Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2015 14:10

astra001 napisał(a):Jadę w sierpniu na wyspę Pag :)

Klub Miłośników Wyspy Pag
astra001 napisał(a):Jeżeli ktoś był i i może polecić jakieś niedrogie apartamenty to będę bardzo wdzięczna.

Namiary na tanie apartamenty
astra001 napisał(a):Zastanawiam się jak pojechać żeby było najszybciej. :?: :?: Bardzo by mi się przydały wszelkie uwagi i porady

Opcje dojazdu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2015 14:11

astra001 napisał(a):Jadę w sierpniu na wyspę Pag :) Jeżeli ktoś był i i może polecić jakieś niedrogie apartamenty to będę bardzo wdzięczna. Zastanawiam się jak pojechać żeby było najszybciej. :?: :?: Bardzo by mi się przydały wszelkie uwagi i porady

krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
astra001
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) astra001 » 18.02.2015 14:32

wow :) dzięki wielkie :lol: posiedzę i poczytam
Użytkownik usunięty
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.02.2015 15:22

Tak sobie podczytuję ten wątek i też zastanawiam się nad miejscem. Przełom sierpnia i września. Plan jest taki, aby tydzień spędzić na stałym lądzie, gdzieś w miejscu w miarę cywilizowanym z dobrym dostępem do sklepów i knajp (byle nie wielki kurort jak Makarska), a drugi w jakiej ustronnej zatoczce na wyspie, coby się wyciszyć ;)

Nie było mnie w HR prawie 20 lat, pamiętam wyjazd rok po wojnie, w Karlovacu i Slunju straszyły zrujnowane budynki i dziury po kulach, byliśmy na Rabie.

Wyspę już wybraliśmy, mamy już trochę ofert na stałym lądzie, najciekawiej wyglądają te z okolic Mimic. Chodzi głownie o dostęp bezpośrednio z apartamentu na plażę. Bez ulicy czy deptaku albo innej promenady pod oknami. Jakoś tak lubimy, aby morze było w zasięgu rzutu gaciami (mokrymi) ;) I raczej bez ostrych skał i betonu.

Jesli ktoś może zasugerować jakiś kieronek/miejscowość, będę wdzięczna.
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 18.02.2015 20:35

Mszkudlarek36 przepiękne zdjęcia, może w przyszłym roku wyspę "zaliczymy".Zachwycające widoki.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2015 21:44

flipi74 napisał(a):Wyspę już wybraliśmy, mamy już trochę ofert na stałym lądzie, najciekawiej wyglądają te z okolic Mimic.

Riwiera Omiš jest jednym z atrakcyjnych miejsc w Chorwacji. Szereg małych miejscowości (Pisak, Mimice, Marušići, Stanići) tworzy idealną bazę do udanych wakacji nad Adriatykiem. Rzut oka na Mimice :wink:
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.02.2015 01:43

astra001 napisał(a):Jadę w sierpniu na wyspę Pag :) Jeżeli ktoś był i i może polecić jakieś niedrogie apartamenty to będę bardzo wdzięczna. Zastanawiam się jak pojechać żeby było najszybciej. :?: :?: Bardzo by mi się przydały wszelkie uwagi i porady


Zapraszam w takim razie do lektury :)

https://www.cro.pl/sladami-cromaniakow-czyli-jeziora-plitwickie-i-pag-2014-t45751.html
mszkudlarek36
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 280
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) mszkudlarek36 » 19.02.2015 01:45

SGJ napisał(a):Mszkudlarek36 przepiękne zdjęcia, może w przyszłym roku wyspę "zaliczymy".Zachwycające widoki.


Dzięki :)

Na prawdę polecam Pag, nas po prostu zachwycił :)
astra001
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) astra001 » 19.02.2015 15:40

Tak sobie czytam, oglądam te piękne zdjęcia i zaczęłam się zastanawiać nad pogodą w Chorwacji. Zależy mi na wysokich temperaturach i błękitnym niebie a widzę że pogoda w Chorwacji jest czasem kapryśna :? Boję się że pojadę w sierpniu i mogą być chmury. W jakim miesiącu jest najcieplej i najbezpieczniej :?: :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.02.2015 15:52

astra001 napisał(a):Tak sobie czytam, oglądam te piękne zdjęcia i zaczęłam się zastanawiać nad pogodą w Chorwacji. Zależy mi na wysokich temperaturach i błękitnym niebie a widzę że pogoda w Chorwacji jest czasem kapryśna :? Boję się że pojadę w sierpniu i mogą być chmury. W jakim miesiącu jest najcieplej i najbezpieczniej :?: :?:

Pogoda to loteria.
Jaka będzie nikt nie wie.
"Najbezpieczniej" sierpień , ale i luda najwięcej wtedy.

Ponadto ja się w Cro pogodą nie przejmuję , dla mnie jest zawsze , a jak spadnie kilka kropel to odskocznia od upałów.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.02.2015 15:55

astra001 napisał(a):Tak sobie czytam, oglądam te piękne zdjęcia i zaczęłam się zastanawiać nad pogodą w Chorwacji. Zależy mi na wysokich temperaturach i błękitnym niebie a widzę że pogoda w Chorwacji jest czasem kapryśna :? Boję się że pojadę w sierpniu i mogą być chmury. W jakim miesiącu jest najcieplej i najbezpieczniej :?: :?:

Zgodnie z wykresami najcieplej jest w lipcu i sierpniu.
A co do bezpieczeństwa, to nie sądzę, żeby ktoś dał Tobie gwarancje. :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2015 16:00

Nie ma na to reguły, ubiegły rok był wyjątkowo kapryśny pogodowo i było dość dużo chmur przez cały sezon.
patriks
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.04.2008
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) patriks » 19.02.2015 16:16

Gusia w ubiegłym roku dużo cieplej było nad naszym morzem niż w cro i to cały sezon :-)

Z uwagi, że córka skończyła właśnie 3 lata to ten rok planuję cro ( trzeci raz ) - Istrię albo KRK, mam nadzieję, że będzie baaaaardzo słonecznie. :boss:

Może ktoś z naszego forum będzie w terminach lipcowych i uda się plumknąć rakiję :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2015 16:36

Wiem jak było :) jeszcze po powrocie z Cro zdążyłam doświadczyć.
W lipcowym terminie planujemy Istrię choć tylko na tydzień :( więc tym bardziej liczę na ciepełko.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 19.02.2015 17:00

W tamtym roku nie byłem w Cro, to dlatego :D
Całe słońce zabrałem ze sobą do Jastarni (żarówa 2 tygodnie, ledwo to zniosłem).
W tym roku wracam na Riwierę Makarską więc o pogodę możecie być spokojni :) :) :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone