Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - gdzie najlepiej na długi wekend?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Które miasteczko polecacie na miejscówkę na majowy weekend?

1. Rovinj
13
52%
2. Poreč
9
36%
3. Funtana
2
8%
4. Vrsar
1
4%
 
Liczba głosów : 25

Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.05.2013 22:05

No widzisz, pewnie że się da popływać na 1.05 i w okolicy. :D :wink:

Jak tam przelatywanie wszystkiego na wybrzeżu?
Bo część planu już wykonana widzę.
Powodzenia i kolejnych fajnych kilometrów życzę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2013 22:45

Widzę, że obawa o złą pogodę była niepotrzebna 8)

Fajna relacja :D

Podejście do kolarstwa, jak widzę, bardzo profesjonalne :lol:
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 02.05.2013 07:39

[quote="Lednice"]Widzę, że obawa o złą pogodę była niepotrzebna 8)

quote]

Dzień 2gi: pochmurno z rana i pada trochę .. :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2013 14:06

:roll: :roll: :roll:
O jej, tego nie zapowiadali w prognozie pogody.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 02.05.2013 21:19

Ponieważ dzisiaj pogada była "deszczowo/z przejaśnieniami" wybór padł na jaskinię Baradine. Ważna uwaga - ta jaskinia nie jest koło miejscowości Baradine tylko w prawo od Porecu na drodze pomiędzy wsiami Gedici i Nova Vas!
Generalnie warto, poniżej kilka fotek. Fajna jest ta biała salamandra. Zdjęć z lampą nie wolno robić zresztą zdjęcia z lampą są bez sensu w jaskiniach - traci się ich klimat.
Fajnie że przy zakupie biletu mówią w której grupie się wchodzi i o której godzinie, można wtedy iść obok do skansenu z traktorami.
Po drodze w ramach chwilowego przejaśnienia zaliczylismy rejs po Limskim kanale. Też warto , ale bez rewelki. My płynelismy z końca kanału, zastanawiam się czy od strony morza z Rovinje nie byłoby ciekawiej (płynął ktoś?).
Załączniki:
cro4.jpg
cro5.jpg
cro6.jpg
cro7.jpg
cro8.jpg
cro9.jpg
cro10.jpg
cro11.jpg
cro12.jpg
cro13.jpg
cro14.jpg
cro15.jpg
cro16.jpg
cro17.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2013 23:35

Jak tam dzisiaj było ? 8)

Mam nadzieję, że nie lało :wink:
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 04.05.2013 09:07

Nie . w piątek nie padało. Majora była na całego, tylko temp. w południe nie ponad 30C tylko 27-29C.
Najpierw pojechaliśmy z synem za camp Valalta a tą wieżę widokową. Fotki poniżej. W drodze powrotnej urządziliśmy sobie mały wyścig po uliczkach starego miasta. Tam w niektórych zakrętach to mozna się nei wyrobić. Fajne bo ludzi było mało. Po południu już takie numery by nie przeszły... :wink:
Potem chcialem zrobić mocniejszy trening, tak że pojechałem za znakami czerwonego szlaku na południe Rovinje, minałem rezerwat ptaków Palud. Wybudowana tam jest czatownia do obserwacji ptaków ale w południe to żadnych nie było. Tam to trzeba było by być wcześnie rano. Potem odbiłem w głąb lądu na Rovinskie Selo i pojechałem do góry. droga pnie się przez około 30min pod górę az do Rovinskie Selo. Valalty. Po drodze był znak "jakiś Fiord". Zacheęcony oznaczeniem odbiłem na wygodną szutrówkę.Po 2 km jest rondko i ścieżka wyprowadza na krawędź "fiordu". Widok fajny na Limski kanał. Aparatu nie brałem tak że fotek nie mam. Mozna też tam sie wybrać samochodem z Rovinskie Selo (nie musi byc napęd na 4x4). Droga jest rowna. Trzeba pojechać za znakami pomarańczowego szlaku rowerowego i po okolo 4km się dojedzie. Potem wrócilem na szlak i zjechałem do Rovinje (super zjazd!czyli to co tygrysy lubią bajbardziej :twisted: ). W ciasnych zakrętach trzeba tylko uważać przy scinaniu bo duzo rowerzystów spotkalem jadących pod górę w przeciwnym kierunku.
Wsumie pętla wyszła mi 2'15h ale cały czas w terenie, średnia 22km/h.
Z całego dnia 4 godz jazdy.


Po południu/ wieczorem był wypad naszą łajbą na wyspę... :mrgreen:
Załączniki:
cro18.jpg
cro19.jpg
cro20.jpg
cro21.jpg
cro22.jpg
cro23.jpg
cro24.jpg
cro25.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2013 21:38

Coraz bardziej chodzi za mną zwiedzanie Chorwacji w ten sposób, jeżdżąc rowerem, :wink:
robicie mi smaki 8)

Fajnie, że pogoda się poprawiła :D
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.05.2013 07:22

No bez 2ch zdań! Na rowerze można bardzo szybko zajrzeć w wiele miejsc, gdzie na piechotę byś szedł i szedł. Tylko w lipcu i sierpniu jest baaaardzo gorąco. za to wiosna, jesień jak najbardizej, pod warunkiem że jest pogoda 8) .
Teraz jest bardzo dużo rowerzystów - niemców, słoweńców, włochów. Jezeli w wakacje widzę mało aut z rowerami to teraz bardzo dużo. Można też wyporzyczyć rower na miejscu. Nie są to jekiś heble z hipermarketu, ale też nie wypasy.
Załączniki:
croa.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2013 23:19

:roll: Dzięki za ściągę z cenami

Zobaczymy, wiadomo latem jest ciepło, ale... :wink:
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 06.05.2013 16:24

A taka ciekawostka: - podczas powrótu praktycznie na co 3 - cim aucie rowery. Ael patrząc na rejestrację to głównie Słoweńskie. Czyli tam rower jest dosyć popularny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2013 19:14

W Słowenii jest bardzo dużo rowerzystów.
Byliśmy 2 lata temu w Alpach Julijskich i byłem w lekkim szoku 8)
widząc, ile tam ludzi jeździ
i ile tam zrobiono fajnych tras rowerowych.

To samo jest w Austrii, jeszcze bardziej wypasione trasy :lol:
i jeszcze więcej rowerzystów
LucekLucek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 26.10.2014
Wekend Listopadowy Wenecja-Istria-Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucekLucek » 26.10.2014 13:15

Dzien dobry wszystkim Cromaniakom z polecenia kolegi postanowilem sie zarejestrowac u Panstwa na forum:)
,
Potrzebujemy Panstwa pomocy, jako ze z Zona zwiedzilismy juz wieksza czesc Dalmacji nie mielismy jeszcze okazji zobaczyc Istri oraz wyspy Krk i tu korzystajac w Listopadowego dlugiego weekendu postanowlilismy sobie zrobic dwa dni wolne od pracy czyli Piatek i Poniedzielek gdyz 11 wypada swieto i wyskoczyc na weekend do Wenecji ( jako, ze jest po sezonie bedzie sie ja milo zwiedzalo:) i stwierdzilismy, ze starczy nam na to Piatek wieczor i Sobota z tym, ze zostaje Nam jescze Niedziela, Poniedzialek poniewaz Wtorek przeznaczamy na spokojny powrot

Teraz pytanie czy uda Nam sie objazdowo zwiedzic w Niedziele Istrie zalezy Nam na: Rovinj, Pula, Rijeka ( objazdowo po 2-3h na najwazniejsze zabytki) zjechac wieczorem na wyspe Krk i przeznaczyc Niedziele na zwiedzenie wyspy?
W jakiej miejscowosci na wyspie najlepiej wybrac nocleg? Baska ? Stara Baska?

Dziekujemy z gory za pomoc!)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Wekend Listopadowy Wenecja-Istria-Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 26.10.2014 13:41

Co do Istrii: jeno liźniecie atmosfery ..osobiście polecam tam spędzić dwa dni zamiast Krku i zahaczyć o niezwykle urokliwe miasteczka typu:
Draguć-miejsce z kadru Trzech muszkieterów z M.Yorkiem
Hum-najmniejsze miasto świata
Groznjan-miasto artystów
Warto w tych miejscach posmakować trufli i zakupić co nie
co do domu ;-)
LucekLucek
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 26.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) LucekLucek » 26.10.2014 14:49

Dzięki jednak chcielibyśmy jeden dzień na Krk poświęcić :-) czy po sezonie wyrobimy się czasowo? Gdzie najlepiej nocleg na Krk?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Istria - gdzie najlepiej na długi wekend? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone