Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009 z problemami ale super

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 02.04.2010 10:25

darek1 napisał(a):No jak się kolega napatrzył na koleżankę Ines to i nie dziwota, że chce ponownie odwiedzić Orebic. Niech kolega uważa na siebie coby go nie zauroczyło na Peljesacu. Pozdrawiam


darek1, a masz jakąś teorię na to, że mnie do Orebica i na Peljesac w ogóle nie ciągnie...?

PS. Jestem hetero :oops:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.04.2010 12:06

chitua napisał(a):
darek1 napisał(a):No jak się kolega napatrzył na koleżankę Ines to i nie dziwota, że chce ponownie odwiedzić Orebic. Niech kolega uważa na siebie coby go nie zauroczyło na Peljesacu. Pozdrawiam


darek1, a masz jakąś teorię na to, że mnie do Orebica i na Peljesac w ogóle nie ciągnie...?

PS. Jestem hetero :oops:


Etam, jakiś dziwoląg jesteś.
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 02.04.2010 12:21

Bobemce,
napisałeś że Twój wyjazd do Orebicza to najgorszy to najgorszy wypad. : :D :D
To utwierdza mnie w przekonaniu że, każdy szuka czegoś innego.Byłem tam we wrześniu 2008 r.szukając ciszy i spokoju.Znalazłem :D

darku1,
coś na rzeczy jest,INES lekkie pióro ma ,ładną dziewczyną jest.
Muszę uważać ,na półwyspie też.Dzięki za przestrogę.
:D :D

pozdrawiam :)
Kammaj śmiało opisuj :D :D
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 02.04.2010 13:16

krzysiek1956 napisał(a):coś na rzeczy jest,INES lekkie pióro ma ,ładną dziewczyną jest.


8O

Na Peljesac prędzej czy później pojadę sprawdzić o co tyle hałasu.
W końcu "nie ważne jak gadają, ważne że gadają".

Pozdrav i czekam na ciąg dalszy!
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.04.2010 15:10

Czerwiec na Peljesacu, ale i w Orebicu jest niezwykły. To trochę jak na naszym wybrzeżu w maju - raczej pusto, spokojnie, knajpy jeszcze chętne widzieć klientów, Korculę można zwiedzać w samotności. Sv Ilia też warty jest wspinaczki, byle nie w upale i południe.

Drogi puste; trudno mi sobie wyobrazić jak to musi wyglądać w lipcu i sierpniu.

Poza tym jest to doskonałe miejsce wypadowe w okolice: od całego półwyspu, który ciągle jeszcze ma puste zapomniane plaże (Duba Peljeska), po Dubrovnik, Mostar, Pocitelj, wodospady Kravica. Katamaranem za parę kun i szybko dotrzeć można do Hvaru i Splitu. Szeroka oferta apartamentów raczej jest pozytywem: od tańszych dalej od plaży po takie z widokiem. Większość ośrodków jak Orebic nie jest innych, jeśli ktoś szuka atrakcji to ma je w Makarskiej z tysiącami turystów i brudną plażą.

BTW: Ale to pytanie chyba nie do mnie?
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 02.04.2010 16:50

Ja dokładnie tak samo odbieram Orebic jak ty MWN. Do Chorwacji zawsze jeździłem w czerwcu żeby odpocząć a nie męczyć się w tłumie. Nawet Makarska nie jest taka zła w czerwcu.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.04.2010 17:15

kammaj napisał(a):Ja dokładnie tak samo odbieram Orebic jak ty MWN. Do Chorwacji zawsze jeździłem w czerwcu żeby odpocząć a nie męczyć się w tłumie. Nawet Makarska nie jest taka zła w czerwcu.

Jak syn pójdzie do szkoły, to czerwiec powolutku zacznie się kończyć. My zawsze wyjeżdżamy w dzień rozdania świadectw. W tym roku 25 czerwca.
Pisz dalej. Czekamy.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 03.04.2010 02:34

krzysiek1956 napisał(a):Bobemce,
napisałeś że Twój wyjazd do Orebicza to najgorszy to najgorszy wypad. : :D :D
To utwierdza mnie w przekonaniu że, każdy szuka czegoś innego.Byłem tam we wrześniu 2008 r.szukając ciszy i spokoju.Znalazłem :D


Problem polega na tym, że ja też szukam ciszy i spokoju, ale Orebić to dla mnie miejsce, w którym go brak.

Po pierwsze dlatego, że to niezwykle rozbudowana miejscowość, apartamentów jest strasznie dużo, a to oznacza też dużo turystów.

Po drugie w samym Orebiciu nie ma co robić... a plażowanie dla osoby, która lubi potaplać się w sprzęcie abc to udręka, kiedy dno jest całkowicie niemal wyryte. Tak wiem - Mokalo i wrak. Ale ile można wokół niego pływać?:P

Po trzecie brakuje mi w tej miejscowości starówki. Skoro już jest taka duża i przyciąga tylu turystów, to trochę mi jej brak... choć jest promenada, ale to chyba nie to samo.

Po czwarte po raz pierwszy właśnie w Orebiciu piłem sok truskawkowy, który swego czasu można było dostać chyba tylko w Cro. Albo w Polsce nie był tak dostępny :P

A po piąte, to Orebić nieco uratowały całkiem niezłe boiska do koszykówki i nawet nieźli gracze :) Nawet jednego dnia trafiliśmy na niemieckich koszykarzy, całkiem - że tak powiem - kumających bazę :)

pzdr :)
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 03.04.2010 08:47

Dlatego ja jeżdżę do Viganj. Cisza, spokój.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.04.2010 08:47

No to w końcu jesteś za a nawet przeciw?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.04.2010 08:47

Adam,K napisał(a):Dlatego ja jeżdżę do Viganj. Cisza, spokój.

Tam jest miodzio...
krzysiek1956
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek1956 » 03.04.2010 12:08

Bobemce,

Akademicka dyskusja;

Szklanka do połowy pełna, czy od połowy pusta ?

Jestem za ,a nawet przeciw (L.W)


Co było pierwsze ? Jajko czy kura?

Ostatnio czytałem ,że napewno jajko
:D :D

Itd.Itp

Serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnych Świąt

Krzysiek

:D
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 04.04.2010 21:57

MWN napisał(a):No to w końcu jesteś za a nawet przeciw?


Orebić - przeciw, chyba że na zakupy, lub w drodze na Korculę :) jakby ktoś chciał w kosza tam pograć, też się da ;) Reszta mi nie odpowiada :)

krzysiek1956 napisał(a):Akademicka dyskusja;


W sumie racja :)

Dla każdego, nie tylko coś miłego, ale też innego. Proste jak budowa cepa ;-)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 05.04.2010 20:41

Hej - mam pytanie do bywalców Orebića - przeglądałem w necie setki fotek z Orebića i są to zawsze prawie te same fotki ( podobne ).
Na jednej z odwiedzanych stron znalazłem zupełnie "inną" fotkę ,która nie powtórzyła się nigdzie indziej - jestem bardzo ciekaw czy ten uroczy zakątek to faktycznie Orebić ? - nie znalazłem opisu tego "kamiennego portu" w żadnej z relacji.

Obrazek
By artur68 at 2010-04-05
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.04.2010 21:09

nie ma takiego miejsca w orebicu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Orebic 2009 z problemami ale super - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone