Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport dla dziecka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 17.06.2013 12:25

Zawsze można też wyrobić paszport tymczasowy. Czas około tygodnia, tak przynajmniej poinformowali mnie w biurze paszportowym.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.06.2013 06:37

Po 1 Lipca dowód też będzie ważny .
A więc po co płacić za paszport , no chyba że będzie się śmigać poza UE.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 09:17

kodens79 napisał(a):Po 1 Lipca dowód też będzie ważny .
A więc po co płacić za paszport , no chyba że będzie się śmigać poza UE.

Po to, że w przypadku jakiejkolwiek konieczności kontaktu z lekarzem (puk puk, odpukać) oni zawsze chcą paszportu, a nie dowodu osobistego. Być może po 1 lipca wystarczy im karta EKUZ, ale to wielkie być może.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2013 09:22

Aldonka napisał(a):
kodens79 napisał(a):Po 1 Lipca dowód też będzie ważny .
A więc po co płacić za paszport , no chyba że będzie się śmigać poza UE.

Po to, że w przypadku jakiejkolwiek konieczności kontaktu z lekarzem (puk puk, odpukać) oni zawsze chcą paszportu, a nie dowodu osobistego. Być może po 1 lipca wystarczy im karta EKUZ, ale to wielkie być może.


Wystarczy EKUZ.
jesli-zachoruje-pytanie-o-lekarzy-w-chorwacji-t38236-30.html#p1191484
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 09:33

Dla mnie to nadal wielka niewiadoma. Jak będzie się okaże. Nie zakładam najgorszego, ale wolę dmuchać na zimne.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 18.06.2013 09:42

Aldonka napisał(a):Dla mnie to nadal wielka niewiadoma. Jak będzie się okaże. Nie zakładam najgorszego, ale wolę dmuchać na zimne.


Ja tak samo. EKUZ olewam, bierzemy paszporty, poza tym przy każdym zagranicznym wyjeździe dodatkowo się ubezpieczam.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 18.06.2013 10:52

Bez przesady :) Wszak proces akcesyjny nie dzieje się z dnia na dzień. Albo Cro wchodzi do UE albo nie. Jeśli od 1.07.2013 staje się pełnoprawnym członkiem UE, to nie znaczy że przepisy unijne obowiązują tam w 80% :)
Ja jadę na dowody + EKUZ ... + dodatkowe ubezpieczenie turystyczne (to ostatnie ze względu na dzieci).
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 18.06.2013 10:55

String napisał(a):Bez przesady :) Wszak proces akcesyjny nie dzieje się z dnia na dzień. Albo Cro wchodzi do UE albo nie. Jeśli od 1.07.2013 staje się pełnoprawnym członkiem UE, to nie znaczy że przepisy unijne obowiązują tam w 80% :)
Ja jadę na dowody + EKUZ ... + dodatkowe ubezpieczenie turystyczne (to ostatnie ze względu na dzieci).


To że Chorwacja wchodzi do UE, nie oznacza niestety że w naszym wspaniałym NFZ-ecie nadążają za akcesją.
A znając nasz b...l podchodzę z dużą rezerwą do EKUZ.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2013 10:55

String napisał(a):Bez przesady :) Wszak proces akcesyjny nie dzieje się z dnia na dzień. Albo Cro wchodzi do UE albo nie. Jeśli od 1.07.2013 staje się pełnoprawnym członkiem UE, to nie znaczy że przepisy unijne obowiązują tam w 80% :)
Ja jadę na dowody + EKUZ ... + dodatkowe ubezpieczenie turystyczne (to ostatnie ze względu na dzieci).

Ależ jedź, nikt Ci nie broni. Rób po swojemu, ja zrobię po swojemu i wszyscy będą szczęśliwi.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 18.06.2013 10:59

Ale czy ja Ci nakazuję cokolwiek? Rób jak chcesz a i ja zrobię tak jak chcę :) I jestem szczęśliwy, bo 13 ddw :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 11:02

Aldonka napisał(a):
kodens79 napisał(a):Po 1 Lipca dowód też będzie ważny .
A więc po co płacić za paszport , no chyba że będzie się śmigać poza UE.

Po to, że w przypadku jakiejkolwiek konieczności kontaktu z lekarzem (puk puk, odpukać) oni zawsze chcą paszportu, a nie dowodu osobistego. Być może po 1 lipca wystarczy im karta EKUZ, ale to wielkie być może.


Aldonka, w zeszłym roku do kontaktu z lekarzem wystarczył nam dowód. Pewnie 'co kraj, to obyczaj" ;-), ale pewnie masz rację, dopytać warto a potem to już poprostu zaufać informatorowi :-) U nas dzieciaki zawsze na paszporty, a my to różnie, w zależności od okoliczności :oops: za to dodatkowe ubezpieczenie - obowiązkowo.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 18.06.2013 11:02

Nie ma się o co sprzeczać :)
Najważniejsze że wakacje zapasem :D
Oby tylko pogoda wszystkim dopisywała.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 11:09

wojtek_p napisał(a):Nie ma się o co sprzeczać :)
Najważniejsze że wakacje zapasem :D
Oby tylko pogoda wszystkim dopisywała.


i obyśmy wszyscy zdrowi byli... :papa:
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 18.06.2013 11:10

Ależ ja sie nie sprzeczam. Odnosiłem się jedynie do faktu, że skoro UE wyznaczyło datę wejścia Cro do Wspólnoty na 1.07.2013, to tego dnia wszystkie procedury (w tym medyczne) obowiązujące w krajach UE powinny występować także w Chorwacji. Co nie zmienia faktu że strzeżonego dodatkowa polisa strzeże ;D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2013 12:51

Tym Ekuzem to sobie można Obrazek wytrzeć :mrgreen: znajomy w Austrii skręcił nogę na jego szczęście zawsze na wyjazdy wakacyjne wykupuje dodatkowe ubezpieczenie :P wizyta w szpitalu,prześwietlenie itd. zapłacił 300 ojro.Pani w Wiedeńskim szpitalu powiedziała że nie honorują jakiś tam kart Ekuz 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport dla dziecka - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone