Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.07.2015 18:49

tanhayi napisał(a):Witajcie! To mój 1 post.

Wybieramy się do Bibinje. 4 + 1. Samochodem. Za apartament zapłaciliśmy już 950€ za 10 noclegów. Ja z narzeczoną oraz brat z żoną i dzieckiem. Tak więc koszta dzielą się 40%/60%. Do wydania na miejscu mamy planowo 2400zł. Mowa o mnie i o narzeczonej. Planujemy jeść na mieście, nie robić samemu nic do jedzenia. Nie jechać na pizzy itp. Jeśli stwierdzicie że mało, no to wezmę jakieś 500zł więcej. Ale jestem ciekaw was jak to widzicie. Dodam że to moje 1 wakacje za granicą.

Jak mniemam, walutę po prostu wymienić na miejscu? Złotówki - Kuny

PS. Pozdrawiam Romualda! Nie mogę jeszcze odpisywać;p Zamieszanie w pracy. Bo akurat klient o te walutę pytał:p


Te 2400 to tylko na jedzenie? Czy na zwiedzanie, paliwo na miejscu, małe przyjemności, alko, itp. również? Bo jeśli tak to lepiej weź te dodatkowe 500. Obiad na mieście to jakieś 50-100kun/osoba.nie wiem czy dużo jecie :lol: więc nie wiem czy Wam starczy)W sklepach ceny mniej więcej 30% drożej niż w PL.

Waluta-euro wymieniasz na kuny, bądź płacisz kartą, tam gdzie się da, bądź wybierasz z bankomatu- to są lepsze opcje.
tanhayi
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 07.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tanhayi » 07.07.2015 18:52

Ogólnie do roztrwonienia na miejscu. Ok, w takim razie wezmę 3000.

Dziękuje!;)
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 08.07.2015 08:27

My byliśmy w samej końcówce czerwca w Rogoznicy i wyszło tak (2 osoby) :

Paliwo : 690zł (przejechane razem około 2900km)
Opłaty za drogi (winiety) : 310zł
Kwatery (6 noclegów 50 m od plaży) : 583zł
Ub. zdrowotne i Ass : 150zł
Jedzonko na śniadania, obiady i napoje swoje :max. około 400zł
Wydatki na miejscu (parkingi, lody, pamiątki, wino, oliwy itp.) : około 400zł

Razem poszło około +/- 2500zł

Lukałem ceny rożnych produktów w Trogirze w Kauflandzie i Lidlu - gołym okiem widać że jest drożej w porównaniu do marketów np. we Władysławowie (Biedronka i LIDL) gdzie jeździliśmy 3 lata z rzędu, Jeśli chodzi o obiady to we Władku w szczycie sezonu mieliśmy miejscówkę z obiadami domowymi (super jedzenie) za około 15/17zł za drugie danie, w Rogoznicy jak patrzyłem po cenach w knajpach nie było nawet cienia szans na takie ceny...
Ziemniaki w sklepie w Rogoznicy za kg. 4,8zł :-), gdzie u Nas po 1,5zł, poza cenami jedzenia - reszta w normie, zdecydowanie warto jechać :-), jeśli ktoś chce zaoszczędzić to warto wziąć swoje jedzonko i napoje.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.07.2015 10:14

2500 to na dwie osoby? Zastanawiam się ile trzeba wziąć żeby zaspokoić jeszcze dwójkę dzieci :D
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 08.07.2015 10:28

Koenig napisał(a):2500 to na dwie osoby? Zastanawiam się ile trzeba wziąć żeby zaspokoić jeszcze dwójkę dzieci :D


a niby przejazd 1000PLN i kwatera 600zł to darmo miało być?

Znajomi 2+2 wydali około 3tys. na całość ale za paliwo mniej bo LPG i na miejscu byli bardziej oszczędni
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 08.07.2015 10:39

Sory, nieprecyzyjnie się wyraziłem.
2500 to jest już na wydatki na miejscu? Pytam, bo ja dopiero pierwszy raz się wybieram i każda informacja jest dla mnie ważna.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 08.07.2015 10:52

Koenig napisał(a):Sory, nieprecyzyjnie się wyraziłem.
2500 to jest już na wydatki na miejscu? Pytam, bo ja dopiero pierwszy raz się wybieram i każda informacja jest dla mnie ważna.


2500zł ( może nawet ciut mniej, bo nie pamiętam ile dokładnie wydaliśmy na jedzenie w PL) za całość na 2 osoby - 6 noclegów (wyżej wyliczone co i jak) - wszystkie wydatki związane z wyjazdem, ale ja byłem na koniec czerwca - przed sezonem, bo jak jedziesz lipiec/sierpień to kwatery będą sporo droższe... my płaciliśmy za kwaterę 140EUR za 2 osoby i 6 noclegów w Rogoznicy - 50/70m od plaży, w pełni wyposażona kuchnia, klima, widok na morze z balkonu, WI-FI itp. - jechaliśmy w ciemno
Artur&Justyna
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur&Justyna » 08.07.2015 17:33

Właśnie wróciliśmy z 11 dniowego wypadu z Lopar na Rabie. Ze sobą zabraliśmy 1100 Euro z czego od razu na noclegi zapłaciliśmy 270 E (100E już wcześniej zapłaciliśmy zaliczkowo). Dziennie piwko, lody, obiady tylko w knajpach (koszt od 100 do 190 kun za obiad), przeprawa promowa,wycieczka statkiem, rowerek wodny i inne atrakcje dla naszej małej. Za paliwo zapłaciliśmy kartą. Z całej kwoty, która zabraliśmy przywieźliśmy 350E naprawdę nie odmawiając sobie niczego.
Radtuli
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.03.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radtuli » 08.07.2015 18:22

Mnie wychodzi przy wyjedzie 12 dniowym (2 w podróży z Gdańska) całość , czyli paliwo, winiety, apartament, jedzenie obiado-kolacji na mieście, lody bransoletki na straganie, pocztówki ;) itp. ok. 5000 zł na 2 osoby. Dodam, że 15 rok z rzędu jadę w ciemno i koszt apartamentu zawsze ok. 50 euro
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 09.07.2015 14:29

Wróciłem właśnie z Chorwacji i tak jak pisałem wcześniej da się przeżyć za 220 kun (niecałe 100€ na 3 dni) na dwie osoby dziennie (byłem w dość popularnej miejscowości a co za tym idzie niezbyt taniej). Przypominam, że pisałem tylko o dziennym wyżywieniu na własny koszt z niewielkim zapasem z Polski. Niektórzy pisali, że nie będę chodził na obiady a kilka razy byliśmy więc jak się nie robi jakiś mega zakupów na co dzień to co około 3 dni można iść na obiad. Mam na myśli np. jakiegoś kurczaka z grilla x 2 (ok. 65-80 kun), do tego sałatkę (ok. 20-25 kun) i jakieś picie x 2 (od 15-20 kun). Codziennie loda i jakoś da się żyć. Jak ktoś nie je dużych ilości i lubi zaciskać pasa to myślę, że dałoby radę jeszcze z tego zejść ale bez przesady. Ogólnie bez wycieczek to spokojnie zamknąłem się w kwocie 5000 zł. ale muszę dokładnie policzyć. Jak ktoś jedzie na 10 dni + przejazd bez jakiś super atrakcji to za tą kwotę może spokojnie jechać. Tyle ode mnie dla tych co chcą poznać ewentualne minimum, za które można przeżyć i nie jeść trawy. Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.
nokz
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nokz » 11.07.2015 17:44

Witam

10 dni dwie osoby ( wyjazd w cztery osoby koszty typu paliwo i mieszkanie 50 / 50 )

600 ZŁ benzyna
250 EURO – nocleg
550 euro - wydatki na miejscu

z Polski zabieramy suchy prowiant + małą ilość alkoholu itp itd.

wystarczy czy jeszcze organizować
jadę do miejscowości na wyspie PAG przez co ponoć nie jest tak obleganym i strikte turystycznym miejscem przez co jest ciut tańsze niż "kurorty"
proszę o opinie.

dzięki śliczne !
zielony041
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.05.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielony041 » 11.07.2015 22:04

Czy na 12 dni we wrześniu (11 śniadań/obiadów i 12 kolacji) gotując pełne 4 dni u siebie w apartamencie wystarczy 950zł na wyżywienie dla dwóch osób łącznie? Suchy prowiant jak płatki do mleka, chleb tostowy, makaron etc planujemy wziąć z polski. Docelowo jedziemy na Peljeszac. Jeden obiad w BiH (Mostar), gdzie chyba jest taniej, jeden w Dubrowniku i na Korculi. Damy radę?
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 18.07.2015 15:11

zielony041 napisał(a):Czy na 12 dni we wrześniu (11 śniadań/obiadów i 12 kolacji) gotując pełne 4 dni u siebie w apartamencie wystarczy 950zł na wyżywienie dla dwóch osób łącznie? Suchy prowiant jak płatki do mleka, chleb tostowy, makaron etc planujemy wziąć z polski. Docelowo jedziemy na Peljeszac. Jeden obiad w BiH (Mostar), gdzie chyba jest taniej, jeden w Dubrowniku i na Korculi. Damy radę?


Jak pisałem wyżej, wszystko zależy ile jecie. Twoje 950 zł. to jakieś 1756kun co (jeśli odejmiemy 4 dni gotowania) i kupowania np. chleba (macie tosty) to daje 8 dni czyli jakieś 219kun dziennie na dwie osoby. Jakoś super nie będzie ale myślę, że da radę przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Ja policzyłem dokładnie i w zasadzie ze wszystkim łącznie zmieściłem się w 5000zł. Dodam, że byłem na wyspie Brać gdzie z jedną wycieczką na ląd do Trogiru łącznie płynąłem 4 razy (około 120€ na prom). Na lądzie można to przeznaczyć na jedzenie.
Noclegi 418€ (11)
Paliwo (około 1000zł.) W tym wycieczka do Trogiru i po wyspie łącznie ponad 100km gratis
Winiety itp. 363zł. (kupowane w Polsce: Czechy (miesięczna), Austria (2x2 tygodniowa), Słowenia - miesięczna + 444 kun na Chorwację.
Jebiediasz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jebiediasz » 18.07.2015 17:06

Witam, wybieram się z dziewczyną na 10 dniowy pobyt w Makarskiej. Mamy zagwarantowany hotel i przejazd. Reszta czyli wycieczki i jedzenie we własnym zakresie. Obiady raczej robione w aneksie kuchennym pokoju ale pewnie też jakieś 2-3 razy gdzieś na mieście. Z tego co wyczytałem w temacie kasy trochę się zmartwiłem bo planowałem wziąć 480 Euro na 2 os. Czy może mi ktoś wyjaśnić czy z taką kasą w ciągu pobytu będę jadł ściółkę+drobne kamienie i zwiedzę pieszo Makarską czy będę w stanie normalnie (bez szaleństw) zjeść proste śniadanie + obiado-kolacje i pojechać np do Dubrownika, Splitu może na jeziora Plitwickie z jakimś tamtejszym biurem?
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 18.07.2015 18:24

480 Euro to ok. 3600 kun. Na 10 dni na 2 osoby i jedzenie w knajpach to raczej za mało. Jedno wyjście do konoby na obiadek + do tego jakieś piwko czy winko to ok. 200-230 kun. Chyba, że pizza to będzie taniej. Piwko w konobie kosztuje 15-20 kun. A gdzie jeszcze wycieczki i bilety wstępu. Wg mnie na knajpowe życie to zdecydowanie za mało. Wejściówka na Plitvice to 180 kun za osobę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone