Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przejazd na Istrię przez Słowenię czy przez Włochy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iron
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2010
przejazd na Istrię przez Słowenię czy przez Włochy

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron » 30.06.2011 10:45

Witam

Nie "katujcie" jesli powtarzam temat ale nie moglem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Czy wybierając trasę jaką podaje w linku, jestem zmuszony do nabycia 30 dniowej winiety na Słowenie, czy mozna objechać jakos bokiem, a może zrobić troche wiecej kilometrów i pojechac z Villach na Włochy, na Udine, Triest i do Puli.
Macie może jakies doswiadczenia jadac tymi trasami...np. ceny za autostrade we Włoszech i wogóle którędy lepiej? pzdr

https://picasaweb.google.com/104152692646146673462/Trasa?authkey=Gv1sRgCMys1Y3CnpDVtgE#5623927364833970562
alabor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alabor » 30.06.2011 12:47

Witam,
Jutro wyjeżdżamy i wybraliśmy trasę przez Udine, głównie ze względu na widoki w Alpach. Z drugiej strony nie chcieliśmy płacić 30 euro za "autostrady" w Słowenii. Nie mogę niestety Ci pomóc ponieważ jedziemy tą trasą pierwszy raz, ale z tego co udało mi się ustalić korzystniej jedzie się na Istrię (my do Fazany) przez Włochy. Opłata za ten odcinek autostrady we Włoszech to ok 15 Euro.
iron
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron » 30.06.2011 12:58

Alabor, bedziemy jechać chyba bardzo podobna trasą, my jedziemy dopiero w sierpniu ze Świebodzina. W ubiegłym roku jechaliśmy autostradą przez Niemcy ale wtedy jechalismy do Orebica a teraz do Medulin na Istrie.
Zanim my pojedziemy to wy już pewnie wrocicie i bedziecie wiecej wiedzieli o przebytej drodze. Jak to bedzie mozliwe prosze o info jak to wygladało podczas waszej podróży. Zycze wspaniałego wypoczynku :)
pzdr
alabor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alabor » 30.06.2011 13:12

Nie ma problemu, jak już będę na miejscy i wszystkie emocje opadną, postaram się streścić całą trasę którą jechałem :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.06.2011 13:35

alabor napisał(a):Witam,
Jutro wyjeżdżamy i wybraliśmy trasę przez Udine, głównie ze względu na widoki w Alpach. Z drugiej strony nie chcieliśmy płacić 30 euro za "autostrady" w Słowenii. Nie mogę niestety Ci pomóc ponieważ jedziemy tą trasą pierwszy raz, ale z tego co udało mi się ustalić korzystniej jedzie się na Istrię (my do Fazany) przez Włochy. Opłata za ten odcinek autostrady we Włoszech to ok 15 Euro.


15 w jedną i 15 z powrotem to 30 czyli jak za miesiąc SLO.
Jak przez Udine to wpakujesz się w duży ruch lokalny w kierunku Słoweni, a i tak winieta w rejonie Kopru jest potrzebna chyba że całkiem po lokalnych drogach pojedziesz. Lokalne drogi są bardzo obciążone, sam kiedyś chciałem objechać płatny odcinek i to byla porażka calkowita.
alabor
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alabor » 30.06.2011 13:51

Dzięki za radę. Będę musiał się w takim razie poważnie zastanowić i spytać resztę podróżników jaką opcję wybieramy. Szczerze wolałem jechać przez Alpy za względu głównie na widoki a nie na oszczędności. Na miejscu pewnie wszystko się okaże.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 30.06.2011 14:32

alabor
Czy planujesz jechać przez Niemcy czy Wrocław.
iron
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron » 30.06.2011 19:28

widzę że jeśli chodzi o koszty to wychodzi tak samo, teraz pozostaje kwestia jaki ruch jest na danej trasie, któredy lepiej i przy okazji jakie za oknem widoki :) ...ciekawy jestem co Alabor wybierzesz...trzeba poczekac na Twoją relacje po powrocie
iron
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron » 18.07.2011 21:12

alabor napisał(a):Nie ma problemu, jak już będę na miejscy i wszystkie emocje opadną, postaram się streścić całą trasę którą jechałem :wink:


alabor, jak wakacje i jaką trasę wybrałes?
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 19.07.2011 07:37

Dwa razy jechałem Słoweńską autostradą na Istre z tym że przeważnie w nocy i co do ruchu to praktycznie zerowy tylko ja i droga, od czasu do czasu minęło się jakieś auko. W drodze powrotnej ruch trochę większy ale i pora wyjazdu znacznie wcześniejsza bo koło 18:00 a im później tym ruch malał.
1Tomek1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Tomek1 » 07.06.2012 23:45

iron napisał(a):Alabor, bedziemy jechać chyba bardzo podobna trasą, my jedziemy dopiero w sierpniu ze Świebodzina. W ubiegłym roku jechaliśmy autostradą przez Niemcy ale wtedy jechalismy do Orebica a teraz do Medulin na Istrie.
Zanim my pojedziemy to wy już pewnie wrocicie i bedziecie wiecej wiedzieli o przebytej drodze. Jak to bedzie mozliwe prosze o info jak to wygladało podczas waszej podróży. Zycze wspaniałego wypoczynku :)
pzdr

jaka trase wybraliscie od samego świebodzina?
milczyk
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) milczyk » 08.06.2012 08:20

Ja też w przyszłym tygodniu wybieram się na Istrię i zdecydowałem się na trasę przez Słowenię. Jest bliżej, szybciej, a cenowo albo tyle samo co przez Chorwację z ominięciem słoweńskiej autostrady (przez Ptuj) albo i taniej.
Więc nie wiem czy kombinowanie jakiejś alternatywnej trasy się wogóle opłaca:-)
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 11.06.2012 16:54

Zdecydowanie polecam przez Włochy. W takim przypadku przejazd przez Słowenię to jedynie 24 km i bez korków.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.06.2012 17:45

Przez Słowenię jest:

- po pierwsze taniej (minimalnie, ale jednak)
- po drugie znacznie bliżej
- po trzecie lepsze drogi, bo aż do Koper piękna nowa autostrada.
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 12.06.2012 08:34

Byłem na Istrii 2 razy w tym roku też jadę
i zawsze autostradami przez Słowenię.
Nigdy bym na to nie wpadł że można na Istrię jechać przez Włochy
ale pomysły rodaków są nieograniczone.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
przejazd na Istrię przez Słowenię czy przez Włochy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone