Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.08.2018 20:41

wikol napisał(a):
yanek37 napisał(a):A może przestańmy liczyć złotówki tylko cieszmy się urlopem ? Czy na codzień też liczymy co ile i za ile ???

Może milioner nie liczy na codzień co ile i za ile.
Na urlopie chyba jednak liczymy np.każdy grosz który zaoszczędzimy dzięki Revolut, jazda bez winiet, bankomaty bez prowizji itd...

Dlaczego zaraz milioner ??? Po co jakieś karty Revolut ile dzięki tej karcie zaoszczędzisz ??? Ja będąc w Chorwacji płaciłem gdzie tylko można było karta płatniczą BZWBK i kuna wychodziła 0.58 -0.59gr. a reszta była w portfelu. Albo cieszymy się urlopem albo siedzimy i liczymy. Nie mówie aby szastać na lewo i prawo. Czy w życiu codziennym też tak liczysz każdy grosz ? Będąc w Chorwacji też mam pół dnia spędzić na szukaniu tańszej stacji paliw albo jechać do BIH? Suma summarum ile na tym zaoszczędzimy.....
Decydując się na urlop zagraniczny trzeba liczyć się być może z większymi wydatkami i jesteśmy tego świadomi.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 13.08.2018 21:09

sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak tu piszą niektórzy o kosztach przed wyjazdem ze trzeba je tez doliczyć. Ja odwrócę pytanie

Jak kupie w Cro makaron, cukier do kawy, nie zużyję całego i przywiozę do kraju to mam te resztki odjąć od kosztu urlopu ? :oczko_usmiech:


Piszą i w moim mniemaniu słusznie. Sam wliczam to co kupiłem tylko na ten wyjazd i zużyłem

Nie wiem, nie kupują tam makaronu, cukru czy kawy :)

Kupujemy np. piwo, wino, oliwę, dżemy, troche slodyczy i to wliczam w koszt urlopu w osobna pozycję aby szło prosto wyszczególnić :)


Ja zawsze w Cro robię zapasy alkoholi na zimę
Zawsze za kilkaset złotych
Raczymy się potem tym do wiosny
Co to ma wspólnego z kosztem wakacji ? :roll:

To, że gdybyście nie pojechali do Chorwacji to nie wydalibyście tych kilkuset zł, a tak mimo wszystko uważam, że należy to doliczyć :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 13.08.2018 21:53

/Po 11 urlopach nad Bałtykiem z rzędu mam go dosyć. Chińska tandeta komercja ceny z kosmosu. Byle Janusz za gofry; lody bierze koszty X10. Za pokój z PRL 60 Zeta za łebka. Plus klimatyczne. Szczerze jak dzieci wezmą po gofrze lodzie frytkach na deptaku na spacerze plus rowerki skakanki idzie 600zeta. Dziennie
A gdzie dorszyk po 180kilogram?
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 13.08.2018 21:59

Za dużo zmiennych w tym równaniu.
Stąd skoki do gardeł.
Ja zliczam to co sam uważam, co roku to samo i tak samo i robię to dla siebie, a nie dla prezentacji czy licytacji.
Mam jakieś tam porównanie, ale czy coś to wnosi do sprawy? Raczej porównuję to z kosztami planowanymi.
Od ośmiu lat jeździmy na kempingi, jest to w miarę powtarzalny sposób spędzania wakacji co do charakteru i standardu. Pomimo tego koszty potrafią znacznie różnić się pomiędzy poszczególnymi latami. Co dopiero, gdy kilkadziesiąt osób wrzuci swoje zmienne.

Zazwyczaj ważniejsze są szacowane, planowane koszty robione po ustaleniu tego, gdzie chcemy pojechać i co zobaczyć. Te koszty mają wpływ na to, czy stać nas na taki plan, czy coś zmieniamy (ograniczamy).
Natomiast wybierać miejsce docelowe na podstawie informacji, że np. na Pagu jest taniej niż na Hvarze, to jak na razie nie nasz punkt wyjścia do planowania wyjazdów (wszelakich).

Więc ile kosztuje urlop w Chorwacji? Bo zamierzamy wrócić tam po pięciu latach przerwy. :-)

Pozdrawiam.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.08.2018 22:05

Farstone napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
piotrulex napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Tak tu piszą niektórzy o kosztach przed wyjazdem ze trzeba je tez doliczyć. Ja odwrócę pytanie

Jak kupie w Cro makaron, cukier do kawy, nie zużyję całego i przywiozę do kraju to mam te resztki odjąć od kosztu urlopu ? :oczko_usmiech:


Piszą i w moim mniemaniu słusznie. Sam wliczam to co kupiłem tylko na ten wyjazd i zużyłem

Nie wiem, nie kupują tam makaronu, cukru czy kawy :)

Kupujemy np. piwo, wino, oliwę, dżemy, troche slodyczy i to wliczam w koszt urlopu w osobna pozycję aby szło prosto wyszczególnić :)


Ja zawsze w Cro robię zapasy alkoholi na zimę
Zawsze za kilkaset złotych
Raczymy się potem tym do wiosny
Co to ma wspólnego z kosztem wakacji ? :roll:

To, że gdybyście nie pojechali do Chorwacji to nie wydalibyście tych kilkuset zł, a tak mimo wszystko uważam, że należy to doliczyć :)


wydalibyśmy na inny alkohol w Polsce , zdarza nam się wypić wieczorem drinka lub winko, kupujemy w Cro żeby mieć odmianę a nie żeby wzrósł nam koszt wakacji.... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2018 22:57

Interseal. napisał(a):Więc ile kosztuje urlop w Chorwacji? Bo zamierzamy wrócić tam po pięciu latach przerwy. :-)

Pozdrawiam.

Mariuszu, poczytaj ten wątek.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.08.2018 23:02

yanek37 napisał(a):
wikol napisał(a):
yanek37 napisał(a):A może przestańmy liczyć złotówki tylko cieszmy się urlopem ? Czy na codzień też liczymy co ile i za ile ???

Może milioner nie liczy na codzień co ile i za ile.
Na urlopie chyba jednak liczymy np.każdy grosz który zaoszczędzimy dzięki Revolut, jazda bez winiet, bankomaty bez prowizji itd...

Dlaczego zaraz milioner ??? Po co jakieś karty Revolut ile dzięki tej karcie zaoszczędzisz ??? Ja będąc w Chorwacji płaciłem gdzie tylko można było karta płatniczą BZWBK i kuna wychodziła 0.58 -0.59gr. a reszta była w portfelu. Albo cieszymy się urlopem albo siedzimy i liczymy. Nie mówie aby szastać na lewo i prawo. Czy w życiu codziennym też tak liczysz każdy grosz ? Będąc w Chorwacji też mam pół dnia spędzić na szukaniu tańszej stacji paliw albo jechać do BIH? Suma summarum ile na tym zaoszczędzimy.....
Decydując się na urlop zagraniczny trzeba liczyć się być może z większymi wydatkami i jesteśmy tego świadomi.

Miliarder jest miliarderem bo liczy i to bardzo dobrze, a ma pieniądze bo ich nie wydaje (głupio) :D
Miliarderem nie jestem ale chciałbym być....dlatego przed urlopem czytam sobie co i jak jeśli chodzi o karty, waluty itd. by niepotrzebnie nie trwonić kasy, i z moich wyliczeń wynika iż na urlopie zaoszczędziłem około 1200 zł a być może trochę wiecej
-zysk z rużnicy kursu na poziomie drugiego miejsca po przecinku (0,03)
-posługiwanie się kartami kredytowymi (spłata zadłużenia do 45dni) a co za tym idzie brak utraty oprocentowania na lokacie miesięcznej
i jeszcze parę tego typu trików
...czas jaki poświęciłem na to,to około 2,5 godziny co daje około 400pln na godzinę zarobku -wysiłek żaden.
Z tego forum dowiedziałem się o cenach paliwa i czy też kosztów jedzenia na mieście... i oczywiście nie latałem po okolicy za kuglą za 5 czy 8kun, tylko kupowałem w takiej cenie w jakiej akurat spotkałem po drodze mając świadomość iż jest to tanio lub ok albo drogo.
Czy w życiu codziennym liczę każdy grosz...
...dam taki przykład:
w poniedziałki w Oslo i okolicy paliwo, a konkretnie diesel kosztuje od 13.00 do 13.50 Nok za litr, w pozostałe dni cena waha się od 15.50 do 16 a nawet bywa po 16.20 nok za litr -w zależności od sieci stacji paliwowych.
Tankuje co tydzień trzy samochody każdy po około 70 litrów około 210 llitrów.
czyli...starając się tankować w poniedziałek oszczędzam około 2,5 korony na litrze (tyle co kaucja za butelkę po napoju) czyli 525 koron. Poniedziałków w roku jest 52, powiedzmy że z 7 nam odpadnie to daje nam 45 tankowań, a łączna oszczędność w roku to 23625koron norweskich lub około 17718 kun chorwackich, lub około10325pln.
...przykład drugi
Kawa...Kawa z ekspresu ciśnieniowego w kiosku Nervesen lub 7eleven kosztuje 25 nok...więc mówię chłopakom:
-Kupcie sobie ekspres będziecie mieli kawe za grosze-...wyśmiali mnie.
kupiłem ekspres do kawy Nivona wtedy kosztował 3500 pln, a że korona lepiej stała to było około 7000 nok. Dałem og chłopakom i powiedziałem:
-Kawa z tego ekspresu kosztuje 10 koron, (ekspres ten ma licznik-statystyki m.in. zrobionych kaw, albo podania wrzątku do np. herbaty etc.)
zgodzili się...
co jakiś czas patrzyłem na licznik...
chłopaki pewnie myślelli że zapomniałem o umowie,
a po trzech (czy coś koło tego) miesiącach licznik pokazał 800 kaw zrobionych, na przerwie lanczowej zawołałem ich i pokazuje licznik....bez słowa kazdy na drugi dzień przyniósł 2 tysie (był ich czterech). Coż te 800 kaw mogło ich kosztować 20000nok a tak było 8000.
...żeby nie było...gdy ekspres się zwrócił przestałem pobierać opłatę :D .
pozdro
fly
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.08.2018 23:08

piotrekbeti napisał(a):Szczerze jak dzieci wezmą po gofrze lodzie frytkach na deptaku na spacerze plus rowerki skakanki idzie 600zeta. Dziennie
A gdzie dorszyk po 180kilogram?

To chyba masz co najmniej 10 dzieci skoro jeden wypad i rachunek za gofry, lody, frytki, rowerek, skakanka? idzie 600zł..???
Piszesz pierdoły..
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 13.08.2018 23:55

Janusz Bajcer napisał(a):Mariuszu, poczytaj ten wątek.


O! Dzięki. Sam robisz porządek w tamtym wątku?
Od pyty roboty!

Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 00:09

Interseal. napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Mariuszu, poczytaj ten wątek.


O! Dzięki. Sam robisz porządek w tamtym wątku?
Od pyty roboty!

Pozdrawiam.

Dyskusję przenoszę tutaj, abo na śmietnik.
Nie wiem gdzie się podział pietrekzbronami :roll:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 14.08.2018 00:10

Troche chyba przesadziliscie z narzekaniami na Baltyk.

W Swinoujsciu mozna miec bardzo przyzwoity prywatny nocleg w mieszkaniu 3-pokojowym za 40zl/osoba.
(rodzina wynajmuje wiec wiem co mowie) , standard powyzej sredni do wysokiego, na plaze okolo 1000m , 10 minu drogi, piwko na promenadzie od 8 do 10 zl, lody galka 4zl , gofr na promenafzie z bita smietana 12zl, z owocami 15zl, za 20zl to juz wypas , pizza malo okolo 35zl, duza okolo 50zl - wszystkie ceny z lipca z samej promenady.
W tanszych jadlodajniach i barach 2 -daniowy obiad mozna miec za 20-30zl a piwko po 6zl.

Moge porownac to samo z Podgora i Tucepi: piwko dzis w knajpie na promenadzie w Tucepi: 20kun=11,5zl, pizza mala 50kun = 28zl, pizza duza 80kun= 46zl, lody galka 8kun =4.6zl

Jak dla mnie urlop w Chorwacji kosztuje tyle samo co w moim rodzinnym miescie i zgadzam sie doplacic za paliwo, transport i winetki zeby moczyc tylek w cieplym Adriatyku, siedziec z zona w knajpie bez sasiedztwa komarow i patrzec jak dzieciaki nie sinieja po 4 godzinach plywania...

Jedyna niewiadoma jest pogoda nad Baltykiem choc w tym roku dopisala idealnie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2018 07:45

W Warszawie na bulwarach nad Wisłą piwo kosztuje od 9zł / czeska Holba z kija w plastikowym kubku...fuj../ do 15 zł za Żywiec w butelce. Garść frytek belgijskich 15zł.
W Bułgarii przy Złotych Piaskach piwo na plaży około 6zł.
Na Mazurach wynajęcie domku 3 os. to koszt około 200zł/dzień także Chorwacja nie jest taka droga ale z każdym rokiem trochę droższa.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2018 08:25

Szybkie liczenie, ile w tym roku nas Krk kosztował:

- studio dla 2+1: 868 EUR
- ogólnie zakupy, jedzenie i picie czegokolwiek i gdziekolwiek (knajpa, zakupy, lody, przegrychy na plaży, etc): cca 5000 Kn
- winiety: 310 Zł
- paliwo: nie wiem, czy liczyć paliwo zatankowane na dwa dni przed urlopem bo i tak do roboty musiałem jeszcze pojechać :mrgreen: ale niech będzie - 292 Zł za 60 l ropy + 50 EUR po przejechaniu 500 km + 40 EUR na dolanie w Austrii po przejechaniu prawie całej trasy z Cro na tym, co zostało - 678 Zł

Razem: ~7500 Zł (plus minus jakieś 200 Zł łącznie w zebranych z wcześniejszych wypadów, czeskich koron i euro). W Zeszłym roku wydałem podobną kwotę na całe wakacje. Ceny w sklepach i restauracjach nie zmieniły się aż tak bardzo.

W Polsce, nad Bałtykiem myślę, że wydałbym 2/3 tego choć nie wiem - ostatni raz nad Bałtykiem byłem osiem (Świnoujście - czerwiec) i siedem lat temu w Stegnie (sierpień) - to pogoda była taka se, woda zimna i wtedy pokazałem polskiemu morzu środkowy palec. W tym roku z niechęcią pojechałem w czerwcu do Jastrzębiej Góry - i nie powiem, poza ultra lodowatym morzem, cała reszta była OK (ale to było akurat przed sezonem, więc...) - nawet Bałtyk był czysty :mrgreen:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.08.2018 08:32

Koszt paliwa miałeś nieduży bo blisko miałeś do punktu docelowego. Dużo osób ma 1500km do pokonania. Na PB95 robi się okrągła sumka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 08:37

Pääkäyttäjä napisał(a):Szybkie liczenie, ile w tym roku nas Krk kosztował:
Brakuje info o terminie i ilości dni na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 577
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone