Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolomity - skalne twierdze

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.01.2012 17:52

Kolory piękne. Natomiast wyobrażam sobie, jak niezwykle musi się szybować nad tym pięknem.
Znalazłem taką stronę, gdzie można sobie wirtualnie pochodzić po górach, między innymi po Dolomitach.

Można sobie pomarzyć, co widzą w realu paralotniarze.
http://www.realitymaps.de/tourismus.html

Ale dokąd teraz idziemy, to jeszcze nie do końca się domyślam, chociaż wiem,co jest niedaleko :) Czy pokażesz nam za chwilę Lokomotywę ? :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.01.2012 18:54

plavac napisał(a):Znalazłem taką stronę, gdzie można sobie wirtualnie pochodzić po górach, między innymi po Dolomitach.

Fajne bawitko! Tylko nie opanowałem jeszcze do końca nawigacji na touchpad'zie.

plavac napisał(a):Ale dokąd teraz idziemy, to jeszcze nie do końca się domyślam, chociaż wiem,co jest niedaleko :)

Jak to - dokąd? Do samochodu! :P

plavac napisał(a):Czy pokażesz nam za chwilę Lokomotywę ? :wink:

Wiesz, z tej perspektywy Lokomotywa przy turniach Selli będzie ledwo zauważalną bździnką. OK, spróbują ją odrobinę powiększyć.
Ale mogę Ci obiecać ciekawe spojrzenie na nią o poranku następnego dnia. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.01.2012 20:12

Franz napisał(a):Jak to - dokąd? Do samochodu!


Matko jedyna :!: Tyle się dzieje, że zupełnie zapomniałem, że Ty się jeszcze dalej przedzierasz przez gąszcz krajobrazów do "domu" :!: :)

Masz co jeść ? Masz co pić ? Trochę się martwię - tyle dni w drodze ... :) :wink:

Z góry dziękuję za pokazanie Lokomotywy . Teoretycznie mam jej zdjęcie, ale wcale nie jestem pewien, czy to rzeczywiście Ona :?

pozdrawiam 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2012 01:42

plavac napisał(a):Matko jedyna :!: Tyle się dzieje, że zupełnie zapomniałem, że Ty się jeszcze dalej przedzierasz przez gąszcz krajobrazów do "domu" :!: :)

Zrobiła się taka piękna pogoda, a widoki tak wspaniałe, że zwolniłem tempo, poświęcając wiele uwagi bliższemu i dalszemu otoczeniu.
Fascynował mnie ten kontrast pomiędzy pięknie naświetlonymi ścianami na północy i wschodzie, a zachodzącymi na siebie sino-niebieskimi planami na południowym zachodzie.

plavac napisał(a):Masz co jeść ? Masz co pić ? Trochę się martwię - tyle dni w drodze ... :) :wink:

Może się jakoś dowlokę...
;)

plavac napisał(a):Z góry dziękuję za pokazanie Lokomotywy . Teoretycznie mam jej zdjęcie, ale wcale nie jestem pewien, czy to rzeczywiście Ona :?

Bo ona niepozorna jest. Szczerze mówiąc, nie wiem, czemu taka sława jej towarzyszy.
Ale mam, mam ją z takim podświetleniem, jakby reflektorem snop światła ktoś rzucił. Nie omieszkam pokazać. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 15:08

Zostało mi jeszcze jedno zdanie z relacji, z której czerpię teksty towarzyszące zamieszczanym fotkom. Zostawię je na ostatnią odsłonę przygody w Sassolungo. Kontynuujmy zatem nasz spacer w kierunku Passo Sella.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2012 15:09

W górze kolorowe skrzydła, w przedzie mury potężnej cytadeli, jaką tworzy grupa Sella, a po lewej poszarpane turnie Sassolungo.
Pogoda wspaniała - czegóż chcieć więcej?..


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.01.2012 15:34

Sassolungo tak położone ... że nęci strasznie ... będzie się trzeba tam wybrać. ;)
A i z Passo Sella widoki zacne ... jak pewnie pamiętasz przemykaliśmy tam w 2010 roku.
Wówczas przy schronisku tłoczno było niesamowicie. 8)

Pozdrawiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2012 15:43

Franz napisał(a):Pogoda wspaniała - czegóż chcieć więcej?..


Kufla z piwem...

:wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.01.2012 15:47

Sella i Sassolungo, znajome widoki.
W zimowej scenerii te wyciągi wyglądają trochę mniej szpetnie :?
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.01.2012 15:54

Franz napisał(a):
Obrazek


Nie wiem, co jest w tym zdjęciu, ale bardzo mi się podoba :D Czy surowość i nagość góry w zestawieniu z maciupeńkimi (w porównaniu z górą) zabudowaniami, czy z kolorowymi punkcikami rozrzuconymi po tym zielonym wzniesieniu... nie wiem. Wiem tylko, źe mi się podoba :D

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2012 00:20

mariusz-w napisał(a):Sassolungo tak położone ... że nęci strasznie ... będzie się trzeba tam wybrać. ;)

Koniecznie!

mariusz-w napisał(a):A i z Passo Sella widoki zacne ... jak pewnie pamiętasz przemykaliśmy tam w 2010 roku.

Pamiętam.
Natomiast, nie byłbym w stanie zliczyć, ile razy ja już tamtędy jechałem. :lol:

Jacek S napisał(a):Kufla z piwem...

Tiaaa... to zawsze.
Ale stamtąd do mojego baru na kółkach był już tylko rzut beretem. 8)

marze_na napisał(a):Sella i Sassolungo, znajome widoki.
W zimowej scenerii te wyciągi wyglądają trochę mniej szpetnie :?

Ano, szpecą. Ale nie ruszam tematu, by nie zadzierać z frakcją narciarską. ;)

mahadarbi napisał(a):Nie wiem, co jest w tym zdjęciu, ale bardzo mi się podoba :D Czy surowość i nagość góry w zestawieniu z maciupeńkimi (w porównaniu z górą) zabudowaniami, czy z kolorowymi punkcikami rozrzuconymi po tym zielonym wzniesieniu... nie wiem. Wiem tylko, źe mi się podoba :D

Trochę się męczę z tą serią fotek. Automat do obróbki daje szalone kolory i muszę ręcznie mocno kombinować, by się jako tako zbliżyć do prawdziwych.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 06.01.2012 00:25

Franz napisał(a):Trochę się męczę z tą serią fotek. Automat do obróbki daje szalone kolory i muszę ręcznie mocno kombinować, by się jako tako zbliżyć do prawdziwych.


Nie wiem, jak bardzo 'odjechałeś' od tych właściwych, i czy w ogóle, ale to naprawdę robi wrażenie :D


Pozdrawiam,
Anka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2012 00:50

Niezłe widoki:) Fajna wyprawa:)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2012 14:01

mahadarbi napisał(a):Nie wiem, jak bardzo 'odjechałeś' od tych właściwych, i czy w ogóle, ale to naprawdę robi wrażenie :D

Ja się staram do nich 'przyjechać' jak najbliżej. ;)
Odjechała elektronika - począwszy od aparatu, skończywszy na programie graficznym.

MarzenaK napisał(a):Niezłe widoki:) Fajna wyprawa:)

Cieszę się, że i Tobie się podoba. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.01.2012 17:09

Na końcu mojej pętli, tuż nad przełęczą robię serię fotek, które można potraktować, jak panoramę w ośmiu ratach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nadal śledzimy tę panoramkę, chciałbym tylko zwrócić uwagę na maleńką skałkę w środku następnej fotki. To Lokomotywa, o której pewnie bym tu nie wspomniał, gdyby Piotr o nią nie zapytał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dolomity - skalne twierdze - strona 77
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone