Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podróż samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 25.05.2010 18:48

Zawsze wyjeżdżałem nad ranem w sobotę. Docierałem na popołudnie do Karlovaca. Tam w Turanji nocleg na kwaterze i nastepnego dnia rano na południe Chorwacji. Nigdy nie trafiłem na korki, a byłem w Chorwacji ze 4 razy.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 25.05.2010 20:27

slawekknepsi napisał(a):Jesli moge doradzic to w zeszłym roku wyjechałem w niedziele ok. godz. 18,drogi były puste...

Racja. Też wyjeżdżałem w niedzielę wieczorem. Puste drogi, apartamentów do wyboru w pon. rano w Primostenie i to w sezonie było sporo( w agencji tur. bo szukanie na pałę niewiele dawało dla 10!! osób). Ktoś mi tak poradził w temacie o jeździe w ciemno i się nie mylił. Ale mną się nie kieruj, jadę dopiero drugi raz ale na pewno nie ostatni
kojote
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojote » 25.05.2010 20:35

darek1 napisał(a):Zawsze wyjeżdżałem nad ranem w sobotę. Docierałem na popołudnie do Karlovaca. Tam w Turanji nocleg na kwaterze i nastepnego dnia rano na południe Chorwacji. Nigdy nie trafiłem na korki, a byłem w Chorwacji ze 4 razy.


:) zgadzam się. Opcja niedziela-poniedziałek też jest ok. Przerabiałem też czwartek-piątek i nie polecam za duży ruch ciężarówek :?
auganov
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 04.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) auganov » 25.05.2010 20:53

wildstar dobrze gada - jedź w niedzielę, lub w sobotę na noc. Jest prawdą, że sobota to dzień zmiany turnusu i jeżeli w niedzielę a jeszcze lepiej w poniedziałek rano będziesz wybierał kwaterkę która jest akurat pusta, to masz prawie gwarancję, że Chorwat/ka/-własciciel/ka/ ma świadomośc iż jak nie zakwateruje Ciebie nawet za niższą cenę, to przez co najmniej tydzień nie zarobi na kwaterze ani kuny. Jest to więc moment na negocjację ceny gdzie to Ty jesteś stroną dyktującą warunki. Ponadto- jak juz ktos przede mną wspominał-dojazd do HR odbywa się bez korków, a więc płynnie i szybko. Wystrzegaj się wjazdu do Chorwacji w nocy z piątku na sobote lub w sobotnie przedpołudnie bo przeklniesz tę droge na czym świat stoi. Byłem w ciągu ostatnich 10 lat 6 razy w tym pięknym kraju i zawsze wyjeżdżałem tam w sobotę wieczorem. Było ok do czasu gdy niepomny na takie jak wyżej wypowiedzi doświadczonych cromaniaków i własną wiedzę pojechałem tam w piątek wieczorem i nad ranem w sobote byłem w połowie Slowenii. Od tego miejsca zaczynał się korek i ciągnął sie do tunelu Sv. Rok. Podróż wydłużyła mi się o ok. 6 -7 godz, a za kwaterkę zapłaciłem prawie tyle ile zażądał ode mnie gospodarz. Ponoć człowiek uczy sie na błędach - tylko dlaczego na swoich ?
Kluska7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kluska7 » 22.06.2010 18:17

Radzę jechać pod koniec czerwca z niedzieli na poniedziałek ( są mniejsze korki!)Ja jechałam z rodzinką i na autostradzie w CRO pusto ;)POZDRAWIAM Kluska :D
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone