Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w CRO

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2013
Pierwszy raz w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychy » 12.06.2013 20:54

Witam wszystkich serdecznie :) Niedługo po raz pierwszy wybieram się do CRO na 10 dni. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym krajem, ale z tego co tu czytam jest on bardzo piękny. Niestety nie mam pojęcia co mam ze sobą zabrać. Słyszałem, że na pewno buty do chodzenia w wodzie, które już zakupiłem i jakiś środek na komary itp. Oczywiście dobry humor to podstawa. Jednak mam pytanie co jeszcze potrzebnego zabrać tzn. jakie leki, walutę itp. Jestem otwarty również na porady od wprawionych CROmaniaków ;). Co do waluty na razie zakupiłem 300 Kun i 200 Euro. Jeżeli możecie to napiszcie mi co warto zwiedzić w Chorwacji. 8)

Jeszcze takie osobne zapytanko.
Ostatnio czytałem na waszej stronce o rybie, której nazwy dokładnie nie pamiętam, coś w stylu Ostrosz ;p. Podobno jest ona niebezpieczna dla ludzi. Czy występuję ona również w Morzu Adriatyckim czy tylko w Śródziemnomorskim *jak czytałem w poście pewnego użytkownika*. :?:

To by było na tyle. Czekam na jakieś praktyczne wskazówki itp. :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.06.2013 21:03

Krzychy napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :) Niedługo po raz pierwszy wybieram się do CRO na 10 dni. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tym krajem, ale z tego co tu czytam jest on bardzo piękny. Niestety nie mam pojęcia co mam ze sobą zabrać. Słyszałem, że na pewno buty do chodzenia w wodzie, które już zakupiłem i jakiś środek na komary itp. Oczywiście dobry humor to podstawa. Jednak mam pytanie co jeszcze potrzebnego zabrać tzn. jakie leki, walutę itp. Jestem otwarty również na porady od wprawionych CROmaniaków ;). Co do waluty na razie zakupiłem 300 Kun i 200 Euro. Jeżeli możecie to napiszcie mi co warto zwiedzić w Chorwacji. 8)

Jeszcze takie osobne zapytanko.
Ostatnio czytałem na waszej stronce o rybie, której nazwy dokładnie nie pamiętam, coś w stylu Ostrosz ;p. Podobno jest ona niebezpieczna dla ludzi. Czy występuję ona również w Morzu Adriatyckim czy tylko w Śródziemnomorskim *jak czytałem w poście pewnego użytkownika*. :?:

To by było na tyle. Czekam na jakieś praktyczne wskazówki itp. :papa:


regiony-i-miejscowosci-turystyczne-f8.html

ile-kosztuje-urlop-w-chorwacji-t22917.html

czy-warto-zabierac-jedzenie-do-chorwacji-t18971.html

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830.html

Tak na szybko, a na wolno to sporo jest tutaj

forum

Podaję linki, bowiem każdy może sobie wybrać opcje jemu odpowiadające.
Krzychy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychy » 12.06.2013 21:05

Dzięki za info. Pozdrawiam.
Krzychy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychy » 12.06.2013 22:32

Dalej czekam na dodatkowe info ;]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.06.2013 22:54

Użyj opcji "szukaj".
Po wpisaniu tamże hasła "ostrosz" - bez problemu znajdziesz link do tematu.
To podstawowa funkcja na każdym niemal forum dla nowo pytających.

Tu jest o tej chorwackiej "piranii". :)
Pamiętaj, że ona nie gryzie. Ona "kopie" kolcami z jadem. :wink:
ostrosz-drakon-smiertelne-zagrozenie-t14257.html?hilit=ostrosz

Reszta "dodatkowego info" jest tu- na forum. Niestety, przed wyjazdem zawsze trzeba się przygotować.
Albo lektura przewodnika albo... lektura forum, gdzie akurat jest niemal wszystko.
Bierz, czerp, chłoń- jest tu o wszystkim co tego kraju dotyczy. Nawet gdzie iść na dziwki. :lol: :wink:
I nie czekaj aż podadzą gotowca, bo nie ma takiego czegoś jak gotowiec dla nowicjusza niezorientowanego w tym kraju. Każdy ma swoje ulubione tematy. I dla każdego przepis na ciekawy pobyt będzie różny.
Natomiast wspólne dla wszystkich jest jedno- Adriatyk, słońce i ciepło. :)

Pozdr.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 12.06.2013 23:52

_Ewa_ napisał(a):Dziś się zarejestrowałeś i już czekasz na info. I to szybko, bo dalej czekasz! a przecież minęły już całe 2 godziny! :evil:

Ludzie... PODZIWIAM Was! Czy to jest tak, że tuż przed urlopem siadacie sobie wieczorem i wymyślacie, gdzie by tu jechać? I zaraz rejestrujecie się na forum, żeby Wam inni wszystko powiedzieli?
Byłam już te kilka razy w Chorwacji, ale zawsze przynajmniej pół roku wcześniej zaczynam planować, przeszukiwać forum, zbierać informacje, gromadzić użyteczne linki do wykorzystania, czytać relacje, generalnie CZYTAĆ... no nie rozumiem, naprawdę NIE ROZUMIEM!

Pewnie zaraz się znajdzie ktoś, kto mnie "objedzie" za tego posta, ale po prostu ręce opadają :(

To forum to ogromna skarbnica wiedzy! Wystarczy tylko chcieć z niej czerpać! A Wam się najzwyczajniej w świecie NIE CHCE!


A ja się zgadzam z Tobą Ewo...daje się zauważyć nowe tematy/wątki typu "Gdzie jechać?", "Co zobaczyć?!", "Jaki koszt?" od osób które mają stan postów równy 1 (jeden bo akurat stworzyli ten z zapytaniem). Wychodzi na to że są to osoby które rejestrują się tylko po to by zapytać. Ja przed każdym z wyjazdów do CRO przez kilka miesięcy siedziałem i czytałem, pytać też pytałem ale nie ograniczałem się do czytania odpowiedzi na moje pytania.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.06.2013 00:11

Cóż...nic nowego. Sezon ruszył. :lol: :wink:
Za chwilę znowu będą pytać o wszystko.
I tak nikt na razie nie przebije tego kolesia, co 2 lata temu pytał na jakim parkingu się zatrzymać i gdzie żeby miał cień... :roll: 8O :o :lol:
Zapomniałem go spytać o to o której tam będzie, bo "słońce przecież nie stoi w miejscu" i będzie potem krzyk, że się w błąd człowieka wprowadza.... :wink:
Czekam też na niezawodne posty w stylu "a gdzie mam zrobić siku w drodze do CRO, żeby mnie jaka mafia nie napadła".... :) :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2013 00:44

Krzychy napisał(a):Jeżeli możecie to napiszcie mi co warto zwiedzić w Chorwacji. 8)

Może napiszemy :oczko_usmiech: jeśli napiszesz gdzie do Chorwacji na te 10 dni jedziesz :idea:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 13.06.2013 01:10

Ewa, wyluzuj :)
pomasować stópki? :)
Krzychy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychy » 27.06.2013 00:09

Wczoraj wróciłem ;] Było wspaniale ;]

Może krótka relacja

Wyjechaliśmy z Kujaw 19.06. Na miejscu byliśmy o 7 rano. Pierwszy przystanek to Plitwickie Jeziora. Widoki, wodospady, jeziora naprawdę super, wrażenia nie zapomniane. Spędziliśmy tam 10 godzin i wyruszyliśmy do jakiegoś hotelu. Zajechaliśmy do małej miejscowości 4km od Trogiru i 30km od Splitu i tam znaleźliśmy hotel blisko plaży o nazwie Madena. Załatwiliśmy sobie pokój i od razu na plażę :hut: . Następnego dnia postanowiliśmy zwiedzić Split i Trogir i resztę dnia spędzić na plaży. 22.06 wybraliśmy się do Czarnogóry, gdzie przebywali nasi znajomi. Zwiedziliśmy Budvę i zatrzymaliśmy się w tutejszym hotelu o nazwie Slovenska Plaza (polecam). Nazajutrz zwiedziliśmy Kotor i Dubrownik. Niestety na granicy okazało się, że minęła mi ważność dowodu tymczasowego (mam 17 lat) jednak obyło się bez większych problemów. Wróciliśmy do naszego pierwszego hotelu Madeny. Następnego dnia daliśmy sobie spokój ze zwiedzaniem i całą niedzielę spędziliśmy na plaży i na zakupach w Trogirze. W poniedziałek przyszło nam się żegnać z CRO i na pożegnanie zwiedziliśmy Park Narodowy w Krka. Znaleźliśmy nocleg w Lubjanie i wyjechaliśmy do Polski.


Chorwacja wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. Właściwie pojechaliśmy tam na próbę przed tym właściwym sezonem i szkoda, że tylko na nieco ponad tydzień. Zakładaliśmy dłuższy pobyt, lecz wypadło zakończenie roku itp. W sierpniu znów jedziemy tą samą ekipą, lecz bardziej na południe i z nastawieniem na wypoczynek, a nie zwiedzanie :).

Pozdrawiam :roll:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.06.2013 12:15

No i super, że wyjazd się udał. Fajnie, że nie musicie czekać z kolejnym do przyszłego roku.
Teraz tylko planować i odliczać dni :D
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 01.07.2013 23:50

Krzychy napisał(a):Wczoraj wróciłem ;] Było wspaniale ;]

Może krótka relacja

Wyjechaliśmy z Kujaw 19.06. Na miejscu byliśmy o 7 rano. Pierwszy przystanek to Plitwickie Jeziora. Widoki, wodospady, jeziora naprawdę super, wrażenia nie zapomniane. Spędziliśmy tam 10 godzin i wyruszyliśmy do jakiegoś hotelu. Zajechaliśmy do małej miejscowości 4km od Trogiru i 30km od Splitu i tam znaleźliśmy hotel blisko plaży o nazwie Madena. Załatwiliśmy sobie pokój i od razu na plażę :hut: . Następnego dnia postanowiliśmy zwiedzić Split i Trogir i resztę dnia spędzić na plaży. 22.06 wybraliśmy się do Czarnogóry, gdzie przebywali nasi znajomi. Zwiedziliśmy Budvę i zatrzymaliśmy się w tutejszym hotelu o nazwie Slovenska Plaza (polecam). Nazajutrz zwiedziliśmy Kotor i Dubrownik. Niestety na granicy okazało się, że minęła mi ważność dowodu tymczasowego (mam 17 lat) jednak obyło się bez większych problemów. Wróciliśmy do naszego pierwszego hotelu Madeny. Następnego dnia daliśmy sobie spokój ze zwiedzaniem i całą niedzielę spędziliśmy na plaży i na zakupach w Trogirze. W poniedziałek przyszło nam się żegnać z CRO i na pożegnanie zwiedziliśmy Park Narodowy w Krka. Znaleźliśmy nocleg w Lubjanie i wyjechaliśmy do Polski.


Chorwacja wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. Właściwie pojechaliśmy tam na próbę przed tym właściwym sezonem i szkoda, że tylko na nieco ponad tydzień. Zakładaliśmy dłuższy pobyt, lecz wypadło zakończenie roku itp. W sierpniu znów jedziemy tą samą ekipą, lecz bardziej na południe i z nastawieniem na wypoczynek, a nie zwiedzanie :).

Pozdrawiam :roll:



Ja również już po urlopie w CRO w Makarskiej, ale planuję śmigać jeszcze raz we wrześniu tylko nie wiem czy znajdą się chętne osoby do wyjazdu :)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz w CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone