Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.08.2018 08:38

:wink: Cze!
Uważam że doliczanie do kosztów urlopu kwot wynikających z zakupu produktów spożywczych na powrocie z Chorwacji jeśli błędne.
przykład:
Jeśli w Chorwacji kupiłem 12 litrów oliwy, i średnio potem używałem jeden litr na miesiąc, to następnie przez cały rok nie kupowałem oliwy a więc nie obciążał ten wydatek budżetu urlopowego, a wręcz przeciwnie dawał oszczędności na zakup oliwy w roku następnym.
Podobnie zresztą z alkoholami.
Jeśli przywiozłem wina, rakiji i innych alkoholi jakąś tam ilość, (np. a mam w zwyczaju "chlapnąć" kielicha rakiji wieczorem dla "zdrowotności", czy też lampkę wina do obiadu), to tak długo jak korzystam z chorwackich zapasów nie wydaje pieniędzy na alkohol.
Albo inaczej...
jeśli w roku (np. 2016) wypiłem 50 butelek wina,
i identycznie było w kolejnym rok (2017) ...ale na urlopie w Chorwacji kupiłem 10 butelek... to pozostało mi kupić na resztę dni w roku tylko 40 butelek wina.
...ale pojawia się problem...:D
...załóżmy np. że przywieżliśmy zapas wina na cały rok-te wspomniane 50 butek i koszt zakupu tego wina był niższy naż podobnej klasy wina w Polsce to pojawia się zysk...czyli rużnicę powinniśmy nawet odjąc od kosztów urlopu.
Inna rzecz się ma, gdy powyższe artykuły (oliwa, wino...czy tam inne) wręczymy/rozdamy jako upominki lub prezenty, ponieważ nie korzystaliśmy z nich osobiście, to z będziemy je kupować po powrocie z urlopu a więc do kosztów urlopu dodajemmy kwoty za zakup tych artykułów.
...zresztą nie tylko spożywka...
Gdzieś tu na forum ktoś poszukiwał informacji o możliwości zakupu garnka do przygotowania peki. Zainteresowanych odsyłam do wyszykiwarki.
...już nie paiętam szczegółów...ale...
Zakup garnka był przesądzony-pojawiłby się w kuchni tak czy inaczej. w wątku pojawiła się możiwość zakupu przez pośrednika po urlopie (jak to rozliczyć?), lub na urlopie ...i wtedy co...pamiątka?

...trochę to jak swego czasu historia z mieszalnikiem do pasz i betoniarką...w zależności czy kupił to rolnik czy murarz stawka wat rózna....a produkt ten sam.
pozdro
fly
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.08.2018 08:43

piekara114 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Szybkie liczenie, ile w tym roku nas Krk kosztował:
Brakuje info o terminie i ilości dni na miejscu.

z Kalendarza:
20.07 - 03.08, Pääkäyttäjä, Krk na Krku
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 08:46

sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):Kosmiczna różnica, oczywiście procentowa a niekoniecznie kwotowa jest np. na chlebie. W PL taki zwykły, krojony kupuję za 1,95zł. W cro kupowałem bardzo smaczny, niekrojony za 6,00-7,20. Procentowo to tu jest kosmos choć kwotowo w skali całego urlopu może niekoniecznie ...


2zł za chleb u nas ? 8O Raczej marketowo-dyskontowy wyrób chlebopodobny :wink:
U mnie w piekarniach w Zabrzu duzy krojony 5-6zł....


Nie jestem ekspertem, piekarnia na mojej wsi, kupowany w sklepiku na mojej wsi, jemy go od lat gdyż bardzo smaczny

Składniki: mąka pszenna 41%, woda, maka żytnia 23%, drożdże, sól

Jeszcze kilka miesięcy płaciłem za niego 1,65, od niedawna 1,95

Cieszę się jednak, że Ty się znasz i wiesz co dobre oraz co jem ja i moja rodzina :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 08:47

sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak tu piszą niektórzy o kosztach przed wyjazdem ze trzeba je tez doliczyć. Ja odwrócę pytanie

Jak kupie w Cro makaron, cukier do kawy, nie zużyję całego i przywiozę do kraju to mam te resztki odjąć od kosztu urlopu ? :oczko_usmiech:


Piszą i w moim mniemaniu słusznie. Sam wliczam to co kupiłem tylko na ten wyjazd i zużyłem

Nie wiem, nie kupują tam makaronu, cukru czy kawy :)

Kupujemy np. piwo, wino, oliwę, dżemy, troche slodyczy i to wliczam w koszt urlopu w osobna pozycję aby szło prosto wyszczególnić :)


Ja zawsze w Cro robię zapasy alkoholi na zimę
Zawsze za kilkaset złotych
Raczymy się potem tym do wiosny
Co to ma wspólnego z kosztem wakacji ? :roll:


Nie wiem, Ty mi odpowiedź

Uważasz, że nic to nie wliczasz :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 08:53

piotrekbeti napisał(a):... Gofry 100PLN 4 sztuki? Spacer po deptaku z dzieciakami 500PLN za lody i frytki? Całe Polskie wybrzeże jest syfiaste prawdę mówiąc niestety. Nie ma co ukrywać. Jeśli mam wydać 10000 za 14 dni nad Bałtykiem wolę je wydać w Cro z gwarantowaną pogodą i morzem w kolorze turkusu i przejrzystością kryształu. Moja błogość i satysfakcja jest na urlopie bezcenna


25zł za sztukę gofra? No chyba lekka przesada. Ja drozej niz 12 zeta nie widziałem

5 stów za frytki i lody? Czy może to kwota za cały tydzień?

Jeśli mówisz o syfiastym wybrzeżu Bałtyku to niestety mało widziałeś. Jakbyś pojeździł trochę i wychylił nos poza miejską plażę w Sopocie, Gdyni czy Władysławowa to byś zobaczył piękne wybrzeże Bałtyku :)
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2018 08:59

piekara114 napisał(a):Brakuje info o terminie i ilości dni na miejscu.

Przeklejając wiadomość od mojego hosta: Bog. Jedan dan 60€; 20.7. do 3.8. 14 dana 868€. Do tej pory nie jeździłem na krócej, jak 14 dni w hurcie.

wikol napisał(a):Koszt paliwa miałeś nieduży bo blisko miałeś do punktu docelowego. Dużo osób ma 1500km do pokonania. Na PB95 robi się okrągła sumka.



O tak, dlatego ja cieszę się, że mam rzut beretem do granicy.

sito_zabrze napisał(a):2zł za chleb u nas ? 8O Raczej marketowo-dyskontowy wyrób chlebopodobny :wink:
U mnie w piekarniach w Zabrzu duzy krojony 5-6zł....


To i tak drogo, w Rybniku, bezpośrednio w piekarni - 3 do 5 Zł (ostatnio chyba za duży krojony płaciłem 4.5 ale ja chleba prawie wcale nie jem)... ale jak kupujesz chleb "u Emilii", to ona ma drogo :mrgreen:
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 14.08.2018 09:08

Pääkäyttäjä napisał(a):Szybkie liczenie, ile w tym roku nas Krk kosztował:

- studio dla 2+1: 868 EUR
- ogólnie zakupy, jedzenie i picie czegokolwiek i gdziekolwiek (knajpa, zakupy, lody, przegrychy na plaży, etc): cca 5000 Kn
- winiety: 310 Zł
- paliwo: nie wiem, czy liczyć paliwo zatankowane na dwa dni przed urlopem bo i tak do roboty musiałem jeszcze pojechać :mrgreen: ale niech będzie - 292 Zł za 60 l ropy + 50 EUR po przejechaniu 500 km + 40 EUR na dolanie w Austrii po przejechaniu prawie całej trasy z Cro na tym, co zostało - 678 Zł

Razem: ~7500 Zł (plus minus jakieś 200 Zł łącznie w zebranych z wcześniejszych wypadów, czeskich koron i euro). W Zeszłym roku wydałem podobną kwotę na całe wakacje. Ceny w sklepach i restauracjach nie zmieniły się aż tak bardzo.

W Polsce, nad Bałtykiem myślę, że wydałbym 2/3 tego choć nie wiem - ostatni raz nad Bałtykiem byłem osiem (Świnoujście - czerwiec) i siedem lat temu w Stegnie (sierpień) - to pogoda była taka se, woda zimna i wtedy pokazałem polskiemu morzu środkowy palec. W tym roku z niechęcią pojechałem w czerwcu do Jastrzębiej Góry - i nie powiem, poza ultra lodowatym morzem, cała reszta była OK (ale to było akurat przed sezonem, więc...) - nawet Bałtyk był czysty :mrgreen:


Ja miałem bardzo podobnie.Za 11 nocek plus dojazd z Poznania przez Austrię, dwa - trzy razy w tyg jedzenie w knajpie wyszło 8500 zł
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2018 09:10

piotrulex napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):... Całe Polskie wybrzeże jest syfiaste prawdę mówiąc niestety. Nie ma co ukrywać. Jeśli mam wydać 10000 za 14 dni nad Bałtykiem wolę je wydać w Cro z gwarantowaną pogodą i morzem w kolorze turkusu i przejrzystością kryształu. Moja błogość i satysfakcja jest na urlopie bezcenna


25zł za sztukę gofra? No chyba lekka przesada. Ja drozej niz 12 zeta nie widziałem

5 stów za frytki i lody? Czy może to kwota za cały tydzień?

Jeśli mówisz o syfiastym wybrzeżu Bałtyku to niestety mało widziałeś. Jakbyś pojeździł trochę i wychylił nos poza miejską plażę w Sopocie, Gdyni czy Władysławowa to byś zobaczył piękne wybrzeże Bałtyku :)


Tu się zgodzę - wystarczy nie jechać do popularnych miejscowości i będzie czysto. Kolega z pracy był nad morzem gdzieś w Gąskach i był wniebowzięty. Ja plażę ze Stegny i Świnoujścia pamiętam o niebo czystszą, jak tą z Władysławowa czy Mielna... co do cen to nie wiem, w tym roku po długiej przerwie byłem przed sezonem w Jastrzębiej Górze i nie odczułem tego aż tak bardzo (może ze względu na to, że na parę dni dołączyłem do opieki zielonej szkoły i jedzenie miałem w hotelu).

Zaś woda po tej stronie Bałtyku mnie mocno zaskoczyła :mrgreen: Constans dotyczył jedynie temperatury :mrgreen:

34191072_10215332155073772_5005053766601277440_o (1).jpg

34193787_10215332153713738_7677091794915426304_o.jpg
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.08.2018 09:16

piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):Kosmiczna różnica, oczywiście procentowa a niekoniecznie kwotowa jest np. na chlebie. W PL taki zwykły, krojony kupuję za 1,95zł. W cro kupowałem bardzo smaczny, niekrojony za 6,00-7,20. Procentowo to tu jest kosmos choć kwotowo w skali całego urlopu może niekoniecznie ...


2zł za chleb u nas ? 8O Raczej marketowo-dyskontowy wyrób chlebopodobny :wink:
U mnie w piekarniach w Zabrzu duzy krojony 5-6zł....


Nie jestem ekspertem, piekarnia na mojej wsi, kupowany w sklepiku na mojej wsi, jemy go od lat gdyż bardzo smaczny

Składniki: mąka pszenna 41%, woda, maka żytnia 23%, drożdże, sól

Jeszcze kilka miesięcy płaciłem za niego 1,65, od niedawna 1,95

Cieszę się jednak, że Ty się znasz i wiesz co dobre oraz co jem ja i moja rodzina :)


Nie wiem co jecie z rodziną i średnio mnie to interesuje
Podpowiem tylko ze zdarza sie mojej Aśce piec chleb w domu. 3 sztuki ( małe ) za jednym zamachem. Same składniki to jakies 7zł, prądu i czasu nie licze. Pozostaje pytanie, na czym zarabia owa piekarnia albo czy nie dodają czegoś w gratisie do chleba.....

Ja w Cro na chleb wydaje mniej niz w RP
Pewnie dlatego ze jem go mniej a wpływ ma na to temperatura :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 09:29

sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):Kosmiczna różnica, oczywiście procentowa a niekoniecznie kwotowa jest np. na chlebie. W PL taki zwykły, krojony kupuję za 1,95zł. W cro kupowałem bardzo smaczny, niekrojony za 6,00-7,20. Procentowo to tu jest kosmos choć kwotowo w skali całego urlopu może niekoniecznie ...


2zł za chleb u nas ? 8O Raczej marketowo-dyskontowy wyrób chlebopodobny :wink:
U mnie w piekarniach w Zabrzu duzy krojony 5-6zł....


Nie jestem ekspertem, piekarnia na mojej wsi, kupowany w sklepiku na mojej wsi, jemy go od lat gdyż bardzo smaczny

Składniki: mąka pszenna 41%, woda, maka żytnia 23%, drożdże, sól

Jeszcze kilka miesięcy płaciłem za niego 1,65, od niedawna 1,95

Cieszę się jednak, że Ty się znasz i wiesz co dobre oraz co jem ja i moja rodzina :)


Nie wiem co jecie z rodziną i średnio mnie to interesuje
Podpowiem tylko ze zdarza sie mojej Aśce piec chleb w domu. 3 sztuki ( małe ) za jednym zamachem. Same składniki to jakies 7zł, prądu i czasu nie licze. Pozostaje pytanie, na czym zarabia owa piekarnia albo czy nie dodają czegoś w gratisie do chleba.....

Ja w Cro na chleb wydaje mniej niz w RP
Pewnie dlatego ze jem go mniej a wpływ ma na to temperatura :wink:


Ja Cię nie interesuje to po co komentujesz?

Też sami pieczemy chleb, wychodzi jeszcze drożej niż ten Wasz robiony w domu

Piekarnia dodaje to co jest napisane. Dobry czy nie? Pytam bo ja się nie znam ...

W cro wydaje więcej na chleb niż w PL gdyż w domu jemy mało no i jest tańszy
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.08.2018 10:32

Uwaga na korzystanie z internetu w Bośni !!!

Wiedząc, że nie jest to tania usługa (3,60 za 100 Kb) jadąc do Mostaru wyłączyłem dane jeszcze przed granicą. Kolejnym celem było Medjugorie, a na końcu wodospady Kravica. Niestety tych ostatnich nie miałem w nawigacji, więc postanowiłem sprawdzić adres w mapach Google, po czym od razu wyłączyłem transmisję danych. To kosztowało mnie 122 zł 8O Kolejne 18 zł musiała skrobnąć aplikacja pogodowa podczas przejazdu przez Neum.

To tak ku przestrodze :mrgreen:
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 14.08.2018 11:08

piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):Kosmiczna różnica, oczywiście procentowa a niekoniecznie kwotowa jest np. na chlebie. W PL taki zwykły, krojony kupuję za 1,95zł. W cro kupowałem bardzo smaczny, niekrojony za 6,00-7,20. Procentowo to tu jest kosmos choć kwotowo w skali całego urlopu może niekoniecznie ...


2zł za chleb u nas ? 8O Raczej marketowo-dyskontowy wyrób chlebopodobny :wink:
U mnie w piekarniach w Zabrzu duzy krojony 5-6zł....


Nie jestem ekspertem, piekarnia na mojej wsi, kupowany w sklepiku na mojej wsi, jemy go od lat gdyż bardzo smaczny

Składniki: mąka pszenna 41%, woda, maka żytnia 23%, drożdże, sól

Jeszcze kilka miesięcy płaciłem za niego 1,65, od niedawna 1,95

Cieszę się jednak, że Ty się znasz i wiesz co dobre oraz co jem ja i moja rodzina :)


Nie wiem co jecie z rodziną i średnio mnie to interesuje
Podpowiem tylko ze zdarza sie mojej Aśce piec chleb w domu. 3 sztuki ( małe ) za jednym zamachem. Same składniki to jakies 7zł, prądu i czasu nie licze. Pozostaje pytanie, na czym zarabia owa piekarnia albo czy nie dodają czegoś w gratisie do chleba.....

Ja w Cro na chleb wydaje mniej niz w RP
Pewnie dlatego ze jem go mniej a wpływ ma na to temperatura :wink:


Ja Cię nie interesuje to po co komentujesz?

Też sami pieczemy chleb, wychodzi jeszcze drożej niż ten Wasz robiony w domu

Piekarnia dodaje to co jest napisane. Dobry czy nie? Pytam bo ja się nie znam ...

W cro wydaje więcej na chleb niż w PL gdyż w domu jemy mało no i jest tańszy

co do ceny chleba chorwacja - chleb z ziarnami średnio między 9 a 11 kn, u nas 3,5-4,5 zł. Co do plaż to pomijając morze tzn. jego kolor i temperaturę to moim zdaniem plaże w okolicy krynicy morskiej i mielna są ładniejsze niż na karaibach (nie wspominając o Chorwacji). A co do czystości wszystko zależy gdzie się jest. Rok temu byliśmy przejazdem w okolicy omis i takiego syfu jak tam to nie widziałem nawet w Gdańsku po długim weekendzie:)) Więc kwestia tego czego się szuka. I moze jeszcze odnośnie jedzenia. Jestem w stanie podać przynajmniej 10 restauracji nad bałtykiem gdzie za 35-50 zł można bardzo dobrze zjeść. Więc jak ktoś je gofra i loda za 500 zł to gratuluje gestu. Może kupił gofra za 8, loda za 4 a resztę dał napiwek:))
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.08.2018 11:21

domi_1 napisał(a): ... Co do plaż to pomijając morze tzn. jego kolor i temperaturę to moim zdaniem plaże w okolicy krynicy morskiej i mielna są ładniejsze niż na karaibach (nie wspominając o Chorwacji). A co do czystości wszystko zależy gdzie się jest. Rok temu byliśmy przejazdem w okolicy omis i takiego syfu jak tam to nie widziałem nawet w Gdańsku po długim weekendzie:)) Więc kwestia tego czego się szuka ...


Gdybyś pojechał jeszcze kilka km za KM, zaparkował na poboczu czy leśnym parkingu i poszedł kilkaset metrów w lewo przez pachnący las na plażę, to byłoby jeszcze piękniej a na dodatek pusto :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2018 11:21

domi_1 napisał(a):Rok temu byliśmy przejazdem w okolicy omis i takiego syfu jak tam to nie widziałem nawet w Gdańsku po długim weekendzie:))

Omiś to letnia stolica Polski nad Adriatykiem.
Do tej miejscowości zjeżdża się dużo Warszawy itd.
Ten kto bywał na bulwarach w Warszawie nad Wisłą w niedziele rano ten widział dosłownie tony śmieci rozrzucanych przez imprezowiczów. Może to taki Warszawski zwyczaj, śmiecić i robić wokół siebie syf.
P.S Jestem z Warszawy..
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 14.08.2018 11:34

piotrulex napisał(a):
domi_1 napisał(a): ... Co do plaż to pomijając morze tzn. jego kolor i temperaturę to moim zdaniem plaże w okolicy krynicy morskiej i mielna są ładniejsze niż na karaibach (nie wspominając o Chorwacji). A co do czystości wszystko zależy gdzie się jest. Rok temu byliśmy przejazdem w okolicy omis i takiego syfu jak tam to nie widziałem nawet w Gdańsku po długim weekendzie:)) Więc kwestia tego czego się szuka ...


Gdybyś pojechał jeszcze kilka km za KM, zaparkował na poboczu czy leśnym parkingu i poszedł kilkaset metrów w lewo przez pachnący las na plażę, to byłoby jeszcze piękniej a na dodatek pusto :)

no z tym się zgadzam, prywatna plaża i ta rewelacyjna cukiernia 500 metrów od plaży:)) chyba najlepsza w Polsce (szkoda, ze tylko w sezonie) a i nie można zapomnieć o troci w sosie homarowym. ale ciesze się, ze wszyscy widzą tylko syf nad bałtykiem bo im mniej takich ludzi w fajnych miejscach tym lepiej:))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 578
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone