Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Hvarze i Mljecie jest coś równie cudownego?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010
Po Hvarze i Mljecie jest coś równie cudownego?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 13.11.2012 18:56

Witam,

żeby nie popaść w listopadową depresję, powolutku zabieram się za planowanie wakacji. Kocham wyspy...Była wyspa Pag, był Hvar i Mljet. Z czego dwie ostatnie, to przedsionek raju :mrgreen: o ile nie sam raj...Czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie sie wybrac "tą razą". Mogę wrócić na Hvar czy Mljet, ale mnie gna do nowych wrażeń.

Gdzie jest równie cudownie pod względem roślinnosci i "pustkowia" jak na Mljecie, gdzie jest równie ciekawie, pięknie, zróżnicowanie jak na Hvarze (tunel i droga ;) , robinsonady, przepiękne miasteczka, oszałamiające swym urokiem zatoczki)...Nie szukam zatłoczonych, gwarnych miejscowości, gdzie trzeba się przeciskać i stać w kolejce na plażę :P Raczej czegoś "dzikiego", mniej ludnego, ale oczywiście jakieś "epicentrum" moze być, (byle daleko) zawsze można tam, gdy samotnosć ogranie -dojechać. Ale najchętniej, to zanieisie mnie tam, gdzie psy wiadomą częścią ciała szczekają :D

Proszę o propozycje, poszukam na forum. Ewentualnie parę słów i wrazeń własnych, jak Wam czas pozwoli.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2012 20:47

Proponuję wyspę Brać i miejscowość Splitska. Według mnie to właśnie tam jest raj :D
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 01.12.2012 11:18

Peljesac, Korcula , Lastovo a bliżej Dugi Otok. Jest tego trochę.
Przyjemnego szukania.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 01.12.2012 22:32

Oj, tego jest naprawdę dużo :) !

Na początek wspaniały Peljesac - wg mnie najpiękniejszy rejon Cro :)
Wyspy Korcula, Brac, Cres, Losinj...

Pag to jedna z moich ulubionych wysp, a Hvar przemilczę, bo nie jestem jego fanem :)

Tu fotki z Peljesaca i Korculi :)
dziki-peljesac-zielona-kor-ula-i-ksiezycowy-pag-6raz-w-cro-t25945-135.html

:wink:
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 03.12.2012 10:14

Dorzucę wyspę Vis, którą spenetrowałem tego lata i jestem pod dużym jej wrażeniem. :)
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 03.12.2012 20:00

Przez Peljasec przejeżdżaliśmy, w celu znalezienia polecanych ostryg (oczywiście polceanych przez forumowiczów ;) ), ostrygi były znakomite, mule też-przy nas na miejscu wyciągane z siaty i doskonale podane :D Ale sam półwysep jakoś mnie nie zachwycił... No może nie miał jak, skoro jechaliśmy w tę i z powrotem, po głównej drodze...A na takim Mljecie, to nawet główna droga był a cudowna :D Na Hvarze juz mniej, bo trzeba bardziej kontrolować tylną część ciała, a nie skupiać się na widokach :P Pierwszy raz życiu było mi niefajnie mimo ze nie mam lęku wysokości...Właściwie o Peljasecu nic nie wiem, gdzie tam jest najciekawiej, jaki rejon?

Zaintrygował mnie Vis, zaraz poszperam...
Szukam czegoś "bezludnego", o co raczej trudno pod koniec sierpnia...

Zerknęłam na polecany wypoczynek w latarni morskiej ( z innego wątku) na jakiejś wyjątkowo wyludnionej wyspie...Ale cholera-nie mam sponsora :D Ceny dość słone...

Nosi mnie okrutnie...Na Pagu byłam dwa razy, w sumie chyba udało mi się zwiedzić cały, a tam plażyszcza dośc tłoczne, choć kusi rybak i jego żarcie, w drodze na Św, Ducha :P

No nie wiem, mam mętlik...Może drugi raz Mljet- bo tam cisza i spokój, a może jednak coś nowego...Trzeba pomarzyć i potem w życie wcielić...Zwłaszcza, jak się spojrzy za okno...brrrrr....
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 03.12.2012 20:20

Zaraz obejrzę Dugi Otok, może tam...Mam wrażenie, że szukam niemożliwego ;) Z jednej strony marzy mi się cudowna, wyludniona zatoczka, żeby sobie spokojnie plażować,duże, zielone (czy pagopodobne-łyse) widoki i w ogóle "okoliczności przyrody" klasyczne, a z drugiej strony muszą być jakieś "ruiny", czyli- uliczki, staróweczki, zabyteczki, kościółeczki ;) Mogę spokojnie obyć się bez restauracji, dyskotek, ogromnego molo, marin i lotniska ;) Szczena mi opadła, jak wsiadałam na prom do Sucuraja w miejscowości Drvenik...Ze dwie setki ludzi stłoczonych na dość paskudnej plaży, ledwo mogących się ruszać (ręcznik na ręczniku), dziki tłum przy pobliskich straganach, jakaś masa sklepów, hotelików, domków...Rozumiem, że są zwolennicy, jednak to absolutnie nie moje klimaty. Wolę "zatunelową" zatoczkę na Hvarze i "wypad" na lody do Stari Gradu czy Vrboskiej :D Na Mljecie dla odmiany po tygodniu plackowania, może być nudnawo. Owszem, park i jeziora piękne,widoki boskie, ale po wyleżeniu paru godzin na plażyczkach, brakuje niestety wycieczek "zabytkowych"...Tam miasteczka, właściwie wioski są do oblecenia w piętnaście minut...
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 04.12.2012 16:12

Ja również nie przepadam za dużymi kurortami, raczej wybieram małe i ciche zatoczki a domki w stylu robinsonad. W zeszłym roku odwiedziłam Korculę i piękny mały domeczek akurat na parę nad brzegiem zatoki.. spokój i cisza - tego bylo mi potrzeba. Jeśli byłabyś zainteresowana to moge podesłać linka.
Ostatnio edytowano 04.12.2012 19:04 przez karolinapleszewska, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.12.2012 17:52

Peljesac to nie główna droga, ale piękne zatoczki, dzikie gaje, domy rozrzucone gdzieś na pagórkach, nocne wycie kojotów, zapach wrześniowych winogron, cudowne widoki...
Widziałam już prawie wszystko na wybrzeżu i wyspach, nie dotarłam co prawda na Vis...jednak dla mnie Peljesac to najpiękniejsza kraina Cro i tak zostanie :)

Pamiętaj każdy ma swoje pojęcie piękna i szuka czegoś odpowiedniego dla siebie, może ty to znajdziesz gdzieś indziej :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2012 18:11

ines napisał(a):Peljesac to nie główna droga, ale piękne zatoczki, dzikie gaje, domy rozrzucone gdzieś na pagórkach, nocne wycie kojotów, zapach wrześniowych winogron, cudowne widoki...
Widziałam już prawie wszystko na wybrzeżu i wyspach, nie dotarłam co prawda na Vis...jednak dla mnie Peljesac to najpiękniejsza kraina Cro i tak zostanie :)

Pamiętaj każdy ma swoje pojęcie piękna i szuka czegoś odpowiedniego dla siebie, może ty to znajdziesz gdzieś indziej :)


Ja tak jak ines jestem fanką Peljesca :hearts: ,
ale Brać też coś w sobie ma, więc wracam do Splitskiej :P .
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.12.2012 21:23

Mysza witaj :)
też dotarłaś już na Brac :) ?
Wiesz, że to drugie po Peljesacu moje ulubione miejsce :)
Po mojej relacji z 2008 r. jakiś bum się zrobił na ta wyspę :twisted:
Gdzie byliście w Splitskiej?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2012 22:43

ines napisał(a):Mysza witaj :)
też dotarłaś już na Brac :) ?
Wiesz, że to drugie po Peljesacu moje ulubione miejsce :)
Po mojej relacji z 2008 r. jakiś bum się zrobił na ta wyspę :twisted:
Gdzie byliście w Splitskiej?


Cześć ines :P .
Dotarłam na Brac bra-polecam-w-ciemno-brac-t38260.html

W Splitskiej podobno tylko Zlatni Rat, więc mkm mnie tam wysłał :P ,
było super i jadę jeszcze raz :P .

A Ty gdzie w tym roku, no i gdzie relacja? :wink:
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 04.12.2012 23:13

Dzięki Dziewczyny :D

Peljasac kusi mojego męża (ze względu na świeże "robale"), może faktycznie tak z pięć dni poświęcimy na pobyt, a potem na tydzień gdzieś dalej...Kusicie Brać/cią (Jeesssuuu, jak to odmieniać, a moze lepiej NIE odmieniać...?), pooglądam ;).


A Karolinę bardzo poproszę o link ;)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.12.2012 23:37

mysza73 napisał(a):
ines napisał(a):Mysza witaj :)
też dotarłaś już na Brac :) ?
Wiesz, że to drugie po Peljesacu moje ulubione miejsce :)
Po mojej relacji z 2008 r. jakiś bum się zrobił na ta wyspę :twisted:
Gdzie byliście w Splitskiej?


Cześć ines :P .
Dotarłam na Brac bra-polecam-w-ciemno-brac-t38260.html

W Splitskiej podobno tylko Zlatni Rat, więc mkm mnie tam wysłał :P ,
było super i jadę jeszcze raz :P .

A Ty gdzie w tym roku, no i gdzie relacja? :wink:


Myszko kochana to fajnie :)
Splitska bardzo urokliwa, jednak my we wrześniu będąc na Brac bylismy w Supetar i wtedy naprawdę już było niewiele osób i bardzo milo wspominam to miasteczko :) Mi się bardzo podobała Pucisca, Murvica i okolice Sutivan :) Na Brac na pewno wrócę, bardzo pokochałam tą wyspę, cały czas twierdzę, że może śmiało konkurować z Hvarem (dla mnie go przebija:) i widzę, że wiele osób się ze mną zgodzi :twisted:
Co do mojej relacji, hmm, po 7 dniu latach z rzędu w Cro, poczułam, że mam już przesyt, że czuję się tam za bardzo jak u siebie, już nie czuję tej adrenaliny, którą powodują u mnie nowe miejsca i stwierdziliśmy, że wakacje 2010 na jakiś czas zamkną rozdział Cro - powtarzam na jakiś czas :) Od tego czasu pokochałam greckie wyspy: bylismy na Rodos, Korfu i Krecie, zwiedzałam Turcję, Włochy oraz Anglię...ta ostatnia mnie zaczarowała...Londyn ah :) myslałam, żeby napisać relację z wysp greckich i może to uczynię :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.12.2012 23:47

Monika72 napisał(a):Dzięki Dziewczyny :D

Peljasac kusi mojego męża (ze względu na świeże "robale"), może faktycznie tak z pięć dni poświęcimy na pobyt, a potem na tydzień gdzieś dalej...Kusicie Brać/cią (Jeesssuuu, jak to odmieniać, a moze lepiej NIE odmieniać...?), pooglądam ;).


A Karolinę bardzo poproszę o link ;)


Monika :)
JA nigdy w Cro nie spędzałam wakacji w jednym miejscu, zawsze dzieliłam go na dwie częsci,
jak zresztą możesz zobaczysz w moich relacjach ... :mrgreen:
dziki-peljesac-zielona-kor-ula-i-ksiezycowy-pag-6raz-w-cro-t25945-135.html
Tu masz zdjęcia z Korculi i właśnie Peljesaca...zwiedziliśmy go całego dwa razy, więc może na zdjęciach zobaczysz coś co ci się spodoba..my zawsze stacjonujemy w Orebic, ale we wrześniu już inna bajka...
Peljesac ma ciekawe mieścinki, Zuljana, Trpanj, Trstenik, Duba, Dingac...

Ciekawy jest bardzo Cres i Losinj...na północy...no i Brac, o Pagu nie wspominam, bo już byłaś :) Rab tez naprawdę warty uwagi :) Myślę, że nieważne co wybierzesz będzie ci się i tak podobać :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Po Hvarze i Mljecie jest coś równie cudownego?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone