Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dugi otok czy solta 5 dni na decyzję, murter?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
dugi otok czy solta 5 dni na decyzję, murter?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2014 23:13

Cześć

Mam w planach dotrzeć do Primosten, załapać się na Krka i Festiwal w Sibeniku,
ale nie usiedzę w jednym lokum 16 dni.

Wcześniej - czyli od 14.06. na kilka dni chciałbym odwiedzić wyspę i ją eksplorować :-)

Lastovo, Vis, korculę, Hvar i Krk juz znamy teraz mam ciężki dylemat.

Jadę z żoną i dziećmi 4 i 6 lat, dajcie jakąś dobrą bazę na;

Dugim Otoku,Solcie, Bracu lub Murterze. Lubię widok otwartego morza, ale moę go poświęcić na rzecz fajnych plaży z cieniem i ciekawego miasteczka.

Dzięki z góry!!!
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 06.06.2014 01:12

Wytam igg . Zdecydowanie Dugi otok bo to pienkna wielika wyspa z jednom od najlepszych piaszczystych plaz na Jadranu Sakarun . Od razu powiem da byłem na Śolti i jest calkem calkem ale do Dugego otoka joj czy li Śolti barzo daleko. Wydaje my się da Śolta je mnie pszyjazna dla odpoczynek z dzieczaczkami, bo jest stroma i surowa. Dugi Otok je wienkszy kilka razy od Śolte , bardzie ziełony, lepsze plaże,mnie łudżi . Ale się zapendżylem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2014 08:14

Na razie skłaniam się też ku Dugiemu Otokowi, Solta i Brac trochę za blisko Splitu jak dla mnie, a Murter malutki i z mostem.
Jaką miejscowość polecacie na Dugim Otoku - poza Sali?
Czy w tych mniejszych osadach i wioskach wynajmują noclegi?
Dla mnie trzy rzeczy są ważne; musi być kamyczkowa plaża, sklep i kościół.
Kościół najważniejszy, bo bez niego to jest osada turystyczno - komercyjna.

Piszcie, piszcie, chyba szczególnie o Długiej Wyspie.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 06.06.2014 09:12

Polecam Veli Rat malutka osada z pienknim starim kościołem,malim sklepikem,plażom Lanternia i dużo lasku z szpiewajoncim cykadami. Bożava wienksze miesteczko z ambulantom,bankomatami,restaracijami i sklepami. Tylko jak dla mnie za dużo turistuw ale jest mala kolejka która co pu godzine jeżdzi do piaskowe plaże Sakarun kturom powyniesz zobaczit. Naj lepie bendzie da calutkom wyspe odwiedzisz i zrobisz sobie z rodzinom wyczeczke od Velog Rata.Dragove,Bożavu,Żman,do Salia. Każda z tych miasteczek ma swoją dusze i odrembni karakter. Pozdrawliam
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 06.06.2014 09:30

Też niedawno miałam ten dylemat: Dugi Otok czy Šolta. Wybrałam Šoltę ze względu na bliskość Splitu. Mamy zamiar popłynąć tam z Šolty katamaranem, przy okazji przejechać się też autobusem do Trogiru, w którym nigdy nie byłam :oops:
Na Dugim Otoku jakoś tak za bardzo nie ma gdzie pojechać, a jadę z ludźmi, którzy lubią się włóczyć po kamiennych uliczkach :)
Dugi Otok jednak kusi mnie od dawna i na pewno się tam wybiorę prędzej czy później. To zdecydowanie moje klimaty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2014 02:57

Przestudiowałem dużo opisów i zdjęć z Dugiego Otoku i nie potrafię sobie na nim znaleźć bazy.
Żadna z miejscowości nie ma plaży dostępnej dla dzieci.
Na Murterze też jakoś nie bardzo - dużo jachtów a mało morza.

Z Solty jedynie Maslinica wchodzi w grę...

No i Brac wysuwa się niespodziewanie na prowadzenie, miejscowości Postira, Sumartin i Bol są interesujace.

Orientuje się ktoś może w której cieplejsze jest morze?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
dugi otok czy solta 5 dni na decyzję, murter?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone