Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2018 10:14

travel sama doświadczyłaś to wiesz, jak to wygląda 8O - skoro Waszym autkiem tak targało to nam by budę wywróciło na bank. Do tunelu wpuszczali tylko osobówki właśnie i było ograniczenie prędkości dla nich.
No cóż, szkoda mi było bo tunelu zimno/ciepło nie widziałam już 2 lata - rok wcześniej byliśmy na Krk a jeszcze wcześniej była Istria więc ... :(

Z drugiej zaś strony, przejechaliśmy trasą, którą nie jechaliśmy nigdy wcześniej, na tym objeździe straciliśmy godzinę czasu, toteż gdy dotarlismy do portu w Spicie, nasz prom był mniej więcej po środku trasy między Splitem a Supetarem ;)
Zupełnie się tym nie przejęliśmy :)

Trajgul napisał(a):... Brutalna prawda jest taka, że jakbym miał być asertywny albo zaczął myśleć o sobie (jak piszecie) to bym wszędzie sam jeździł albo wcale. I myślę, że wiele osób ma podobnie.
Ale zupełnie inną kwestią jest branie pod uwagę preferencji własnej rodziny w tym dzieciaków a inną dopasowywanie się pod znajomych. Gdyby mi fundowali długo oczekiwany urlop to co innego ale sama za niego płacę ciężką kasę i to ja mam być zadowolona :)

Zazwyczaj to jest tak, wszystko ogarniesz, zaklepiesz, poprowadzisz jak po sznurku i podstawisz pod nos a i tak nie zadowolisz co sam stwierdziłeś ...
Trajgul napisał(a):... Od kilku lat jeździliśmy w Polsce z drugą rodziną. I to zawsze ja organizowałem urlopy. Jak były raz Mikołajki, to musiały być i drugi i trzeci i czwarty i to najlepiej w tym samym domku. Jak wybrałem coś innego, mniejszą miejscowość to miałem wrażenie, że wszyscy kręcili nosami, a mi się bardzo podobało...
Potem człowiek czuje się winny, że nie sprostał i niesmak zostaje :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 18.01.2018 10:26

Brawo Tom :) :boss: Daliście radę wydostać się z pułapki, ale faktycznie , już widzę wkoorf tych z większymi przyczepami 8O :lol:

My w tym roku tak pokiereszowaliśmy Skodzinę, i to nie w specjalnie trudnych okolicznościach,że dużo zabiegów kosmetycznych(na szczęście tylko kosmetycznych) jeszcze do wykonania przed następną podróżą :oczko_usmiech:

Przygoda niespodziewana na autostradzie przyniosła odmianę w trasie, no i to jezioro 8) Nice :) Ładna woda w nim, jak nie w jeziorze :o

A bury na autocescie też doświadczyłam, nawet miałam cykora :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2018 10:46

Brawo Tom!!!!!
W tym roku na szczęście bury nie było bo jako że jechaliśmy busem też by nas wygonili z autostrady :roll: Na dużym samochodzie bardzo mocno czuć nawet lżejsze podmuchy :roll:
Co do opłat za autostradę...jako ze jechaliśmy w tym roku busem niestety o dwa centymetry za wysokim na najniższą opłatę, byliśmy oczywiście przygotowani na zwiększone wydatki. W drodze do na ręcznych bramkach płaciliśmy drożej. Jakież było moje zdziwienie na powrocie gdy na opłacie kartą w Lućko policzyło nam....taniej, jak za osobówkę 8O 8O 8O 8O Tak samo zadziało się przed granicą ze Słowenią - tam tez zjechaliśmy na karty i też zapłaciliśmy mniej 8O 8O 8O
Patrzę na Twój dojazd do Splitu i zaczynam przebierać nogami :oczko_usmiech: Już tylko 99 dni i zawitam w ...Szybeniku :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.01.2018 10:50

gusia-s napisał(a):Ale zupełnie inną kwestią jest branie pod uwagę preferencji własnej rodziny w tym dzieciaków a inną dopasowywanie się pod znajomych.

Gorzej jak rodzina ma podobne zdanie i preferencje jak znajomi.
gusia-s napisał(a):Zazwyczaj to jest tak, wszystko ogarniesz, zaklepiesz, poprowadzisz jak po sznurku i podstawisz pod nos a i tak nie zadowolisz co sam stwierdziłeś ...

Jakbym sam nie ogarnął to wtedy na pewno ja bym był niezadowolony ;).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2018 17:00

No tak ... Tom się wykazał i bez najmniejszej szramki przebrnęliśmy :) Choć ja tą sytuację odchorowałam i to bardzo szybko :(

Jezioro Peručko faktycznie ma piękny kolor. Znajduje się zaledwie 60 km od Splitu więc niedaleko a od autostrady zaledwie 40 więc można czmychnąć nawet po drodze ;)

Odnośnie automatycznych bramek jest tak,że czasami kamera jednak źle odczyta wysokość i policzy inaczej, jak mniej to fajnie :) ale jak więcej to nie :evil: Na tym krótkim odcinku od granicy do Zagrzebia jest jeszcze mała różnica ale jakby tak policzyło od Zagrzebia do Splitu lub jeszcze dalej to już boli.
Trzeba pilnować odczytu na tablicy i tyle :papa:

beatabm napisał(a):... Już tylko 99 dni i zawitam w ...Szybeniku :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech
Weź, weź ... cicho siedź tam :evil:

Trajgul - na rodzinę zawsze trzeba mieć baczenie ... tam nie ma jednostek ...jest rodzina - jedno ciało ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.01.2018 17:53

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):... Już tylko 99 dni i zawitam w ...Szybeniku :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech
Weź, weź ... cicho siedź tam :evil:

A to weź i siedź jak nogi same przebierają :roll: :mrgreen:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 18.01.2018 18:30

Uffff dobiegłam 8)
Brać w tym roku również odwiedziliśmy i spaliśmy w Supetarze (miasteczko ma swój urok ) :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.01.2018 20:21

gusia-s napisał(a):dhmegi, Ty z budką na ogonie nas gonisz? myślałam że dotrzesz gondolą prosto z Venize ;) ale w samą porę bo szykuję wstawkę o wężu :mrgreen: a co :P

Staram się dostosować do reszty, coby nie było, że marudzę. Grupa musi być dopasowana. :smo:

gusia-s napisał(a):…Dość szybko przekonuje się, że moje obawy okazują się być słuszne :( 12 km przed tunelem z autostrady odławia nas policja Obrazek. Każą spadać na zjazd Sveti Rok :? tunelu nie będzie Obrazek

Jadąc pierwszy raz do Chorwacji w roku 2013 nasz autokar też został skierowany na objazd i nie widziałam wtedy tunelu Sveti Rok. I to było bardzo przykre, bo wyczekiwałam go z wielkimi nadziejami, a tu taki zonk. Zapoznałam się z nim dopiero w powrotnej drodze, ale to już nie to samo. Ale trasa objazdowa przyniosła nam bardzo wiele fantastycznych widoków. Jechaliśmy inną trasą niż Wy.

gusia-s napisał(a):Mijamy sztuczny zbiornik Peručko Jezero o pięknej barwie. Jest ono trzecim co do wielkości jeziorem w Chorwacji. Przepływa przez nie rzeka Cetina wpadająca do morza w Omisu. Niestety na naszym pasie nie ma miejsca aby się bezpiecznie zatrzymać i popatrzeć z góry na jezioro. Wielka szkoda :(

Kiedyś próbując rozwiązać zagadkę w wątku Zagadka,ale wiadomo, że CROMANIAK potrafi natrafiłam na taką stronkę, z której dowiedziałam się, że Peručko Jezero również było miejscem kręcenia scen do filmu Winnetou.
Winnetou – filmová místa

gusia-s napisał(a):Legenda głosi, że jezioro zamieszkiwane jest przez ogromnego, ponad 3 metrowego węża, zwanego „Dalmatinski Udav” , który co 10 lat ukazuje się ludziom wypływając na jego powierzchnię 8O

Może ten wąż też - tak jak Melusina - poluje na swojego Orio, który odczaruje klątwę :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.01.2018 00:03

beatabm napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):... Już tylko 99 dni i zawitam w ...Szybeniku :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech
Weź, weź ... cicho siedź tam :evil:

A to weź i siedź jak nogi same przebierają :roll: :mrgreen:
Oczywiście cieszę się Twoją niecierpliwością :mrgreen:

21monika dobiegłaś w ostatniej chwili ... prosto na prom :) Nam Supetar tez przypadł do gustu jak się okazało :)

dhmegi ja miałam 2 letnią przerwą od przejazdu przez ten słynny tunel bo na Istrię i Krk rzecz jasna wiedzie inna droga :)

Winnetou to w końcu jugosłowiańsko-niemiecka produkcja, nie dziwne, że wykorzystali swój piękny teren do tego filmu. Śladami Winnetou też podążaliśmy post 137 ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.01.2018 00:52

cd. Dzień 2 - 16.07.2017 niedziela

Miejsce w kolejce zajęte :)
IMG_20170716_132223.jpg
IMG_20170716_132022.jpg


Możemy się trochę przejść.
DSC_0002.JPG


Zakochańce chyba też się cieszą, że wreszcie dotarliśmy ;)
IMG_20170716_132720.jpg


Mamy ponad godzinę czasu do następnego promu. Najpierw udajemy się po bilety. Budynek jest dobrze oznakowany, nie sposób nie trafić.

Wewnątrz jest kilka okienek i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Koszt przeprawy promowej wynosi nas łącznie 637 kun w jedną stronę rzecz jasna (auto 160 kun, budka od 5-7m 345 kun i po 33 kuny os. dorosła) Płatność kartą po bardzo dobrym tego lata kursie 0,5700 zł :) Żadnych dodatkowych potrąceń z konta, tylko cena biletów :).

Idziemy na spacerek po porcie. Wieje, mało głowy nie urwie :mrgreen: ale i tak jest gorąco i pięknie :hearts:
DSC_0009.JPG


Oglądamy zacumowane jednostki w tym nasz Jadran Rijeka na pierwszym planie :)
DSC_0008.JPG
IMG_20170716_133246.jpg
DSC_0022.JPG
IMG_20170716_133257.jpg
IMG_20170716_133526.jpg


Ten to dopiero się prezentuje :wink: W międzyczasie podjeżdża pod niego kilkanaście autokarów pełnych turystów 8O
IMG_20170716_134225.jpg
IMG_20170716_133733.jpg


Wracamy do budki bo za chwilę zacznie się załadunek na prom.
DSC_0011.JPG


Sprawne zaokrętowanie i stoimy jako pierwsi do wyjazdu. Mam tylko nadzieję, że te wrota w trakcie rejsu się nie opuszczą :mrgreen:
IMG_20170716_135622.jpg
IMG_20170716_135716.jpg


Zanim wszyscy się wtarabanią na pokład, minie jeszcze trochę czasu. Idziemy sobie na górny pokład :)
DSC_0017.JPG


Tu dopiero są widoczki :)
DSC_0026.JPG
IMG_20170716_140326.jpg


Splitska starówka.
DSC_0029.JPG


Jaskółczego gniazda widzianego z górnego pokładu Wam nie pokażę bo wstyd :oops:
Nie umyliśmy dachu i wygląda, że tak powiem mało elegancko :mrgreen:
Odbijamy punktualnie żegnając splitski port Obrazek
IMG_20170716_142152.jpg
DSC_0031.JPG


Wiatr mocno wieje ale promem praktycznie nie buja.
IMG_20170716_134321.jpg
IMG_20170716_134328.jpg


Na razie wychodzimy wolniutko z portu.
IMG_20170716_142022.jpg
IMG_20170716_142418.jpg
DSC_0032.JPG


Dopiero po chwili ruszają wszystkie silniki.
IMG_20170716_142600.jpg
IMG_20170716_142624.jpg


Tak się cieszę, że już za chwilę będziemy na Bracu :hearts: Prom płynie chyba z 45 min. Nie przywiązuje do tego jednak uwagi, bo na morzu mogła bym spędzić i cały dzień :hearts:
DSC_0038.JPG
DSC_0045.JPG


Jadran ostre szarpie grzywami.
DSC_0040.JPG
DSC_0042.JPG


Na wszelki wypadek zajmuję bezpieczną pozycję.
IMG_20170716_143531.jpg


Tom jak prawdziwy wilk morski również :wink: ... w pobliżu tratwy ratunkowej :mrgreen:
IMG_20170716_144413.jpg


Czas płynie leniwie.
IMG_20170716_134241.jpg
DSC_0044.JPG


I tak niepostrzeżenie pojawiamy się w supetarskim porcie :hearts:
DSC_0046.JPG


Idziemy do auta, bo przecież stoimy jako pierwsi do wyjazdu na środkowym pasie.
Dobrodošli :!: oj dobro :wink: :hearts:
IMG_20170717_110406.jpg


cdn. … :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.01.2018 07:58

gusia-s napisał(a):Jezioro Peručko faktycznie ma piękny kolor. Znajduje się zaledwie 60 km od Splitu więc niedaleko a od autostrady zaledwie 40 więc można czmychnąć nawet po drodze ;)

Dzięki za podsunięcie pomysłu :wink:
Faktycznie woda ... :hearts:
Nasze dmuchańce jeszcze nie zaznały jezior w cro, czyli jest to kolejna koncepcja na udany dzień :lol:

Statki pasażerskie robią wrażenie 8O
My nie natrafiliśmy na żadną dużą jednostkę :(
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 19.01.2018 08:16

Bura ... albo jakaś inna Fryderyka daje czadu. Pamiętam wywrócone przyczepy na podjeździe pod Sveti Rok.
Wasz przejazd przez most ...zmroził mi krew w żyłach, ale pełna profeska w wykonaniu :D.
Jechałem tą alternatywną drogą w 2007, w odwrotną stronę ... wlekliśmy się w korku, za jakąś śmierdzącą postsowiecką ciężarówką, bez możliwości jej wyprzedzenia :? .
Dobrze, że już dopłynęliście do Braca :D .
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 19.01.2018 08:21

sdolas napisał(a):
gusia-s napisał(a):Jezioro Peručko faktycznie ma piękny kolor. Znajduje się zaledwie 60 km od Splitu więc niedaleko a od autostrady zaledwie 40 więc można czmychnąć nawet po drodze ;)

Dzięki za podsunięcie pomysłu :wink:
Faktycznie woda ... :hearts:
Nasze dmuchańce jeszcze nie zaznały jezior w cro, czyli jest to kolejna koncepcja na udany dzień :lol:

Dokładnie jak piszesz :D Na SUP-a też byłoby jak znalazł, więc trzeba zgłębić temat tego obiecującego jeziora :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2018 08:43

Widzę, że "Gwiazda Norwegii" miała sesję zdjęciową w Splicie. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.01.2018 09:00

Od kilku lat jeżdżę do CRO "starą drogą" czyli D1 właśnie i żona cały czas mnie namawia na nocleg w okolicy Peručko Jezero. Dla mnie to za blisko celu, ale może jej się kiedyś uda :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone