Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.12.2017 16:02

mysza73 napisał(a):Znaczy ferie
A gdzie konkretnie?


... zgadza się - zimówka ... :wink: ... nocleg mamy w Torremolinos, czyli rzut beretem od Malagi ... :) ...

mysza73 napisał(a):Ja kombinuję Wielkanoc ... może jak z zaskoczenia wezmę rodzinkę to się zgodzą


... sądzę, że bez zająknięcia przyjmą propozycję ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.12.2017 19:45

piekara114 napisał(a):Podsumowanie takie jak się spodziewałam, z zaskoczeniem na koszt promów...

No tak... po ówczesnym kursie (zresztą prawie takim samym jak obecny) to było niemal 600 euro :?
Mieliśmy już wakacje gdzie więcej euro wydaliśmy na promy ale :idea: , one trwały miesiąc a nie 2 tygodnie i odwiedziliśmy 6 wysp, a nie 3 :roll: .
piekara114 napisał(a):Po Twojej relacji mam chęć odwiedzić kolejną jesienią Rodos, choć na Kretę ponownie ciągnie....

Coś w tej Krecie musi być, że tak się podoba...może sprawdzimy to niedługo :) , Małgosia już od dawna naciska 8O .
Prawdopodobnie na Krecie jest ładniej, tak ze zdjęć wnioskuję, ale takiego miasta jak Rodos to raczej tam nie ma...
piekara114 napisał(a):No i już czekam na wrześniowy opis, bo wnioskuję, że wróciliście mega zadowoleni... :papa:

Zgadza się, dokładnie tak było...:idea: . Pod KAŻDYM względem był to rewelacyjny urlop :)

kmichal napisał(a):.. ten urlop to ciągnie się za mną od dobrych paru lat - stopniowo go ubywa, ale jeszcze niewielkie nadwyżki są ... :mrgreen: ...

Coś niedawno czytałem że są plany zmian w Kodeksie Pracy aby urlop przysługujący na dany roku był w tym właśnie roku wykorzystany :roll: , dla mnie osobiście to bardzo niekorzystna byłaby zmiana :? .
Ale może do tego nie dojdzie...

Południowa Hiszpania i Portugalia to bardzo popularny cel kamperowych ucieczek mieszkańców północnej Europy od zimy :wink: , także chyba możesz liczyć na niezłą aurę :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.12.2017 20:15

mysza73 napisał(a):Ja kombinuję Wielkanoc ... może jak z zaskoczenia wezmę rodzinkę to się zgodzą :roll:
A pisałaś, że Zuzia stanowczo odmówiła na miesiąc przed maturami gdzieś jechać 8O 8O

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):No i już czekam na wrześniowy opis, bo wnioskuję, że wróciliście mega zadowoleni... :papa:
Zgadza się, dokładnie tak było...:idea: . Pod KAŻDYM względem był to rewelacyjny urlop :)

Nie mogę się już doczekać....ja zaczynam powoli myśleć o lipcu....

kulka53 napisał(a):Coś niedawno czytałem że są plany zmian w Kodeksie Pracy aby urlop przysługujący na dany roku był w tym właśnie roku wykorzystany :roll: , dla mnie osobiście to bardzo niekorzystna byłaby zmiana :? .
Ale może do tego nie dojdzie...
No właśnie... z drugiej strony i tak obecnie KP mówi, że urlop powinno się w danym roku wykorzystać, tylko jest duża przychylność nie pilnowania tego przez kierowników.... Mi co roku przechodzi 6-10 dni, ale jak policzyłam (z ciekawości) ile dni wykorzystuję w ciągu roku to wychodzi mi właśnie ok. 26 dn.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.12.2017 20:20

Ceny promów... Hmm.... :mrgreen:

kmichal napisał(a):Coś niedawno czytałem że są plany zmian w Kodeksie Pracy aby urlop przysługujący na dany roku był w tym właśnie roku wykorzystany :roll: , dla mnie osobiście to bardzo niekorzystna byłaby zmiana :? .

Nie tylko dla :roll: Ciebie. Wprawdzie dużych "nadwyżek" nigdy nie mam, ale jednak... Lubię zostawiać sobie "awaryjnych" dni kilka, a jeszcze lepiej, gdy można je potem wykorzystać nie na awarie, ale na jakiś wyjazd :D . Dzięki temu, na początku lutego szykuje mi się weekend w Palermo :) , mam nadzieję, że sycylijska zima stulecia nie trafia się co rok :wink: , że zimową pulę :oczko_usmiech: zgarnął ubiegłej zimy Tony.


Dzięki za kolejną wspaniałą 8) grecką eskapadę, dzięki której mogłam poznać wyspy, na które zapewne osobiście :? nie dotrę. Fajnie, że kolejna podróż pojawi się w forumowych wspomnieniach już niebawem :D , zwłaszcza że była rewelacyjna POD KAŻDYM względem :) ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.12.2017 20:22

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja kombinuję Wielkanoc ... może jak z zaskoczenia wezmę rodzinkę to się zgodzą :roll:
A pisałaś, że Zuzia stanowczo odmówiła na miesiąc przed maturami gdzieś jechać 8O 8O

No bo cały czas odmawia :roll: ,
więc nic nie kupuję :roll: ,
ale może zatęskni za słońcem i zechce troszkę naładować baterie przed tymi egzaminami ... muszę mieć jakiś plan w razie czego :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.12.2017 20:30

dangol napisał(a): Dzięki temu, na początku lutego szykuje mi się weekend w Palermo :) , mam nadzieję, że sycylijska zima stulecia nie trafia się co rok :wink: , że zimową pulę :oczko_usmiech: zgarnął ubiegłej zimy Tony.
Bilety już kupione czy samochód?? Ja myślałam o Neapolu, ale trochę właśnie Tonowa relacja mnie odstrasza, bo zwiedzanie w deszczu mi się nie uśmiecha....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.12.2017 20:42

To tylko weekend :wink: , więc samochód opada. Nie tylko jako forma dojazdu, ale także na miejscu nie będzie nam potrzebny :mrgreen: .
Lecimy z Wrocławia :) - wylot w piątek , powrót w poniedziałek. Z lotniska do Palermo gęsto jeżdżą autobusy i pociągi, wyjdzie taniej niż wynajmowanie auta, no i nie będzie potem problemu z parkowaniem :wink: .
Włóczyć zamierzamy się tylko po Palermo (zwłaszcza po bazarach - bo koniecznie musimy zjeść tamtejszą bułkę ze śledzioną :P ), a jeśli pogoda będzie łaskawa , to może podjedziemy lokalną komunikacją (korzystając ze wskazówek w relacji Marzeny 8) ) do Monreale.
Planu konkretnego nie ma, wpiszemy się w to, co zastaniemy na miejscu. Jeśli :mrgreen: będzie padać, to wyjazd będzie po prostu jeszcze bardziej kulinarny :wink: , niż na być.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.12.2017 21:49

kulka53 napisał(a):Coś niedawno czytałem że są plany zmian w Kodeksie Pracy aby urlop przysługujący na dany roku był w tym właśnie roku wykorzystany


... to byłaby fatalna zmiana ... :roll: ... oby na planach się skończyło ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Południowa Hiszpania i Portugalia to bardzo popularny cel kamperowych ucieczek mieszkańców północnej Europy od zimy , także chyba możesz liczyć na niezłą aurę


... oby w tym roku właśnie tam nie zawitała "zima stulecia" ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.12.2017 01:32

Dzięki za kolejną mega ciekawą relację 8) . Dzięki Wam bardziej poznałem Rodos no i dwie inne urocze wysepki.
Koszty mimo, że nie najniższe w porównaniu do innych Waszych eskapad, to i tak mało, jak na tak daleki wyjazd.
Będę wyczekiwał relacji z wrześniowego wypadu :)

pozdrawiam,
M
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.12.2017 08:06

piekara114 napisał(a):Nie mogę się już doczekać....ja zaczynam powoli myśleć o lipcu....

Na majowy weekend niczego nie planujesz? W tym roku znów jest fajny układ wolnych dni :)

piekara114 napisał(a):z drugiej strony i tak obecnie KP mówi, że urlop powinno się w danym roku wykorzystać, tylko jest duża przychylność nie pilnowania tego przez kierowników.... Mi co roku przechodzi 6-10 dni, ale jak policzyłam (z ciekawości) ile dni wykorzystuję w ciągu roku to wychodzi mi właśnie ok. 26 dn.

Hmmm, to nie wiem... w sumie nie znam się na tym :wink: , ale wydaje mi się, że urlop z danego roku można wykorzystać do końca września roku kolejnego :roll: . Dawniej było do marca i wtedy kierownicy, przynajmniej u nas niezbyt tego pilnowali..., natomiast teraz pilnują bardziej, ale w sumie nie mają czego, bo mało komu cokolwiek jeszcze zostaje :wink: .

kmichal napisał(a):... to byłaby fatalna zmiana ... :roll: ... oby na planach się skończyło ... :wink: ...

No właśnie :roll: :?

dangol napisał(a):Wprawdzie dużych "nadwyżek" nigdy nie mam, ale jednak... Lubię zostawiać sobie "awaryjnych" dni kilka, a jeszcze lepiej, gdy można je potem wykorzystać nie na awarie, ale na jakiś wyjazd :D . Dzięki temu, na początku lutego szykuje mi się weekend w Palermo :) , mam nadzieję, że sycylijska zima stulecia nie trafia się co rok :wink:

dangol napisał(a):Lecimy z Wrocławia :) - wylot w piątek , powrót w poniedziałek.

Dokładnie... mi od paru lat zostaje kilkanaście uzbieranych (gdy jeszcze mieliśmy wolne za nadgodziny) dni i zwykle ta pula znika latem, dopiero wrześniowy wyjazd mam z aktualnego urlopu :D
A z tym Palermo to niespodzianka :D , chyba czujesz niedosyt po Eoliach jeśli chodzi o ten region :lol:
Swoją drogą bardzo jestem ciekawy jaka będzie pogoda...
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.12.2017 08:21

dangol napisał(a):Ceny promów... Hmm.... :mrgreen:

Dzięki za kolejną wspaniałą 8) grecką eskapadę, dzięki której mogłam poznać wyspy, na które zapewne osobiście :? nie dotrę. Fajnie, że kolejna podróż pojawi się w forumowych wspomnieniach już niebawem :D , zwłaszcza że była rewelacyjna POD KAŻDYM względem :) ...

Noooo, cóż :cool:
Dzięki noclegom na łonie natury :wink: możemy sobie na to pozwolić...

Jak mówię, koszt byłby do przełknięcia, gdyby został zrealizowany przedwyjazdowy plan. A tak wyszło trochę za drogo w stosunku do tego, co widzieliśmy :roll: .
Dla przeciwwagi, wyjazd wrześniowy wręcz przeciwnie, był (mimo tego, że byliśmy mniej więcej w tym samym rejonie) znacznie tańszy :idea: , wręcz mógłbym zapłacić sporo więcej za takie wrażenia i wszystko to co było naszym udziałem :) .

Dzięki za zaglądanie :)

Mikeee napisał(a):Dzięki za kolejną mega ciekawą relację 8) . Dzięki Wam bardziej poznałem Rodos no i dwie inne urocze wysepki.
Koszty mimo, że nie najniższe w porównaniu do innych Waszych eskapad, to i tak mało, jak na tak daleki wyjazd.
Będę wyczekiwał relacji z wrześniowego wypadu :)

Dzięki za miłe słowa :)

Gdybyśmy spędzili na Rodos tyle, ile zamierzałem, czyli 5 dni, z pewnością nie udałoby się nam zobaczyć (i pokazać) tego co zobaczyliśmy. Nie byłoby też szansy na takie leniwe chwile na plaży :roll: . W ogóle ostatnio stwierdziłem, że odtąd raczej będziemy się starać spędzać nieco więcej czasu na poszczególnych wyspach. oczywiście na tyle, na ile będą tego warte i na ile pozwolą na to połączenia promowe i czas naszego urlopu :) . Małgosia się śmieje gdy mówię, że jak w takim tempie będziemy zaliczać te wyspy to niedługo nam ich zabraknie :wink: , więc nieco może zwolnimy :cool: .

Koszty, cóż, gdy czytam jak niektórzy wydają np 7-8 tys za tydzień w Chorwacji, to przy tym nasze promy wyglądają naprawdę niewinnie :lol: :wink:

Pozdrawiam :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.12.2017 10:23

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nie mogę się już doczekać....ja zaczynam powoli myśleć o lipcu....

Na majowy weekend niczego nie planujesz? W tym roku znów jest fajny układ wolnych dni :)

Właśnie układ bardzo korzystny. Syn ma już w szkole ogłoszone wolne, ja urlop w obecnej pracy bez problemu, ale u Pana M. to właśnie może być ciężko (praca ciągła na zmiany i każdy chce kilka dni mieć wolnego)... jeszcze 2 tyg.wcześniej syn ma mały zabieg w szpitalu i jakoś boję się planować... Myślałam o Lanzarote, no ale od marca znoszą bezpośrednie loty.....

kulka53 napisał(a):Koszty, cóż, gdy czytam jak niektórzy wydają np 7-8 tys za tydzień w Chorwacji, to przy tym nasze promy wyglądają naprawdę niewinnie :lol: :wink:
Też się zastanawiam na co można tyle kasy tam wydać i wychodzi mi, że knajpy, knajpy i alkohol... dobrze, że my tego nie potrzebujemy i dzięki temu mogę 3 razy na wakacje jechać w ciągu roku :D :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.12.2017 18:32

kulka53 napisał(a):
A z tym Palermo to niespodzianka :D , chyba czujesz niedosyt po Eoliach jeśli chodzi o ten region :lol:


Gdyby to była inna pora roku i tydzień, a nie tylko weekend, to kto wie :wink: czy nie pokusilibyśmy się o powrót na Vulcano.
Tyle, że w cieplejszym sezonie ceny :roll: znacznie wyższe, więc w najbliższym czasie raczej na Eoliech :? się nie znajdziemy...
No i nie ma tam bułki ze śledzioną :lol: , a to przecież główny powód :wink: ponownej Sycylii.
Pomysł na Palermo pojawił się wkrótce po rejsie, ale realizacja była uzależniona od tego, za ile uda się upolować przelot. Śledzenie Ryanaira zaowocowało :) , gdyż za dwie osoby w obie strony wyszło nam 346 zł. Tyle to nas kosztuje paliwo w te i nazad na kaszubską łąkę :wink: , a przecież kilka razy w roku tam bywamy 8) . Nie było więc się nad czym zastanawiać :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) -Rodos i okolice,maj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.12.2017 20:16

piekara114 napisał(a):Myślałam o Lanzarote

Ho, ho, porządne plany :idea:
Tam akurat naprawdę chętnie bym się wybrał... ale ni w ząb doświadczenia samolotowego nie mamy :oops:
Może kiedyś się odważymy :roll:

piekara114 napisał(a):Też się zastanawiam na co można tyle kasy tam wydać i wychodzi mi, że knajpy, knajpy i alkohol... dobrze, że my tego nie potrzebujemy i dzięki temu mogę 3 razy na wakacje jechać w ciągu roku :D :D

Ja tam swego czasu coś skrobnąłem że nasze 3 wrześniowe Chorwacje oscylowały w granicach 2000-2500 za 2 tyg, z promami i kwaterami :wink: . Fakt, że to już dawno było więc i ceny ciut może inne, ale ewidentnie mamy też inne priorytety.
My to byśmy mogli nawet i 5 razy wyjeżdżać, albo i więcej :lol: , tylko przeszkodą jest m.in. obawa o pogodę na północy... ale też i niestety obowiązki poza zawodowe :? .

dangol napisał(a):kto wie :wink: czy nie pokusilibyśmy się o powrót na Vulcano.

Aaaaaa, czyli to ta wysepka skradła Wasze serca :wink: :D
To moczenie w podgrzewanym morzu 8O , przyznam że niezwykle kusząca opcja... już pal licho te błotka :wink:

Ale co tam, Sycylia też ok :idea: , zwłaszcza za taką cenę.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.12.2017 10:15

X
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 591
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone