Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.05.2018 10:17

Endrju napisał(a):
Masterjam napisał(a):Wszystkie winiety mogę przykleić już w Polsce czy dopiero przed wjazdem do poszczególnych krajów ?


Zawsze kleję każdą na dany kraj przed wyjazdem, by nie stawać na trasie. Pamięta,j że nie możesz przylepić od razu dwóch winiet na Austrię!!



I najlepiej najpierw na sweterek ;-) a potem na szybę ;-)
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 22.05.2018 10:30

To się domyślam że nie można 2 na raz :)

@viltob08 mam nadzieję że to żartobliwie napisałeś, jak pisałem to nasz pierwszy wyjazd więc wiesz......biorę prawie wszystko na serio ;)
Ostatnio edytowano 22.05.2018 10:51 przez Masterjam, łącznie edytowano 1 raz
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.05.2018 10:35

Masterjam napisał(a):To się domyślam że nie można 2 na raz :)

@viltob08 mam nadzieję że to żartobliwie napisałem, jak pisałem to nasz pierwszy wyjazd więc wiesz......biorę prawie wszystko na serio ;)


Całkiem serio :-) potem lepiej się odkleja.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 22.05.2018 17:26

Masterjam, potwierdzam sugestię viltob08 - to nie żart, choć brzmi humorystycznie :)

Przy zakupie zwróć uwagę na koszty przewalutowania w Twoim banku (jeśli nie posiadasz konta walutowego). Podpowiem, że niektóre karty mają ułamki procent za tę usługę, ale są i takie, dzięki którym dopłacisz ponad 5% do całego interesu...
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.05.2018 18:49

Witam,
Wyjazd do Chorwacji dopiero pod koniec lipca. Nic nie stoi na przeszkodzie jak "na dniach" kupię
e-winiety słowackie i węgierskie ?

Pozdrawiam
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 22.05.2018 18:51

yanek37 napisał(a):Witam,
Wyjazd do Chorwacji dopiero pod koniec lipca. Nic nie stoi na przeszkodzie jak "na dniach" kupię
e-winiety słowackie i węgierskie ?

Pozdrawiam

Pewnie, że już możesz. Podajesz datę, nr rejestracyjny i tyle.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.05.2018 19:15

wpisując numer tablicy rejestracyjnej podaje tylko numer np. XX 1234K ?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 19:23

yanek37 napisał(a):wpisując numer tablicy rejestracyjnej podaje tylko numer np. XX 1234K ?


Po prostu wejdź na stronę, tam zobaczysz jakie pola trzeba wpisać. Zawsze jest wersja polska albo niemiecka/angielska. To prostsze niż tłumaczyć.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 22.05.2018 19:31

stachan napisał(a):Masterjam, potwierdzam sugestię viltob08 - to nie żart, choć brzmi humorystycznie :)

Przy zakupie zwróć uwagę na koszty przewalutowania w Twoim banku (jeśli nie posiadasz konta walutowego). Podpowiem, że niektóre karty mają ułamki procent za tę usługę, ale są i takie, dzięki którym dopłacisz ponad 5% do całego interesu...


Spoko mam konto i kartę którą w dowolnym momencie mogę przełączyć PLN/EURO. Zawczasu sobie aktywowałem taka opcje na rachunku :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2018 20:21

Masterjam napisał(a):To się domyślam że nie można 2 na raz :)

@viltob08 mam nadzieję że to żartobliwie napisałeś, jak pisałem to nasz pierwszy wyjazd więc wiesz......biorę prawie wszystko na serio ;)

Żartobliwie napisała kobieta z awatarku o imieniu Viola .... :wink:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 22.05.2018 21:14

A ja nie polecam już zakupu winiet elektronicznych, bo co jak ktoś ci wjedzie na dwa dni przed wyjazdem w auto?
A tu masz nr. rejestracyjny i dupa. Kasa stracona, ubezpieczyciel odda albo nie.
Przy standardowych to nie problem, kleisz na inne i jedziesz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.05.2018 21:17

pabbllo_ldz napisał(a):A ja nie polecam już zakupu winiet elektronicznych, bo co jak ktoś ci wjedzie na dwa dni przed wyjazdem w auto?
A tu masz nr. rejestracyjny i dupa. Kasa stracona, ubezpieczyciel odda albo nie.
Przy standardowych to nie problem, kleisz na inne i jedziesz.

Węgry i Słowacja mają tylko winiety elektroniczne - nic nie przykleisz na szybę. :idea:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 22.05.2018 21:21

pabbllo_ldz napisał(a):A ja nie polecam już zakupu winiet elektronicznych, bo co jak ktoś ci wjedzie na dwa dni przed wyjazdem w auto?
A tu masz nr. rejestracyjny i dupa. Kasa stracona, ubezpieczyciel odda albo nie.
Przy standardowych to nie problem, kleisz na inne i jedziesz.


Przecież możesz kupić już jadąc w kierunku granicy. Telefon, minuta i masz winietę zapisaną w systemie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.05.2018 21:29

pabbllo_ldz napisał(a):A ja nie polecam już zakupu winiet elektronicznych, bo co jak ktoś ci wjedzie na dwa dni przed wyjazdem w auto?
A tu masz nr. rejestracyjny i dupa. Kasa stracona, ubezpieczyciel odda albo nie.
Przy standardowych to nie problem, kleisz na inne i jedziesz.

Nie przekonuje mnie taki argument. Poza tym, jak pisze Janusz, wegierskie i słowackie masz dostępne tylko w wersji elektronicznej.

W przypadku nowych e-winiet austriackich, przed okresem obowiązywania, można zmienić nr rejestracyjny oraz daty.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 22.05.2018 21:40

Janusz Bajcer napisał(a):Węgry i Słowacja mają tylko winiety elektroniczne - nic nie przykleisz na szybę. :idea:

Odpisałem na komentarz kolegi który ma dwa miesiące do wyjazdu a już chce kupować e-winiety.
To nie jest dobry pomysł, już kupować e-winiety tyle czasu przed wyjazdem. A stłuczka to tylko przykład. To że Węgry i Słowacja mają tylko elektroniczne też wiem.
Można to zrobić jak ktoś już pisał w dzień wyjazdu czy po drodze.
Wyjątek e-winieta w Austrii bo obowiązuje karencja, ze względu na możliwość zwrotu zakupu przez internet.
Sam jeżdżę CZ,AU, i kupuje na toolsticket.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone