Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kielce - Orebic początek lipca

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014
Kielce - Orebic początek lipca

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 22.06.2014 14:20

Witam serdecznie, jestem nowy na tym forum, chciałem zapytać w istniejącym już wątku ale komunikat admina mi zabronił więc założyłem nowy, mam zamiar wyjechać w niedzielę 06.07.14r. do Orebica z okolic Kielc popołudniem (od 7 mam rezerwację) czytam i czytam o tych trasach i sam juz nie wiem jak jechać, kolega podpowiedział mi taką trasę : Kielce- Kraków - Chyżne- Doly Kubin(SK) - Zylina(SK)- Bratysława- dalej przez Węgry do autostrady i resztę trasy autostradami az do celu (jak na foto)
mówił że na tej trasie jest przeważająca część z dwupasmowymi szybkimi odcinkami i zaleta że winietek dodatkowych nie trzeba kupować (tylko Słowacja i Węgry). Kierowcą niestety będę sam i zastanawiam się czy warto sie tam pchać czy też z Bratysławy na Wiedeń i dalej przez Słowenię, jest to mój pierwszy wypad samochodem w taką trasę (do tej pory panisko zad woziło samolotem). Swoją drogą mam wolne miejsca w aucie i jakby się chciał ktoś zabrać to zapraszam, towarzystwo w postaci drugiego autka też mile widziane
Załączniki:
Kielce-orebic.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2014 16:38

Trasa tzw. "86", jako jeden kierowca dasz radę, sam tą trasą jeździłem, z tym że winiety na Węgry nie potrzebujesz, byle byś od Nagykanizsa nie wjechał na Wegierską autostradę. Z tymi drogami dwupasmowymi to na Węgrach przesada.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2014 17:13

Z Bratysławy jedź na Wiedeń, dalej na Graz. Opracuj sobie objazd słoweńskiej autostrady, objazd granicy SLO-HR przez Rogatec i leć autostradą w maxa do Ploce.
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 22.06.2014 20:10

I właściwie dwie przeciwstawne opinie;, a jak oceniacie przebieg w Polsce, czy nie szybciej na Katowice i dalej na Bielsko-Białą i do granicy czy też jak opisałem przez Chyżne? Czy ta 86 z Bratysławy to dwupasmówka, ew czy jeden pas ale bez głupich ograniczeń typu 40 itp ? Jak przygladam sie mapie to wychodzi mi ze jazda na Wiedeń a potem na Graz i potem objazd tej Słoweńskiej autostrady to trochę się kółko nadkłada - rzeczywiście szybciej się tym kołem objeżdża niż tą 86 ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2014 20:16

Moim zdaniem nie ma możliwość aby na Katowice było szybciej nawet jeśli doliczymy czas dojazdu eską do A1.
p007
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) p007 » 22.06.2014 20:18

Jednej odpowiedzi/drogi na pewno nie dostaniesz .

Ja w zeszłym roku testowałem W-WA - Orebicz . Rozbiłem to z postojem w Plitvicach - dwa noclegi . Jechałem W-wa -Cieszyn - Bratysława - Csorna - Redics - Lendava- Cakovec - Zagrzeb - Karlowac - Plitvice na raz potem Plitvice - Ploce - Neum -Orebicz .

Jak na raz kawał drogi .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2014 20:22

86tka na Węgrzech to nie dwupasmówka tylko normalna krajówka;
dojeżdżasz do Siewierza i ciut za nim wskakujesz na A1 i lecisz autostradami jak tutaj z winietą A i CZ
wg Google'a wychodzi szybciej niż ta wskazana Ci przez kolegę
Ostatnio edytowano 22.06.2014 20:26 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.06.2014 20:25

te kiero napisał(a):lecisz autostradami jak tutaj z winietą A i CZ

Albo przez Ston.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.06.2014 20:28

Bocian napisał(a):
te kiero napisał(a):lecisz autostradami jak tutaj z winietą A i CZ

Albo przez Ston.


faktycznie nie zwróciłem uwagi, że pokierowało na prom, thx
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 22.06.2014 22:19

Czas dojazdu do Żyliny podaną trasą jest zbyt długi aby pchac się tamtędy mając przed sobą daleką podróż. Gdybyś jechał do pólnocnej Dalmacji a jeszcze lepiej bardziej na północ Chorwacji to można rozważyć tę trasę.

Ja jadę do Orebiča 11.07 z Krakowa.
Ponieważ zrezygnowaliśmy z noclegu po drodze, jadę najszybszą trasą : Czechy, Austria, SŁowenia, Chorwacja - autostrady( większośc drogi znam doskonale). Przy pokonywaniu takich odległości bez noclegu liczy się czas przejazdu a droga do Źyliny i potem 86 ( którą bardzo lubię jeździć) to nie są najszybsze trasy.
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 24.06.2014 10:48

Dzięki wielkie wszystkim za wskazówki, jednak mykne przez CZ-A-SL bo jeden kierowca swiata nie zwojuje, co prawda jazda w trasy nie jest mi obca ale takiej długiej sam nie pokonywałem, obczaje sobie tylko dokładnie objazd na Słowenii
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 25.06.2014 07:26

KrzysiekKB napisał(a):, kolega podpowiedział mi taką trasę : Kielce- Kraków - Chyżne- Doly Kubin(SK) - Zylina(SK)- Bratysława- dalej przez Węgry do autostrady i resztę trasy autostradami az do celu (jak na foto)
e


Jak jedziesz przez Chyżne z Kielc to rozważ lepiej trasę :
Kielce- Kraków - Chyżne- Doly Kubin(SK) - Banska Bystrzyca - Budapeszt - Leteneye - Cro

Trochę trzeba "pocierpieć" na Słowacji ale przez Węgry juz się fajnie jedzie - juz przed Budapesztem masz ekspresówkę a potem cały czas autostrada na samo miejsce w Cro.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 25.06.2014 08:09

Moi znajomi ktorzy zawsze z nami jada z okolic Kielc, zawsze Kieruja sie na Budapeszt.
wegierska 86 to mordęga zwlaszcza w dzien.
KrzysiekKB
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysiekKB » 26.06.2014 07:17

Urwal Nac, Ci Slowency juz calkiem poglupieli, wprowadzili dodatkowe podkategorie w autach do 3,5t i wedlug nich winieta dla mnie bedzie kosztowala 80€
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 26.06.2014 07:39

dlatego olewa się Słowenię i jedzie się przez Węgry.
O wiele taniej i nie ma tłoku na drodze czy na granicy HU-CRO
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone