Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2015 13:07

Calapula napisał(a):Z nic nie zrozumiem jak można płacić po 400 za ewentualne holowanie do Polski, które najpewniej nigdy nie będzie potrzebne? Żeby to się opłaciło to samochód musiał by nam się psuć co piąty wyjazd albo i jeszcze częściej. O takich przypadkach to jeszcze nie słyszałem, nikt chyba takim rupieciem nie rusza się za granicę? Po piątej szczęśliwej podróży będziemy mieli zaoszczędzone tyle, że sami sobie lawetę zamówimy bez niczyjej łaski a jak dobrze pójdzie to po którejś będziemy mieli odłożone na nowy samochód.


1. Nie każdy jeździ nowym samochodem.
2. Nawet nowy samochód może się zepsuć.
3. Holowanie z CRO to ok 4k PLN.
4. Pakiet dodatkowe 1000km - 240zł w PZU.
5. Lepiej mieć spokojną głowę w razie czego.
6. Koszt ubezpieczenia to "tylko" ok 6-7% ceny holowania z CRO
7. 5x240zł to 1200zł na holowanie nie starczy.
8. 25 lat przy obecnych cenach ubezpieczeniach to 6k PLN oszczędności, na nowe auto nie starczy.

Wolę spać spokojnie i się nie denerwować w końcu to urlop, a w kosztach wyjazdu ubezpieczenie to zaledwie 3-5%. Nawet jak bym miał auto salonowe to bym wykupił ubezpieczenie ot rozsądek nakazuje.
podroznik123
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) podroznik123 » 07.05.2015 13:57

Lechoo napisał(a):Niska cena jest fajna tylko wtedy jeśli się nic nie dzieje ;) Przed wyborem lepiej poczytać opinie, których axa za dobrych nie ma.


Nie opinie, tylko warunki umowy. Każde T.U. ma tyle samo złych i dobrych opinii. To OWU ma znaczenie. A w ogóle, firm assistance, które świadczą tego typu usługi w Polsce jest 3-4. Więc jeśli kupisz assistance w AXA, PZU, Warcie czy innej firmie, to i tak pewnie przyjedzie ten sam pan holownik
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 07.05.2015 14:29

Lechoo napisał(a):Rożne rzeczy się zdarzają i wcale do tego niepotrzebny jest "rupieć".

Zgadzam się z tym całkowicie.
Osobiście zakładam, że wtedy dam sobie radę sam i wolę te pieniądze gromadzić na własny użytek żeby mieć bo różne rzeczy się zdarzają. Jeżeli nie będę miał nadzwyczajnego pecha to już po kilku wyjazdach będę dysponował kwotą pozwalającą mi na poradzenie sobie we własnym zakresie a po 50 latach najpewniej za zgromadzone zasoby będę w razie awarii mógł na miejscu kupić nowy samochód i wrócić nim do domu. Gdyby ta stawka była rzędu 100zł to jeszcze można by się zastanawiać ale żeby dać 4 stówy, to do tego żadne strachy mnie nie skłonią.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 07.05.2015 14:44

PWojtek napisał(a):...
1. Nie każdy jeździ nowym samochodem.
2. Nawet nowy samochód może się zepsuć.
3. Holowanie z CRO to ok 4k PLN.
4. Pakiet dodatkowe 1000km - 240zł w PZU.
5. Lepiej mieć spokojną głowę w razie czego.
6. Koszt ubezpieczenia to "tylko" ok 6-7% ceny holowania z CRO
7. 5x240zł to 1200zł na holowanie nie starczy.
8. 25 lat przy obecnych cenach ubezpieczeniach to 6k PLN oszczędności, na nowe auto nie starczy.

Wolę spać spokojnie i się nie denerwować w końcu to urlop, a w kosztach wyjazdu ubezpieczenie to zaledwie 3-5%. Nawet jak bym miał auto salonowe to bym wykupił ubezpieczenie ot rozsądek nakazuje.

To dotyczy innej sytuacji.
Ja się odnoszę do opisu ubezpieczenia 400zł za holowanie do 1000km. 5 x 400zł daje 2tyś i za tyle jestem w stanie zorganizować sobie lawetę (kolega) do domu nawet jeśli to będzie trochę więcej niż 1000 z tym że oczywiście omijając drogi płatne.
40 lat po 400 licząc dwa wyjazdy w roku daje 32tyś i na nowe auto wystarczy.
Można oczywiście snuć różne dyrdymały aż do upojenia dla uzasadnienia tej albo przeciwnej opinii. Mi chodzi o tę jedną, konkretną sytuację: 400zł na miesiąc do 1000km - nigdy w życiu.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 07.05.2015 15:04

Kacper111 napisał(a):kiklka dni temu odbyłem wizyty w punktach ubezpieczen
z tego co ustaliłem to mozliwe jest scholowanie samochodu do 1000km ( wazne 1 miesiąc) za nie całe 400zł , jak podpisze umowe to dam znac w jakiej firmie

nie wiem co to za firma,ale assistance na jeden miesiąc za 400 to jakas masakra 8O ,w pzu mając choćby oc za te pieniądze masz ubezpieczenie na cały rok,mając ac lub mc to koszt 246 zł na cały rok ważne w kraju i za granicą,działające już pod domem i z limitem holowania do 1000 km do granicy z Pl),oczywiście da się jeszcze taniej!
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 07.05.2015 15:07

Pracuję w ubezpieczeniach i od 2 lat kupuje ASS tylko w PZU jako dodatek do MiniCasco lub AC auto ponad 10 lat , jeśli ktoś nie ma nowego auta to myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie, co mi tam po ASS w TU gdzie mam holowanie 100 czy najwyżej 250 km za składkę około 100- do 200 zł za 30 dni jak i tak będzie dopłata do lawety lub jazda po auto z lawetą z Polski, jest też mały myk jak trochę zaoszczędzić ale to już nie na forum ... :)
i pamiętajcie że te 1000 km w PZU jest ograniczone ilością zdarzeń w roku (dla tych co często mają wakacyjne dalekie wyjazdy :) )
POZDRAWIAM
jbasia
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 20.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jbasia » 15.05.2015 12:55

dzisiaj pzu wyliczyli mi że voyager od czterech osób zapłacę 230 złotych
oraz assistance do tysiąca kilometrów 360 złotych co wy na to
nosferatu7
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 16.05.2015 06:30

Wykupiłem Assistance z PZU, za 420 zł. Agent twierdzi że jest w tym ubezpieczeniu assistance na 1000 km, zadzwoniłem na infolinię, powiedzieli, że holowanie do 1000 km jest tylko dla użytkowników mających w PZU OC ( ja mam OC w axa), wróciłem do agenta, ale ont twiredzi, że mam te 1000 km, bo mam wykupiony pakiet super- zagranica. Kolejny telefon na infolinię , Pani twierdzi, że mogę wykupić holowanie do 1000 km, i nie muszę mieć innego ubezpieczenia w PZU, tyle że na ubezpieczeniu będzie klauzula, z informacją o holowaniu do 1000 km. Sprawdziłem polisę i nie mam takiej klauzuli. kto ma rację ?. Całkowicie zgłupiałem, poratuje ktoś, ?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 16.05.2015 07:29

Piszecie o holowaniu do 1000 km
Ale z granicy Cieszyn do Zadaru jest 950 km

To w zasadzie zależy gdzie się mieszka w Polsce,
ale większość awarii na autostradzie w Chorwacji
będzie poza zasięgiem 1000 km.

PZU proponowało mi to assistance,
ale bez wykupienia tego holowania i tak zapłacą za naprawę na miejscu.
Więc po co holować?
A niech naprawiają w Chorwacji, co mi zależy?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.05.2015 07:57

nie zawsze będą w stanie naprawić;
części i usługa będzie droższa znacznie niż w Polsce;
czas oczekiwania na części może wynosić kilka dni;
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 16.05.2015 08:09

Sol-Wagon napisał(a):nie zawsze będą w stanie naprawić;
części i usługa będzie droższa znacznie niż w Polsce;
czas oczekiwania na części może wynosić kilka dni;

W sumie tak.

Sam zastanawiałem się nad tym ubezpieczeniem,
ale kupiłbym gdyby było na 1500 km :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.05.2015 08:42

ponad 1000 km to już sobie dopłacisz:)
ważne że za 1000 km nie płacisz:)
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 16.05.2015 09:59

Jak dla mnie to musiało by być na 2000 bo z 1000 to jeszcze 850 do doplaty. Jak dla mnie to nie ma takiej opcji. :D
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 16.05.2015 11:43

black_lord napisał(a):Piszecie o holowaniu do 1000 km
Ale z granicy Cieszyn do Zadaru jest 950 km

To w zasadzie zależy gdzie się mieszka w Polsce,
ale większość awarii na autostradzie w Chorwacji
będzie poza zasięgiem 1000 km.

PZU proponowało mi to assistance,
ale bez wykupienia tego holowania i tak zapłacą za naprawę na miejscu.
Więc po co holować?
A niech naprawiają w Chorwacji, co mi zależy?


To zaryzykuj i postaraj się naprawić na miejscu w razie awarii.
Podam Ci na swoim przykładzie :
Awaria zacisku hamulcowego, brak możliwości naprawy - wymiana :
1. W Chorwacji, po obejrzeniu przez mechanika na miejscu - 250-350 Euro * 4,25 zł ( w zeszłym roku ) = ok 1000 - 1500 zł.
2. W Polsce po skorzystaniu z asistance naprawa u mechanika z wymianą zacisku - 210 zł.
Udało mi się załatwić auto zastępcze na resztę urlopu więc niem usiałem wracać do PL :)

TO taka małą różnica przy tak drobnej naprawie.

A w przypadku awarii bez możliwości naprawy na miejscu koszt lawety do Pl ok 4 zł za km w obie strony jak się nie mylę w przypadku ściągnięcia lawety z PL po autko do Chorwacji czyli ok 4000 - 5000 zł.
mamnik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamnik » 16.05.2015 12:52

Marecki37 napisał(a):A w przypadku awarii bez możliwości naprawy na miejscu koszt lawety do Pl ok 4 zł za km w obie strony jak się nie mylę w przypadku ściągnięcia lawety z PL po autko do Chorwacji czyli ok 4000 - 5000 zł.


A jeśli jest assistance wykupione opcja holowania np. 400km za granicą to jak to liczą ? Przykładowo do granicy jest 1000km odholują 400km i płatne za pozostałe 600km ? Bo bez sensu jest płacenie za przyjazd lawety z PL i pozostałe km z powrotem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone