Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.04.2008 18:21

W Poznaniu w kantorze chcą za kunę 69 gr, podajcie ile płacą obecnie kantory w Chorwacji za euro ? Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !
Ostatnio edytowano 02.08.2010 08:35 przez Bahama, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty
Re: W Polsce kuna 55gr, a jak kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2008 18:42

Bahama napisał(a):... Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !

bankomat :lol: :wink:
Pakula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 15.04.2008 18:57

FUX
Cromaniak
Re: W Polsce kuna 55gr, a jak kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.04.2008 19:03

Bahama napisał(a):W Poznaniu w kantorze chcą za kunę 55 gr, podajcie ile płacą obecnie kantory w Chorwacji za euro ? Trzeba by zacżąć kalkulację co bardziej opłacalne !

To blisko 0,10 PLN za drogo... 8)
Robisek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robisek » 15.04.2008 19:47

Najbardziej opłacalna jest wymiana złotówek na kuny w Chorwacji w bankach : http://www.bankamagazine.hr/trzistenovca/tecaj
lub prościej : http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
W kantorach mniej opłacalne. Kupować w Polsce w ogóle się nie opłaca.
Bahama
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 15.04.2008 19:57

Robisek napisał(a):Najbardziej opłacalna jest wymiana złotówek na kuny w Chorwacji w bankach : http://www.bankamagazine.hr/trzistenovca/tecaj
lub prościej : http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
W kantorach mniej opłacalne. Kupować w Polsce w ogóle się nie opłaca.

Rzeczywiście jak euro na kuny wychodzi 0,48 zł
Jak złotówki na kuny - 0,47 zł

Z bankomatem to nie próbowałem, pamietam za paliwko kartą też było bardzo korzystnie.

Tylko napiszcie gdzie wymieniać złotówki, bo chyba nie w kantorze, nie widziałem takiej opcji ??? W bankach, na poczcie ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2008 20:19

Bahama napisał(a):...Z bankomatem to nie próbowałem...

Najwyższa pora na to :lol: A tak serio jeżeli masz kartę (tylko NIE KREDYTOWĄ !!!) wystawioną np. przez PeKaO SA to pieniądze wybierasz bez prowizji i wyjdzie Ci przelicznik taki sam jakbyś w Polsce biegał za euro a później to euro wymieniał w HR - więc....ułatwiajmy sobie życie :wink:
Kilka banków ma w Polsce karty bezprowizyjne ale teraz nie pamietam które bo mnie juz to nie interesuje. Ale sprawdzić warto....
A jak z prowizją to jest to kwota rzędu 8-10 PLN od transakcji, bez względu czy wybierasz 100 czy 1000 HRK

Bahama napisał(a):... pamietam za paliwko kartą też było bardzo korzystnie....

Ten temat nie podlega dyskusji bo płacenie bezgotówkowe jest i wygodne i korzystne w przeliczniku. Nie należy sie sugerować kursem kantorowym bo banki rozliczają takie transakcje własnymi kursami międzybankowymi. A one póki co są OK.

Bahama napisał(a):....Tylko napiszcie gdzie wymieniać złotówki, bo chyba nie w kantorze, nie widziałem takiej opcji ??? W bankach, na poczcie ?

W każdym z tych miejsc. Kantory też wymieniają PLN na HRK.
Nie wiem jak w tym roku będzie ale dotychczas ichnia poczta zawsze miała dobry kurs (przynajmniej na Krk)
Lider16
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.04.2008 21:37

Na bank mBank ;-) ma bezprowizyjne wypłaty z bankomatów za granicą. Testowane ostatnio na Ukrainie i na Słowacji. Po przeliczeniu kursy wychodzą lepsze niż w kantorach.
Mam na myśli karty debetowe VISA Electron, niech nikogo nie podkusi wypłacać kredytówką z bankomatu :evil: No chyba, że sytuacja go to tego zmusi, czego nikomu nie życzę.
gaceq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 16.04.2008 19:07

Po przeliczeniu wynika na dzień dzisiejszy że najlepiej wypłacić kase w bankomacie. Ja wybieram się pierwszy raz do Cro i chciałem zapytać jak jest z dostępnością bankomatów ? Żeby nie okazało się że dojadę do Splitu i kasy nie będe mógł wybrać :)
marc672
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc672 » 16.04.2008 19:45

Możesz być zupełnie spokojny, jakiś bankomat zawsze się znajdzie, a w Slicie to niejeden 8) 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2008 19:54

gaceq napisał(a):....chciałem zapytać jak jest z dostępnością bankomatów ? Żeby nie okazało się że dojadę do Splitu i kasy nie będe mógł wybrać :)

A ja się chciałem zapytać czy byłeś w dziale FAQ :?:
Zrobiłem tam wyszukiwarke bankomatów w całej HR więc....... wejdź tam i zobaczysz sam czy np. w Splicie jest choć jeden bankomat a jak w Splicie nie ma bankomatów to zobaczysz gdzie są :lol:
gaceq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 16.04.2008 20:12

pablo2222
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 18.04.2008 09:11

Średni kurs Kuny według NBP 0,47 zł. Proszę zobaczyć że obecnie kurs Kuny znajduje się w tabeli A NBP a w zeszłym roku była w tabeli B to już coś. No i kurs Kuny z zeszłego roku okolice czerwca to 0,52 zł. Jak widać złotówka umocniłasię względem kuny o 10 %. Nigdzie nie mogę znaleść wskaźnika inflacji w Chorwacji w roku 2007. Jak kursy walut nadal utrzymają się w tym trendzie to będzie najlepszy rok na wczasy w Chorwacji jeśli chodzi o koszty.
Ciekawe czy w Austri cena paliwa nadal oscyluje w granicach 1,1 euro za litr bo to po obecnym kursie około 3,9 zł z litr a u mnie 4,35 zł. Ma ktoś takie informacje?
Mam coraz więcej argumentów aby przekonać żonę na wyjazd na wczasy do Chorwacji w tym roku.
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.04.2008 09:33

pablo2222,
Tutaj zestawienie (bezrobocie i inflacja w Hr) w 2007 roku
http://cronomy.org/2008/02/26/hrvatski-misery-index/
a tutaj o inflacji w tym roku
http://www.poslovni.hr/74125.aspx

Pozdrawiam
Inde
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.04.2008 09:40

Już w jednym z wcześniejszych tematów staraliśmy się doliczyć co korzystniej wychodzi. Prostym i szybkim liczeniem doszliśmy do wniosku, że są w sumie dwie takie opcje. Pierwsza to karta Maestro bądź Mastercard, która "rozlicza" się z Polskim bankiem w euro (nie w USD to ważne) i jest pozbawiona prowizji za wypłaty ze ściany i zakupy. Druga to kupno euro w Polsce i wymiana tej waluty w Chorwacji na kuny. Przy kwocie 1000 zł zaoszczędzamy około 200. Obliczałem to jednak w marcu po ówczesnych kursach, a do wakacji owe mogą stanąć nawet na głowie ;)

1000 zł = 1724 kun = 237,46 euro (kupno kun w Polsce)
1000 zł = 283,28 euro = 2056 kun (kupno euro w PL i wymiana w Cro)
RÓŻNICA: 332 kuny = 192,56 zł (według kursu w Polsce)

Złotówka 26.03.2008:
-----------------------------
kuna - 0,58
euro - 3,53

Kuna 26.03.2008:
------------------------------
złoty - 2,04
euro - 7,26

PS. Kuna w Toruniu: skup 0,48 - kupno 0,58. Chyba są śmieszni, 10 gr zarobku za każdą kune. Nie dać się! :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 18.04.2008 09:56 przez Inde, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019