Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tęcze Korčuli i kominy Lastova

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 16.12.2014 15:15

maslinka napisał(a):
GOLDEN napisał(a):OMG 8O 8O 8O .....Końca nie widać...... :wink:
Fanclub maslinki czy jak.... :?: :mrgreen: :mrgreen:

W żadnym wypadku tego tak nie traktuję.
Komentarze (czy nawet podziękowania) to dla mnie jakiś dowód sympatii, ale chyba nie ma w tym nic złego.
Bo jeśli komuś przeszkadza fakt, że ludzie są dla siebie mili, to chyba nie najlepiej o tej osobie świadczy... ;)

Fajnie byłoby wyzbyć się złośliwości i sarkazmu, przynajmniej w okresie świątecznym ;) :mrgreen:


Kajam się...... :oops: :oops: :oops:
Wesołych Świąt :D
Od teraz siedzę cicho......
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.12.2014 15:20

GOLDEN napisał(a):
maslinka napisał(a):
GOLDEN napisał(a):OMG 8O 8O 8O .....Końca nie widać...... :wink:
Fanclub maslinki czy jak.... :?: :mrgreen: :mrgreen:

W żadnym wypadku tego tak nie traktuję.
Komentarze (czy nawet podziękowania) to dla mnie jakiś dowód sympatii, ale chyba nie ma w tym nic złego.
Bo jeśli komuś przeszkadza fakt, że ludzie są dla siebie mili, to chyba nie najlepiej o tej osobie świadczy... ;)

Fajnie byłoby wyzbyć się złośliwości i sarkazmu, przynajmniej w okresie świątecznym ;) :mrgreen:


Kajam się...... :oops: :oops: :oops:
Wesołych Świąt :D
Od teraz siedzę cicho......

Spokojnie, nie myślałam o Tobie... Twój tekst odebrałam jako żart (były emoty :D) i chyba słusznie :)

Takie mam generalnie przemyślenia przedświąteczne, że trochę za dużo w nas (ja też nie jestem bez winy) złośliwości i uszczypliwości w stosunku do innych. To frazes, ale uśmiech i dobre słowo naprawdę nic nie kosztuje :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2014 19:49

"Dołanczam siem" :wink: do podziękowań za wspaniałą relację-to jest moja pierwsza czytana na bieżąco od początku.
"Wciągłem" JĄ prawie na bezdechu,zresztą jak wszystkie poprzednie.
Na pewno skorzystam ,bo wiem co trzeba zobaczyć,a co odpuścić.
Nie wiem,czy w przyszłym roku się uda ale kiedyś na pewno. :D

Pozdrawiam :papa:
Ostatnio edytowano 26.01.2015 09:07 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 17.12.2014 09:42

Wspaniała relacja :)
Dziękuję i czekam na kolejną :)
Pozdrawiam Świątecznie .
ELIMAR
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.12.2014 16:08

tomekkulach napisał(a):"Dołanczam siem" :wink: do podziękowań za wspaniałą relację-to jest moja pierwsza czytana na bieżąco od początku.
"Wciągłem" JĄ prawie na bezdechu,zresztą jak wszystkie poprzednie.
Na pewno skorzystam ,bo wiem co trzeba zobaczyć,a co odpuścić.
Nie wiem,czy w przyszłym roku się uda ale kiedyś na pewno. :D

Kiedyś na pewno się uda :D

ELIMAR napisał(a):Wspaniała relacja :)
Dziękuję i czekam na kolejną :)
Pozdrawiam Świątecznie .
ELIMAR

Dzięki :D

Również pozdrawiam :papa:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 29.12.2014 22:23

Miałam jeszcze cichą nadzieję na jakiś "suplement" ekstra, ale, że nic takiego się nie pojawiło więc z dużą przyjemnością wróciłam Agnieszko do Twoich wcześniejszych relacji. Będę czekać z niecierpliwością na opisy kolejnych Waszych eskapad tych małych i dużych. PS. Pozdrowienia dla Męża :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.01.2015 20:03

Sara76 napisał(a):Miałam jeszcze cichą nadzieję na jakiś "suplement" ekstra, ale, że nic takiego się nie pojawiło więc z dużą przyjemnością wróciłam Agnieszko do Twoich wcześniejszych relacji.

Jeśli chodzi o suplement, trudno byłoby mi jeszcze coś "wyczarować" 8)

Dzięki za miłe słowa :)
Pozdrawiam :papa:
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 05.01.2015 21:26

Maslinko nie musisz czarować. To była, jak zawsze, wspaniała relacja Twoich subiektywnych przeżyć i doznań z przeuroczej krainy, jaką jest nasza - Cro-maniaków przecudnej urody kraina. Dzięki za inspiracje na przyszłe lata. Tomasz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.01.2015 22:34

TomKinS napisał(a):Maslinko nie musisz czarować. To była, jak zawsze, wspaniała relacja Twoich subiektywnych przeżyć i doznań z przeuroczej krainy, jaką jest nasza - Cro-maniaków przecudnej urody kraina. Dzięki za inspiracje na przyszłe lata. Tomasz.

Tomku, dzięki :) Cieszę się, że Ci się podobało 8)
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 05.01.2015 22:42

Jak zawsze, Maslinko, jak zawsze :wink:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.01.2015 16:21

... może trochę przydługawy będzie ten post, ale wiesz, że miałam spore zaległości w Twojej relacji i czytając ją, notowałam sobie na bieżąco, co chcę Ci "powiedzieć" :wink:
Zatem po kolei:

"Nie jesteśmy jakość specjalnie głodni. Najchętniej zjedlibyśmy palačinki. Niestety kelnerka informuje nas, że naleśniki podają wyłącznie po daniu głównym Pierwszy raz się z czymś takim spotykamy. Naturalnie wiemy, że w Chorwacji palačinki funkcjonują jako deser, ale zamawialiśmy je wielokrotnie bez wcześniejszego zjadania obiadu i nigdy nie było z tym problemu "

A to rzeczywiście szok :roll:

"Koszt promu ze Splitu jest duży. Split - Vela Luka: 530 kun za sam samochód i później Vela Luka - Ubli (Lastovo): 195 kun. A ponieważ i tak większość wakacji spędzamy na Korčuli, zdecydowaliśmy się na wariant krótszego rejsu i jednocześnie na przerwę w korčulańskich wakacjach
I tak popłyniemy dwie godziny. W tym roku spędzimy na promach bardzo dużo czasu "

I właśnie dlatego w tym roku, omijamy promy szerokim łukiem ;) Psiaki męczą się nam na promach...

http://i1.fmix.pl/fmi2621/e008e2d3002c43075409e303 - mmmm :) moje smaki :)

Wy nałogowo gracie w Scrabble, natomiast my w Rummikub ;) Tzn. właściwie ogólnie jesteśmy wielkimi fanami planszówek ;)

"Okazuje się, że mamy szczęście zobaczyć "Sokoła Maltańskiego" - o jejku! My też go widzieliśmy! Robi ogromne wrażenie.

http://i1.fmix.pl/fmi443/5f61e307000df8df54257e53 - też tu chadzaliśmy ;)

"Vela Luka wcześniej (gdy byliśmy tu 5 lat temu) nieszczególnie nam się podobała. W tym roku zmieniliśmy zdanie, głównie za sprawą super knajpki, którą odkryliśmy. Ale o tym później...
W każdym razie miasteczko da się lubić Można tu znaleźć wąskie brukowane uliczki:" - nas, chyba jako jedyne miejsce na wyspie kompletnie nie przekonała... Pewnie wynikało to z tego, że spodziewaliśmy się naprawdę wielkiego portu, pięknych jachtów no i... Klimatu choć w jednej trzeciej takiego, jak w najmniej klimatycznym miasteczku na Hvarze (jeżeli takie tam istnieje :roll: :lol: ) Natomiast maleńki kościółek Sv. Vincent jest wyjątkowy.

http://i2.fmix.pl/fmi97/804a5dd0001d19c3544b788d - widokowo jest tam cudnie, lecz do plażowania wybraliśmy inne miejsce.

Todorovica jest śliczna - zauroczyła mniej już u ArliJ - niestety nam czasu nie straczyło... :x
http://i1.fmix.pl/fmi2595/1677f8530006b591544fe2f9 - ahh... Najpyszniejszą plejskavicę, z dodatkiem wędzonego dymem sera owczego jadłam w Bośni... To było jedno z najpyszniejszych dań, jakie kiedykolwiek dane mi było skosztować :mrgreen:

Bačva taka... Zaludniona dość mocno. Mieliśmy większe szczęście... Wiadomo - przed sezonem... :mrgreen: Ale to właśnie tam przysmażyliśmy sprzęgło i klocki :wink:

Droga w kierunku Račišće - uwielbiam...

http://i3.fmix.pl/fmi532/c39014e80013c874545fa5eb

Vaja to ukochana korczulańska zatoka mojego M. Ja mam inny korczulański typ nr 1 :)

Gršćica - najbardziej urokliwych miejsc w niej, chyba nie zobaczyliście :) muszę Ci szepnąć na uszko - co, gdzie i jak :)
"Mieścinka" faktycznie jest maleńka - ale przed sezonem było tu bosko - kilku mieszkańców - czuliśmy się jak "swoi".

Uvala Poplat - chcieliśmy ją odwiedzić (tę jakby mniejszą plażę) - ale czytaliśmy i słyszeliśmy, że niesie się paskudny fetor znad pobliskiego wysypiska śmieci.

"O zaśmieconych plażach Korčuli pisała m.in. Minimartini (ostatnio niestety nieobecna na forum ) w swojej relacji. Z tym, że Martyna odpoczywała na wyspie w czerwcu i sądziłam, że może przynajmniej w sezonie coś się zmieni w tej kwestii - ktoś posprząta plaże przed tłumnym najazdem turystów. " - i ja myślałam, że w sezonie tak się stanie...

No i Proizd - w moim subiektywnym odczuciu jedno z najpiękniejszych miejsc w Cro. Proizd i Badija :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.01.2015 22:14

Witaj, Martyna :)

minimartini napisał(a):... może trochę przydługawy będzie ten post, ale wiesz, że miałam spore zaległości w Twojej relacji i czytając ją, notowałam sobie na bieżąco, co chcę Ci "powiedzieć" :wink:

Eee tam, za długi. Z chęcią przeczytałam o Twoich wrażeniach :) Fajnie, że Ci się chciało tyle rzeczy skomentować :)

minimartini napisał(a):Wy nałogowo gracie w Scrabble, natomiast my w Rummikub ;) Tzn. właściwie ogólnie jesteśmy wielkimi fanami planszówek ;)

Nałogowo jak nałogowo... Podczas wakacji nie mamy czasu ;) Tym razem graliśmy tylko raz 8O Ale ostatnio znowu mamy "fazę" i grywamy sobie w domu. Rummikub też mamy, ale jakoś Scrabble bardziej przypadły nam do gustu.
Co do planszówek, jakiś czas temu mieliśmy okazję zagrać większą ekipą w Eurobiznes. To dopiero były emocje! :mrgreen: Super było sobie przypomnieć grę z dzieciństwa ;)

minimartini napisał(a):Gršćica - najbardziej urokliwych miejsc w niej, chyba nie zobaczyliście :) muszę Ci szepnąć na uszko - co, gdzie i jak :)

To ja się zgłoszę w odpowiednim czasie :) Do Gršćicy wpadliśmy tylko na moment. Ze względu na kiepską pogodę i chwilowy brak planu na zagospodarowanie dnia. Przyznaję, że potraktowaliśmy ją po macoszemu, ale na pewno jeszcze kiedyś się zrehabilitujemy :)

minimartini napisał(a):No i Proizd - w moim subiektywnym odczuciu jedno z najpiękniejszych miejsc w Cro. Proizd i Badija :hearts:

Zgadzam się :D Z tym, że u mnie z naciskiem na Proizd :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.01.2015 15:36

Cześć Maslinko, ja się dołączam do ostatniego rzędu podziękowań :D Właśnie skończyłam czytać Twoją relację, co zajęło mi chyba z pół roku :oops: :oops: :oops:

Czekam aż wydasz przewodnik :mrgreen: A to, że nie byłaś na Istrii, czy w Chorwacji środkowej, to chyba nie problem, możesz napisać przewodnik po Dalmacji :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.01.2015 22:16

ruzica napisał(a):Cześć Maslinko, ja się dołączam do ostatniego rzędu podziękowań :D Właśnie skończyłam czytać Twoją relację, co zajęło mi chyba z pół roku :oops: :oops: :oops:

Ruzica, dzięki za miłe słowa :D

ruzica napisał(a):Czekam aż wydasz przewodnik :mrgreen: A to, że nie byłaś na Istrii, czy w Chorwacji środkowej, to chyba nie problem, możesz napisać przewodnik po Dalmacji :D

Najchętniej po dalmatyńskich wyspach ;) Chociaż jeszcze kilka ich zostało. Na szczęście, bo pomysłów na przyszłe wakacje nie zabraknie :D

Pozdrawiam :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.02.2018 09:45

Tak sobie myślałem, czemu ja tej relacji nie czytałem - czyżby była pisana w roku 2014? Ano tak, była - zatem wszystko jasne - nie czytałem wtedy żadnej relacji, ba - nie odwiedziłem chyba ani razu forum.

Teraz uzupełniłem braki (przeczytałem i obejrzałem z braku czasu tylko część dot. Lastova), niejako w ramach przygotowań do tegorocznych wakacji, także zostawiam ślad ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tęcze Korčuli i kominy Lastova - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone