Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trudne warunki drogowe w Austrii ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.07.2011 09:44

Opieram się na wypowiedziach tych, co:
michael_tureck napisał(a):... przemierzam go niemal codziennie.

michael_tureck napisał(a):... pod moją rodzinną Częstochową

i teraz sam nie wiem, ale wychodzi na to, że albo rzucić monetą,
albo trzeba wam jakiś medalik do zaprzysiężenia podsuwać, bo nie wiadomo komu wierzyć :D

Ale jak tak jest, jak mówisz, to burzy to moją aktualną koncepcję jazdy,
ale, chyba jednak pozostanę przy planie jazdy przez Chyżne ...
Zawsze to jakaś odmiana i, podobno, szybciej :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 10:15

Gość dobrze mówi, między Piotrkowem a Cz-wą nie ma żadnych utrudnień, nie licząc budowy wiaduktu tuż przed samą Cz-wą, ale to paręnaście metrów. Mknie się jak zwykle, ale akurat na tym odcinku trzeba uważać na "kino objazdowe". Nie ma dnia, żebym tamtędy nie jechał i nie widział jak kogś zhaltowali albo właśnie haltują. Także jadąc powyżej 150 (a da się w wielu miejscach spokojnie, choc jakość autostrady to NA PEWNO nie jest), trzeba się z tym liczyć.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 08.07.2011 12:07

Fajnie wszystko , do wyjazdu tydzień , autko sprawdzone , nowe "gumy" , a co do aury to jak pisali forumowicze wcześniej "należy dostosować prędkość do warunków" i na pewno bezpiecznie dojedziemy.
karola5
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola5 » 08.07.2011 14:04

Hmm..no dobra, pojedziemy zobaczymy:) juz tylko 3 dni do wyjazdu:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2011 21:20

6 lipca jechałem do a 7 lipca wracałem z Częstochowy. Początek trasy z Warszawy Wyjazd o 7 rano i w Częstochowie byłem 0 10.30. Wyjazd z Częstochowy o 15tej , w Warszawie o 18tej... Droga padaczka do Piotrkowa.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.07.2011 21:27

Chyba trzeba będzie przed wyjazdem samemu pojechać i sprawdzić, bo część mówi, że ekstra, cześć, że padaczka ...

:?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2011 21:46

weldon napisał(a):Chyba trzeba będzie przed wyjazdem samemu pojechać i sprawdzić, bo część mówi, że ekstra, cześć, że padaczka ...

:?

Tak jak pisałem, do jechałem 3,5h. Jeden pas, zero wyprzedzania, prędkość ok 50km na ha.
michael_tureck
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael_tureck » 08.07.2011 22:32

Bocian napisał(a):6 lipca jechałem do a 7 lipca wracałem z Częstochowy. Początek trasy z Warszawy Wyjazd o 7 rano i w Częstochowie byłem 0 10.30. Wyjazd z Częstochowy o 15tej , w Warszawie o 18tej... Droga padaczka do Piotrkowa.

Ludzie o czym Wy piszecie ???????????????????????
O drodze z Warszawy do Częwy czy z Potrkowa do częwy
Droga z Warszawy do Piotrkowa to jest masakra - 4 h się jedzie jedne wielkie roboty, Droga z Piotrkowa do Częwy jest czyściutka i super szybka.
Węźcie nie piszcie 5 rzeczy w jednym poście - remontowana jest DK8 na odcinku piotrków mszczonów a DK1 na odcinku Piotrków częwa jest czysta jak cnota dziewicy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2011 22:40

michael_tureck napisał(a):
Bocian napisał(a):6 lipca jechałem do a 7 lipca wracałem z Częstochowy. Początek trasy z Warszawy Wyjazd o 7 rano i w Częstochowie byłem 0 10.30. Wyjazd z Częstochowy o 15tej , w Warszawie o 18tej... Droga padaczka do Piotrkowa.

Ludzie o czym Wy piszecie ???????????????????????
O drodze z Warszawy do Częwy

Dokładnie o tym.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.07.2011 07:09

potrków? częwa? 8O


Przekonaliście mnie.
Jadę przez Radom i Kielce na Chyżne, bo inaczej to się zgubię :lol:
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 09.07.2011 08:22

a co to kurde ma do austrii?????? Przez takich jak wy robi sie tu burdel!!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.07.2011 08:45

tommyl napisał(a):a co to kurde ma do austrii?????? Przez takich jak wy robi sie tu burdel!!

Tak naprawdę, to dotyczy tego, co się jakiś temu działo w Austrii i już się skończyło, więc temat jest niejako zamknięty.
Myślę, że ten Polak co miał zawał czuje się już lepiej,
a i deszcz dawno pewnie przestał padać, tym bardziej, że Arek wspomina coś o słońcu w Alpach :D

No, ale jakbyś chciał o tym pogadać, to nie ma sprawy.

Niemniej, jakbyś wykazał się odrobiną staranności w czytaniu postów, to pewnie obeszłoby się bez inwektyw ;)
matula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 09.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matula » 22.07.2011 09:43

weldon napisał(a):Tak naprawdę, to dotyczy tego, co się jakiś temu działo w Austrii i już się skończyło, więc temat jest niejako zamknięty.
Myślę, że ten Polak co miał zawał czuje się już lepiej


jechaliśmy akurat tamtego dnia do Chorwacji i mijaliśmy miejsce zdarzenia - poza tym, że samochód z polskimi rejestracjami to w dodatku bliższy nam, bo ze Śląska (SZ.....), wyglądał jakby poza zderzeniem jeszcze dachował i podwozie leżało na asfalcie; nie wiedzieliśmy do powrotu z kim się zderzył, bo nie widzieliśmy tablic rej. drugiego samochodu - ale w momencie jak przejeżdżaliśmy tamtędy między 1-2 w nocy już były samochody pomocy drogowej, policji i straży poż - karetki juz odjeżdżały z rannymi
faktycznie, lało przez cały nasz przejazd przez Austrię, jazda z wyostrzonymi zmysłami, zmęczone oczy, konieczność oglądania się czy inne samochody zachowują normalnie na drodze, itp. sprawiła, że mąż po raz pierwszy poprosił mnie o zmianę za kierownicą...
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 22.07.2011 19:04

Właśnie dojechaliśmy do Oekotelu w Graz. Droga w Polsce paskudna (zdrowa kraksa koło Lubinia, następna koło Kudowy.
Pogoda od połowy Czech zdecydowanie się poprawiła, 25 stopni, cały czas w Austrii niezłe słoneczko. Na obwodnicy Wiednia zdrowy korek, jechaliśmy powoli ale płynnie. Ogólnie dużo samochodów.
Jak dojeżdżaliśmy do Graz to spotkały nas przelotne opady deszczu ale temperatura się utrzymuje.

Pod Oekotelem dwa samochody inne niż "Polskie". Pani w recepcji się śmiała że sami Polacy dzisiaj są.

Jutro dalsza jazda do Trogiru.
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 22.07.2011 21:08

Wyjeżdżam 24 o świcie- pierwszy raz. Martwi mnie prognoza pogody, bo od wiednia do lublany ma intensywnie padać ( a mieliśmy jechać przez alpy). W hr pogoda na nadchodzący tydzień też kiszka - jak w pl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trudne warunki drogowe w Austrii ... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone