Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 16.08.2015 17:35

Droga Trolii to mnie najbardziej ciągnie do Norwegii.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 16.08.2015 17:45

Buber dzięki, Szwecja dzięki Tobie również w planach :)

Sol-Wagon nie ma sprawy, rachunki zachowane, będzie podsumowanie + mapa z odwiedzonymi miejscami.

krasiu666 z R-ska to "rzut beretem", mogę potwierdzić :mrgreen: Pozdrawiam krajana :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.08.2015 17:59

widziałem te zdjęcia wiele razy, również u znajmmych, ale za każdym razem robią niesamowite wrażenie, a jak to musi wyglądać na żywo :!:

kataryniarz napisał(a): będzie podsumowanie + mapa z odwiedzonymi miejscami.

to i ja jestem na to chętny
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.08.2015 22:31

ja w Oslo miałem kartę miejską, więc sobie dokładnie obejrzałem wszystkie ciekawsze muzea - we Framie i u Wikingów oczywiście byłem również :) W tym ostatnim to chyba zawsze tłumy!
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 24.08.2015 20:44

DZIEŃ 9 SZWECJA, Malmo
Jeszcze poprzedniego dnia docieramy wieczorem do Malmo. Sam przejazd autostradą monotonny, ale przekonaliśmy się, że opowieści o przestrzeganiu przepisów przez Szwedów nie do końca pokrywają się z rzeczywistością. Tak, nie przekraczają prędkości np. przy wyprzedzaniu na autostradzie nikt porządnie nie przyśpiesza - jadą tylko około 10km/h więcej od wyprzedzanego co prowadzi do kuriozalnych kolejek oczekujących na lewym pasie. Za to przy robotach drogowych nikt praktycznie nie zwalnia, aż mi głupio było jechać przepisowe 70km/h.

Malmo nam się podobało, ale niestety trafiliśmy na protesty emigrantów. Momentami brakowało nam poczucia bezpieczeństwa w bocznych uliczkach. A ja przed wyjściem na wieczorne zwiedzanie dziwiłem się ciężkim stalowym drzwiom z zasuwką łańcuchową i wizjerem w hotelowym pokoju (w centrum miasta), winda otwierała się tylko na kartę 8O ...po powrocie już się nie dziwiłem :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słynny Turning Torso – wieżowiec przekręca się w górę co 10 stopni, a skręt budynku od podstawy do szczytu wynosi 90 stopni.
Obrazek
Obrazek

Rano przed wyjazdem do Danii zwiedzamy Muzeum Techniki w Malmo - rewelacja, gorąco polecam! Kilka pięter wystawowych: lotnictwo, motoryzacja, fizyka z interaktywnymi eksponatami, a największa atrakcja to łódź podwodna U3 :hut: Uwaga: parkomaty przyjmują tylko lokalne karty... nie, NOK też nie "łykają" :mrgreen: Na szczęście pani w kasie doliczyła nam do rachunku za bilety kilkanaście koron, które mogłem wrzucić do parkomatu (u nas chybaby to nie przeszło) - za wszystko zapłaciliśmy tylko 120SEK. Bilety obowiązują również w muzeum zamku "Malmöhus" po drugiej stronie ulicy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Peryskop działał, podgląd na Malmo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Silnik z okrętu, można go było uruchomić :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To był główny powód wizyty - okręt można zwiedzać w środku przeciskając się przez śluzy :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z boku wycięte jest wejście... spodziewałem się grubszego opancerzenia 8O
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gra polegała na przepchnięciu kulki z zamkniętymi oczami za pomocą myśli (trzeba sobie wyobrazić jak się kulka toczy do przodu) - świetna zabawa gwarantowana :D
Obrazek

Obok muzeum zamku "Malmöhus" - obowiązują te same bilety.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Budynek opery
Obrazek

Ciekawostka...
Obrazek

Po zwiedzaniu kierunek Billund - Dania :hut:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.08.2015 20:59

+ za muzeum. :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2015 21:01

To muzeum techniki lepsze jak w Sztokholmie.
Moim chłopakom na pewno by się podobało.
A samoloty i U-boot ...
Kulka do przepychania jest modna - bawiliśmy się taką w Harnosand i w ... Koperniku :wink: .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.08.2015 21:12

KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 24.08.2015 21:13

Zasiadam ;) :D
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.08.2015 21:20

widzę, że wnioski odnośnie kierowców dokładnie takie jak moje :D

demonstracja "emigrantów" z transparentami "Stop NAZIZMUS" brzmi po prostu jak okrutny żart... może od razu niech zaproponują wszystkim przejście na islam! :roll:

Same Malmo średnio mi się podobało - było to nasze ostatnie szwedzkie miasto i raczej takie bezpłciowe... W sumie chcieliśmy głównie zakupić alkohol i jakieś inne rzeczy przed wjazdem do Danii - szukanie centrum handlowego trochę nam zajęło. Do tego było zimno i strasznie wiało... ale koło zamku i tego wieżowca przejeżdżaliśmy, nawet cyknąłem zdjęcie :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.08.2015 08:53

Pudelek napisał(a):demonstracja "emigrantów" z transparentami "Stop NAZIZMUS" brzmi po prostu jak okrutny żart... może od razu niech zaproponują wszystkim przejście na islam!


... mam podobne odczucia ... :roll: ... w sobotę pod Bramą Brandenburską też protestowali - szlag mnie trafiał bo nawet porządnej foty zrobić nie mogłem ... :x ...

... a jeżeli chodzi o skandynawskie muzea, to muszę przyznać, że mają jest "dopieszczone" ... :) ... nam bardzo podobało się Muzeum Kolejnictwa w Odense ... polecam ... :lol: ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 26.08.2015 08:46

Muzeum rewelacja! Zastanawia mnie jedynie co w muzeum techniki robi kościsty osobnik bez szyi i jego koledzy? :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.08.2015 16:36

[quote="kataryniarz"]
Obrazek
Ciekawostka...


...taki mini-szwedzki Park Vigelanda...
Muzeum bardzo ciekawe
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2015 17:52

kataryniarz napisał(a):DZIEŃ 9 SZWECJA, Malmo
To był główny powód wizyty - okręt można zwiedzać w środku przeciskając się przez śluzy :D


no to Ci zazdroszczę wyjątkowo tego "U-Boota", bo kręcą mnie podwodniaki odkąd obejrzałem film U-571; super pamiątka, u mnie również byłby to gł punkt do zwiedzenia
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 28.09.2015 20:48

DZIEŃ 9-10 DANIA, Billund Legoland
Przepraszam za tak długą przerwę - praca, praca, praca :roll:
Jeszcze tego samego dnia z Malmo jedziemy prosto do Billund. Za 980zł mamy wykupiony nocleg ze śniadaniem (hotel Propellen tuż obok, warunki OK) i bilety do Legoland-u na 2 dni. Późnym popołudniem korzystamy z pierwszego wejścia, pogoda nie rozpieszcza, ale przynajmniej nie pada. Syn przeszczęśliwy, a my też nieźle się bawiliśmy :D Mnóstwo atrakcji w cenie biletu, jedynie za kurs prawa jazdy dodatkowo płacimy 50zł. Oczywiście obowiązkowo zakupiony zestaw Lego - ceny koszmarne, niech Was nie zwiedzie jeden ze sklepów z napisem "outlet" :mrgreen:

Przejazd mostami (ORESUND i STOREBAELT) Szwecja - Dania łącznie 82E... ale przynajmniej raz warto :)
Obrazek
Obrazek

Przejazd 4-kilometrowym tunelem pod morzem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wjazd do Billund i wszystko jasne :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Działka na wodę to był prawdziwy hit... szczególnie jak płyniesz statkiem, a dorośli z dziecinną radością strzelają do ciebie :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W miasteczku ruchu opisy również "po polsku" ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo fajne przedstawienie dla dzieci, co chwila ktoś ląduje w wodzie :)
Obrazek

Kolejnego dnia planowany powrót, ale do południa jeszcze bawimy się w Legolandzie i dopiero po północy docieramy do domu. Wyjazd niesamowicie udany, zakochaliśmy się w Norwegii i na pewno tam wrócimy. Najbardziej "wpadłem" ja ponieważ po tych wakacjach najchętniej wracałbym tam co rok, a jest jeszcze tak wiele do zobaczenia, szczególnie na dalekiej północy. Jednym słowem POLECAM! Jak do tej pory nasze wakacje życia :hut:

PS.
Obiecałem krótkie podsumowanie dla planujących wyjazd - będzie w ostatnim odcinku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone