Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zołza91
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.05.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) zołza91 » 05.06.2018 15:12

Witam wszystkich,
w tym roku po prawie 10letniej przerwie wracam do Chorwacji. W końcu! :) Jadę przez Czechy, Austrię i Słowenię-objeżdżając płatne odcinki w Słowenii. Sprawdzałam ceny winiet na stronie PZMotu i się przeraziłam. Na tolltickets jest taniej. Ale czy kupując winiety na Czechy i Austrię zaraz za granicą czeską nie wyjdzie mnie to najtaniej? Ktoś się orientuje w cenach winiet np. na stacjach przy granicy?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.06.2018 16:12

zołza91 napisał(a):Witam wszystkich,
w tym roku po prawie 10letniej przerwie wracam do Chorwacji. W końcu! :) Jadę przez Czechy, Austrię i Słowenię-objeżdżając płatne odcinki w Słowenii. Sprawdzałam ceny winiet na stronie PZMotu i się przeraziłam. Na tolltickets jest taniej. Ale czy kupując winiety na Czechy i Austrię zaraz za granicą czeską nie wyjdzie mnie to najtaniej? Ktoś się orientuje w cenach winiet np. na stacjach przy granicy?

W Czechach cena czeskiej jest taka jak na winiecie, austriackiej już niekoniecznie. Jak chcesz zaoszczędzić to kupuj czeską w Czechach a austriacką w Austrii :oczko_usmiech: :mrgreen:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 05.06.2018 16:56

I zaoszczędzi 3, czy 4E. Bogato :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.06.2018 17:11

Zamówienie złożone 21 maja ze zleceniem wysyłki na 30 maja, dostawa dziś :oczko_usmiech:

Jeszcze tylko karty EKUZ i komplet urzędowo-podróżny z głowy :la:
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 05.06.2018 21:55

Dziś pierwszy raz korzystałam z portalu tolltickets (koszty wysyłki podzieliłam z koleżanką - zrobiłyśmy zamówienie zbiorcze 8) ).
Teraz pozostaje tylko czekać. Mnie najbardziej wkurzał dodatkowy przystanek - najpierw w Polsce na dotankowanie, potem Czechach tylko po winiety :roll: . :papa:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 06.06.2018 05:32

Jedno pozostaje dla mnie zagadką - kasują za wysyłkę 2,40 euro, na kopercie nabity stempel Deutsche Post i opłata 3,40 euro... Ciekawostka 8)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.06.2018 05:54

stachan napisał(a):Jedno pozostaje dla mnie zagadką - kasują za wysyłkę 2,40 euro, na kopercie nabity stempel Deutsche Post i opłata 3,40 euro... Ciekawostka 8)
Na pojedynczym liście czy paczce zawsze będzie cena nominalna (tyle, ile zapłaciłby indywidualny klient "przy okienku"). A jeśli wysyłający ma "biznesowy układ" z Pocztą/DHL'em to ceny dla niego są inne. I tylko w jego gestii leży pobierać cenę za wysyłkę pomniejszoną lub nominalną.
Przykład paczki 10kg w EU:
Ceny pojedyńcze (10kg = ~21 €)
dhl_einzelpreise.png


Ceny "hurtowe" (przy zakupie 10 "paczek" wychodzi już tylko ~18 € za paczkę)
Paket bis 10 kg - 10 Stück (179,00 EUR)
dhl_sparset_10.png


I to cała tajemnica. W języku potocznym: rabat ilościowy :lol:
marcinx8
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.05.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinx8 » 06.06.2018 15:30

Witam,
Z tego co zauważyłem to strona tolltickets. com zmieniła się niewiem czy tylko szatę zmienili czy właściciel strony również. Ale chciałbym się zapytać czy nadal jak zamawiam to gdzieś na końcu podaję od kiedy ma obowiązywać winieta? Bo przechodząc przez zakup po dodaniu do koszyka to niema do wyboru od kiedy ma obowiązywać...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2018 15:40

Nie wiem, czy zmienił się właściciel, bo mnie to nie interesuje. :)

W nowej szacie jest oczywiście możliwość wyboru początkowej daty ważności winiety.

toll.jpg
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 06.06.2018 15:46

Faktycznie, zmienili. Wydaje mi się, że po staremu było bardziej przejrzyście. Ale ważne, że ta strona jest i można winiety kupować ;)
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 06.06.2018 17:01

boboo napisał(a):I to cała tajemnica. W języku potocznym: rabat ilościowy :lol:


Dzięki boboo za wyjaśnienie sprawy :)
reset
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.03.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) reset » 06.06.2018 23:35

walp napisał(a):Mam nadzieję, że synek wydobrzeje i wyjazd dojdzie do skutku. :wink:


Na szczęście Hascosept zadziałał, angina się nie rozwinęła. Za to żona złapała i jest na atybiotyku, ale to damy radę :)
Winiety dotarły. Dodatkowo dopłaciłem 2,95 za list polecony.
Poszło sprawnie.Zamówione 29.05 o g. 23:00. Dotarły 05.06, a ich strona zakładała dostawę nawet do 11.06

Obrazek
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.06.2018 05:33

Byłyby pewnie dzień wcześniej, gdyby nie nasz dłuższy weekend - najważniejsze, że dotarły :oczko_usmiech:

Zdrówka dla żony i udanego wywczasu :papa:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 07.06.2018 09:16

Rozumiem że płacę normalnie z konta za winietki czy jakimś paypalem?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 09:22

madziaimaciek napisał(a):Rozumiem że płacę normalnie z konta za winietki czy jakimś paypalem?

Ja płacę Pay Pal bo najwygodniej, można też płacić kartą. Dostępny jest też Amazon Pay. Przelewami się nie interesowałem ale trzeba by sprawdzić.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone