Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od 1 Czerwca 2008 Do Chorwacji Bez Żywności

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania&Paweł
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2007
Od 1 Czerwca 2008 Do Chorwacji Bez Żywności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania&Paweł » 28.05.2008 14:11

Właśnie usłyszałam w radio, że od 1 czerwca nie będzie można wjechać z żywnością typu : mleko, makaron, kasze, przyprawy itp...

To chyba jakiś żart... No i co.. będą sprawdzać i "trzepać" samochody?.

no nie wyobrażam sobie, bo zawsze jakieś przyprawy biorę do kalmarów do sałatek ...
No i w drodze zawsze coś się ma do przegryzienia.

Kochani, jak ktoś będzie jechał teraz na dniach dajcie znać jak jest na granicy ...




:)
JAREK75
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREK75 » 28.05.2008 14:27

Własnie to samo słyszałem i to na własne uszy w radio. Wierze ze to żart, bądz ktos czegoś nie doczytał do końca. Może chodzi np. o nabiały itp, pochodzenia jajecznego. Oby !!!!!!!!!!!!!!!!!!
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 28.05.2008 14:30

Kurcze zeby nie było jak kilka lat temu z ta choroba wściekłych krów, pamietam jak Austryjacy czy Czesi nawet kazali nam wyrzucac kanapki z autokaru!
Mylse ze to bujda ...
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 28.05.2008 14:42

Też to słyszałem , zakaz ma dotyczyć wszelkiej żywości oprócz mleka w proszku dla dzieci. :evil:

Tylko dla Polaków ? :evil:
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 28.05.2008 14:47

ten temat wraca jak bumerang. W ubiegłym roku też było to chyba wałkowane. Podobno teraz wchodzi jakieś rozporządzenie, więc może i będzie zadyma na granicy.
W roku ubiegłym Chorwaci na granicy nawet nie zaglądali do paszportów.
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 28.05.2008 14:47

Się im już chyba w d....ch poprzewracało!

:twisted:
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 28.05.2008 14:53

Ania&Paweł napisał(a):Właśnie usłyszałam w radio, że od 1 czerwca nie będzie można wjechać z żywnością typu : mleko, makaron, kasze, przyprawy itp...

To chyba jakiś żart... No i co.. będą sprawdzać i "trzepać" samochody?.

no nie wyobrażam sobie, bo zawsze jakieś przyprawy biorę do kalmarów do sałatek ...
No i w drodze zawsze coś się ma do przegryzienia.

Kochani, jak ktoś będzie jechał teraz na dniach dajcie znać jak jest na granicy ...




:)



O nieeeeee!! To musi być żart :(((( My wyjeżdżamy za tydzień. Muszę wziąć jakieś jedzenie, bo moje dzieci są na diecie i nie będę ryzykować, że tam nie dostanę takich konkretnie produktów jakie oni jedzą. Raaatunku :(
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 28.05.2008 14:55

Trzeba to potwierdzić , bo w żadnym serwisie nie ma takiego info póki co :evil:
Ania&Paweł
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 11.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania&Paweł » 28.05.2008 15:12

Ja też się podłamałam bo on dwóch miesięcy wisi u nas na lodówce kartka, co mamy wziąć i żeby nie zapomnieć. Lista się powiększa.... i może się okazać że będę musiała ja wyrzucić do kosza. No trochę się wkurzyłam ... Same przejścia mam w tym roku z tą Chorwacją... Rok temu to już miałam miejsce, apartament , a w tym roku mam za sobą rozmowy, które wprowadzają mi zamęt i cwaniactwo wynajmujących... i jeszcze to jedzenie... wkurzyłam sie !!! :evil:
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 28.05.2008 15:31

Od 2 czerwca specjalne lotne brygady będą sprawdzać kierunek bieżnika na oponach zwłaszcza samochodów z Polski. Jeżeli bieżnik będzie prawoskrętny zostanie wpuszczony na autostradę. Natomiast ci z bieżnikiem lewoskrętnym będą kierowani na przyśpieszony kurs prowadzony przez wypożyczonych od PIS instruktorów na temat niewłaściwego stosowania bieżników lewoskrętnych. :evil:
tomek555
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek555 » 28.05.2008 16:57

Witam,
Podaję informację za stroną Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Niestety nie ma tam rozróżnienia na żywność GMO i inną:

2008.05.28
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że 1 czerwca 2008 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Rozwoju Wiejskiego Republiki Chorwacji o warunkach wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego w ramach bagażu osobistego podróżnych (Narodne novine 35/2008). Rozporządzenie realizuje zalecenia Komisji Europejskiej Nr 745/2004 z 16 kwietnia 2004 r., w których określone zostały warunki wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do osobistej konsumpcji. Celem nowej regulacji jest zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych u zwierząt w Chorwacji.

Towary pochodzenia zwierzęcego podane w załączniku Nr V do rozporządzenia podlegają kontroli weterynaryjnej (fitosanitarnej) w miejscu ich wwozu do Chorwacji. W celu legalnego wwozu do Chorwacji w/w produktów wwożący winien posiadać przewidziane prawem dokumenty weterynaryjne (fitosanitarne). Rozporządzenie ma zastosowanie także do przesyłek w/w produktów dla osób fizycznych.

Do towarów podlegających kontroli granicznej zaliczone są m.in.:

* produkty mięsne, praktycznie w każdej postaci i podroby
* wszystkie produkty mleczne
* tłuszcz wieprzowy (smalec) i tłuszcz drobiowy
* oleje pochodzenia zwierzęcego
* wędliny
* makarony w każdej postaci
* warzywa przetworzone lub zakonserwowane inaczej niż za pomocą octu lub kwasu octowego
* sosy, przyprawy, mąka i grysik
* zupy i buliony zawierające mięso lub mleko
* produkty używane do karmienia zwierząt
* lody i inne wyroby mrożone, zawierające mleko i kakao

Jedynymi produktami zwolnionymi z kontroli są mleko w proszku i pokarm dla niemowląt - pod warunkiem, że wymienione produkty nie wymagają przechowywania w lodówce przed spożyciem, a opakowania są nieuszkodzone i posiadają znak zastrzeżony producenta.

Osobom, które nie dopełnią podanych warunków, wyżej wymienione produkty zostaną odebrane i zutylizowane na ich koszt, a dane osobowe podróżnych naruszających wspomniane przepisy będą przekazane do odpowiednich urzędów Unii Europejskiej.

Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

Piotr Paszkowski
Rzecznik Prasowy MSZ
annabe31
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) annabe31 » 28.05.2008 17:46

Dla mnie to też nie jest zabawne, zastanawiam się co robić, jedziemy 15 czerwca i zawsze bez względu czy w górki czy nad polskie morze jadąc autem brałam jedzenie.A teraz??????ciekawa jestem co robią inni?
zabierają i ukrywają czy nie biorą. Ja już zastanawiam się nad zmianą planów wakacyjnych.
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 28.05.2008 18:14

annabe31 napisał(a):Dla mnie to też nie jest zabawne, zastanawiam się co robić, jedziemy 15 czerwca i zawsze bez względu czy w górki czy nad polskie morze jadąc autem brałam jedzenie.A teraz??????ciekawa jestem co robią inni?
zabierają i ukrywają czy nie biorą. Ja już zastanawiam się nad zmianą planów wakacyjnych.


Trzeba spokojnie poczekac do 1 czerwca i wszystko będzie wiadom. Wydaje mi się, że jest nie realne restykcyjne przestrzeganie tego zakazu.
:papa:
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 28.05.2008 18:54

jedzenie jedzeniem, a jak się przedstawia sprawa napojów?? bo nie uśmiecha mi się pić ich słonej wody mineralnej :/
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 28.05.2008 18:55

a jak to z Piwem wygląda ? ? :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Od 1 Czerwca 2008 Do Chorwacji Bez Żywności
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone