Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 07.06.2018 09:29

Farstone napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Rozumiem że płacę normalnie z konta za winietki czy jakimś paypalem?

Ja płacę Pay Pal bo najwygodniej, można też płacić kartą. Dostępny jest też Amazon Pay. Przelewami się nie interesowałem ale trzeba by sprawdzić.

Czyli PayPal pobiera mi z konta samoczynnie?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 09:35

zag napisał(a):Na http://www.hungary-vignette.eu miesięczna po przeliczeniu na EUR z prowizją 78.97 zł (kalkulator walut w dniu dzisiejszym, średni kurs NBP).
Z portali sprzedających w forintach 64.64 zł ( ten sam kalkulator ), prowizji nie znam i nie uwzględniłem.
Czyli łba nie urywa, po całym dniu dywagacji pozostaje przy http://www.hungary-vignette.eu, tak samo łatwo, przyjemnie i szybko.

Mi na tooltickets po przeliczeniu w PayPal za miesięczną wychodzi 77,45 zł przy płatności w Euro i 67,48 zł w forintach :!:
Na C4 GP obowiązuje D1 tak, bo do 3,5 tony i do 7 osób.... Szkoda tylko, że nie można płacić w forintach hehe.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 09:38

madziaimaciek napisał(a):
Farstone napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Rozumiem że płacę normalnie z konta za winietki czy jakimś paypalem?

Ja płacę Pay Pal bo najwygodniej, można też płacić kartą. Dostępny jest też Amazon Pay. Przelewami się nie interesowałem ale trzeba by sprawdzić.

Czyli PayPal pobiera mi z konta samoczynnie?

Jeżeli podepniesz pod PayPal kartę to tak, w przeciwnym razie należy przelać sobie błyskawicznie odpowiednią liczbę środków. Ja używam tę drugą opcję bo jest tańsza.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 07.06.2018 09:52

Farstone napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):
Farstone napisał(a):
madziaimaciek napisał(a):Rozumiem że płacę normalnie z konta za winietki czy jakimś paypalem?

Ja płacę Pay Pal bo najwygodniej, można też płacić kartą. Dostępny jest też Amazon Pay. Przelewami się nie interesowałem ale trzeba by sprawdzić.

Czyli PayPal pobiera mi z konta samoczynnie?

Jeżeli podepniesz pod PayPal kartę to tak, w przeciwnym razie należy przelać sobie błyskawicznie odpowiednią liczbę środków. Ja używam tę drugą opcję bo jest tańsza.

Czy muszę założyć konto i przelać tam odpowiednią kwotę w PLN a oni to przewalutuja :)?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 10:07

Tak, trzeba założyć konto na PayPal a na stronie mają kalkulatory walut i wiadomo, ile trzeba przelać. Oczywiście karta jest wygodniejsza, ale trzeba uważać jakie się ma prowizje (są osobne wątki na ten temat), w moim przypadku jest minimalnie taniej bez karty, ale każdy robi jak mu wygodnie.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 07.06.2018 10:19

Wydaje mi się że w moim banku z moim kontem jest bez prowizji. Dziękuję za pomoc
jurek2222
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek2222 » 07.06.2018 20:48

Mam pytanie czy to normalna sytuacja. Winiety kupiłem 04.06. Winiety zostały wysłane 05.06. Do dzisiaj 07.06. od dwóch dni status przesyłki się nie zmienia, jest tylko nadane. Mam przesyłkę rejestrowaną. Jest widoczna w systemach śledzenia poczty cały czas jako "send". Czytając w poprzednie posty niektórzy na drugi dzień po wysłaniu mają przesyłkę już na sortowniach w PL. Mam się już martwić? Mam wyjazd w dniu 15.06. (pt).
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 07.06.2018 22:33

Winietki zamówione 29.05. - awizo w skrzynce było wczoraj tj. 6.06. W sumie 5 dzień roboczy. Szybciutko pobiegłam na pocztę i winietki już leżą w samochodzie w schowku i czekają na wyjazd w przyszłym tygodniu. Oczywiście będą na honorowym miejscu na szybie samochodu :D
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.06.2018 05:54

jurek2222 napisał(a):Mam pytanie czy to normalna sytuacja. Winiety kupiłem 04.06. Winiety zostały wysłane 05.06. Do dzisiaj 07.06. od dwóch dni status przesyłki się nie zmienia, jest tylko nadane.


Na razie nie denerwuj się - sprawdź dziś około 12 w południe status, być może ten ulegnie do tej pory zmianie. Ponadto, na wszelki wypadek, zadaj to pytanie ekipie wsparcia tolltickets.com - nie zawadzi, gdy ktoś od nadawcy podejmie kroki kontrolne :wink:

Support Team
Fax:+49 (0)8031 941 44 99
eMail:supportteam@tolltickets.com


Daj znać jak sprawa się zakończy.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 08.06.2018 09:03

jurek2222 napisał(a):Mam pytanie czy to normalna sytuacja. Winiety kupiłem 04.06. Winiety zostały wysłane 05.06. Do dzisiaj 07.06. od dwóch dni status przesyłki się nie zmienia, jest tylko nadane. Mam przesyłkę rejestrowaną. Jest widoczna w systemach śledzenia poczty cały czas jako "send". Czytając w poprzednie posty niektórzy na drugi dzień po wysłaniu mają przesyłkę już na sortowniach w PL. Mam się już martwić? Mam wyjazd w dniu 15.06. (pt).


Z reguły status zmienia się dopiero jak dotrze do Polski, a i to niekoniecznie ( kiedyś dostałam winiety, a na stronie dalej były w Niemczech ;-) ).
Trzeba wyczekać te 7 dni....
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.06.2018 15:35

viltob08 napisał(a):
jurek2222 napisał(a):Mam pytanie czy to normalna sytuacja. Winiety kupiłem 04.06. Winiety zostały wysłane 05.06. Do dzisiaj 07.06. od dwóch dni status przesyłki się nie zmienia, jest tylko nadane. Mam przesyłkę rejestrowaną. Jest widoczna w systemach śledzenia poczty cały czas jako "send". Czytając w poprzednie posty niektórzy na drugi dzień po wysłaniu mają przesyłkę już na sortowniach w PL. Mam się już martwić? Mam wyjazd w dniu 15.06. (pt).


Z reguły status zmienia się dopiero jak dotrze do Polski, a i to niekoniecznie ( kiedyś dostałam winiety, a na stronie dalej były w Niemczech ;-) ).
Trzeba wyczekać te 7 dni....


Kiedyś.... dziś system pocztowy jest taki że będzie status: nadanie, u mnie po 3 dniach wskoczyło wysłanie z kraju nadania Frankfurt, i tego samego dnia była już na wer Warszawa, kolejny dzien to wer Zabrze (tu zależne jest od miejsca gdzie się mieszka) i kolejnego dnia odebrana.
Ale paczka rejestrowana nie może dojść do odbiorcy, jak nie zostanie zeskanowane na Wer Warszawa (jak idzie z zagranicy) może ominąć kolejny wer, ale musi mieć status wydana listonoszowi by szło ją odebrać, inaczej listonosz nie dostanie listy paczek z naszą przesyłką i nie wyda nam jej (nawet jak by jakimś cudem się zaplątała i trafiła do naszego miasta)
jurek2222
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.06.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek2222 » 08.06.2018 22:13

Jest progres, przesyłka 08.06. zmieniła status na Frankfurt / Flughafen. Coś przynajmniej ruszyło w temacie.
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 09.06.2018 16:37

Do wyjazdu jeszcze kilka tygodni ale juz winietki zamowione...:) 15 sztuk :) 3 auta
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 09.06.2018 22:40

Na Węgry i Słowację też kupujecie na Tolltickets czy na innych serwisach?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 22:47

Farstone napisał(a):Na Węgry i Słowację też kupujecie na Tolltickets czy na innych serwisach?

https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
https://eznamka.sk/pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 8...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone