Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI na 5 dni

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rogus1991
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2013
PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI na 5 dni

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogus1991 » 27.07.2013 17:33

WITAM!!!

15 SIERPNIA WYJEŻDZAMY SAMOCHODEM ZE ZNAJOMYMI DO CHORWACJI, NIE MAMY POJECIA JESZCZE GDZIE SIE WYBIERAMY, MAMY NA OKU 3 MIASTA. TJ : RIJEKA , OPATJA WYSPA KRK , BĄDZ TEŻ ZADAR.
PYTANIE BRZMI ILE PIENIEDZY TRZEBA WZIĄĆ ZE SOBA NA TAKI 5 DNIOWY WYJAZD, TZN JADA 2 PARY.
CZYLI 1 PARA OSOB ILE MOŻE WYDAĆ PIENIEDZY NA NOCLEGI , WYZYWIENIE. NIE POTRZEBUJEMY NIE WIADOMO JAKICH LUKSUSÓW. JEDZIEMY W CIEMNO , NIE CHCEMY ZAMAWIAĆ SOBIE HOTELU. POTRZEBUJE RADY. POMOŻECIE?

POZDRAWIAM :)
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 27.07.2013 17:50

Witam byłam w każdym z tych miast :) W Rijece Opatiji i Zadarze nie ma jako tako plaż chyba że chcecie zwiedzać:) Ja mam 22 lata i byłam dwa razy na wyspie KRK i bardzo polecam pod każdym względem:) Opatija jak dla mnie jest "brudna". Jeśli chcecie plażować, odpocząć, pospacerować to polecam Baśke na KRK :) A finansowo to już zależy od was jedzie was 4 osoby to zawsze taniej na paliwo bo się poskładacie, noclegi to około 50 euro za apartament plus do tego jedzenie (my mieliśmy wszystko z Polski). Ja wydałam na taki wyjazd 1500 zł z paliwem i ze wszystkim:D (na niczym nie oszczędzałam) Ale to zależy już od waszych wymagań;p Pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.07.2013 17:53

Do 15 sierpnia to masz troche czasu zeby forum poczytac,ale na szybko odpowiem,ze Rijeka i Opatija na Istrii sa drogie i nie bardzo ciekawe,wyspa Krk zatloczona na maxa i z kwaterami w ciemno moze byc klopot.Zadar i ponizej OK,ale ja bym sie na 5 dni raczej nie wybieral,za krotko w stosunku do kosztow podrozy.I tak Cie zaraz zjedza tutaj...
rogus1991
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogus1991 » 27.07.2013 18:01

Haweł napisał(a):Do 15 sierpnia to masz troche czasu zeby forum poczytac,ale na szybko odpowiem,ze Rijeka i Opatija na Istrii sa drogie i nie bardzo ciekawe,wyspa Krk zatloczona na maxa i z kwaterami w ciemno moze byc klopot.Zadar i ponizej OK,ale ja bym sie na 5 dni raczej nie wybieral,za krotko w stosunku do kosztow podrozy.I tak Cie zaraz zjedza tutaj...




No niestety , mam tylko 8 dni wolnego ,także góra 6 dni wystarczy by odpocząć. A nasz Polski bałtyk odpada.
Chcę odpocząć, nie musze zwiedzać, chcielibyśmy mieć piękną plaże, ładne widoki na niej i własnie tak jak koleżanka napisała 50 euro- 60 euro za dzień myślę ,że jest w sam raz. Nie wiem ile wziąc ze soba na wydatki tzn na 2 osoby. myślałam o kwocie 600 zł wymienić na kuny , i 100 euro w zapasie. CZY to za mało ?
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 27.07.2013 18:05

Jak najbardziej wystarczy, ja bym nawet aż tyle nie rozmieniała lepiej w euro mieć i na miejscu jak cos to rozmienić, kantory są tam wszędzie :)
rogus1991
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogus1991 » 27.07.2013 18:09

dorotka218 napisał(a):Jak najbardziej wystarczy, ja bym nawet aż tyle nie rozmieniała lepiej w euro mieć i na miejscu jak cos to rozmienić, kantory są tam wszędzie :)



ROZUMIEM ,ZE NA 2 OSOBY TO TEŻ ZA DUZO? :) SORY,ZE TAK SIE WYPYTUJE,ALE TO JEST MÓJ 1 RAZ , STRASZNIE SIĘ DENERWUJE BO NIE WIEM JAK MAM LICZYĆ FINANSE , POWIEM WPROST MAMY 4500 ZŁ I NIE WIEMY JAK TO ZAGOSPODAROWAĆ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 18:12

dorotka218 napisał(a): Ja wydałam na taki wyjazd 1500 zł z paliwem i ze wszystkim:D (na niczym nie oszczędzałam)


Jak to zrobiłaś,bo ja na sam przejazd + winiety tyle wydałem... :mrgreen:
Rozumiem,że na paliwo i opłaty można się na pół złożyć,ale żeby jeszcze na niczym nie oszczędzać :? 8O

Chyba założę tu temat,że szukam oszczędnej kobitki :oczko_usmiech:
rogus1991
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogus1991 » 27.07.2013 18:16

Jak to zrobiłaś,bo ja na sam przejazd + winiety tyle wydałem.


KURDE TO JA JUŻ SAMA NIE WIEM :p HEHE , MY JEDZIEMY W 4 OSOBY Z KONINA , CZYLI JAKIES 1100 KM W PORYWCH DO 1300 KM. TO MUSZE JESZCZE ZAOSZCZEDZIC? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 18:20

rogus....
Ja akurat byłem w Makarskiej ,więc cała trasa z Łodzi wyszła mi 2900 km( +jakiej krótkie objazdówki) ,1500 zł napisałem w przybliżeniu,ale chyba dużo się nie pomyliłem :D nie licząc kwater i inne atrakcje...

I pamiętaj...jedziecie autem,więc lepiej mieć więcej gotówki w razie "niespodzianek" ,czego nie życzę :D
Ostatnio edytowano 27.07.2013 18:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 27.07.2013 18:22

Jak się jedzie w 5 osób w aucie to koszty paliwa się rozkładają na 5:) Ja akurat jestem z podkarpacia to jest na KRK jakieś 1000 km więc paliwo wyszło nas po jakieś 300 zł na osobe w obie strony:) + winiety :) nocleg jakieś 500 zł na tydzień :) No i da się:D
dorotka218
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorotka218 » 27.07.2013 18:24

4500 tys wystarczy moim zdaniem bez problemu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 18:24

dorotka218 napisał(a):Jak się jedzie w 5 osób w aucie to koszty paliwa się rozkładają na 5:) Ja akurat jestem z podkarpacia to jest na KRK jakieś 1000 km więc paliwo wyszło nas po jakieś 300 zł na osobe w obie strony:) + winiety :) nocleg jakieś 500 zł na tydzień :) No i da się:D

Tak się może i da,bo liczysz na 5 osób,ale oni zapewne będą dzielić przejazd na dwie pary,więc koszty rosną...
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.07.2013 18:35

rogus1991 napisał(a):
Haweł napisał(a):Do 15 sierpnia to masz troche czasu zeby forum poczytac,ale na szybko odpowiem,ze Rijeka i Opatija na Istrii sa drogie i nie bardzo ciekawe,wyspa Krk zatloczona na maxa i z kwaterami w ciemno moze byc klopot.Zadar i ponizej OK,ale ja bym sie na 5 dni raczej nie wybieral,za krotko w stosunku do kosztow podrozy.I tak Cie zaraz zjedza tutaj...




No niestety , mam tylko 8 dni wolnego ,także góra 6 dni wystarczy by odpocząć. A nasz Polski bałtyk odpada.
Chcę odpocząć, nie musze zwiedzać, chcielibyśmy mieć piękną plaże, ładne widoki na niej i własnie tak jak koleżanka napisała 50 euro- 60 euro za dzień myślę ,że jest w sam raz. Nie wiem ile wziąc ze soba na wydatki tzn na 2 osoby. myślałam o kwocie 600 zł wymienić na kuny , i 100 euro w zapasie. CZY to za mało ?


Jedz w rejon Splitu,najtaniej,Istria droga i okolice Dubrownika tez.Ja mysle,ze za 4 osoby 50 max 60 euro za dzien za apartament to max zaplacisz,co do jedzienia,to czytaj na forum ponoc drogo,ja nie wiem jezdze obecnie tylko do hoteli.
mouzes
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mouzes » 27.07.2013 18:38

Przelicz paliwo - nawet po naszych polskich cenach - będziesz wiedziała jaki koszt samej podróży.

Ja wczoraj wróciłem z CRO (wyspa RAB). W jedną stronę jakieś 1200 km.

Mnie koszty paliwa + winiety i autostrady kosztowały jakieś 1300 zł (z ubezpieczeniem)

Ceny w knajpach to jakieś 100 kun za obiadek dla dwóch osób. Pizza 40-70 kun.
Ryby i owoce morza drogie - 200-300 kun za półmisek (tak dla 2 osób).

Ceny w sklepach (markety KENZO) - część produktów dokładnie tyle samo kosztuje co w Polsce, jednak średnio licząc wszystko droższe o jakieś 20%.

Lody gałkowe 6 kun/gałka, mrożone z lodówki od 8 kun/szt.
Piwko w knajpce przy plaży to jakieś 20 kun.
Nestea 2l w markecie 7-8 kun.
Bułka zwykła 3 kuny, ale już drożdżówka to jakieś 11-15 kun.

Ja wydawałem dziennie jakieś 250-300 kun. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci (5 i 9 lat).

Jak weźmiecie jedzenie z domu pewnie będzie taniej, ale co to za wakacje w kuchni ?
Zresztą być w egzotycznym miejscu i nie kosztować tamtejszej kuchni? Nawet jeśli jest zbliżona do naszej?

Aha 1 euro w CRO kosztuje 7,20 kuny. Czyli za 100 euro masz 720 kun - troszkę lepszy przelicznik niż zł -> kuna

Za apartament 2 pokoje, 2 łazienki, kuchnia, taras, klima (tylko w przedpokoju :( ) - płaciłem 70 euro/doba (miejscowość LOPAR)
rogus1991
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogus1991 » 27.07.2013 18:47

mouzes napisał(a):Przelicz paliwo - nawet po naszych polskich cenach - będziesz wiedziała jaki koszt samej podróży.

Ja wczoraj wróciłem z CRO (wyspa RAB). W jedną stronę jakieś 1200 km.

Mnie koszty paliwa + winiety i autostrady kosztowały jakieś 1300 zł (z ubezpieczeniem)

Ceny w knajpach to jakieś 100 kun za obiadek dla dwóch osób. Pizza 40-70 kun.
Ryby i owoce morza drogie - 200-300 kun za półmisek (tak dla 2 osób).

Ceny w sklepach (markety KENZO) - część produktów dokładnie tyle samo kosztuje co w Polsce, jednak średnio licząc wszystko droższe o jakieś 20%.

Lody gałkowe 6 kun/gałka, mrożone z lodówki od 8 kun/szt.
Piwko w knajpce przy plaży to jakieś 20 kun.
Nestea 2l w markecie 7-8 kun.
Bułka zwykła 3 kuny, ale już drożdżówka to jakieś 11-15 kun.

Ja wydawałem dziennie jakieś 250-300 kun. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci (5 i 9 lat).

Jak weźmiecie jedzenie z domu pewnie będzie taniej, ale co to za wakacje w kuchni ?
Zresztą być w egzotycznym miejscu i nie kosztować tamtejszej kuchni? Nawet jeśli jest zbliżona do naszej?

Aha 1 euro w CRO kosztuje 7,20 kuny. Czyli za 100 euro masz 720 kun - troszkę lepszy przelicznik niż zł -> kuna

Za apartament 2 pokoje, 2 łazienki, kuchnia, taras, klima (tylko w przedpokoju :( ) - płaciłem 70 euro/doba (miejscowość LOPAR)



DZIEKI!!!!
TO BYŁA NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ ZE WSZYSTKICH :)
PRZYDATNA WIADOMOŚC :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
PIERWSZY WYJAZD DO CHORWACJI na 5 dni
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone