Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 17:58

maslinka napisał(a):
longtom napisał(a): Też podoba mi się Sevylor Hudson, oglądałem go na wodzie w Cro, tylko ta waga (15kg) trochę mnie przestrasza.

15 kg to jeszcze niedużo. Challenger waży 20 kg! :D

Mariuszu, Hudson wygląda solidnie. Pewnie będzie Wam służył długie lata :D

Pozdrawiam kajakową brać :wink: :D


A ja, jakiś czas temu, gdzieś wyczytałem, że Wasz Challenger waży 6kg. I nie mogłem się nadziwić, że inne ważą tyle więcej. :!: :!: :!: :wink:
pzdr :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.09.2010 18:08

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):
longtom napisał(a): Też podoba mi się Sevylor Hudson, oglądałem go na wodzie w Cro, tylko ta waga (15kg) trochę mnie przestrasza.

15 kg to jeszcze niedużo. Challenger waży 20 kg! :D

Mariuszu, Hudson wygląda solidnie. Pewnie będzie Wam służył długie lata :D

Pozdrawiam kajakową brać :wink: :D

A ja, jakiś czas temu, gdzieś wyczytałem, że Wasz Challenger waży 6kg. I nie mogłem się nadziwić, że inne ważą tyle więcej. :!: :!: :!: :wink:

A gdzie to wyczytałeś? :wink: Aż go zważyłam teraz, z wrażenia :D Wyszło 15 kg, więc trochę mniej niż napisałam.... :wink: Ale podczas "użytkowania" zawsze jest w nim sporo wody, więc kilogramów przybywa :wink:

My targaliśmy Challengera razem z mężem z campingu na plażę. A potem mój małżonek donosił wiosła i cały ekwipunek, czyli ręczniki, wodę mineralną, jedzenie, książki, pompkę i aparat :D Więc w sumie na pewno wyszło 20 kg :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 18:35

maslinka napisał(a):
longtom napisał(a):A ja, jakiś czas temu, gdzieś wyczytałem, że Wasz Challenger waży 6kg. I nie mogłem się nadziwić, że inne ważą tyle więcej. :!: :!: :!: :wink:

A gdzie to wyczytałeś? :wink: Aż go zważyłam teraz, z wrażenia :D Wyszło 15 kg, więc trochę mniej niż napisałam.... :wink: Ale podczas "użytkowania" zawsze jest w nim sporo wody, więc kilogramów przybywa :wink:

My targaliśmy Challengera razem z mężem z campingu na plażę. A potem mój małżonek donosił wiosła i cały ekwipunek, czyli ręczniki, wodę mineralną, jedzenie, książki, pompkę i aparat :D Więc w sumie na pewno wyszło 20 kg :lol:


Też się dziwiłem, ale nasz ponton waży podobnie, a ma nośność 2 rodziców i 2 szkolnych dzieci więc mały nie jest. 8O

A teraz coś takiego kanadyjka po głowie mi chodzi :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 08.09.2010 18:43

Odpowiednik Baraki Gumotexu!

Fajne!
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 18:46

Torac napisał(a):Odpowiednik Baraki Gumotexu!

Fajne!


I 7kg lżejsza :!: :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 08.09.2010 18:48

i jeszcze to spotkałem na czeskich rzekach - Yukon

Sprzęt sprawdzony, bo często występujący w czeskich wypożyczalniach.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 08.09.2010 18:49

longtom napisał(a):
Torac napisał(a):Odpowiednik Baraki Gumotexu!

Fajne!


I 7kg lżejsza :!: :wink:


I 9,000 tyś koron tańsza!
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.09.2010 18:52

Torac napisał(a):
longtom napisał(a):
Torac napisał(a):Odpowiednik Baraki Gumotexu!

Fajne!


I 7kg lżejsza :!: :wink:


I 9,000 tyś koron tańsza!


Najważniejsze, że jeszcze dużo czasu na podjęcie strategicznej decyzji
pzdr :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 08.09.2010 18:55

Optymalnym czasem zakupu jest zima!
Ja czekam do listopada na wyklejenie mojego rafta - jak Pan Bóg pozwoli :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2010 19:17

maslinka napisał(a):Mariuszu, Hudson wygląda solidnie. Pewnie będzie Wam służył długie lata :D


Mam nadzieję że Hudson nas nie zawiedzie :wink: .

maslinka napisał(a):Pozdrawiam kajakową brać :wink: :D


:D Ja także :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2010 19:20

longtom napisał(a):Przy okazji gratuluję Sv.Ilii. Myśmy zaliczyli ledwo 400m podejścia w drodze z Baski do Vela Luki na Krku. A porządnym kajakiem, to wodą można by się tam wybrać.
pzdr


Dzięki i pozdrawiam.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.09.2010 08:52

Interseal napisał(a):Na przywiązanie do boi na noc, chyba bym się jednak nie odważył.


Wszystko zależy na ile byłbyś zmuszony :wink: Mój i wieeeele innych gumjaków zostawało na wodzie na nie jedną noc z doczepionymi silnikami z których każdy wart jest kilkukrotnie więcej niż kajak i poza tym że parę razy dzieciaki nawrzucały mi drobnych kamyczków do środka to nic się nie działo. Nie zabierałem nawet torby dopinanej pod ławeczkę w której trzymałem kamizelki ratunkowe, gaśnicę i trochę innego drobnego szpeju. Nie sądzę by i kajak ktoś ruszył z miejsca gdyby był zacumowany :wink:
bejotkus
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bejotkus » 28.10.2010 16:13

Ze swej strony mogę polecić Sevylora, model Colorado KC-335. Kupiłem go rok temu jesienią w e-sklepie - koszt ok. 1200 zł. W tym roku sprawdzony w Cro, spisał się świetnie, radził sobie dobrze nawet na umiarkowanej fali. Idealnie nadaje się do wycieczek przybrzeżnych na Jadranie. Jego zalety to: uniwersalność ( spływy rzeczne, jezioro, morze ), świetna stabilność, bardzo dobre trzymanie kierunku, wygodne siedziska, łatwość obsługi, solidne wykonanie. Można nim przewieźć nawet trzy osoby dorosłe ( nośność ok.200 kg ). Myślę, że może być alternatywą dla np. Gumotexa. Jeśli dobrze dostrzegłem, widać go na zdjęciu "longtoma" ( niebieski, z czerwonymi wiosłami ).
RAMZES-CBR
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) RAMZES-CBR » 22.03.2011 14:26

Interseal napisał(a):Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad zakupem kajaka pneumatycznego. Jak w temacie - miałby służyć w Chorwacji do amatorskiej turystyki przybrzeżnej, ale też i u nas do pływania po jeziorach czy rzekach.

Na forum nie znalazłem szczegółowych, technicznych informacji, sugestii czy zaleceń.
Mam więc pytanie dla osób, które orientują się lepiej w temacie:
Co sądzicie o tym modelu?
Czy też możecie zaproponować coś innego?

Pozdrawiam
Interseal M.


Jestem od roku użytkownikiem Hudsona mogę go śmiało polecić.
Ten model doskonale nadaje się na turystykę.
Zapraszam na stronę http://www.otostrona.pl/kajakpneumatyczny/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2011 14:47

RAMZES-CBR napisał(a):
Interseal napisał(a):Witam.
Jestem od roku użytkownikiem Hudsona mogę go śmiało polecić.
Ten model doskonale nadaje się na turystykę.
Zapraszam na stronę http://www.otostrona.pl/kajakpneumatyczny/


Co do kajaka, to z braku doświadczeń z innymi modelami nie mogę go śmiało polecić, natomiast nam w zupełności wystarczył na familijne wycieczki i tutaj spisał się znakomicie.

Kajak ma mnóstwo zakamarków, gdzie w warunkach chorwackich dostaje się drobny żwirek, który trzeba wypłukać na koniec, by nie uszkodzić przy składaniu wewnetrznych komór z PVC.

Aha! Zostawiłem sobie szczepione wiosła na około tydzień, prawie że skończyło się to rozcinaniem wioseł w połowie. Aluminium prawie się "zespawało".

Stronka niestety coś nie działa za dobrze. Szczególnie "Historii" nie można poczytać do końca.

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone