Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 09.08.2012 13:01

noyle napisał(a):Akurat dziecko było wpisane do paszportu matki, ale jak pamiętam to pytali o paszport rodzica, poza tym ubezpieczenie w Polsce obejmuje dzieci , więc tam zgodnie z umową też to respektują.


Dzieki :) To chyba pierwszy raz sie nie bede ubezpieczal. Dodam, ze dzwonilem jeszcze do Min. Zdrowia i mila pani powiedziala, ze bywaja problemy, bo nie wszyscy wiedza, ze obowiazuje PL i Cro umowa. Ale zawsze mozna zadzwonic do ambasady to im przetlumacza ;) Wazne, zeby nic tam nie placic, bo jak juz sie zaplaci to Min. Zdrowia nie zwraca. Takze trzeba sie wyklocic o swoje :)

BTW
W PZU mi wyliczyli 165zl, wiec jak juz ktos wspominal lepiej pojsc na dobry obiad niz dawac zarobic za nic ubezpieczalni.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.08.2012 15:23

Powiedzenie "Przezorny zawsze ubezpieczony" nie wzięło się znikąd.
Powiedz to powodzianom, którzy pierwszy raz w życiu zostali zalani - w przeciągu 50 lat.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 09.08.2012 15:54

kaeres napisał(a):Powiedzenie "Przezorny zawsze ubezpieczony" nie wzięło się znikąd.
Powiedz to powodzianom, którzy pierwszy raz w życiu zostali zalani - w przeciągu 50 lat.

Ale oni maja ubezpieczenie które działa , więc po co się frajerzyc i płacić drugi raz za to samo.
Jak jadę do USA czy Maroko to kupuje ubezpieczenie zdrowotne, jak jadę do Katowic czy Dubrownika to nie.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 09.08.2012 16:16

noyle napisał(a):
kaeres napisał(a):Powiedzenie "Przezorny zawsze ubezpieczony" nie wzięło się znikąd.
Powiedz to powodzianom, którzy pierwszy raz w życiu zostali zalani - w przeciągu 50 lat.

Ale oni maja ubezpieczenie które działa , więc po co się frajerzyc i płacić drugi raz za to samo.
Jak jadę do USA czy Maroko to kupuje ubezpieczenie zdrowotne, jak jadę do Katowic czy Dubrownika to nie.

jeden maly szczegol za transport medyczny w kraju nie zapalcisz nic .za transport z Chorwacji do Polski kilkadziesiat tysiecy pln.majac ubezpieczenie podrozne w wiekszosci dostaniesz rowniez zwrot kasy za przepisane i wykupione leki (na podstawie faktury imiennej),dojazd osoby bliskiej i jej zakwaterownie (np do opieki nad dzieckiem) itd itd. o ile nic sie nam nie trafi-jest radocha ze zaoszczedzilismy pieniadze,gorzej jak juz tak szczesliwie nie bedzie,czego nikomu z nas nie zycze.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 09.08.2012 16:46

alutka9 napisał(a):
noyle napisał(a):
kaeres napisał(a):Powiedzenie "Przezorny zawsze ubezpieczony" nie wzięło się znikąd.
Powiedz to powodzianom, którzy pierwszy raz w życiu zostali zalani - w przeciągu 50 lat.

Ale oni maja ubezpieczenie które działa , więc po co się frajerzyc i płacić drugi raz za to samo.
Jak jadę do USA czy Maroko to kupuje ubezpieczenie zdrowotne, jak jadę do Katowic czy Dubrownika to nie.

jeden maly szczegol za transport medyczny w kraju nie zapalcisz nic .za transport z Chorwacji do Polski kilkadziesiat tysiecy pln.majac ubezpieczenie podrozne w wiekszosci dostaniesz rowniez zwrot kasy za przepisane i wykupione leki (na podstawie faktury imiennej),dojazd osoby bliskiej i jej zakwaterownie (np do opieki nad dzieckiem) itd itd. o ile nic sie nam nie trafi-jest radocha ze zaoszczedzilismy pieniadze,gorzej jak juz tak szczesliwie nie bedzie,czego nikomu z nas nie zycze.

Zgadza się o transporcie pisałem wcześniej, ale nie wiem czy mnie przywiozą karetką z Świnoujścia do Zakopanego , tylko dlatego żeby być bliżej domu.
Natomiast w Chorwacji proponowali przewóz z Dubrownika do Zagrzebia żeby było bliżej , ale warunki jakie były w Dubrowniku gwarantowały szybki powrót do zdrowia.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś z tu obecnych korzystał kiedyś z opcji powrotu karetka do domu i ile to ewentualnie Kosztowało . Za kilkadziesiąt tysięcy to można kupić bilety na pòł samolotu.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 09.08.2012 17:03

Zapytania o możliwość transportu poszkodowanego zza granicy do polskiego szpitala niejednokrotnie trafiają do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego priorytetem jest jednak świadczenie usług lotniczego transportu sanitarnego na terenie kraju. Przetransportowania chorego zza granicy do Polski byłoby wydatkiem niejednokrotnie sięgającym kilkudziesięciu tysięcy złotych. Orientacyjne koszty transportu sanitarnego na wybranych trasach, jak podaje LPR, wynoszą:

Warszawa – Genewa – Warszawa - około 40 tys. zł
Warszawa – Paryż – Warszawa – około 40 tys. zł
Warszawa – Barcelona – Warszawa – około 65 tys. zł
Warszawa – Malaga – Warszawa – około 88 tys. zł
Warszawa – Porto – Warszawa – około 85 tys. zł
Warszawa – Dubrownik – Warszawa – około 35 tys. zł
Warszawa – Turyn – Warszawa – około 40 tys. zł
Warszawa – Ateny – Warszawa – około 50 tys. zł
Warszawa – Larnaca – Warszawa – około 64 tys. zł
Warszawa – Korsyka – Warszawa – około 40 tys. zł
Warszawa – Ankara – Warszawa – około 50 tys. zł
Warszawa – Sharm El Sheik – Warszawa - około 90 tys. zł.

Ostateczna cena transportu zależy od wielu czynników, jak chociażby kosztów paliwa i opłat na lotnisku, z którego zabierany jest pacjent.




do transportu medycznego oprocz specjalnego miejsca w samolocie trzeba doliczyc potrzebna aparature,opieke lekarska na czas podrozy
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.08.2012 09:02

Więc kupujcie ubezpieczenia od transportu a nie KL, po mojemu można się na miejscu wyleczyć i wrócić samolotem za 100 euro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2012 15:44

[quote="noyle"]Więc kupujcie ubezpieczenia od transportu a nie KL, po mojemu można się na miejscu wyleczyć i wrócić samolotem za 100 euro.[/quot


najomego,znajomy miał wypadek w Chorwacji kierowca miał uszkodzony kręgosłup (sam się nie wyleczył)reszta rodzinki wyszła bez większych obrażeń,nie mieli ubezpieczenia żadnego bo i po co !!! kasę którą wywalili za ściągnięcie całej rodzinki wystarczyłaby im na 8 wyjazdów do Chorwacji :?:
z kataru się wyleczysz :wink:
awalion
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) awalion » 10.08.2012 16:54

Ja mam Wykupione ubezpieczenie na samochód w PTU, Wersja z OC, NW, AC ( od kradzieży , stłuczek, szyby itp) oraz dodatkowo Assistance Plus z Wariantem na Europe ( niestety Standard nie Lux który ma wyższe limity). Jeżeli chodzi o pomoc medyczną za granicą to jest taki zapis (dotyczy wszystkich pasażerów):

Informacja i natychmiastowa
pomoc medyczna TAK
Hospitalizacja 5 000 EUR
Powrót pasażerów TAK
Przewóz medyczny TAK
Zastępczy kierowca TAK
Natychmiastowa wizyta 150 EUR/
doba

Natychmiastowa opieka 200 EUR/
doba

Dostarczenie niezbędnych
medykamentów TAK
Odwiezienie dzieci
pozostawionych bez opieki TAK
Transport zwłok TAK

Oczywiście jest zapis:

[ TAK ] - do wysokości kosztów usługi assistance świadczonej przez Centrum Alarmowe PTU S.A.

Ale każde ubezpieczenie ma swoje limity.

Dodatkowo zabieramy karty EKUZ, wydaje mi się że to wystarczy, czy uważacie że należało by jeszcze dodatkowo coś wykupić. - oczywiście "coś" może się wydarzyć nie tylko podczas jazdy samochodem.

Dodam tylko że dwie osoby z naszej piątki mają dodatkowe ubezpieczenie assistance i zdrowotne przy swoich kontach bankowych
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.08.2012 18:22

JackDaniels;) napisał(a):
noyle napisał(a):Więc kupujcie ubezpieczenia od transportu a nie KL, po mojemu można się na miejscu wyleczyć i wrócić samolotem za 100 euro.[/quot]


najomego,znajomy miał wypadek w Chorwacji kierowca miał uszkodzony kręgosłup (sam się nie wyleczył)reszta rodzinki wyszła bez większych obrażeń,nie mieli ubezpieczenia żadnego bo i po co !!! kasę którą wywalili za ściągnięcie całej rodzinki wystarczyłaby im na 8 wyjazdów do Chorwacji :?:
z kataru się wyleczysz :wink:

8 razy czyli jeździli po każdego z osobna 2 razy ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.08.2012 21:24

Chodzi o 8 urlopów :)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.08.2012 22:45

kaeres napisał(a):Chodzi o 8 urlopów :)

Poważnie? :D
awalion
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) awalion » 11.08.2012 21:20

I co nikt mi nie odpowie ??
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 11.08.2012 23:36

awalion napisał(a):I co nikt mi nie odpowie ??

Zabierz paszporty to ci wystarczy, a to co kupiłeś masz ekstra.
maly145
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maly145 » 12.08.2012 12:34

Wczoraj kupiłem ubezpieczenie podróży w Uniqa. Wygląda to tak:
KL-150000zł
Bagaż- 3000zł
NNW- 20000zł
OC- 100000zł
Koszt ubezpieczenia to 88zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone