Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 15.03.2013 16:30

Bocian napisał(a):8 browców dziennie

Ale tylko w pracy :wink:
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 15.03.2013 16:41

hrupek666 napisał(a):
inman napisał(a): Piwem także zbytnio bym się nie podniecał. Polskie piwo dwie klasy lepsze.


Napisz mi proszę jakie to piwa są :!: bo ja jestem smakoszem piwa i nie znam takich ,może to jakieś regionalne jest :?:

http://www.browar.biz/piworoku/2012
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.03.2013 17:24


Kurde żadnego z laureatów nie było mi dane.... 8O


W Chorwacji- Karlvacko.
Miło mnie zaskoczyło Laśko. :D

Ożujsko :(
Do dzisiaj stoi 2l pet w barku.
Nie podchodzi mi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 17:35

Piwo z plastiku? Zgroza 8) Jedynie z przyjaciółmi i w Cro...
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 15.03.2013 17:49

krispinus napisał(a):Ożujsko :(
Do dzisiaj stoi 2l pet w barku.
Nie podchodzi mi.


Ja z miłą chęcią je od ciebie odkupie :wink:

szary779 napisał(a):http://www.browar.biz/piworoku/2012


Zgodzę się regionalne tak ale nie te molochy z Warki,Poznania itd.

Z Konstancina w smaku ok ale ciężkie.
Moim skromnym zdaniem 3/4 sukcesu to woda.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.03.2013 18:14

hrupek666 napisał(a):Ja z miłą chęcią je od ciebie odkupie :wink:


O żesz... Właśnie se kuknąłem na tą butlę 8O
Prawie pół roku po terminie :?

Ale jak dla smakosza...
W promocji za pół ceny plus koszty wysyłki :oczko_usmiech:

Jak się łącka skończy będzie jak znalazł. :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.03.2013 18:21

Bocian napisał(a):Piwo z plastiku? Zgroza 8) Jedynie z przyjaciółmi i w Cro...



Eee tam... 2-litrowe jest super! Jest wymówka dla żony, że wypiłeś tylko 3 czy 4 piwka - a odlot już jest :D :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 15.03.2013 18:30

Bocian napisał(a):Piwo z plastiku? Zgroza 8) Jedynie z przyjaciółmi i w Cro...


Wziąłem 10 dla chłopaków.
Obiecałem po piwku...
Czujesz co by było jak bym budowlańcom po butelce przywiózł? :oops:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 18:40

Raul73 napisał(a):
Bocian napisał(a):Piwo z plastiku? Zgroza 8) Jedynie z przyjaciółmi i w Cro...



Eee tam... 2-litrowe jest super! Jest wymówka dla żony, że wypiłeś tylko 3 czy 4 piwka - a odlot już jest :D :D

Czteropaki 0,25 najlepiej mi smakują. A tak ogólnie to chyba z piwa nad morzem to mi Plavac wchodzi najlepiej :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.03.2013 18:51

Zgadzam się z Bocianem :) piwo nie zdąży stracić smaku :)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.03.2013 19:16

Panowie, nie picie tego koncernowego gó...na produkowanego przez Kompanię Piwowarską, Grupę Żywiec, Grupę Carlsberg, Heineken bo te produkty już od dawna z piwem nie mają nic wspólnego. Sama chemia i ersatze zamiast oryginalnie używanych do wyrobu piwa surowców. Szkoda zdrowia i pieniędzy.
Praktycznie teraz w każdym większym mieście jest co najmniej jeden sklep w którym sprzedają piwo z browarów regionalnych a także importowane piwo z Czech, Niemiec, Belgii. Moim zdaniem warto podjechać nawet raz na tydzień czy dwa i kupić 5-10 butelek a potem pić prawdziwe piwo a nie płyny spożywcze piwopodobne.
Od kilku lat toczę swoją prywatną wojnę z koncernami uważającymi iż produkują piwo, oczywiście wojna ma formę bojkotu ich gów..nych produktów i propagandy na rzecz małych regionalnych browarów. Dzięki temu poznałem takie piwa jak Rowing Jack, Amber Boy z Alebrowaru, Atak Chmielu z Pinty, piwa z Raciborza, Zawiercia, Lwówka, Gościszewa, Czarnkowa itd.
Chociaż ja osobiście preferuję piwa czeskie i w takowe się w tych sklepach zaopatruję to jak mam już kupić polskie to kupuję naprawdę polskie a nie SAB Miller, Heineken lub Carlsberg wszystko jedno pod jaką nazwą.
Wcale się nie dziwię kolegom co pisali że wolą Karlovacko od polskich piw ale mam nadzieję że próbując np. Rowing Jacka zmienią zdanie.
Tutaj jest cała encyklopedia: http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=23 gdzie i co warto kupić.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2013 19:45

Mosqito napisał(a): każdym większym mieście jest co najmniej jeden sklep w którym sprzedają piwo z browarów regionalnych

Racja...ja od kilku miesięcy kupuję tylko regionalne piwa...moje miasto rozmiarami nie grzeszy ale sklepi "Piwa świata" jest...duży tam wybór piwa regionalnego...piwa przemysłowego jak Tyskie, Lech, Warka i broń Boże Carlsberg już nie piję...o Żubrze nawet nie wspominam bo nie można tego nazwać piwem :wink:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 15.03.2013 21:02

krispinus napisał(a):Prawie pół roku po terminie :?

Lepiej sponiewiera
krispinus napisał(a):Jak się łącka skończy

Ona się chyba nigdy nie skończy :!: ,szybciej ja się kończę :twisted: nogi odmawiają współpracy z resztą i kończę przyjaźń z łącką.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 15.03.2013 21:36

Mosqito napisał(a):Panowie, nie picie tego koncernowego gó...na produkowanego przez Kompanię Piwowarską,

w każdym większym mieście jest co najmniej jeden sklep w którym sprzedają piwo z browarów regionalnych


wszystko się zgadza,
ja już od dobrych kilku miesięcy smakuję jedynie piwa Ciechan, Czarnków, itp...na szczęście wielkie sieci typu Oszon, Tesco też widzą popyt na prawdziwe piwa i mają je w swojej ofercie...
Tyskie nawet to zauważyły i pod przykrywką elitarnej marki Książęce chciało uszczknąć coś z rynku dla smakoszy wprowadzając trzy swoje piwa...tylko pszeniczne jako tako się broni...

najbardziej mnie jednak martwi to, że giganci będą zainteresowani przejmowaniem tych malutkich docenianych przez smakoszy browarów i stanie się to, co stało się z Piastem czy z Książem...
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 15.03.2013 22:14

Prawda jest taka żę kto z Was był i pił przynajmniej raz piwo lane za nasza południową (Czechy/Słowacja) lub zachodnią (Niemcy, Holandia) granicą ten wie jak smakuje naprawdę piwo. Prawda jest taka że w Polsce w tej chwili nie ma prawdziwego piwa tylko napoje przypominające smakiem piwo.
Ciekaw jestem kto z Was jak wybiera się w Polsce do knajpy pije lane piwo. Prawda jest taka że lane piwo powinno bić na głowę wszystkie inne możliwości .
W każdym normalnym kraju spożycie piwa jest następujące:
1. lane z beczki
2. butelka
3. puszka
4. plastik.

U nas niestety jest na odwrót.
Chorwackie piwa również zalecam do piw z górnej półki.

P.S Kto nie pił, a będzie miał możliwość polecam skosztowanie czeskiego lanego piwa Radegast.Na pewno na jednym się wtedy nie skończy:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone