Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 12.06.2008 12:14

r_s_poland napisał(a):Oświadczam, że w przeciwieństwie do typwych polskich turystów nie będe wiózł z Polski do Chorwacji 50 litrów wody mineralnej. ......WRĘCZ PRZECIWIE !!!!! zamierzam zabrac do kochanej POlski conajmniej 3 paki jamniczki. moze wiecej.

No i w związku z tym jest interes do zrobienia, do ciebie pisze typowy Polski turysto! skoro wieziesz do chorwacji 50 litrów wody żywiec, 20 paszetów, i 10 chlebów i tudzież 6,5 kg pomidorów, to mozesz jeszcze zarobic sprzedając mi Jamnice przywiezioną z Chorwacji.

Mówie serio możecie przywieśćmi wode a ja ją od waz odkupie z zyskiem powiedzmy 5.00 PLN za litr, dojade w każde miejsce na dolnym śląsku

czekam na oferty

(a ktoś pił cos podobnego do Jamniczki w Polsce)???



poprostu chce czasem zimowego wieczoru napic sie mojej ulubionej wody


Wiele wody upłynęło od czasu kiedy napisałeś ten post :) ale masz całkowitą rację, nie ma nic lepszego na początek dnia niż zimna Jamnica :) ja dostanę swoją już niedługo :)

Pozdrawiam.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.01.2013 15:12

Upłynęło już całe morze wody, a tymczasem i ja się znów (wreszcie) cieszę na picie hektolitrów Jamnicy :) Co prawda dopiero pod sam koniec wakacji, przez co tymczasem nadal wydaję po 4 zeta za litrową butelkę gruzińskiej Borjomi (dostępna m.in. w Leclercu), która w sumie smakuje dość podobnie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.01.2013 09:32

Jamnica sramnica... Niech sobie bedzie, natomiast podczas wizyty w konobach problem co roku jest ten sam.

Zamawiamy wino do obiadu. Jedno litro domace, bijelo. Gazirana voda? Jamnica albo GTFO :( A my tak lubimy spritzery, zwłaszcza latem...
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 16.01.2013 16:23

Ja zamawiam bjelo vino +obicna woda i robię gemist
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.01.2013 08:50

Gemist? To nie to samo co spritzer? Wino+woda gaz.?

W każdym razie, pytaliśmy już w kilkudziesieciu knajpach, od restauracji w dużych miastach po konoby na zadupiach - nigdzie nie mieli innej wody gazowanej niż ta cholerna Jajnica.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 17.01.2013 20:30

Marsallah napisał(a):Gemist? To nie to samo co spritzer? Wino+woda gaz.?

W każdym razie, pytaliśmy już w kilkudziesieciu knajpach, od restauracji w dużych miastach po konoby na zadupiach - nigdzie nie mieli innej wody gazowanej niż ta cholerna Jajnica.



Gemist= Wino+woda niegazowana
spritzer= Wino+ woda gazowana

:!:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.01.2013 13:46

Haha, ok. W Chorwacji woda n.gaz + wino to bevanda.

Ja w każdym razie wina niegazowaną nie rozcieńczam, albo woda z gazem albo samo wino.

Obowiązkowy zestaw wód mineralnych dostępnych w konobach i ristoranach to gazowana Jamnica i niegazowana Jana. Jeszcze nie spotkałem się chyba z inną wodą. Także szprycuję się tylko na tarasie po powrocie na kwaterę :)
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 14.02.2013 22:30

Jeszcze Bistra jest ok.
Jamnica najlepsza.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.03.2013 20:04

Bocian napisał(a): wody


A tego to ja akurat na maxa zabiorę tym razem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2013 21:00

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a): wody


A tego to ja akurat na maxa zabiorę tym razem.

Po co? Tam są przecież sklepy.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.03.2013 21:36

Bocian napisał(a):Po co?


Po to żeby mi auto więcej spaliło.Mam rozumieć że ty tylko oiro bierzesz :?: i nic po za tym ciuchy też tam kupujesz :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2013 21:38

hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Po co?


Po to żeby mi auto więcej spaliło.Mam rozumieć że ty tylko oiro bierzesz :?: i nic po za tym ciuchy też tam kupujesz :wink:

Skąd taki wniosek? Mowa była o wodzie.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.03.2013 21:40

Bocian napisał(a):
hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a):Po co?


Po to żeby mi auto więcej spaliło.Mam rozumieć że ty tylko oiro bierzesz :?: i nic po za tym ciuchy też tam kupujesz :wink:

Skąd taki wniosek? Mowa była o wodzie.

A z tej twojej wypowiedzi
Bocian napisał(a):Tam są przecież sklepy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.03.2013 21:43

Bocian napisał(a):
hrupek666 napisał(a):
Bocian napisał(a): wody


A tego to ja akurat na maxa zabiorę tym razem.

Po co? Tam są przecież sklepy.

:roll: :roll: A tu cytowałeś euro i ubrania czy słowo woda? Jeśli napisałeś o wodzie to sądzisz, ze ja napisałem o sklepach, żeby w nich ubrania kupować?
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 13.03.2013 21:55

Wniosek taki że w/g twoich wpisów wynika że nic się nie powinno zabierać ,bo tam są sklepy.

To zadałem ci pytanie o ciuchy.

Ja zabieram jedzenie (weki) i wodę a nie zabieram alkoholu.Po alkohol(piwo) i pieczywo chodzę codziennie do sklepu.
Za dwie butelki 1,5L w Cro u nas mam zgrzewkę .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone