Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrzeżenie przed lokalem Kristian w Trogirze!!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.07.2017 12:31

Dziękuje Paweł za post.
A co do reszty, to wejdźcie sobie na tripadvisor i poczytajcie komentarze. Opinia Pawła i jego rodziny nie jest odosobniona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:05

stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):Jasne. Było ich 12 więc dlaczego miałyby wystarczyć tylko 2 gratisowe pizze ? Powinien dać przynajmniej 4 !
Nie bronię właściciela, bo wiem jak potrafią się zachować mieszkańcy Bałkanów gdy są wkurzeni :) Kilkaset lat tureckiej okupacji zrobiło swoje ;) Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.


Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?


To znasz jakąś alternatywną historię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:07

fiona1 napisał(a):Dziękuje Paweł za post.
A co do reszty, to wejdźcie sobie na tripadvisor i poczytajcie komentarze. Opinia Pawła i jego rodziny nie jest odosobniona.


Czytałem. Są 2 takie opisy.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 20.07.2017 13:10

bigredone napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):Jasne. Było ich 12 więc dlaczego miałyby wystarczyć tylko 2 gratisowe pizze ? Powinien dać przynajmniej 4 !
Nie bronię właściciela, bo wiem jak potrafią się zachować mieszkańcy Bałkanów gdy są wkurzeni :) Kilkaset lat tureckiej okupacji zrobiło swoje ;) Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.


Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?


To znasz jakąś alternatywną historię.


Jaki obszar nadmorskiej Chorwacji był okupowany przez Turków i to jeszcze przez kilkaset lat ? Chętnie poznam odpowiedź.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2017 13:16

bigredone napisał(a):Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.

Jeżeli powodem miało być jedynie zamówienie tych dwóch pizzy, to absolutnie nie miał prawa. :!:
stavros2002 napisał(a):Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

W XV i XVI stuleciu, część ziem chorwackich znajdowała się pod panowaniem Turków osmańskich. W wieku XVII Austria odzyskała te ziemie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:18

walp napisał(a):
bigredone napisał(a):Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.

Jeżeli powodem miało być jedynie zamówienie tych dwóch pizzy, to absolutnie nie miał prawa. :!:
stavros2002 napisał(a):Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

W XV i XVI stuleciu, część ziem chorwackich znajdowała się pod panowaniem Turków osmańskich. W wieku XVII Austria odzyskała te ziemie.


Ale przeczytałeś cały pierwszy wpis ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:18

stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):Jasne. Było ich 12 więc dlaczego miałyby wystarczyć tylko 2 gratisowe pizze ? Powinien dać przynajmniej 4 !
Nie bronię właściciela, bo wiem jak potrafią się zachować mieszkańcy Bałkanów gdy są wkurzeni :) Kilkaset lat tureckiej okupacji zrobiło swoje ;) Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.


Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?


To znasz jakąś alternatywną historię.


Jaki obszar nadmorskiej Chorwacji był okupowany przez Turków i to jeszcze przez kilkaset lat ? Chętnie poznam odpowiedź.


Teraz są wakacje. Szkoła zamknięta ;)
pawel.kuchta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.kuchta » 20.07.2017 13:22

Rzeczywiście wystarczyłoby kulturalnie załatwić lub poprosić o zamówienie czegoś więcej i moim zdaniem byłoby OK. Tym bardziej podkreślaliśmy że to na początek gdyż nie wiemy jak duże są pizze i czy towarzystwo się nakarmi.
Ja dużo korzystam z Tripadvisor więc na gorąco wrzuciłem jakąś opinię, nie bardzo wiem jak teraz wyedytować i rzetelnie opisać jak było.
Sprawa została zgłoszona na policję podobno w ciągu 7 dni zostanie przesłana do sądu, a w ciągu 30-tu ma zapaść wyrok. Dowiedziałem się również że gdybyśmy byli pod wpływem to nawet by nie przyjęli od nas zgłoszenia

I tu kolejne moje pytanie. Dowiedziałem się, że muszę mieć pełnomocnika (adwokata) aby występować jako oskarżyciel posiłkowy. Orientuje się ktoś w tym temacie i mógłby mi coś podpowiedzieć. Ciągle jestem w Chorwacji niedaleko Trogiru, więc może na miejscu mógłbym załatwić sobie pełnomocnictwa.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc, gdyż nie jest miło słyszeć od współmałżonki i dzieci o zepsutych wakacjach, a od właściciela o "polskich świniach" i fastfoodach
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 20.07.2017 13:29

bigredone napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
bigredone napisał(a):Jasne. Było ich 12 więc dlaczego miałyby wystarczyć tylko 2 gratisowe pizze ? Powinien dać przynajmniej 4 !
Nie bronię właściciela, bo wiem jak potrafią się zachować mieszkańcy Bałkanów gdy są wkurzeni :) Kilkaset lat tureckiej okupacji zrobiło swoje ;) Ale wkurzyć się miał prawo co wynika nawet z opisu autora.


Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?


To znasz jakąś alternatywną historię.


Jaki obszar nadmorskiej Chorwacji był okupowany przez Turków i to jeszcze przez kilkaset lat ? Chętnie poznam odpowiedź.


Teraz są wakacje. Szkoła zamknięta ;)


Tjaaaa... mam nadzieję, że po wakacjach nadrobisz zaległości na szóstkę :D

W międzyczasie polecam fajny chorwacki serial dokumentalny na Viasat History - Dubrovnik Republika Raguzy, łatwy w odbiorze także dla tych co mieli mierny z historii :D
Ostatnio edytowano 20.07.2017 13:31 przez stavros2002, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:30

pawel.kuchta napisał(a):Rzeczywiście wystarczyłoby kulturalnie załatwić lub poprosić o zamówienie czegoś więcej i moim zdaniem byłoby OK. Tym bardziej podkreślaliśmy że to na początek gdyż nie wiemy jak duże są pizze i czy towarzystwo się nakarmi.
Ja dużo korzystam z Tripadvisor więc na gorąco wrzuciłem jakąś opinię, nie bardzo wiem jak teraz wyedytować i rzetelnie opisać jak było.
Sprawa została zgłoszona na policję podobno w ciągu 7 dni zostanie przesłana do sądu, a w ciągu 30-tu ma zapaść wyrok. Dowiedziałem się również że gdybyśmy byli pod wpływem to nawet by nie przyjęli od nas zgłoszenia

I tu kolejne moje pytanie. Dowiedziałem się, że muszę mieć pełnomocnika (adwokata) aby występować jako oskarżyciel posiłkowy. Orientuje się ktoś w tym temacie i mógłby mi coś podpowiedzieć. Ciągle jestem w Chorwacji niedaleko Trogiru, więc może na miejscu mógłbym załatwić sobie pełnomocnictwa.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc, gdyż nie jest miło słyszeć od współmałżonki i dzieci o zepsutych wakacjach, a od właściciela o "polskich świniach" i fastfoodach


Może masz jakieś ubezpieczenie podróżne ? W niektórych jest opcja pomocy prawnej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:33

Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?[/quote]

To znasz jakąś alternatywną historię.[/quote]

Jaki obszar nadmorskiej Chorwacji był okupowany przez Turków i to jeszcze przez kilkaset lat ? Chętnie poznam odpowiedź.[/quote]

Teraz są wakacje. Szkoła zamknięta ;)[/quote]

Tjaaaa... mam nadzieję, że po wakacjach nadrobisz zaległości na szóstkę :D

W międzyczasie polecam fajny chorwacki serial dokumentalny na Viasat History - Dubrovnik Republika Raguzy, łatwy w odbiorze także dla tych co mieli mierny z historii :D[/quote]

Jak się zapewne domyślasz chodziło mi o szkołę dla ciebie. Również coś o czytaniu ze zrozumieniem ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.07.2017 13:38

bigredone napisał(a):Ale przeczytałeś cały pierwszy wpis ?

Tak, przeczytałem.
Chodzi Tobie pewnie o dalszą część zajścia, która mogła być sprowokowana tym zachowaniem:
pawel.kuchta napisał(a):Przypuszczam że cały atak został spowodowany tym, że po wyjściu zdecydowanie wyrażaliśmy swoje niezadowolenie w języku angielskim odstraszając tym potencjalnych klientów lokalu.

Jednak pierwsze niezadowolenie właściciela zostało rzekomo spowodowane zamówieniem tylko dwóch pizzy, a nie dwunastu jak pewnie się spodziewał.
Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo nie znamy głosu drugiej strony.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 20.07.2017 13:39

bigredone napisał(a):Po pierwsze Chorwacja nie była pod turecką okupacją.

Po drugie gdzieś to niedawno słyszałem: "nie bronię ich, ale ich rozumiem", ciekawe kto to powiedział w i jakim kontekście...?


To znasz jakąś alternatywną historię.[/quote]

Jaki obszar nadmorskiej Chorwacji był okupowany przez Turków i to jeszcze przez kilkaset lat ? Chętnie poznam odpowiedź.[/quote]

Teraz są wakacje. Szkoła zamknięta ;)[/quote]

Tjaaaa... mam nadzieję, że po wakacjach nadrobisz zaległości na szóstkę :D

W międzyczasie polecam fajny chorwacki serial dokumentalny na Viasat History - Dubrovnik Republika Raguzy, łatwy w odbiorze także dla tych co mieli mierny z historii :D[/quote]

Jak się zapewne domyślasz chodziło mi o szkołę dla ciebie. Również coś o czytaniu ze zrozumieniem ;)[/quote]

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 13:40

walp napisał(a):
bigredone napisał(a):Ale przeczytałeś cały pierwszy wpis ?

Tak, przeczytałem.
Chodzi Tobie pewnie o dalszą część zajścia, która mogła być sprowokowana tym zachowaniem:
pawel.kuchta napisał(a):Przypuszczam że cały atak został spowodowany tym, że po wyjściu zdecydowanie wyrażaliśmy swoje niezadowolenie w języku angielskim odstraszając tym potencjalnych klientów lokalu.

Jednak pierwsze niezadowolenie właściciela zostało rzekomo spowodowane zamówieniem tylko dwóch pizzy, a nie dwunastu jak pewnie się spodziewał.
Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo nie znamy głosu drugiej strony.


Tak o to mi chodziło. Ogólnie to "mądrzejszy głupszemu ustępuje ", tak to teraz problemy...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.07.2017 13:41

Nam przytrafiło się też coś podobnego, w sensie odmówienia przyjęcia zamówienia.
Poprosiliśmy o pizze, pan zapytał a co do picia, gdy uzyskał odpowiedź że tylko pizze to powiedział że nie przyjmie zamówienia.
Trochę zniesmaczeni i oburzeni wyszliśmy zjeść gdzie indziej.
Niestety w sezonie bywają miejsca o bardzo dużym ruchu, a właściciele są nastawieni na zysk maksymalny.
Oczywiście tego nie pochwalam, ale też nie irytuje mnie to na tyle by robić z tego aferę i jednocześnie psuć sobie wakacje.
Miejsc do stołowania, w szczególności w dużych miastach jest tyle, że w takiej sytuacji lepiej jest opuścić lokal z kulturą i iść zjeść gdzie indziej w miłej atmosferze :wink:
Na szczęście miejsc gdzie dochodzi do takich jak opisywane tu sytuacje jest niewiele :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ostrzeżenie przed lokalem Kristian w Trogirze!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone