Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 25.05.2018 09:20

Mnie nic nie ogranicza, korzystam tylko z airbnb, bo booking jest dla mnie za drogi. Przez kilkanaście lat płacenia przez internet nigdy nie miałem problemu. Dla mnie PayPal jest wygodny, ale jak pisałem każdy używa to co chce.
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 25.05.2018 11:04

"Po prostu mam większą kontrolę jak przelewam sobie sam, widzę kurs i.t.p. tak jak mówiłem unikam zostawiania nr karty w sieci. Oczywiście każdy robi jak uważa, ale może niektórzy nie wiedzą, że są alternatywne opcje przy płatnościach PayPal :)"
Wypłacasz kasiorke w bankomacie, jeżeli tak i tenże bankomat przesyła dane drogą radiową to nawet nie masz pojęcia ile informacji o twojej karcie "wibruje" w przestrzeni.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 25.05.2018 11:08

Zmysłek napisał(a):
lobsen napisał(a):Jak nie robi Ci to różnicy to kup 2 winiety tygodniowe (jedną na dojazd, drugą na powrót). Cenowo na jedno wychodzi :idea: .

Nie wchodzi w rachubę ponieważ oczywistym jest, że winietę dobrze było by kupić z wyprzedzeniem zwłaszcza z serwisu wysyłkowego. Wyjazd mam 24 czerwca więc czas już myśleć o winietach przy założeniu, że będą kupowane w Tooltickets. Efekt będzie taki, że kupię ją na granicy. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz, tzn. czy np. o 3-4 rano będzie można to zrobić na granicy AT-SL? Macie jakieś info? Z góry dziękuję.

Kup ją dzisiaj i podaj datę od kiedy ma obowiązywać, np. od 24-go czerwca. Analogicznie na powrót.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 25.05.2018 12:43

zag napisał(a):"Po prostu mam większą kontrolę jak przelewam sobie sam, widzę kurs i.t.p. tak jak mówiłem unikam zostawiania nr karty w sieci. Oczywiście każdy robi jak uważa, ale może niektórzy nie wiedzą, że są alternatywne opcje przy płatnościach PayPal :)"


Wypłacasz kasiorke w bankomacie, jeżeli tak i tenże bankomat przesyła dane drogą radiową to nawet nie masz pojęcia ile informacji o twojej karcie "wibruje" w przestrzeni.

Oczywiście, że są przesyłane dane w bankomacie, telefony też są podsłuchiwane :-) Jednak nadal twierdzę, że zostawianie nr kart w sieci jest bardziej niebezpieczne niż wypłacanie w bankomacie :D Trochę zeszliśmy z tematu...
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 26.05.2018 20:35

Robisz zakupy u "p.Joli" w sklepie płacisz kartą i jak sądzisz jak szyfrowany jest proces transakcji, otóż tak samo jak w internecie. a "p. Jola" korzysta ze zwykłego łącz operatora zewnętrznego o którym Ty nie masz najmniejszego pojęcia, a numer twojej karty hula sobie po Świecie.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 27.05.2018 08:36

zag napisał(a):Robisz zakupy u "p.Joli" w sklepie płacisz kartą i jak sądzisz jak szyfrowany jest proces transakcji, otóż tak samo jak w internecie. a "p. Jola" korzysta ze zwykłego łącz operatora zewnętrznego o którym Ty nie masz najmniejszego pojęcia, a numer twojej karty hula sobie po Świecie.

Niech sobie hula, jednak więcej przypadków kradzieży było w internecie, nie słyszałem o ani jednym z powodu płatności u p. Joli w sklepie... Nieważne niech każdy robi jak uważa...
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3180
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.05.2018 12:04

Moje winiety już zamówione - korzystając z okazji dodam, że przy zleceniu wysyłki na konkretny dzień obciążenie naszego rachunku (przy płatności kartą) nastąpi dopiero w dniu wysyłki.

Odnośnie hulania numeru karty w świecie warto skorzystać z funkcji ograniczenia ilości transakcji na dobę i/lub jej pojedynczej wartości, a dodatkowo uruchomić opcję powiadomienia sms-em po każdej operacji. To pozwoli na błyskawiczną reakcję w przypadku uzyskania przez złodziei dostępu do rachunku lub karty. Możliwości kradzieży jest bez liku, a pewnie mało kto bada wyciągi z konta i skojarzy, że dana płatność na powiedzmy 19,52 sprzed 28 dni nie powinna mieć miejsca... Oczywistą oczywistością jest korzystanie tylko z połączeń szyfrowanych oraz nie używanie sieci otwartych przy dokonywaniu płatności.
yumilo04
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) yumilo04 » 28.05.2018 16:32

Witam. Planuje wyjazd do chorwacji w połowie czerwca przez słowację i węgry. W związku z tym mam pytanko odnośnie wieniet. Z tego co czytam najlepiej kupić onlie na stronie słowackiej i węgierskiej czyli?:
Słowacja: eznamka.sk
Węgry: ematrica.nemzetiutdij.hu
Czy winieta jest aktywowana zaraz po transakcji? Nie trzeba odczekać jakiegoś okresu? Mogę to zrobić z czystym sumieniem dzień lub godziny przed wyjazdem? Musze coś wydrukować? czy poprostu mój numer rej będzie w systemie i nie muszę nic mieć przy sobie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2018 16:50

barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 29.05.2018 23:56

Dobry wieczór,
po przeczytaniu całego wątku o tolltickets, zapamiętaniu dobrych rad, założyłam konto walutowe do rachunku. Zakupiłam przed chwilunią potrzebne winiety i z niecierpliwością oczekuję na ich przyjście. Z konta zeszło dokładnie tyle euro ile wychodzi z cen winiet i przesyłki. Podchodziłam do tooltickets jak pies do jeża a to takie intuicyjne i prościuteńkie.... Rewelacja. Dziękuję za wszelkie rady i sugestie. Bardzo mi pomogły :)

Spokojnej nocy :papa:
reset
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.03.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) reset » 30.05.2018 00:09

Oczywiście wszystko na ostatnią chwilę. Zastanawiałem się czy omijać autostrady w Słowenii, ale zrezygnowałem jakoś przeboleję te 30€.
Wyjazd w następny weekend, mam nadzieję, że do 08.06 winiety dotrą.
W sumie już po temacie, ale po opłaceniu przesyłki poleconej komplet Czechy, Austria i Słowenia wyszedł ~323 PLN. Jakby kupować przez PZMOT to wychodzi 368 PLN, więc jakiegoś szału w oszczędności nie ma. Nie wiem gdzie te 30% droższe winiety w PL, jak straszą.
Mam nadzieję, że paczka dotrze i że nie będę musiał w piątek kupować 2 komplet :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2018 00:31

reset napisał(a):W sumie już po temacie, ale po opłaceniu przesyłki poleconej komplet Czechy, Austria i Słowenia wyszedł ~323 PLN. Jakby kupować przez PZMOT to wychodzi 368 PLN, więc jakiegoś szału w oszczędności nie ma. Nie wiem gdzie te 30% droższe winiety w PL, jak straszą.


W moim przypadku jest oszczędność 25%
PZMot: Czechy miesięczna 89,5, Austria 2 x 10-dniowa 113; Słowenia miesięczna 154,5 razem 357 PLN
tolltickets: Czechy miesięczna 18 euro; Austria 2 x 10-dniowa 18 euro; Słowenia miesięczna 30 euro. Razem 66 euro.
Po kursie 4,3 wychodzi 283,8 PLN

Koszt dostawy porównywalny:
PZMot 11 PLN
tolltickets 2,4 euro, po kursie 4,3 wychodzi 10,32 PLN

W przypadku niektórych winiet różnica jest nawet 30-procentowa.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 30.05.2018 11:08

Idą jak burza, przed północą zamówiłam winiety a przed chwilą otrzymałam maila z potwierdzeniem wysyłki i numerem listu przewozowego ;) :mrgreen:
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 31.05.2018 12:46

Stronę zmienili, brak polskiego języka...
Ciekawe czy tylko języka, czy skończyli z wysyłką do polandii?

P.S. z wysyłką nie będzie problemu, po wejściu na koszyk już jest po polsku ;)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3180
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 31.05.2018 13:30

Faktycznie jest nowy layout strony i dostępne jedynie dwie wersje językowe - podejrzewam, że to kwestia krótkiego czasu i pojawi się na powrót polskie tłumaczenie. Konto działa, wszystkie dane są aktualne.

Jeżeli ktoś potrzebuje dokonać zakupu a nie włada dostępnymi językami, to sugeruję użyć przeglądarki Chrome, która tłumaczy strony po kliknięciu prawym myszki w dowolnym miejscu na stronie lub użyć stosownego dodatku do używanej przeglądarki.

PS: Strona teraz ciut ładniejsza i bardziej płynna w załadunku. Ciekawe do czego odnosi się ich hasło z panem w pozycji horyzontalnej :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone