Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 14.06.2018 13:57

jotem napisał(a):Właśnie usiłujemy znaleźć lokum, aby nie jechać w ciemno. Wiem, że są entuzjaści jazdy w ciemno, jednak my do tej pory zawsze jechaliśmy pod konkretny adres z rezerwacją i chyba ...niech tak zostanie.
Jedziemy w dwójkę, więc... z jednej strony powinno być łatwiej, ale z drugiej strony.... gdzie nie spojrzę, tam widzę większe apartmany, a wtedy i cena za duża...
Idealne miejsce dla mnie to gdzieś poza ścisłym centrum, ale na tyle blisko owego centrum, żeby na nogach spokojnie można spacerkiem dotrzeć.

PS "Słynna" Pine Beach jest na północ od wskazanej przeze mnie lokalizacji? Daleko?


Jestem przekonany że znajdziecie lokum na miejscu, ja zawsze tak robiłem. W zeszłym roku zajechaliśmy do Pakostane 08.07. więc już w środku sezonu. Ilość osób 2+1. Nie chciało nam się szukać, więc od razu poszliśmy do agencji turystycznej (2 w centrum przy kościele) i przemiłe dziewczyny szukały aż znalazły. Oczywiście to są większe koszty - za dobrze wyposażone studio zapłaciliśmy 50 EUR a bezpośrednio u wynajmującej stawka wynosiła 40 za dobę. Wcześniej z tymi dziewczynami sprawdziłem dwa inne mieszkania ale wybraliśmy najładniejsze (wg. mnie) :)
W Pakostane jest kilka sklepów typu nasza mała żabka czy freshmarket ale to w zupełności wystarczy do tego piekarnie i sklepiki z owocami i warzywami. W tym roku jedziemy z rezerwacją na 2 apartamenty, ale znajomi (jadą z nami) będą szukać na miejscu. Bez obaw.
Naruk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Naruk » 23.06.2018 18:30

Witam, w tym roku jedziemy z znajomymi do Pakostane, kolega zarezerwował pobyt w Kapetanova dom na Ul. Brune Busica 20, ktoś może z was był tam i może coś powiedzieć o tym miejscu ? Pozdrawiam
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 26.06.2018 19:55

W tym roku po raz 5 do Cro tym razem Pakostane. Zawsze zakupy robiłem w sklepie Tommy można w sumie wszystko kupić, w Rogoznicy był taki duży market Tommy, w środku piekarnia, w Vodicach mały ale pieczywo, wędliny sery świeżo krojone były a jak jest w Pakostane?
Link gdzie się znajduje, nie wygląda na duży ale może w środku jest więcej niż zewnątrz widać.
https://www.google.com/maps/place/The+s ... 15.5029052
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 03.07.2018 13:58

Naruk napisał(a):Witam, w tym roku jedziemy z znajomymi do Pakostane, kolega zarezerwował pobyt w Kapetanova dom na Ul. Brune Busica 20, ktoś może z was był tam i może coś powiedzieć o tym miejscu ? Pozdrawiam



cześć
powiem tak fajne spokojne miejsce, klimatyczne miasteczko, nie ma drożyzny, na 100% tam wrócę, 20 min płyniemy na piaszczystą wyspę Vrgada jak ktoś ma dość żwirku :) a jak mamy samochód to tylko mapa i zwiedzamy miasta jakie chcemy :)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 04.07.2018 09:57

Kilka razy już słyszałem, że będąc w Pakostane warto się przepłynąć na tą wyspę.
Tam są piaszczyste plaże? Pytam bo nie wiem czy wystarczą ręczniki czy trzeba targać karimaty co by kamyczki w żebra się nie wbijały ;)
Co tak jeszcze ciekawego na tej wyspie oprócz plaż?
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.07.2018 12:09

Vrgada - mala wyspa z 250 mieszkańcami. Jedna wioska, jedna szkoła z kilkoma uczniami, plaża z barem.
https://www.pakostane.hr/pl/dobrze-wiedziec/vrgada
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 04.07.2018 15:08

Marcinusik napisał(a):Kilka razy już słyszałem, że będąc w Pakostane warto się przepłynąć na tą wyspę.
Tam są piaszczyste plaże? Pytam bo nie wiem czy wystarczą ręczniki czy trzeba targać karimaty co by kamyczki w żebra się nie wbijały ;)
Co tak jeszcze ciekawego na tej wyspie oprócz plaż?


jeżeli chodzi o piaszczyste plaże to zapewniam że jest tam piasek bez kamyczków ale szczerze mówiąc po całym dniu w piasku na ręcznikach ma się dość tego piasku i pragnie się powrotu do żwirku :) oprócz piasku jest woda :) ale za to dużo cieplejsza niż przy plażach w Pakostane, a co tam można zwiedzać szczerze, nie wiem, leżałem i nurkowałem na zmianę cały dzień więc nie było czasu pochodzić po wyspie :hut:
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.07.2018 15:23

bubu1 napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Kilka razy już słyszałem, że będąc w Pakostane warto się przepłynąć na tą wyspę.
Tam są piaszczyste plaże? Pytam bo nie wiem czy wystarczą ręczniki czy trzeba targać karimaty co by kamyczki w żebra się nie wbijały ;)
Co tak jeszcze ciekawego na tej wyspie oprócz plaż?


jeżeli chodzi o piaszczyste plaże to zapewniam że jest tam piasek bez kamyczków ale szczerze mówiąc po całym dniu w piasku na ręcznikach ma się dość tego piasku i pragnie się powrotu do żwirku :) oprócz piasku jest woda :) ale za to dużo cieplejsza niż przy plażach w Pakostane, a co tam można zwiedzać szczerze, nie wiem, leżałem i nurkowałem na zmianę cały dzień więc nie było czasu pochodzić po wyspie :hut:


Wybieramy się na Vrgadę. Rozumiem ,że "z portu" na plażę można dojść pieszo? Jest ścieżka?

O Wyspie Vrgada - chyba nie ma na świecie szczegółowszego opisu :
https://translate.google.com/translate? ... rev=search
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 04.07.2018 15:38

CK-Kondi napisał(a):
bubu1 napisał(a):
Marcinusik napisał(a):Kilka razy już słyszałem, że będąc w Pakostane warto się przepłynąć na tą wyspę.
Tam są piaszczyste plaże? Pytam bo nie wiem czy wystarczą ręczniki czy trzeba targać karimaty co by kamyczki w żebra się nie wbijały ;)
Co tak jeszcze ciekawego na tej wyspie oprócz plaż?


jeżeli chodzi o piaszczyste plaże to zapewniam że jest tam piasek bez kamyczków ale szczerze mówiąc po całym dniu w piasku na ręcznikach ma się dość tego piasku i pragnie się powrotu do żwirku :) oprócz piasku jest woda :) ale za to dużo cieplejsza niż przy plażach w Pakostane, a co tam można zwiedzać szczerze, nie wiem, leżałem i nurkowałem na zmianę cały dzień więc nie było czasu pochodzić po wyspie :hut:


Wybieramy się na Vrgadę. Rozumiem ,że "z portu" na plażę można dojść pieszo? Jest ścieżka?

O Wyspie Vrgada - chyba nie ma na świecie szczegółowszego opisu :
https://translate.google.com/translate? ... rev=search


10 min. piechotką od portu a później zejście stromymi schodami ze skarpy i mamy plaże....
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.07.2018 20:47

Dzieki bubu1. O taka informacje mi chodzilo. Vrgada w tym roku to pozycja obowiazkowa.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 05.07.2018 13:03

Bar się nazywa Hakunamatata
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 05.07.2018 13:10

Vrgada
Ostatnio edytowano 05.07.2018 13:22 przez swider1985, łącznie edytowano 1 raz
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 05.07.2018 13:14

swider1985 napisał(a):Vrgda
Załączniki:
Screenshot_20180705-131356.png
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 05.07.2018 13:37

Dodał bym foto ale z tel nie mogę zmniejszyć buu
cread
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cread » 06.07.2018 00:25

Relacja z Pakostane: tłum, tłum i jeszcze raz tłum. Dotarliśmy do Pakostane wczoraj i nadal jestem w szoku po tym co zobaczyłam. Tłum taki jak we Wladku w środku lata i podobnie robiona poranna "rezerwacja miejsc", z tą różnicą, że zamiast parawanów mamy ręczniki. Rano jak szłam po pieczywo (ok 8 ) cześć plaży była już obłożona ręcznikami, leżakami, karimatami i innymi matami oczywiście właściciele pojawili się grubo po 10, a Ci nieświadomi którzy przyszli, żeby się gdzieś rozłożyć musieli nieźle się nagimnastykowac, żeby się gdzieś wbić. W Chorwacji byłam już kilka razy i takiej nawałnicy ludzi jeszcze nie widziałam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone