Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Orebic 2009 z problemami ale super

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 06.04.2010 17:00

Ja też zasiadłam do czytania :D . W sierpniu wyjazd do Orebica więc pochłaniam wszystkie wiadomości jak gąbka 8O
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 12:23

Kolejna wycieczka (w zasadzie spacerek) to Samostan (klasztor Franciszkanów). Wybraliśmy się tam jakoś po obiadku. Nasz apartament był blisko szkoły i z tego miejsca spokojnym spacerkiem można dojść do klasztoru w jakieś 40 minut, oczywiście z przerwami na podziwianie widoków i zdjęcia. Osobiście lubię chodzić po górach ale nie po asfalcie. Było tak piekielnie gorąco a asfalt dodatkowo nagrzany potęgował temperaturę. O samym klasztorze już wcześniej było pisane więc nie będę się rozpisywał. Za wejście płaci się jakąś symboliczną kwotę. Na szczęście dla zmęczonych spacerem pod górę jest lodówka i można kupić zimne napoje w tym piwo, z którego od razu po przyjściu skorzystałem.
W środku cisza, spokój, piękna mała kapliczka, sale z eksponatami, modele statków, broń i różne pozostałości po słynnych w tych stronach marynarzach.
Warto to miejsce odwiedzić.

Widoki z drogi rekompensują trudy spaceru w upale.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cmentarz przy klasztorze.
Obrazek
Obrazek

Klasztor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po zwiedzaniu klasztoru postanowiliśmy nie wracać tą samą drogą i znaleźliśmy ścieżkę prowadzącą wzdłuż zbocza z powrotem w kierunku miasta. Po chwili marszu natrafiliśmy na kościółek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok z góry na port.
Obrazek

I mój syn w stroju Hajduka Split.
Obrazek
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 07.04.2010 13:16

jeszcze, jeszcze!! :P
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 13:27

monia85 napisał(a):jeszcze, jeszcze!! :P


Robię co mogę ale w pracy trzeba czasem jeszcze trochę popracować ;)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 07.04.2010 13:46

Witaj Kammaj - czytam twoją relację od początku i bardzo przepraszam za moje "wtrącenia",ale uznałem za dobry pomysł zadanie kilku pytań osobą,które były w Orebiću.

Twoja najnowsza część relacji najbardziej mnie zainteresowała,ponieważ zamierzam zwiedzić klasztor o którym piszesz.Proszę o potwierdzenie czy trasa którą wyrysowałem na mapce jest trasą poprawną i czy faktycznie jesteśmy wstanie odbyć spacerek z przystani promowej do klasztoru w np. 40 minut ? ( według mapy to ok. 2 km ) .

Obrazek
By artur68 at 2010-04-07



Pozdrawiam , i tak jak inni czekam na dalszy ciąg relacji.
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 14:53

Trasa jak najbardziej prawidłowa. Większość trasy dość płasko tylko ta serpentynka jest uciążliwa. Mój młody (wtedy 5 lat) a należy do dzieciaków aż nadto ruchliwych właśnie tam marudził najbardziej bo było jak w piekarniku. Początek serpentynki w lesie ale potem już patelnia ale to i tak tylko parę minut. Proponuję iść albo rano (słońce z tyłu) albo przed wieczorem (słońce chowa się za półwysep).
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 07.04.2010 15:09

Bardzo dziękuję z informację
P.S - Jeżeli możesz podesłać mi swój adres mailowy na moje gg ( 7913930 ) - to coś Ci podeślę :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.04.2010 15:10

A ścieżka powrotna do tego kościółka to którędy od klasztoru? . Byłam już tam kilka razy ale ten kościółek chyba przeoczyłam :oops:
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.04.2010 15:35

No właśnie, ja też nie mogę sobie ulokować tego kościółka, gdzie on??
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 15:58

Kawałek za klasztorem droga zawraca i idzie pod górę do wioski Podgorje. Nie pamiętam czy kościółek jest przed czy za wioską, chyba za. Na początku idzie się zboczem wśród winnic, można podziwiać widoczki, potem wchodzi się w "las" i na polanie samotnie stoi kościółek. Później już schodzi się w dół do Orebic. Można sobie wybrać moment zejścia bo jest kilka ścieżek. Nawet w tej głuszy zdarzały się tabliczki zapraszające na wino do domowych winiarni. My często chodziliśmy na spacery "w górę" od Orebic eksplorować zaciszne ścieżki wśród gajów oliwnych i takie tam :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.04.2010 16:14

Dzięki bardzo :D
Kiedyś szukaliśmy tego kościółka, ale od strony miasta. Doszliśmy w dość dalekie odludzie i daliśmy za wygraną :oops: .
W takim razie w tym roku "zaatakujemy" kościółek od strony klasztoru :D .
Pozdrawiam
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 07.04.2010 16:17

kammaj - pozwoliłem sobie troszkę "przerobić" twoje dwie fotki z klasztoru - na jednej widać fajny dziedziniec kwiatowy,który ukrył się w cieniu :D - może warto je pokazać ?
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 07.04.2010 16:21

Taka poglądowa mapka

Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.04.2010 16:26

Ten kościółek to kościół pod wezwaniem Gospa od Karmena. Jest za wioską. W tym miejscu była kiedyś fantastyczna konoba Hrid...
Obrazek
Ostatnio edytowano 07.04.2010 22:06 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 07.04.2010 20:46

To jest Maria od Karmena, a nie żywnościowa!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Orebic 2009 z problemami ale super - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone