Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 16.08.2018 09:42

No cóż, może tanio nie jest - ale nadal jest to jedyna destynacja w moim zasięgu jako wyjazd zagraniczny. Mieścimy się w 8 tys. za 14 noclegów (2 + 2 - 10 i 13 lat więc już nastolatki), każda inna wycieczka / wyjazd 14 dniowy to wydatek rzędu 12-15 tys. w okresie wakacyjnym (a tylko taki dopóki dzieci się uczą wchodzi z rachubę) - dla nas to już za drogo.
W tym roku apartament to 550 EUR za 12 nocy (24.06-06.07) - 2 sypialnie, kuchnia, łazienka, taras, wifi, AC
2 noclegi tranzytowe - ok. 230 EUR ze śniadaniami i obiadami
winiety A, CZ - 160 zł
autostrada HR - 205x2=410 HRK
Paliwo ok. 950 zł
Reszta na wydatki :-)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 10:14

45EUR za 2+2 to atrakcyjna cena. W którym mieście tak tanio? ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 10:20

wikol napisał(a):45EUR za 2+2 to atrakcyjna cena. W którym mieście tak tanio? ?

Ja wiem gdzie :wink:
Sv. Filip i Jakov
No i termin - przełom czerwca/lipca.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 10:38

Janusz Bajcer napisał(a):
wikol napisał(a):45EUR za 2+2 to atrakcyjna cena. W którym mieście tak tanio? ?

Ja wiem gdzie :wink:
Sv. Filip i Jakov
No i termin - przełom czerwca/lipca.

No tak. Północna Dalmacja to nie moje klimaty. Za zielono i liściasto.
Lubię klimat południowy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 10:51

wikol napisał(a):Lubię klimat południowy.

Czyli tam gdzie drożej. :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 11:02

Noclegi na południu droższe od 10EUR w górę.
Knajpy chyba podobnie cenowo czytając różne posty.
Lubię masyw Biokovo i jego widok działa na mnie kojąco.
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 16.08.2018 11:45

Byłam już w Vodicach (porażka), w Primosten, Podacy i Zaostrogu - w Podacy i Zaostrogu w drugiej połowie sierpnia płaciliśmy 50 EUR za 2+2. Teraz za to jest taniej a standard wyższy - no i mieliśmy okazję zobaczyć Zadar, Kornaty. Moje dzieci stwierdziły że za rok ta sama lokalizacja. Nie chcą jeździć już tak daleko :-)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 16.08.2018 11:48

marynamaj napisał(a):Byłam już w Vodicach (porażka), w Primosten, Podacy i Zaostrogu - w Podacy i Zaostrogu w drugiej połowie sierpnia płaciliśmy 50 EUR za 2+2. Teraz za to jest taniej a standard wyższy - no i mieliśmy okazję zobaczyć Zadar, Kornaty. Moje dzieci stwierdziły że za rok ta sama lokalizacja. Nie chcą jeździć już tak daleko :-)

Czyli gdzie dokładnie ?
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 16.08.2018 12:02

Sv. Filip i Jakov. W lipcu/sierpniu cena wyjściowa to 55 EUR za A4/A5 - myślę, że można się targować. Przemiły właściciel.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2018 12:21

wikol napisał(a):
marynamaj napisał(a):Byłam już w Vodicach (porażka), w Primosten, Podacy i Zaostrogu - w Podacy i Zaostrogu w drugiej połowie sierpnia płaciliśmy 50 EUR za 2+2. Teraz za to jest taniej a standard wyższy - no i mieliśmy okazję zobaczyć Zadar, Kornaty. Moje dzieci stwierdziły że za rok ta sama lokalizacja. Nie chcą jeździć już tak daleko :-)

Czyli gdzie dokładnie ?

Czytasz i nie pamiętasz co przeczytałeś. :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 16.08.2018 13:00

Cze!
...Sv. Filip i Jakov-byliśmy tam po sąsiedzku w Turanj...
pozdro
fly
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2018 23:47

:D po ostatnim naszym pobycie w Toskanii, dochodzę do wniosku, że ceny między Croatią, a Italią raczej się wyrównują...
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 17.08.2018 10:14

wikol napisał(a):Ja często zamawiałem Cevapcici z frytkami oraz Girice takie małe rybki smażone na głębokim oleju. Tanie i dobre jedzenie.
2x Cevapcici, 1xspaghetti, mały sok, woda gratis to koszt około 140kn w Tucepi. Porcje bardzo duże. Na sam koniec kelner przynosi 2 kieliszki Rakiji.
Rachunki niewysokie gdyż nie muszę pić do obiadu piw i innych napojów wyskokowych.
Dziecko jest nauczone picia dużej ilości wody w upały zamiast scukrzonych soków i gazowanej coli.


Za kilka dni wybieram się do Tucepi, polecisz jakieś miejsca gdzie można przyzwoicie zjeść i nie zbankrutowac?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 17.08.2018 10:31

truedomel napisał(a):
wikol napisał(a):Ja często zamawiałem Cevapcici z frytkami oraz Girice takie małe rybki smażone na głębokim oleju. Tanie i dobre jedzenie.
2x Cevapcici, 1xspaghetti, mały sok, woda gratis to koszt około 140kn w Tucepi. Porcje bardzo duże. Na sam koniec kelner przynosi 2 kieliszki Rakiji.
Rachunki niewysokie gdyż nie muszę pić do obiadu piw i innych napojów wyskokowych.
Dziecko jest nauczone picia dużej ilości wody w upały zamiast scukrzonych soków i gazowanej coli.


Za kilka dni wybieram się do Tucepi, polecisz jakieś miejsca gdzie można przyzwoicie zjeść i nie zbankrutowac?


To dobre ceny w Tucepi, bo u nas standardowo: Cevapcici 60-70 Kn, Spaghetti 60-70 Kn, maly sok 15 Kn, woda niestety NIE gratis i 20 KN za 1L Jamnicy lub Jana. I to nie w "topowej" miejscowosci.

Dla porownania, pamietam w 2014 r. pizza 35-45 Kn, teraz Margherita min. 50, a np. Capriciosa 60-65 Kn.

pozdrawiam
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.08.2018 11:49

truedomel napisał(a):
wikol napisał(a):Ja często zamawiałem Cevapcici z frytkami oraz Girice takie małe rybki smażone na głębokim oleju. Tanie i dobre jedzenie.
2x Cevapcici, 1xspaghetti, mały sok, woda gratis to koszt około 140kn w Tucepi. Porcje bardzo duże. Na sam koniec kelner przynosi 2 kieliszki Rakiji.
Rachunki niewysokie gdyż nie muszę pić do obiadu piw i innych napojów wyskokowych.
Dziecko jest nauczone picia dużej ilości wody w upały zamiast scukrzonych soków i gazowanej coli.


Za kilka dni wybieram się do Tucepi, polecisz jakieś miejsca gdzie można przyzwoicie zjeść i nie zbankrutowac?

Polecam knajpki przy ul. Donji Ratac. Tuż za Mariną w kierunku ulicy Dracevice. Jest ich sporo. Ceny różne. Akurat Cevapcici to jedno z tańszych dań ale bardzo smaczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 581
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone