Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi!

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.07.2005 17:22

hmmm, czyżby były w tym rejonie trzy kempingi ... :roll: :roll: :roll:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 22.07.2005 10:18

Calkiem mozliwe, ze sa jeszcze inne... o ktorych jeszcze nie wiemy :roll:

Atlas zamowilam i mape rowniez, bo nie moglam zdecydowac co wole: mapa bardziej dokladna, a atlas obejmuje cale wybrzeze... Obydwie pozycje byly chwalone, wiec...juz do mnie jada
:D

Czlowiek (tzn ja) zyje ta Chorwacja przez tyle miesiecy, ze nie zauwaza innych urlopikow po drodze (ja w przyszlym tygodniu wybieram sie na splyw kajakowy Cz. Hancza w Puszczy Augustowskiej i zamiast mapy tego regionu studiowac to ja o Korculi hi hi hi). To chyba nieuleczalne :lol:

Pozdrawiam serdecznie :D :D :D

Ally, moze jeszcze odezwie sie ktos kto byl na tych campach... Ale i tak podejrzewam, ze wybierzesz sie, zeby sprawdzic. Ja Korculi w tym roku nie planuje na pobyt, chociaz kto wie, niezbadane sa decyzje w czasie wakacji... Ale bylam tam na jednodniowej wycieczce i stare miasto to cudenko :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.07.2005 11:40

Właśnie wróciłam z rekonesansu w Empiku....
I chyba również zakupię sobie ten atlas, cena internetowa nawet z przesyłką jest korzystniejsza - cena w Empiku to 65 zł.

Zuważyłam na Korculi jeszcze jeden kemping w miejscowości Prigradnica( o ile nie przekręcam nieco nazwy) na północnej stronie wyspy - jest i w tym atlasie i w jeszcze innym który był dostępny w Empiku ....
:D Czyli kolejny kemp do kolekcji. No zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości.

-> Aniu byłam na spływie na Czarnej Hańczy ( zresztą na kilku innych polskich rzeczkach również) i powiem Ci tylko tyle, że napewno bedziesz zadowolona choć w sezonie jest to dość mocno oblegana rzeka.
Dla mnie jest to rewelacja a Czarna Hańcza najpiękniejszą rzeką do spływu. Zresztą może jestem nieco nieobiektywna bo moim marzeniem jest wynieść się z miejsca mojego obecnego zamieszkania i przenieść się własnie w rejon Augustowa, Sejn, Suwałk i oczywiście Czarnej Hańczy oraz Puszczy Augustowaskiej.
Jak dla mnie to jedne z piękniejszych zakątków naszego kraju i przyznam, że są w moim rankingu wyżej niż nawet HR.

Miłego wiosłowania i dobrej pogody a po powrocie czekam na relacje.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 22.07.2005 12:10

Szkoda, ze mieszkasz tak daleko: mozna bylo zamowic dwa i zaplacic za jedna przesylke :wink:

A co do splywu: opisze na pewno, tylko moze niekoniecznie na forum, bo to troszke nie na temat :wink:
Bylam w tamtych okolicach juz dwukrotnie, ale nigdy nie splywalam. Bardzo mi sie podobalo. Jak dla mnie nr jeden to Puszcza Bialowieska. I Tatry. I Kotlina Klodzka. I Hel. Uwielbiam podroze :D :D :D I przez skore czuje, ze Ty rowniez.
Odezwe sie po powrocie na pewno. Oby nie padalo...
Owocnych poszukiwan w internecie i na mapie :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.07.2005 13:48

W takim razie czekam na maila :wink:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.07.2005 10:15

Ja oczekuję na przesyłkę z księgarni Bezdroża :mrgreen:

Tak się zastanawiam ... czy naprawdę nikt z osób preferujących wypoczynek na kempingach nie był na tegorocznym urlopie na Korculi :roll: :roll: :roll:
Tak bardzo przydałyby sie świeże informacje.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.07.2005 08:52

ally napisał(a): jeszcze jeden kemping w miejscowości Prigradnica( o ile nie przekręcam nieco nazwy) na północnej stronie wyspy


:roll: Nikt nie był w tej miejscowości?
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 20.08.2005 01:37

Czy mamy jakies nowsze wiesci o campie Tri Zala?
Moze ktos go juz odwiedzil podczas tegorocznych wakcji, ja od 22.08 bede napewno nastepny:)
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 04.09.2005 19:17

Jak napisalem tak tez zrobilem:)))) Wrocilem dzisiaj z m.in. Korculi (byl tez Dubrownik, Pula, Venecja, Florencja i kilka innych miejscowosci, w sumie 4500km) i tegoz campa. Bardzo mile miejsce, jesli jest ktos zainteresowany to prosze pytac, chetnie opowiem cos wiecej.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 07.09.2005 22:42

Ja już jestem w domu ...

W mojej opinii kempingi na Korculi nie zachwycają. Jednie dwa kempingi są według mnie do zaakceptowania tj: Tri Zala i Vrbovnica. Ja osobiście wybrałam ten drugi z uwagi na lepsze położenie, niemniej wydaje mi się, że Tri Zala jest lepszy bo ma spokojną, ładna, kamienista plażę a nawet trzy jak mówi sama nazwa. Nie było tam jednak miejsca - jedyne wole metry były bezposrednio przy drodze od które nie dzieli miejsc kempingowych nic prócz trawy...

Są to kempingi do pozostanie na dwa, trzy dni celem zwiedzenia miasta ale osobiście radzę pozostać na półwyspie np na Adriaticku, który zachwycił mnie pomysłowością i klimatem i podróżowac na wyspę bez samochodu.

Sama Korcula bardzo mnie rozczarowala ale to temat na inny wątek...


Dodam jeszcze, że byłam chyba na 75% kempingów na Korculi i uważam, że sa nie do przyjęcia.
A sama wyspa wpowoduje, że wszelkie te które są dużo dalej od miast są nieatrakcyjne bo sama wyspa w pozostałej części jest nieciekawa :(
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.10.2005 20:39

ally napisał(a):2. Kemping Vrbovica - pierwszy jadąc od Korculi do Racisce


Trochę czasu mi to zabrało ...
Poniżej wkleiłam zdjęcia poglądowe z kempingu Vrbovica na Korculi. Kemping jest mały, ogrodzony, posiada miejsca kempingowe.W razie pytań chętnie odpowiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.02.2006 14:31

Ja tu takie piękne foty zamieściła a tu zero zaiteresowania hehe
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.02.2006 14:32

Ja tu takie piękne foty zamieściła a tu zero zaiteresowania hehe
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 21.02.2006 15:08

:) jest ,jest zainteresowanie :) Ja natomiast bardzo dziekuje za opis Korczuli.Miałam płynąć promem z samochodem ,aby spenetrowac cała wyspe.Teraz tylko miato Korcula .Dzieki. :) Obejrzałam ja sobie ze zdjec satelitarnych.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.02.2006 21:58

Hej.
Oczywiście opis Korculi jest moim subiektywnym odczuciem. Pewnie są osoby, które chętnie tam wracają i wypoczywają. Ja mam poprostu odmienne zapatrywania na te kwestie.

Uważam, że miasto Korcula jest przepiękne i naprawdę warto je zobaczyć. Z tym, że mając tą wiedzę, którą posiadam obecnie ulokowałabym swój "dobytek" na kempie Adriaticu ( http://www.adriatic-mikulic.com/en/camp/camping.shtml ) i tym sposobem zwiedzałabym i Korculę i Orebić i pobliskie wioski. No coż człowiek uczy się na błędach. Poza tym nie wiedziałam, że z Orebicia pływają stateczki pasażerskie pod same mury starego miasta - to byłaby informacja istotna w podjęciu decyzji.

W razie pytań. Chętnie pomogę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone