Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - gdzie najlepiej na długi wekend?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Które miasteczko polecacie na miejscówkę na majowy weekend?

1. Rovinj
13
52%
2. Poreč
9
36%
3. Funtana
2
8%
4. Vrsar
1
4%
 
Liczba głosów : 25

RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Istria - gdzie najlepiej na długi wekend?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 13.04.2013 20:47

Witam
Ponieważ "został rzucony pomysł " wyjazdu do CRO na majowy wekend co by przyspieszyć wiosnę to mam kilka pytań do znawców Istrii - które miasteczko polecacie na miejscówkę na majowy wekend, ewnetulanie walcie od razu kwaterami (nie krępujcie się :D )
W CRO byłem kilka razy ale Istrii kompletnie nie znam.
Założenia okolicy:
1. Nad morzem.
2.Pewna pogoda (HAHA...!!!) tzn czy zachdnia część nie ejst bardziej "deszczowa" niż wschodnia....... tak tylko pytam ....
3.Ponieważ nie ukrywam że głównie jadę potrenować na rowerze w sensowniejszych warunkach pogodowych to musi być no powiedzmy przynajmniej pagorkowato ( bo z tego co patrzę na mapach to ogromnych gór/podjazdów ) to tam nie ma...Czyli musie byc jakaś sieć ciekawych dróg w promieniu powiedzmy 50km i jeszcze najlepeij mało ruchliwych no i z wypasionym asfaltem (ale ten asfalt to już pewno będę mial cenie kwatery :D ).
4. Miasteczko spokojne , ciche, ale bez przesady zeby zas nie było gdzie na spacery łazić
5. Coś w okolicy do zwiedzana.
6. Porec?Rovinj (nie za duże???), coś koło Labin(widzę tam już jakieś górki nawet :D ), Pula(za duze miasto i podobno za płasko jak dla mnie), a może jakaś totalna dziura koło jakegoś miasta...?

Więcej życzeń nie mam, piszcie konkrety.
No mogę tez jechac na Krk który dobrze znam (np. Krk lub Baska) - spoko dla mnie na rower ale czy reszta będzi emiała gdzie połazić ...szlaki , zwiedznie itp. ....trudno powiedzieć.

ps. o oplaże nei pytam bo nie wiem czy się bedzie dało wleźć do wody. :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.04.2013 21:24

RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 13.04.2013 22:28

Dzięki za linka, a cos więcej z autopsji możesz napisać...?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2013 01:04

RafałSC napisał(a):Witam
Ponieważ "został rzucony pomysł " wyjazdu do CRO na majowy wekend co by przyspieszyć wiosnę to mam kilka pytań do znawców Istrii - które miasteczko polecacie na miejscówkę na majowy wekend, ewnetulanie walcie od razu kwaterami (nie krępujcie się :D )
W CRO byłem kilka razy ale Istrii kompletnie nie znam.

Istria to też CRO :idea: :lol:
Zabronione jest podawanie na forum linków do kwater. :idea:
W terminie majowym znajdziesz kwaterę na miejscu :idea:
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 14.04.2013 07:21

Janusz twoja odpowiedź jest mało konstrukcyjna - dostajesz ostrzeżenie ode mnie - :x
ps.
czytaj uważnie : "do znawców tematu..." a nie do nabijaczy postów....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2013 11:52

Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2013 14:41

RafałSC napisał(a):Założenia okolicy:
1. Nad morzem.

3.Ponieważ nie ukrywam że głównie jadę potrenować na rowerze w sensowniejszych warunkach pogodowych to musi być no powiedzmy przynajmniej pagorkowato ( bo z tego co patrzę na mapach to ogromnych gór/podjazdów ) to tam nie ma...Czyli musie byc jakaś sieć ciekawych dróg w promieniu powiedzmy 50km i jeszcze najlepeij mało ruchliwych no i z wypasionym asfaltem (ale ten asfalt to już pewno będę mial cenie kwatery :D ).
4.
5.
6.

Niech to da Ci do myślenia...
http://fairwheelbikes.com/cycling-blog/ ... ment/vojak

Ogólnie to środkowa część wnętrza (Motovun) oraz wschodnia część Istrii jest górzysta i mocno pofałdowana zaś zachodnie wybrzeże to już bardziej "plaskate" jest, choć do poziomu "0" jeszcze paręnaście metrów bywa (nad Limskim Kanałem np. czy w lagunach wokół Porećia).
Polecam okolice Vojaka, Opatiji, trasę do wąwozu Vela Draga o którym niedawno pisałem
http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... d7fc2bca1c

(wystarczy do grafiki Googla wpisać tę nazwę a zobaczyć jak tam ciekawie...)

ps. o oplaże nei pytam bo nie wiem czy się bedzie dało wleźć do wody. :wink:

Ale ja wiem. Da się. Byłem kiedyś na Istrii (dokładnie w 2000r) właśnie 1-3.05. I w okolicy Porećia i Funtany się kąpałem. Ale... sporo zależy od tego jakie są warunki pogodowe na kilka dni przedtem. Ja miałem wodę o temp. 16-17st. i sobie popływałem. Zresztą nie byłem w tym pomyśle odosobniony jak się okazało. :) :wink:

Pozdr.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 14.04.2013 17:26



no własnie - to jest konkret!
dzięki, przeczytałem
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 14.04.2013 17:31

Widze właśnie zę na wschodzie sa konkretne górki. ale jakos tak się zastanawiam nad zachodem . Tam sa wsumie przewyższenia od 0 do 300-400 metrów w głebi w promierniu powiedzmy 30-40km.
A co powiecie na takie miejscówki (jesli chodzi o miasteczko) Porec (czy nie za duże miasto....) czy Vrsar (czy zaś na maj nie za duża dziura...).
Bo jak patrzę na fotki to Rovinj juz dla mnie za "duże" :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.04.2013 17:35

Masz wymagania :mrgreen: nie lepiej Majorka ? z uwagi na pogodę kręciłem na spinnigu ogladając Amstel GR :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 14.04.2013 23:14

RafałSC napisał(a):Widze właśnie zę na wschodzie sa konkretne górki. ale jakos tak się zastanawiam nad zachodem . Tam sa wsumie przewyższenia od 0 do 300-400 metrów w głebi w promierniu powiedzmy 30-40km.
A co powiecie na takie miejscówki (jesli chodzi o miasteczko) Porec (czy nie za duże miasto....) czy Vrsar (czy zaś na maj nie za duża dziura...).
Bo jak patrzę na fotki to Rovinj juz dla mnie za "duże" :D


No to zdecyduj co robisz?
Jeździsz rowerem czy chodzisz po mieście?
Bo wszędzie da się robić i jedno i drugie.
Skoro z jednej strony chcesz coś zwiedzić a tam nigdy nie byłeś- a z drugiej zależy Ci na na mniejszych miejscowościach (w których jednak jest mniej ciekawych rzeczy do roboty) to sam musisz zdecydować co jest priorytetem.
Moim zdaniem nowi za dużo bawią się w pytania zamiast samemu wyczaić z przewodnika lub netu listę np TOP TEN in ISTRIA i sobie to powoli odhaczać jedno po drugim.
Są na Istrii rzeczy klasycznie uznane za warte obejrzenia i odwiedzenia.
A to że najciekawszy i największy zabytek Istrii, czyli arena w Puli znajduje się w największym mieście tego regionu to już nie nasza wina...
Zresztą rower nadaje się znakomicie do zwiedzania miast. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2013 00:16

:roll: Ja mam podobne odczucia, choć jestem nowy.
Istrię od Triestu do Porec znam i są tam spore górki.

No, w Izoli słoweńskiej to nawet bardziej niż spore.


Izola byłaby dobra, do zwiedzania, są ostre górki, jest co zwiedzać. :P

Ale nie lubię wątków w stylu co polecacie,
trzeba samemu być zdecydowanym,
inaczej mózg zaczyna świrować, bo jeden poleca to, inny tamto :?:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.04.2013 00:39

Izola kojarzy mi się z dziadkami spacerującymi po nabrzeżu. Sanatoria i spacerowicze... :) (1999r) :wink:
Za to "stare" miasteczko fajne. I marina też fajna.
No a górki jakieś tam som.

Bardzo fajny widokowo, ale już naprawdę górski jest odcinek pomiędzy Lovran a Labin aż do Raśkiego Zaljeva.
Jest tam dziki półwysep schodzący do tego zaljeva, mało znany, z wąskimi drogami. Ale...są dostępne w Street View!
I trasa tunelowo- skałkowo- górska za tunelem Ućka. E 751.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2013 07:00

No, w Izoli nie ma sanatoriów, jest duży ośrodek hotelowy San Simon z plażą
i w sezonie jest tam mnóstwo młodych ludzi. Ale dziadków na mieście też nie brakuje, wycieczek słoweńskich emerytów. 8)
Górki są spore, z portu do dzielnicy Korte można robić kolarski wyścig górski :smo:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.04.2013 09:09

RafałSC napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):OK, nabiję jeszcze jeden post :wink:

istria-majowe-tu-i-tam-t36481.html


no własnie - to jest konkret!
dzięki, przeczytałem


Rovinj na długi weekend to dobry pomysł, ja się nie zawiodłam. Duży wybór kwater w bliskiej okolicy centrum. Ludzi malutko, ceny znośne.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria - gdzie najlepiej na długi wekend?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone