Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Przemek325
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemek325 » 20.06.2013 17:42

Wykupilem wlasnie w Generali na 15dni za 100zl. Auto powyzej 10 lat. Holowanie w razie awarii do 100km lub do najblizszego warsztatu.
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 20.06.2013 21:15

Przemek325 napisał(a):Wykupilem wlasnie w Generali na 15dni za 100zl. Auto powyzej 10 lat. Holowanie w razie awarii do 100km lub do najblizszego warsztatu.

I ja biorę to samo. Dla aut powyżej 10 lat nie ma aktualnie lub tych co nie mają ubezp. w PZU nie ma chyba teraz lepszej oferty..
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 20.06.2013 21:34

artik89 napisał(a):
Przemek325 napisał(a):Wykupilem wlasnie w Generali na 15dni za 100zl. Auto powyzej 10 lat. Holowanie w razie awarii do 100km lub do najblizszego warsztatu.

I ja biorę to samo. Dla aut powyżej 10 lat nie ma aktualnie lub tych co nie mają ubezp. w PZU nie ma chyba teraz lepszej oferty..

to zależy czego oczekujesz. ja kilka ostatnich lat również wykupowałem krótkoterminowe Generali, ale w wersji LUX. kiedy wycofali tą wersję z oferty krótkoterminowej (moim zdaniem wersja komfort jest tylko po to by uspokoić sumienie)........... zacząłem szukać czegoś innego. no i wybrałem roczny assistance PZU wykupiony razem z OC. holowanie za granicą do 1000 km, w Polsce bez limitu. 401 zł za cały rok
*Seba*
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) *Seba* » 01.08.2013 15:41

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś korzystał z usług:
http://www.tueuropa.pl/pl/dla-ciebie/ub ... avel-world
http://www.tueuropa.pl/download/OWU/Gwi ... %20World(1).pdf


według kalkulatora pakiet wraz z CAR ASSISTANCE wychodzi w całkiem okazyjnej cenie, ciekaw tylko jestem jak wyglądają w praktyce działania w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia bo chyba nie jest to zbyt
popularny ubezpieczyciel :(

Pozdr.
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 02.08.2013 09:32

Ja znalazłem to : http://www.sospzmot.pl/index.php/site/buy.html , co prawda holowanie do 75 km , ale pozostałe warunki bardzo fajne.
falco.v
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) falco.v » 02.08.2013 22:59

Wlaśnie wykupiłem asistance w Warcie - 15dni, samochód powyżj 10 lat, holowanie do 400km za 60zł.
Oferta chyba dla posiadaczy przynajmniej OC w Warcie, ja akurat mam u nich.
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 03.09.2013 09:46

*Seba* napisał(a):Witam,
Mam pytanie, czy ktoś korzystał z usług:
http://www.tueuropa.pl/pl/dla-ciebie/ub ... avel-world
http://www.tueuropa.pl/download/OWU/Gwi ... %20World(1).pdf

według kalkulatora pakiet wraz z CAR ASSISTANCE wychodzi w całkiem okazyjnej cenie, ciekaw tylko jestem jak wyglądają w praktyce działania w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zdarzenia bo chyba nie jest to zbyt
popularny ubezpieczyciel :(

Pozdr.

nie znam ale chyba w to "wejdę"...
Generali Komfort jeszcze sprawdzę...
mendoza1973 napisał(a):Ja znalazłem to : http://www.sospzmot.pl/index.php/site/buy.html, co prawda holowanie do 75 km, ale pozostałe warunki bardzo fajne.

tu mnie trochę odstrasza:
Wykupienie pakietu pociąga za sobą przynależność do Klubu SOS PZMOT

nie mogę znaleźć info ile wynosi opłata członkowska i czy po urlopie można wypisać się z tego stowarzyszenia ?


Szukam jakiegoś podstawowego Car Assistance:
- nie zależnego od OC/AC w danym TU
- krótkoterminowe (roczne odpadają)
- auto 10lat+
- bez okresu karencji (wyjazd za kilka dni)
kris-ddz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kris-ddz » 26.11.2013 16:19

Ja w sierpniu wykupywałem assistans w chyba Generali czy Gothear za ok. 230 zł, a teraz kończy mi się oc i biorę w PZU. Dla auta 12+ przy poj. 2800 cm wyliczyli mi oc 593,00 zł, PZU auto pomoc 366 zł i nw 66 zł w jednorazowej wpłacie. Powiem Wam, że do tej pory oc było w mtu i przyszło mi płacić teraz 700 zł. Więc przeniosłem się do PZU, a dziwne, bo zawsze było najdroższe... a teraz Polska holowanie bez ograniczeń, a Europa do 1000km i to na cały rok, reszta pewnie podobnie jak inni.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.02.2014 23:19

właśnie przeglądam OWU kilku ubezpieczycieli (w tym krótkoterminowe) i takie są moje spostrzeżenia:
limit holowania swoją drogą, ale dla mnie ważny wydaje się pojazd zastępczy...w tym jego podstawienie i odebranie...a także limit zwrotu środków, jeżeli pojazd zostanie "przymusowo holowany" np. przez autostradowe służby...

Generali:
1) wariant LUX-bardzo dobry, ale dostępny tylko dla pojazdów max 10 letnich (mój pojazd odpada; 23.12 minęło 10 lat);
2) wariant KOMFORT-brak pojazdu zastępczego dla samochodów powyżej 10 letnich;
3) gdy holowanie musi być wykonane przez specjalne służby (np. autostradowe)-wtedy limit zwrotu wynosi 2.000 zł;
4) holowanie 100 km (dla auta powyżej 10 lat); jednak NIE DALEJ niż do najbliższego warsztatu;

Gothaer (wersja LUX):
1) podstawienie i odbiór pojazdu zastępczego (z obostrzeniami czasowymi: np. po kradzieży po upływie doby od zgłoszenia Policji);
2) holowanie do 300 km (przy braku OC/AC w Gothaer; w innych przypadkach nawet do 700 km);
3) gdy holowanie musi być wykonane przez specjalne służby (np. autostradowe)-wtedy limit zwrotu wynosi 2.250 zł (holowanie za granicą do miejsca za granicą);
4) holowanie do dowolnego wskazanego miejsca przez kierowcę (do limitu kilometrów);

Starter24 (partner ADAC):
1) w wariancie krótkoterminowym podstawienie pojazdu zastępczego tylko na terenie RP;
2) gdy holowanie musi być wykonane przez specjalne służby (np. autostradowe)-wtedy limit zwrotu wynosi jedynie 200 EUR;

PZU:
1) dodatkowo transport ubezpieczonych do warsztatu;
2) w wariancie 60 dni-brak pojazdu zastępczego;
3) informacja ze strony internetowej PZU:
Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 60 dni – 167 zł brutto
Karta PZU Pomoc w Drodze Europa 365 dni – 300 zł brutto
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 20.02.2014 20:51

Karta PZU Pomoc Europa 365/60 dni
§18
5. PZU SA nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie koszty poniesione przez ubezpieczonego bez uprzedniej zgody PZU Pomoc, chyba, że skontaktowanie się z PZU Pomoc w sposób określony w § 20 było niemożliwe:
1) z przyczyn niezależnych od ubezpieczającego, ubezpieczonego lub osoby występującej w jego imieniu;
2) z powodu urazu ciała lub nagłego zachorowania ubezpieczonego;
3) ponieważ zdarzenie miało miejsce na autostradzie i ubezpieczony korzystał z pomocy specjalnych służb drogowych.

§ 20. W przypadku niepowiadomienia PZU Pomoc z przyczyn określonych w § 18 ust. 5 koszty mogą być zwrócone do wysokości, w jakiej zostałyby poniesione, gdyby PZU Pomoc organizowało daną usługę, jeżeli:
1) koszty dotyczą pomocy w miejscu zdarzenia (naprawa, holowanie, transport medyczny);
2) koszty zostaną udokumentowane oryginałami rachunków i dowodów ich zapłaty;
3) uraz ciała lub nagłe zachorowanie zostaną potwierdzone dokumentem wystawionym przez lekarza.

Niestety nie znalazłem w info PZU wysokości tych kwot.
Może ktoś ma jakieś konkrety w tej sprawie ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.02.2014 21:11

szukałem i nie widzę...
może jakiś konsultant na e-maila odpowie...?
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 20.02.2014 21:22

Sol-Wagon napisał(a):PZU:

2) w wariancie 60 dni-brak pojazdu zastępczego;


Skąd taka informacja ?
W OWU piszą, że jest (§ 8 pkt.4)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.02.2014 21:31

paragraf 6.1 ust.2 w pkt.3 stwierdza iż w przypadku karty PZU Pomoc Pakiet Startowy zakres ubezpieczenia obejmuje świadczenia określone w paragrafie 8 ust. 3 (początek na str.9 OWU);
to o czym piszesz, czyli paragraf 8, ust.1 pkt. 4 dotyczy pakietu na 365 dni...dodatkowo występują 2 załączniki, określające zakres świadczeń wraz z limitami...a tam również nie ma wymienionego pojazdu zastępczego...
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 20.02.2014 22:01

§ 8. 1. W ramach karty PZU Pomoc Europa PZU SA zapewnia organizację i pokrycie
kosztów następujących świadczeń
4) wynajmu pojazdu zastępczego

Wg mnie § 8 dotyczy karty na Europę.
Pod tym linkiem jest zakres świadczeń karty PZU Pomoc Europa, a rozgraniczenie 60/365 dni dotyczy czasu obowiązywania ubezpieczenia i oczywiście jego ceny.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.02.2014 23:28

paragraf 6.1 ust.2 - str.2;

tym samym:
na str.3 (w połowie strony) zaczyna się opis świadczeń do karty Europa...
na str.7 (początek strony) zaczyna się opis świadczeń do karty Pomoc Polska...
na str.9 (w połowie strony) zaczyna się opis świadczeń do karty Pakiet Startowy...

inne limity holowania itp...no bo inna cena itp...
http://www.pzu.pl/c/document_library/ge ... upId=10172
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone