Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 21.05.2015 12:04

miniek90 napisał(a):witam tez się dołączam do pytania ;p
wybieram się z dziewczyną na 10dni do Makarskiej na początku lipca z biura podroży czyli przejazd i pobyt mam zapewniony (1200) część jedzenia bierzemy z PL głownie na śniadania i kolacje i będziemy mieć kuchenkę w domu wiec część obiadów sami będziemy robić. Zaznaczam że żarłokami nie jesteśmy wiec moje pytanie czy mniej więcej 3tys starczą nam na jakieś obiady czasem jakąś pizza czy coś w restauracji i ogólnie wyżywienie i płyny rożnego rodzaju;p dodatkowo bierzemy kasę na wycieczki cos juz mamy mniej więcej wyliczone i zaplanowane:D z góry dziękuje i pozdrawiam :)


Myślę,że starczy. :wink:
Greg40
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.04.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg40 » 21.05.2015 12:24

Na obiad za 300 zł starczy ;-)
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 05.07.2015 01:43

Pierwszy raz jechałem i szczerze przyznam nie wiedziałem ile kasy pójdzie. Wiadomo zapas był, ale i ograniczenie jakie sobie przyjęliśmy ok 5K PLN za całość, chcieliśmy utrzymać.

3 osoby, jazda na LPG, częściowo swoje wyżywienie.
Generalnie zostało z 5K ok 16E :), więc się udało :).

kwatera na 11 noclegów (300E) - co potrzebne było zastałem :)
paliwko ~690zł (po przeliczeniu na PLN)
bramki CRO 356 kn
winietki 33,67 E (u mnie nieprzewidziany dodatek)

obiadki na mieście ok 615kn
wypady, pamiątki, atrakcje ok 1200kn

reszta lody dla malucha i potrzeby bieżące :):):):):)

koszty na pewno idzie jeszcze zmniejszyć (błąd z tankowaniem i winietą i inne), ale też jakoś nie mogę dziecku odmówić :) w końcu wakacje :).
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 05.07.2015 03:06

Baska voda z biurem podrozy.
Nocleg oczywsxie opłacony :)
Jadę z dziewczyną (10dni pobytu ).
Ja biorę 2500zł, ona dodatkowo ma już 1000kn zakupione.
Za kuny chcemy zaliczyć przynajmniej wyjazd (busem) na sw Jure i rafting na cetinie -szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile taka wycieczka może kosztować.
Reszta pieniędzy oczywiście na jedzenie,jakieś piwko,owoc :D
Z jedzenia raczej jakieś pizze itd
Odliczajac kuny dziewczyny zostaje jakieś 4500kn na 10 dni. Czyli 450kn dziennie. Powinno chyba starczyc. Główna niewoaoma właśnie są te wycieczki...
Mógłby ktoś mniej więcej napisać ile kosztują takie "atrakcje" jak :
- przejazd atobusem z Baśki do makarskiej/omisia
-wypożyczenie roweru /skutera
-wyjazd busem na sw jure
-rafting
W planach jecze ewentualnie wypad do Splitu/Medjugorie/wodospady Ale to zobaczymy na miejscu bo ceny znam ze stron biur podróży. Dzięki wielkie za ewentualną odp:)
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 05.07.2015 21:15

Widmo napisał(a):Pierwszy raz jechałem i szczerze przyznam nie wiedziałem ile kasy pójdzie. Wiadomo zapas był, ale i ograniczenie jakie sobie przyjęliśmy ok 5K PLN za całość, chcieliśmy utrzymać.

3 osoby, jazda na LPG, częściowo swoje wyżywienie.
Generalnie zostało z 5K ok 16E :), więc się udało :).

kwatera na 11 noclegów (300E) - co potrzebne było zastałem :)
paliwko ~690zł (po przeliczeniu na PLN)
bramki CRO 356 kn
winietki 33,67 E (u mnie nieprzewidziany dodatek)

obiadki na mieście ok 615kn
wypady, pamiątki, atrakcje ok 1200kn

reszta lody dla malucha i potrzeby bieżące :):):):):)

koszty na pewno idzie jeszcze zmniejszyć (błąd z tankowaniem i winietą i inne), ale też jakoś nie mogę dziecku odmówić :) w końcu wakacje :).


Policzylem sobie to z ciekawosci. Wzialem kurs euro 4.20 i kuny 55gr Wychodzi ze za paliwo pobyt bramki winietki kwatere wyszlo cie okolo 2400zl do tego te obiadki wypady itd ok 1000zl , chcialem zapytac skoro zostalo ci 16E to cos ty nakupowal za ok 1500zł ( 2700 kun ):D?? Pytam z ciekawości. Bo jade z narzeczoną do Cro też do TRIBUNJ. Apartament na 10 nocy mamy 1200zł Paliwo + Winiety 400zł OK bo płace tylko za 2 os a jedzie nas 4 to mamy 1600zł do tego ubezpieczenie auta siebie itd doliczam 200 co daje ok 1800 a budzet mamy 3400zł bo chcemy zabrać ok 3000KN na koncie i nie ograniczac az tak w dodatku ze nie spozywamy niewiadomo jakich ilosci %% i nie jemy niewiadomo ile
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 06.07.2015 19:57

10 dni dla 2 lub 2+1 osób to wydatek około 5.000 zł .

Sorry ale taki mamy klimat w Chorwacji od 2 lat.
pstwdcpjp@gmail.com
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pstwdcpjp@gmail.com » 06.07.2015 21:28

Witam Jestem Bartek i jest to mój pierwszy post :D

Za mięsiac jedziemy z narzeczoną do Makarskej, będzie to nasza pierwsza wizyta na Bałkanach i tu zaczyna sie mój lęk, ponieważ znajomi straszą, że w Chorwacij jest mega drogo. Jak to jest naprawdę z tymi cenami ? Bierzemy ze soba 800 euro na 7 dni. Apartamet już opłacony, przejazd również. Jak realnie kształtują się ceny w makarskich pabach (kebaby piwo itp (ryb nie jadamy)? Ile kosztują taksówki ? Są jakies bazary takie jak w Turcij czy też Bułgarii ? Plaże są płatne ? Dodam, że rok temu byliśmy w Złotych Piaskach i mieliśmy 3650zł nie żałowalismy sobie(ja lubie wypić i pojeść). Kupiliśmy sporo rzeczy i gotówka nam została, którą z powrotem do Polski. Nie wiem co o tym myśleć. Będę wdzięczny za opinie.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 06.07.2015 22:05

pstwdcpjp@gmail.com napisał(a):Witam Jestem Bartek i jest to mój pierwszy post :D

Bierzemy ze soba 800 euro na 7 dni


Jeśli obędziesz się bez wożenia w lektyce oraz kokainy podawanej na złotych tacach przez nagie dziewoje, to powinno wystarczyć.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 06.07.2015 22:58

Witam. Ludziska nie panikujcie aż tak mocno. Właśnie wrociłem z CRO ponieważ mieszkam w miescie takim jak Kołobrzeg to ceny są porównywalne jak w Kołobrzegu. Ale z tego co widzę duzo ludzi do Chorwacji jezdzi z południa Polski. Ceny porównywalne są do naszego morza. Jeszcze nie robiłem podsumowania wyjazdu ale nie było, az tak zle jak naczytalem sie na forum, może dlatego, że pochodzę z nad morza i mam porownanie jakie ceny są w nadmorskich miejscowościach. Dodam tylko, że było to moj pierwszy wyjazd do Chorwacji i na pewno tam jeszcze wrócę i to już w przyszłym roku. Pozdrawiam po wczasach. Aha dodam tylko, że było nas 2+2 a dzieciom trudno odmówić.
pstwdcpjp@gmail.com
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pstwdcpjp@gmail.com » 07.07.2015 07:45

Dzięki Dzięki już jestem troche spokojnieeszy jak wruce dam całę sprawozdanie ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2015 07:51

pstwdcpjp@gmail.com napisał(a):Dzięki Dzięki już jestem troche spokojnieeszy jak wruce dam całę sprawozdanie ;)

Witam, witam.
Tylko postaraj się napisać sprawozdanie bez błędów :wink: :idea:
kalex
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.04.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalex » 07.07.2015 09:26

Witajcie. Ja jestem już po urlopie. 14 dni spędzone na Brać (Bol). Pojechaliśmy na wczasy więc z założenia chcieliśmy jadać w knajpach, oczywiście mam na myśli obiado-kolację bo jak się okazało na miejscu po powrocie na kwaterę i całej "obróbce" do knajp docieraliśmy najwcześniej około 18.
I teraz tak - bułka w piekarni 5-6 kun , oczywiście ich bułka ma rozmiar Jumbo ,ale ....
Danie w knajpie to około 100 kun , a bardziej "złożone" to 200 kun.
Piwo w knajpie 25-27 kun i tu nie powalczymy (wszędzie tak samo) , w sklepie Karlowaczko w puszce około 10-12 kun , można kupić na promocji w plastikowej butelce 1,5 litra - ale jak się okazało był to jakiś niezidentyfikowany płyn , bo piwem tego nazwać nie można. Więc polecam kupować wina, taniej i smaczniej.
Najbardziej mnie wkurzało to że np owoce morza 100% sprowadzane(Maroko) a cena to od 360 do 400 kun za kilogram . Rybę z Jadranu można zjeść tylko w czwartki w niektórych knajpach ale itak będzie to zapewne hodowlany Lubin. Jakby ktoś tęsknił za Polskimi produktami to niech się nie martwi 100% sera używanego do pizzy jest z polski. Pizza to koszt około 70 kun,ale można zjeść także za 56kun też niezłą.
Nasza 4 latka podjadała z naszych talerzy ale nigdy nie zostawiliśmy mniej jak 250 kun .
Gałka lodów to koszt od 7 do 10 kun , z tym że ich gałka to takie nasze ze co najmniej dwie.

Ogólnie powiem " hate or love it " - jak się okazuję trzeba się przygotować i to solidnie , albo mieć sporo kasy i olewać .
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 07.07.2015 10:09

"Piwo w knajpie 25-27 kun i tu nie powalczymy (wszędzie tak samo)"
Hmmm aż mi się wierzyć nie chce, że piwo podrożało od zeszłego roku o 10 kun !!!
Od paru lat cena w knajpie jeżeli wzrosła to delikatnie o kunę , dwie.
No cóż, za dwa tygodnie się przekonam jak to wygląda.
marmed
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 23.09.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marmed » 07.07.2015 10:45

kalex napisał(a):
Piwo w knajpie 25-27 kun i tu nie powalczymy (wszędzie tak samo).


Ja w knajpie nie zostawiłem więcej za piwo jak 17 kun
Wróciłem i zrobiłem podsumowanie ... wydane lekko ponad 5 tyś złotych ( paliwo, nocleg, bilety , parkowanie, zachcianki ) - dwie dorosłe osoby w terminie 19-30.06
Mieszkałem w Medići, zwiedziłem Omiś ( twierdza i port ), Split, Trogir, Wodospady KRKA, J.Plitwickie - w drodze powrotnej, Makarska, Dubrownik ( mury, kolejka na górę SRD ), całodniowa wycieczka z Omisia na Brać z plażowaniem na Bol-u . Wszędzie parkowałem i płaciłem w granicy 7 kun godzina, 4 obiadokolacje w konobach. Trochę jedzenia z kraju reszta z Konzumu. Reasumując do cen Polskich należy dodać ok. 30-40% do cen z mojego miasta Malbork, bo to może mieć znaczenie przy porównaniu. Płaciłem wszędzie gotówką ( Euro kupiłem w kraju po 4 zł ) wymieniałem w mielnicy 1E-7,4kuny ... jeden zakup kartą po przeliczeniu wyszło mi 0,58 gr za kunę ( MILLENIUM )
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 07.07.2015 18:23

Witajcie! To mój 1 post.

Wybieramy się do Bibinje. 4 + 1. Samochodem. Za apartament zapłaciliśmy już 950€ za 10 noclegów. Ja z narzeczoną oraz brat z żoną i dzieckiem. Tak więc koszta dzielą się 40%/60%. Do wydania na miejscu mamy planowo 2400zł. Mowa o mnie i o narzeczonej. Planujemy jeść na mieście, nie robić samemu nic do jedzenia. Nie jechać na pizzy itp. Jeśli stwierdzicie że mało, no to wezmę jakieś 500zł więcej. Ale jestem ciekaw was jak to widzicie. Dodam że to moje 1 wakacje za granicą.

Jak mniemam, walutę po prostu wymienić na miejscu? Złotówki - Kuny

PS. Pozdrawiam Romualda! Nie mogę jeszcze odpisywać;p Zamieszanie w pracy. Bo akurat klient o te walutę pytał:p
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone