Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy brać rowery na Istrie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomasz m
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.06.2007
Czy brać rowery na Istrie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 16.06.2013 10:39

Witam,w tym roku a konkretnie 22.06 wyjeżdzamy do Cro.Ponieważ po raz pierwszy jako cel podróży obraliśmy Istrie zwracam się z pytaniem czy warto zabrać z sobą rowery(2os,dorosłe+ 6 letnie dziecko)?Od razu pragnę zaznaczyć że nie jesteśmy nastawieni na wyczynową jazdę a raczej typową rekraacyjną np.przejazd parę km na inną plażę czy spacer rowerowy wzdłuż wybrzeża .Ponieważ jedziemy w ciemno to byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie odnośnie wyboru miejscowości.Nasze typy to Vrsar,Rovinj,Fażana i Premantura
Będę wdzięczy za każdą podpowiedż
pozdrawiam Tomek
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 16.06.2013 10:59

Brać jak najbardziej. Widziałem wielu wczasowiczów przyjeżdżających tam z rowerami, sam byłem 2 razy. Niewiele pojeździłem bo wolałem leżeć albo pływać ale było fajnie. Są ścieżki rowerowe ale takie raczej pod rowerki terenowe - raz złapałem gumę na ichnich kamieniach na takiej ścieżce. W sumie wszędzie jest dobrze, Premantura jest super ze względu na pobliski Park Narodowy Kamenjak - wjazd rowerem za darmo, samochodem 20 kuna. Pozostałe wymienione miejscowości też mają swoje zalety, wybór jest trudny. Nie wiem jak jest w innych regionach ale Istria akurat pod rower nadaje się jak najbardziej. Zazdroszczę, sam bym tam zaraz pojechał z rowerkiem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.06.2013 11:24

Jak najbardziej brać :) teren przy morzu płaski, sporo ścieżek rowerowych głównie szuter. Nie jest konieczny rower górski ale amortyzator i gruba opona poprawiają komfort jazdy. Rowerem wszędzie można wjechać i zwiedzać. Przydatne są (dla spokojności sumienia oczywiście) zamknięcia do rowerów, którymi można zabezpieczyć rowerki i udać się kawałek na nogach :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 16.06.2013 12:00

arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 17.06.2013 08:39

Tomku - zapoznaj się z tym tematem:
istria-gdzie-najlepiej-na-dlugi-wekend-t40840.html
Być może będzie dla Ciebie pomocny.
e-ka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-ka » 09.09.2014 15:47

Tomku chcialabym Cie zapytac, czy wziales rowery i do jakiej miejscowosci pojechales? Ja wlasnie w tym roku szukam kameralnej miejscowosci z plaza posiadajaca lagodne zejscie do morza (to dla moich tesciow :) i jednoczesnie bedaca dobra baza wypadowa na rowery (ta dla mnie i meza :). Zastanawiam sie nad Premantura, Rovinj, Pula, Perec i Lovran. Wiem, ze rozrzut duzy, ale cos ciezko mi sie zdecydowac. Bralam tez pod uwage Medulin, ale ludzie narzekaja tam na plaze, a dla mnie sa one wazne, bo czesc wycieczki planuje rankiem przespacerowac sie na plaze i zalegac tam przynajmniej do popoludnia. Bede wdzieczna za wszelkie informacje
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.10.2014 20:49

e-ka !
Dobrą miejscówką byłaby Fażana.
Sympatyczne miasteczko na urlop,ładne plaże,deptaczek,ścieżki dla rowerków,wycieczki fakultatywne i inne atrakcje...Sądzę,że spodobałoby się Tobie i rodzinie.
P8300003(1).JPG

W zeszłym roku byliśmy tam z mężem.Mieliśmy rowery.Jadąc nabrzeżnymi ścieżkami,dojechaliśmy(przez opuszczone koszary wojskowe) do Puli i za nią do przepięknej zatoki Stoji...Rowerkiem można właściwie wszędzie. :wink: (to mapka tras rowerowych w rejonie Puli)
Mapa-tras-rowerowych--Istria.JPG

Dotarliśmy również do wieży widokowej Fażany. Troszkę ciężko było ją odszukać,ale panorama z niej - rewelacja!
P8310003.JPG

Na plażowanie wybieraliśmy plażę Valbandon (za mostkiem).Łagodne zejście do wody,zacieniona,nie przeludniona plaża...
P8270002.JPG

Fażana,to świetna baza wypadowa do Rovinja,Puli czy Kamenjak..itp...... :D
Gorąco polecam! :papa:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy brać rowery na Istrie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone