawa na cały dzień),blisko jest do Verony a także stosunkowo blisko do Wenecji.Ale warto podjechać także w góry otaczajace Gardę.Polecam miejscowość Pievo z tarasami śmierci.Spokojne miasteczko wloskie całkowity kontrast dla miejscowości nad Gardą.jedna z wąskich uliczek starówki zakończona jest barierką.Po dojściu do barierki widok zapiera dech w piersiPrzepastne yrwisko skalne a w dole jezioro
Jeśli chodzi o trasę to ja jechałem z Gdańska.Ale najpierw byłem tydzień w Karpaczu.Z karpacza pojechałem do Ceskego Krumlova(polecam zwiedzenie tego uroczego miasteczka).Z Krumlova jechałem przez Linz,Salzburg.Innsbruck,przełęcz Brenner.Z Krumlova do limone jechałem ok.8 godzin.

pozdrav
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 03.01.2007 14:59

Przecież to zależy skąd w Polsce.
Z Krakowa jechałbym - taki mam plan na przyszły rok - chyba przez Wiedeń i Wenecje i dzień by starczył bez noclegu tranzytowego.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
jeź.Garda "do Łukasza"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 03.01.2007 21:07

Łukasz napisał(a):Przecież to zależy skąd w Polsce.
Z Krakowa jechałbym - taki mam plan na przyszły rok - chyba przez Wiedeń i Wenecje i dzień by starczył bez noclegu tranzytowego.


Bądz Łaskaw!! i przeczytaj post tytulowy/pierwszy/.
Pytam o trase z Warszawy?
I inne ciekawostki jak ktoś jest w TEMACIE.


Pozdro!!!
Najlepszego 2007!!!:)
Fakirmen
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.02.2006
Garda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fakirmen » 14.01.2007 20:51

Czy ktoś jeszcze z Szanownych Forumowiczów słyszal i widzial coś o jeź. Garda??
Piszcie ze szczegółami bo ja tez jestem zainteresowany tym jeziorkiem w ramach przerywnika od Kochanej CRO!!! :P
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 24.01.2007 23:26

Witam
Zaczynam sie miotać i usilnie poszukiwać właściwego kierunku na wypoczynek. Garda wydaje się ciekawym miejscem (w cro 3x)
Ciekaw jestem jak tam wygląda temat kwaterunku zbliżonego do apartamentów chorwackich.
Pozdrawiam
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 25.01.2007 13:12

AndrzejG napisał(a):Witam
Zaczynam sie miotać i usilnie poszukiwać właściwego kierunku na wypoczynek. Garda wydaje się ciekawym miejscem (w cro 3x)
Ciekaw jestem jak tam wygląda temat kwaterunku zbliżonego do apartamentów chorwackich.
Pozdrawiam

Radziłbym szukać wpisując agenzia + dana miejscowość nad jeziorkiem , generalnie jak bywałem w Itali to zdecydowana większość kwater była oferowana przez agencje - przynajmniej tam gdzie bywałem nie było prywatnych jak w Cro.
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 28.01.2007 17:00

bardziej się opłaca wynajmować apartamenty przez biuro podróży np. Neckermanna. Często są tańsi niż wynajęcie na miejscu czy przez agencję, szczególnie przed i po sezonie.
A co do Gardy - byłam w zeszłym roku i żeby wszystko w okolicy zobaczyć to trzeba dwóch tygodni. Do zobaczenia jest dużo: polecam Gardaland, park Sigurta, Il Vittoriale i ogród botaniczny Hruska w Gardone Riviera, Aquaparadise i Movieland - nie kupować biletu na obydwie atrakcje w jeden dzień bo i tak się nie zdąży. Na pewno warte odwiedzenia jest Sirmione z zamkiem oraz muzeum archeologicznym, koniecznie wziąć kostiumy kąpielowe, za stanowiskami archeologicznymi jest piękna plaża. Trzeba też odwiedzić piękną plażę w Limone, zajrzeć do Riva del Garda, zwiedzić zamek i ogród botaniczny w Arco, podczas upału ochłodzić się oglądając Cascata Varone, przejechać cudownie wąską i krętą drogą od Limone poprzez Pieve, gdzie warto popatrzeć w dół z tarasów grozy.
My nie zdążyliśmy zobaczyć Parko Natura Viva, Verony, nie wjechaliśmy na Monte Baldo, nie obejrzeliśmy starówki w Lazise, nie przespacerowaliśmy się promenadą w Salo i dużo bym mogła wymieniać jeszcze wymieniać. Gdybyś miał jakieś pytania to proszę zadawać.
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 31.01.2007 00:17

Ten czas, który nas ogranicza to zmora, z która ciezko sobie poradzic. My na wakacje bedziemy mogli przeznaczyc góra 14 dni z podróżą. Jeżeli będą to Włochy zaczniemy bądź skończymy (bez znaczenia dzisiaj) na Gardzie. Omijamy rozrywki typu park wodny dziecko za małe, a i żona nie należy do miłośniczek tego typu rozrywek więc 2 do 1, czas biegnie i te proporcje nie długo się zmienią.
Zatrzymamy się nad Gardą na pełne 4 dni co byście polecili na ten czas do zwiedzania, aby nie były one stracone.
Kasper68 korzystałaś z Nekermanna jeżeli tak, to napisz czy byłas zadowolona z miejsca które wybraliście na bazę wypadową?
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 31.01.2007 21:51

Pisałam o Neckermannie przykładowo. W zeszłym roku byłam nad Gardą z Tui, w hotelu-rezydencji Campi w Tremosine - Voltino. Nie będę ukrywała, że wybrałam to miejsce tylko ze względu na cenę ( niską ) za którą bylo dosyć dużo oferowane - basen z brodzikiem, kryty basen, boiska do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw, minigolf, bon o wartości 20 euro do wykorzystania w barze, centrum odnowy biologicznej z sauną. Dużym brakiem według mnie jest brak widoku na jezioro, duża odleglość do małego ( i jedynego ) sklepu spożywczego. Większy dopiero w Limone. Ośrodek położony jest na wysokiej skale więc wjeżdżając samochodem jedzie się przeważnie na dwójce albo nawet na jedynce. Dużo zakrętów - Jeżeli macie dziecko które w takich warunkach lubi wymiotywać nie polecam tej strony jeziora. Daleko jest też do plaży. najbliższa w Limone - to ok. 7 km.
Ciekawszą widokowo po tej stronie jeziora jest Rezydencja Ruculi w Tignale, ze wspaniałym widokiem na Gardę. Też z oferty Tui.
Jeżeli twoje dziecko ma więcej niż 2 lata to jednak polecałabym Gardaland - mnóstwo rozrywki nawet dla tak małych dzieci. Moja trzylatka była zachwycona - szczególnie pokazani delfinów, turniejem rycerskim, magicznym drzewem i dużą karuzelą z końmi, pokazami puszczania baniek mydlanych i jeszcze długo by wymieniać. Polecam szczególnie dla dzieci rozrywki z grup Fantasy, Przedstawienia i niektóre z Przygody. koniecznie trzeba zostać do 23.20 na pokaz Fire: Il tempio ritrovato.
Aquapark jest nieszczególnie godny polecenia bo do każdej atrakcji są godzinne kolejki. No i atrakcje są raczej dla młodzieży i ( odważnych ) dorosłych. Za to Movieland jest fajny i ciekawy ale z małym dzieckiem odpada - większość pokazów od 12 lat.
Jeżeli będziesz tylko 4 dni to polecałabym któryś z kampingów po wschodniej stronie jeziora pomiędzy Malcesine a Lazise. Stamtąd jest w miarę blisko do co ciekawszych miejsc i atrakcji. Gdybym ja miała 4 dni to zaplanowala bym je tak:
1. Limone i plażowanie do poludnia ( po południ szybko jest cień na plaży rzucany przez góry), potem Cascata Varone i Riva del Garda, po południu zwiedzanie zamku i ogrodu botanicznego w Arco.
2.Sirmione ( uwaga - w zamku większość czasu nosi się dziecko na rękach), na starówce obłędne ilości lodów. Po południu Ogród botaniczny Sigurta - bajeczne krajobrazy, niepowtarzalny trawnik ( przy małym dziecku polecam wynajęcie wózka golfowego - dodatkowa atrakcja dla dziecka a nie narzeka, że go bolą nogi, no i ma się tą pewność że objedzie się cały park a nie część jak w przypadku skorzystania z kolejki. można też zatrzymać wozek na poboczu i dojść pieszo tam gdzie nie można wjeżdżać.)
3.Gardaland
4.Wjazd kolejką na Monte Baldo
AndrzejG
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 19.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejG » 06.02.2007 19:01

Dziękuje za wszystkie informacje, które są skarbem bezcennym.
Nasze wakacje w Itali nie mają jeszcze właściwego kształtu i ciągle ewoulują. W miarę wgryzania się w temat apetyt rosnie - być może brykniemy do Kampani w okolice Amalfi.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Jezioro Garda-Wlochy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone